Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: o mica problema
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
Balazsfiviorel
Stimati compatrioti si colegi de suferinta mi-am luat jante de 15/195/50.
Se potrivesc de minune singura problema e zgomotul pe care il fac, cauciucurile... un zgomot de fond un pic, cam stresant... vre-o rezolvare ... pls
C a t a l i n
Altele...
Balazsfiviorel
... cauciucuri ? sunt noi (continental)
Black[Angel]
Eu am pe a mea DSN Matador Aquila 185/55/15 si sunt f multumit de ele, nu fac zgomot deci este posibil sa fie de vina modelul de cauciucuri.
dr_mKe
Intrebare: ai reglat directia dupa ce ai pus rotile astea ?
catalin06
Iti pui niste tobe sport si nu mai auzi nimic... biggrin.gif
Balazsfiviorel
nu am facut directia (rotile au mai fost folosite in franta) si sunt deja centrate

25 Jan 2008, 10:32:
tobe sport wink.gif) niste gauri cu bormasina ce are smile.gif)
C a t a l i n
Refacerea unghiurilor nu are legatură cu centrarea roților... Deci mergi în service.
Balazsfiviorel
Mersi Catalin
smecheras
catalin poate sa fie si de la cauciucuri...adica sa fie diferit sunetul fiiind mai late
eu cand am trecut pe 185/70/13 mi s-a parut ca are un sunet mai...ciudat
acum m-am obisnuit cu el
eu am si facut unghiu si am si echilibrat rotile..tot asa se aude...nu am avut pana acum probleme deci...
Balazsfiviorel
Multumesc frumos baieti
tud.
daca ai niste poze cu cauciucurile 185/70/r13 te rog pune-le pe forum,sunt tare curios ce aspect au pe janta
smecheras
alte poze nu am gasit momentan
catalin06
Cu cauciucuri 185 / 70 R 13 s-a marit destul de mult diametrul rotii . Nu te deranjeaza la directie ??
smecheras
nup...franez un pic mai bine acum si gropile parca nu le mai simt atat de tare...
doar cand iau viraje in forta si bruste imi atinge in spoileru fata cam 0.5 cm...freaca pe el...dar e din cauza ca am amortizoru pe fata stanga mai vechi...doar pe dreapta il am nou...la primavara vreau sa il schimb...as opta pt pentru gaz pe fata dar nu stiu ce sa fac...momentan sunt pe ulei
melomanuu
Si eu cand am trecut de la rotile originale la 195/45/15 mi sa parut un zgomot ciudat dar dupa aceea m-am obisnuit. Cred ca toti au patit la fel
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.