Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: "Parcarea restaurantului Cina"
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
laur
Stie cineva unde e "Parcarea restaurantului Cina" (in Bucuresti)? Am de plecat undeva cu autocarul, si e de acolo plecarea, dar nu stiu unde e....si nici aia de la agentie nu au fo in stare sa imi zica.
Ares
Daca nu ma insel eu (si daca ma insel sper sa ma corecteze colegii) - parcarea cu pricina este langa Hilton, Ateneu, Biblioteca Nationala, fostul sediu al CC-ului, Palatul Regal.
In functie de modalitatea ta de transport se poat ajunge in mai multe moduri, dar ideea generala este ca respectiva parcare ar trebui sa fie foarte usor de gasit, dupa reperele de mai sus.
Daca ai nevoie de informatie mai detaliata, uita-te pe o harta a Bucurestiului dupa Piata Revolutiei (aflata intre intersectiile dintre Calea Victoriei si Stirbei Voda si Calea Victoriei si Bd. Regina Elisabeta).
laur
Hai oameni buni, confirma cineva ce a zis Ares????
MMihai
laur, cu ce vii pana in bucuresti? daca vii cu trenul, cum ai ajuns in bucuresti mergi la statia de taxi si te duce la cina imediat, mai mullt de 100 si ceva de mii nu cred ca te costa, dar stii ca ajungi sigur unde trebuie
bicosu
Da, parcarea restaurantului Cina este exact vis-a-vis de Ateneul Roman, la 100 de metri de Hilton. De la gara pana la Cina sunt cam 4 km maxim, deci 50 de mii te costa taxiul.
costi
confirm ce-a zis Ares & bicosu
dexter
Am plecat si eu de acolo intr-o excursie.
Este parcarea de langa Ateneu.
stasi
laur, sa inteleg ca pleci in germania? te-ai hotarat?smile.gif
laur
Merci pt. raspunsuri.
Stasi, nu plec in Germania, ci in Austria. Si nu pt. ce iti inchipui, ci pur si simplu de placere.
costi
Ce placere-i asta sa pleci in plina campanie pt pres......
Macar intoarce-te pina pe 12 smile.gif
laur
Pe 12 sint pe drum de intoarcere, am sa fac tot posibilul sa votez !!!!
costi
drum bun si petrecere frumoasa!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.