Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: De unde sa iau un set motor 1400 si cat costa
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
pacoman
Trebuie sa-mi fac motoru la masina si vreau sa stiu de unde sa iau un set motor Dacie berlina,motor 1400,mai ieftin si bunicel ca e viata grea tongue.gif mersi
CriSTI68
eu am luat de la www.cavar.ro
pacoman
Am gasit pana la urma,am fost pe Crizantemelor in spate la piata Rahova si am gasit la un magazin doua feluri.Era unul de siscar parca la 275 lei si celalalt pe care l-am luat eu(nu stiu daca e o alegere buna)la 365 lei.
ydaniel
ce marca>
bygy007
eu am pus SETCAR si merge fara probleme de aproximativ 35 000 excelent fara probleme compresie masurata in jur de 9-10 pe la 32 000
CriSTI68
SET MOTOR D1400 MAHLE CUPRU 320 ron am dat eu
pacoman
Setu care l-am luat eu era Mahlle cu garnituri de cauciuc,dar mi-au zis mecanicii care l-au montat ca nu sunt asa de stralucite pistoanele si ca era mai bine daca luam de Setcar.Cica ei monteaza mai mult setcar si ca nu a fost nimeni care sa aiba probleme cu el.Acuma asta e,am crezut ca daca ala e mai scump e mai bun.Sa vedem acum cat ma tine si daca-si merita banii.Va zic dupa ce strang chiuloasa cum mai merge.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.