Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] cutie 5 trepte
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
KTC
Vand o cutie in 5 trepte (5+1)

A fost pe o dacie fabricata in 94
Are uzura normala.

momentan este desfacuta in boxa. Am desfacut capacul de a 5-ea si mi-a cazut o bila inauntru. Nu am mai avut rabdare sa-i fac spalaturi cu benzina sa o scot afara.
Fara planetare + un plin de ulei.

Pret: 200ron

0723.265.714
vali vtk
mai e de actualitate anuntul?
KTC
Uite cum sta treaba.

Eu am cutie in 4 si i-am spart un sincron si a trebuit sa o desfac. Am vazut ca si restul din sincroanele mele nu arata prea bine si pionionul de a-2-a e si el putin tocit.

Un prieten mi-a dat-o pe asta in 5 aproape moca dar ca sa o pun trebuie sa-mi cumpar alte planetare (scurte). Mi-a zis ca merge ok, doar cu a doua are o mica problema ca sa fiu cat se poate de sincer. Daca mergi cu a 1-a prea mult si daca schimbi viteza si motorul e prea turat caraie. Asta e o problema generala la toate cutiile, daca nu ai viteza necesara cand schimbi viteza, sincroanele nu se pot alinia si caraie.

Maine ma duc la mecanic sa vad cat ma costa reparatul cutiei in 4. Daca costa mai mult decat doua planetare scurte pt cutia in 5, pastrez cutia in 5. Daca costa mai putin de 1-1.5mil reparatul cutiei in 4, o dau pe cea in 5.

Am rabdare sa pierd o zi pentru cine vrea sa-l ajut la montaj si pentru proba. O cutie demontata e cam greu de probat si de gasit eventualele defectele.

Deci maine iti dau un raspuns sigur daca mai e valabil.
vali vtk
pai poate ne combinam si iti dau cutia mea in 4 care merge brici de pe o dacie din 1980 schimba de te unge la suflet mai rar cutie ca ea si e cu planetare lungi.
KTC
Vali vtk daca te mai intereseaza e de vanzare.

Pana la urma am reparat cutia in 4. Un mecanic imi cerea 1 milion pentru ca avea nujtu ce presa de rulment. Am preferat sa tai rulmentul cu flexu` ca oricum era 30 de ron unul si de intrat intra usor.

Pentru cei cu masina mai veche de 95 pretul e negociabil. smile.gif

Vali, ti-am dat pm.
vali vtk
Sunt interesat iar harbul e din 80 radmasa.gif radmasa.gif
KTC
sus! Doar 200 de ron, zilele astea ii pun si capacul la loc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.