Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nova gti-este euro 2?sau nu?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
adyss
salutare
am o dacie berlina pe care vreau sa o schimb,si vreau sa-mi cumpar o nova gti si nu stiu daca e euro 2 sau nu. de la uni am auzit ca ar fi,alti imi spun ca nu e ,spuneti-mi si mie ca voi ar trebui sa stiti,ca sunteti posesori de astfel de autoturisme. spuneti-mi la tabla cum sta,conteaza anul de fabricatie,argumente pro si contra(fiabilitate,consum).va multumesc anticipat pt. intelegere. smile.gif
argon
Eu zic sa nu dai vrabia din mana pe cioara de pe card. Iti dai seama ca aici vei primii numai laude la masina 04.gif
volint
DA! Este euro 2! De cand s-a inventat "rubineata" am platit euro 2.
iulian.bisty
este foarte simplu
am intrebat si eu pe cei care vand rovinete si mi-au explicat ca la nr de omologare penultimul caracter este litera X inseamna ca este euro 2
eu am asa la nova gti si la supernova si am platit pt euro 2
Executron
Cred ca raspunsul corect e : depinde de noroc (sau ma rog, sa nu fiu rau, de seria motorului). Cele dupa '99-2000 am vazut ca sunt Euro2 oficial.

A mea e din '98 si are nr de omologare fara X la sfarsit, numai cifre, si toti zic ca e non-euro, desi are catalizator.
gabi1
NU mai conteaza ce EURO ai la masina,conteaza doar perioada pentru care platesti rovigneta.
Nu prea va mai uitati la stiri,mai mult cu ochii pe net radmasa.gif .

S-au in cel mai rau caz a-ti uitat sa o platiti.
AR-18-MOS
Rovigneta nu e doar pentru deplasari pe drumuri extra-urbane?
pcv
va spun eu ca toate daciile(gama 1300,pick-up,nova gti,dsn,solenza) fabricate incepand cu anul 2000 sunt incadrate la euro 2.asta daca au injectie si catalizator.informatiile le am de la un prieten de la rar.apropo de nova gti la tabla nu sta prea bine(rugina si iar rugina),consumul e acceptabil(fata de unele berline),mai e si problema cu apa care da buzna peste tine cand ploua(sau la spalatorie).
motorul....cutia....la fel ca la celelalte dacii,eu nu am vazut diferete,in curand o sa-mi i-au un dsn si o sa-ti spun(asta daca nu te grabesti cu achizitia)cum merge.daca ai niscai banuti eu zic sa-ti iei un dsn.
adyss
nu stiu ce sa zic,eu am auzit ca sunt bune,daca sunt ingrijite bineinteles. dsn,nu cred,e buna,dar e scumpa,asa un gti bun e la un pret acceptabil. la noxe sunt euro 2 amandoua,asa ca nu vad rostul banilor in plus. e mai silentioasa dsn,dar mie imi place sa aud motorul,apa intra in amandoua,rugina exista si la una si la cealalta.voi ce ziceti?? sad.gif
Sudsemnatu
cati bani dai ..atata peste iei !
pcv
eu zic sa-ti iei o dsn,merita,eu azi mi-am cumparat una,in stare foarte buna,cu 70.000km la bord si un pret de 2900e.si credema se vede diferenta intre 1300,nova si ea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.