Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Volan!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
LauTM
Poate cineva sa imi spuna unde gasesc un asemenea volan?Daca are cineva dintre voi si vrea sa il vinda,ma intereseaza,dar vreau sa stiu si pretul.Eu am cautat pe la Magazine de Piese Auto si nu am gasit.Dar sa fie exact modelul asta de Dacie 1410 model dupa 2000.Multumesc pentru rabdare.
AR-18-MOS
Cauta pe la schrot-uri auto, si nu ar strica sa arunci un ochi si pe la Bursa, poate ai noroc. wink.gif
fiderzen
eu am...ce dai pe el? sau cat ?
CriSTI68
de toata jena volanul
Rafi
e 2:30 nu am somn nedumerire.gif am si eu o intrebare(ca sa numai deschid alt topic) volan de dsn se potriveste pe 1310 blink.gif?? (gasesc in vitan???) unsure.gif
sefu_alx
parca am pus argon si din cate am inteles fara modificari
LauTM
QUOTE(fiderzen @ 4 Jan 2008, 02:04)
eu am...ce dai pe el? sau cat ?
*



Astept sa imi zici cat vrei pe el,eu am acuma volan mic,dar vreau sa il dau.
Stabileste un pret,poate ne intelegem!
fiderzen
volanul meu e nou,mai scade cateva zeci de lei(nu prea multe tongue.gif ) din pretul unuia nou si e al tau
ce volan ai?pune o poza te rog smile.gif
argon
QUOTE(Adrianno @ 4 Jan 2008, 01:11)
de toata jena volanul
*




E cel mai nasol volan care s-a pus vreodata pe Dacie, atat din punct de vedere al aspectului, dar mai ales al ergonomiei, e foarte incomod.

QUOTE(Rafi @ 4 Jan 2008, 02:38)
e 2:30 nu am somn  nedumerire.gif am si eu o intrebare(ca sa numai deschid alt topic) volan de dsn se potriveste pe 1310  blink.gif?? (gasesc in vitan???) unsure.gif
*




La fix, mi-am pus eu, e cel mai comod volan de Dacie, s-a pus si pe papuci parca.

user posted image
LauTM
QUOTE(fiderzen @ 4 Jan 2008, 20:28)
volanul meu e nou,mai scade cateva zeci de lei(nu prea multe tongue.gif ) din pretul unuia nou si e al tau
ce volan ai?pune o poza te rog smile.gif
*



Nu stiu pretul unui Volan nou,spune-mi tu cat vrei pe el?Al meu este mic,deocamdata nu am o poza cu el,dar o sa fac,sau poate gasesc pe net.
Rafi
QUOTE
La fix, mi-am pus eu, e cel mai comod volan de Dacie, s-a pus si pe papuci parca.

deci sa inteleg ca se potriveste la fix sau ??? smile.gif nedumerire.gif daca da cati $ dat pe el sleep.gif
argon
10,25 $
sobolan
eu am de seat pe dacie(i-am scos eu punga de aer radmasa.gif )...merge perfect si am dat doar 15$ de la dezmembrari.....decat "panarama" aia de volan de dacie care costa in magazin 150 ron...
Rafi
QUOTE(argon @ 4 Jan 2008, 23:06)
10,25 $
*


radmasa.gif radmasa.gif icon_mrgreen.gif chiar mi-ai spus in dolari 168.gif am aflat cat e un $ (2.4415 lei) smile.gif l-ai luat destul de ieftin volanu credeam ca este mai scump nedumerire.gif
argon
in targ, SH, dar in stare perfecta, nou am vazut odata la piese auto cu 120 ron.
Daniel_Toa
am citit cateva mesaje mai sus ca un volan e 150 ron in magazin .... la mine in oras cu 400 de mii ti ai luat volan nou din magazin si bun
Rafi
QUOTE(Daniel_Toa @ 9 Jan 2008, 16:25)
am citit cateva mesaje mai sus ca un volan e 150 ron in magazin .... la mine in oras cu 400 de mii ti ai luat volan nou din magazin si bun
*


si unde anume stai nedumerire.gif nedumerire.gif sofer4.gif
argon
Numai original de Dacie nu e ala, sunt si aici fel de fel de turcisme.
mishujkl
QUOTE(argon @ 4 Jan 2008, 19:46)

La fix, mi-am pus eu, e cel mai comod volan de Dacie, s-a pus si pe papuci parca.

user posted image
*


asta e la fel ca cel de nova doar ca scrie dacia pe el
seby9966
Cu toata stima.....pune daca gasesti un volan de opel astra.Eu am pe dacie .Tot ce iti spun e ca nu exista termen de comparatie.E gros....mai mic putin decat la dacia si nu transpira.Recomand cu ce a mai mare caldura.
annem
Multumesc, Argon!
Am pus volan de Nova pe Break. Parca e de acolo. Este foarte comod. Nu se compara cu cel original. Am cautat aproape doua saptamini. Pina la urma l-am gasit la magazinul auto de la AMG, Pantelimon. A costat 80 de lei.

seby9966
Am incercat cu volan de Opel Astra model mai vechi. Tocmai faptul ca este mai gros si mai mic nu mi-a convenit. Poate ca am eu o problema cu gabaritul. Datorita conditiilor meteo, chestia cu transpiratul n-am putut sa o testez. Oricum, nu inteleg cum poti sa transpiri numai pe volan.

LauTM sau oricine altcineva
Daruiesc fostul meu volan. Cine-l vrea, sa ma contacteze pe PM.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.