Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Parbriz cu grarieturi
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
Marius_Do
Stie cineva cum se pot acoperi zgarieturile de pe parbriz facute de stergator? Exista vreo solutie ceva care sa acopere acele mici zgarieturi care noaptea iti dau durere de cap? in concluzie, fara sa schimb parbrizul, se poate face ceva? mad.gif
costinel_p
Stiu ca exista firme care repara defectiuni gen ciobituri, zgarieturi prin injectarea unor substante in locurile respective, iar apoi poliseaza cu scula speciala. Datorita pretului mare (zeci de euro pentru o defectiune de acest gen), la Dacia autohtona nu renteaza, fiind mult mai convenabila schimbarea parbrizului (cu doar aproximativ 120 RON).
Bulldog
Aceeasi problema cu parbriz zgaraiat, dar de o bucata de gresie. (Nu intrebati, nu eu sunt de vina).
Ziua e ok, dar noaptea e foarte suparator de la faruri, lumini stradale.
Nu s-ar putea cu ceva solutie low-cost? Ma gandesc la Displex, o solutie de indepartat zgaraieturi de pe ecranele telefoanelor mobile, am intrebat in cateva locatii daca au asa ceva, si se uitau oamenii la mine ciudat.
marius_sv
A gasit cineva dintre voi, intre timp, vreo solutie la problemele de geam zgariat. Si eu am nevoie. Am o zgarietura superficiala de vreo 15-20 cm plus cateva zeci de foarte mici ciobituri (cred ca de pietre etc.)
Ov
QUOTE(Bulldog @ 13 Feb 2008, 05:14)
Ma gandesc la Displex, o solutie de indepartat zgaraieturi de pe ecranele telefoanelor mobile, am intrebat in cateva locatii daca au asa ceva, si se uitau oamenii la mine ciudat.
*



cu displex-ul d'abia daca scoti zgarieturile de pe plastic, asa ca inchipuie-ti ce se intampla pe sticla. Io am luat (acu 2 ani ce-i drept) displex de la internity la parter la magazinul cocorul si aveau si la intrarea in unirea, in primul gang chiar langa Max, tot asa, la un magazin de tel mobile
Bulldog
Ma gandisem numa asa la Displex, nu credeam ca rezolv ceva. Oricum, de atunci parbrizul meu tot zgaraiat sta, si noaptea imi obosesc ochii holbandu-ma la drum printre zgaraieturi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.