Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intrebare despre jante
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
azraell
salutare! spuneti-mi si mie va rog frumos ce dimensiuni au jantele pentru dacie ?
inaltime, latime diametru, distanta dintre prezoane, tot ce trebuie sa stiu cand ma duc sa cumpar o janta pt o dacie 1310! si va rog sa nu imi dati in cap biggrin.gif
si apropo... am folosit search-ul dar nu am avut nici un rezultat!
fiderzen
te duci la magazinul depiese auto,ceri o janta pentru dacia 1310...(iti alegi modelul care il ai deja)...o platesti si asta e.....sunt 2 tipuri pentru berlina: cele inguste,de 4.5 si cele mai late(superbalon) de 5.5...
azraell
da dar vroiam si eu sa mai cresc in cultura generala:D si sa stiu dimensiunile! deci... astept in continuare raspunsuri cu dimensiunile unor jante normale de dacia
argon
sunt 2 modele de jante "normale de Dacia", pe tine te intereseaza cele de 5.5 presupun.

La magazin ar trebui sa te preocupe mai mult culoarea, pe negru sau argintiu, in rest nu ai cum sa le incurci wink.gif
sobolan
pai exact....ceri de care vrei tu...alea inguste sunt de 4,5 si alea mai late de 5,5....toate de 13inch......la papuc is pe 14inch si nu merg la tine alea...spor la cumparaturi biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.