Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spune NU lui Miki Alexandrescu
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3
serious sam
Eu inteleg 100% romana ,100% maghiara si 40% din comentariul nemtesc...

Cand n-am putut urmari pe RTL KLUB (cometariu maghiar foarte profi ,la obiect ,baietii pun foarte mult suflet si chiar stiu ce vorbesc,iar la transmisii radio sau imagini on-board tac din gura ,apoi comenteaza) ,am urmarit RTL-ul german...am prefarat sa inteleg 40% LA OBIECT decat 100% aberatii a la miki &dili
ionut.tanase
NU lui Miki Alexandrescu!

E ok?
lucifer
Hai ca am gasit si topicul unde trebuia sa postez ...
Am sa citez ce am scris nu numai de MIKI azi dupa marele premiu al Ungariei pe un alt topic tot la motorsport de mai sus :


"Fac apel la fanii formulei 1 , astfel va rog sa nu va mai uitati pe TVR la formula 1 , daca ati vazut azi accidentul lui Massa si comentariile celor doi "papagali" mai ales comentariile lui Dan Mihai Alexandrescu care sustine ca o conducta de frana si o tija de la directie sunt de vina pentru accidentul produs si nu e prima oara cand nu sunt atenti la ce se intampla , ei vorbind despre fetele de la padock si despre alte sporturi cu motor , i-am apreciat pentru ca promovau pilotii romani dar sa nu stie sa comenteze un mare premiu , mai ales ca il trimit si pe ala la fiecare mare premiu , macar cel care comenteaza de la Bucuresti poate nu are habar dar nici chiar asa .
Mai bine ne uitam la alte posturi straine desi poate multi nu inteleg limba , dar anumite televiziuni desi transmit aceeasi cursa oferita de acelasi organizator sunt mult mai atente , astazi la o televiziune germana , au tot dat niste replay-uri cu ce s-a intamplat exact ca in postul colegului de forum de mai sus + comentarii , in timp ce la TVR cred ca daca puteau ar fi dat si niste publicitate ! "



Mai bine ma uit fara sunet decat sa aud comentariile care se fac in direct la TVR excl.gif
koldun
Urmarind linkul lui Modus din topicul de stiri F1 iata ce gasesti:

user posted image

Guma Turbo si Robert de Niro?!! dry.gif
'V-ar Miki al dreacu'...!
Solon
Ii place trascaul sa inteleg! Poate d'aia comenteaza ca un bou ca se serveste in timpul comentariului de la barul pentru presa!
bucatzel
Baieti, daca petitia n-o avut vreun efect... cat costa un ucrainean?

Pentru ca ieri s-a mirat nevasta-mea de ce naiba ma mai uit la F1 daca tot injur in halul in care injur.

Ieri. Accident intre Trulli si Chandok. No, vorba aia, ghinion de nesansa... Norocul indianului ca nu s-o dat jos din masina mai scurt cu cativa centimetri. La care, in loc sa aud ceva poveste referitoare la accidentul in cauza, incepe prostovanul sa il faca pe Trulli penibil, ca el, fost mare pilot, castigator de GP, conduce pentru Lotus. Cine ma-sa i-o cerut parerea? Da el, nu-si da seama cat e el de penibil, cand el, un nime-n drum, comenteaza (PROST) de altii care macar au facut ceva in viata?

Jur, mi-e frica sa nu-l intalnesc vreodata, ca nu-s sigur ca o sa ma limitez la injuraturi.

Puii mei... internetul il uraste pe asta mai tare decat pana si pe boc biggrin.gif

Michi

Boc
aditab
În afară că suferă de mitomanie, omul e și necioplit: l-a întrerupt pe Beu când vorbea în legătură cu cursa de karting și s-a apucat să-i dea povețe că trebuie el și Doru Sechelariu să fie exemple și să-i ajute pe piloții sportivi mai tineri, bla, bla, bla. Încă puțin și-i dădea un dupac (virtual) după ceafă.
Ca să nu amintesc de câte ori a afirmat "Sa ne zica Mihai cum e..." și apoi nici măcar nu-l lăsa să deschidă gura - era mai important sa povestească el cum a adunat resturi de pe pista biggrin.gif
betamax
Baieti, daca petitia n-o avut vreun efect... cat costa un ucrainean?

Pentru ca ieri s-a mirat nevasta-mea de ce naiba ma mai uit la F1 daca tot injur in halul in care injur.

Ieri. Accident intre Trulli si Chandok. No, vorba aia, ghinion de nesansa... Norocul indianului ca nu s-o dat jos din masina mai scurt cu cativa centimetri. La care, in loc sa aud ceva poveste referitoare la accidentul in cauza, incepe prostovanul sa il faca pe Trulli penibil, ca el, fost mare pilot, castigator de GP, conduce pentru Lotus. Cine ma-sa i-o cerut parerea? Da el, nu-si da seama cat e el de penibil, cand el, un nime-n drum, comenteaza (PROST) de altii care macar au facut ceva in viata?

Jur, mi-e frica sa nu-l intalnesc vreodata, ca nu-s sigur ca o sa ma limitez la injuraturi.

Puii mei... internetul il uraste pe asta mai tare decat pana si pe boc biggrin.gif

30 May 2010, 11:29:
M-am incurcat in butoane. Voiam sa zic ca subscriu punct cu punct la ce spune bucatzel. Daca cineva creeaza un cont, eu bag primii 10 euro.
ATM
Eu tot dau mailuri la aia de la TVR, dar bineinteles ca nu le baga nimeni in seama. Dar hai sa vedem si partea pozitiva a lucrurilor, pana la urma, Miki e destul de batran, odata si odata scapam noi de el. Tinand cont ca el are vreo 55 de ani si eu doar 30, intuiesc ca intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat o sa dispara din peisaj din cauze naturale. Asa ca nu am nimic de facut, decat sa astept.
R19/16v
Murphy zice ca astia au prostul obicei sa traiasca mai mult...
ATM
Sa-i asculte Murphy atunci comentariile plange.gif
melloncollie
E atat de important comentariul? Eu cred ca daca esti pasionat te uiti pur si simplu la cursa. Daca iti place il asculti pe om daca nu poti sa-l ignori... Iar daca nu poti face nici una dintre cele doua variante poti sa dai pe mute tongue.gif .
bucatzel
In lumea reala, un comentator mai spune si ce se intampla altundeva decat ce vedem noi in cadru, mai face comparatii inteligente intre doi piloti care se infrunta la un moment dat, etc...

Chestii de-astea care justifica existenta meseriei de comentator... M-am apucat sa descarc curse din vechime, si sunt momente in care comentariul e mai captivant decat cursa in sine.
user2
PENTRU TOTI FANII F1 de aici de pe forum:

AM SCAPAT DE MIKI SI VIKI!!!!!!!!! Si cine ne-a scapat? Cea mai mare televiziune pe cablu din Romania care in premiera a cumparat in varinata full drepturile de retransmisie a F1 in Romania.....in curind F1 nu va mai fi la TVR....... deci MIKI o sa-i comentezi cursele lui VIKI si nepotilor.
CGDBZ
Cred ca bMiki va fi invitat special si tot nu o sa scapam de el.
user2
Vom vorbi despre cuplu Miki+Viki la timpul trecut. Credema!
CGDBZ
Si care e cea mai mare televiziune prin cablu?
IRONICK
QUOTE
Formula 1 trece la Digi Sport


Cursele de Formula 1 vor fi transmise, din sezonul urmator, de catre postul de televiziune Digi Sport. RCS a luat fata TVR si a achizitionat drepturile de retransmitere live pentru cursele din F1.

Digi Sport a cumparat pachetul full pentru noul sezon de Formula 1, urmand sa transmita cursele si in format HD, informeaza paytv.ro.

In ultimii ani, Formula 1 a fost transmisa in Romania de TVR 1. Comentariul lui Miky Alexandrescu si Victor Bonifaciu i-a deranjat pe multi fani ai F1, care au initiat mai multe petitii impotriva lor.
Steel Tormentor
Sunt convins ca o sa dam de niste comentatori cel putin la fel de "inteligenti"
CGDBZ
Eu nu am digi sad.gif .Cred ca o sa vad cursele pe RTL dar nu stiu o boaba de germana.
biscu
Sa-i puna pe astia care comenteaza acum Olanda-Uruguay...
DrK
sa ne spuna ce? Ca s-a dus Alonso cu Nadal si cu Raul la un spritz?
ontopic: O greseala mare facuta de TVR.
dantes
Sper sa scapam de comentatorii astia de r@hat care ne-au stricat urechile!

Pe de alta parte, tvr se prindea de oriunde...digi sport nu.... basca de asta, tvr hd e chiar full hd, pe cand digi sport hd, nu stiu daca e chiar 1080...poate ne ajuta cineva...

Anyway...stirea e cu una calda una rece... preferam tvr dar fara comentatorii lui peste prajit!
Modus
Si eu daca nu prind nici Digi si nici RTL Klub maghiar pe ce canal voi putea vedea cursele? RTL german?
DrK
da. Eu nu mai prind rtl asa ca nu mai stiu sigur daca tot ei transmit F1.
@dantes: full hd, semi hd, bla bla, oricum Formula 1 la baza nu era transmis Full HD total. Era mai mult digital decat orice altceva. Peste 1 an - 2 o sa introduca tehnologia asta...
Uite aici sa te documentezi smile.gif Link
haiducro
QUOTE(Steel Tormentor @ 6 Jul 2010, 21:26)
Sunt convins ca o sa dam de niste comentatori cel putin la fel de "inteligenti"
*



Eu urmaresc pe Digi Sport Moto GP si daca vor fi aceiasi comentatori si la F1 va fi bine de tot, chiar si numai prin prisma faptului ca pun pasiune in comentariul lor.
Iar daca ne vom pricopsi din nou cu miki: charge.gif
sorin_f39
Nu spuneti hop, pana nu sariti gardul.
Daca e asa, atunci am scapat de bonifaciu. Am ceva dubii insa ca vom scapa de miki.
Daca nu ma insel, miki comenta si cand F1 se vedea la ProTV.
CGDBZ
Mie imi placea cum se vedea la TVR ca incepusera sa transmita 16/9 .Eu digi nu am si nu cred ca o sa am ca de altfel foarte multi din Buzau , o sa vad pe alt canal , sper , caci altfel o sa vad pe internet sad.gif de la 16/9 laun monitor de 19 si o calitate mai mult decat nasoala , mai bine il suportam pe miki.
A l e x
Ne trebuie si noua o campanie gen "Cala Boca Galvão" de la brazilieni biggrin.gif
Modus
QUOTE(CGDBZ @ 7 Jul 2010, 18:03)
Mie imi placea cum se vedea la TVR ca incepusera sa transmita 16/9 .Eu digi nu am si nu cred ca o sa am ca de altfel foarte multi din Buzau , o sa vad pe alt canal , sper , caci altfel o sa vad pe internet  sad.gif  de la 16/9 laun  monitor de 19 si o calitate mai mult decat nasoala , mai bine il suportam pe miki.
*



Poti vedea pe RTL. BBC transmite?
Solon
RTL nu mai e de ani de zile prin Bucuresti, din pacate.Vb de astia care emit prin cablu, de digitali nu stiu daca il sau nu.
La fel si la BBC. BBC transmite cursele, dar nu BBC-ul care e la noi! sad.gif
DrK
Si daca imi aduc bine aminte, BBC ala e PPV.

here you go:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Formu...TV_Broadcasters
IRONICK
Deja va faceti planuri, da comunicatul oficial nu il asteapta nimeni?
IRONICK
cica este oficial ... http://www.prosport.ro/alte-sporturi/auto-...-viitor-6642056
Solon
Pai daca vine si boul de Miki ce rezolvam?
DrK
sunt curios in ce stadiu sunt in implementarea ppv...
Nu ramane mult si o sa ne uitam cu bani la transmisiunile sportive
TMihai
Luat de pe hotnews
QUOTE
Fanii din Romania ai Formulei 1 nu vor mai avea parte de comentariile mult contestatilor Mihai Alexandrescu si Victor Bonifaciu, pe internet aparand si diferite petitii pentru ca cei doi sa fie inlaturati de la microfonul de comentator al "Marelui Circ". Numele noilor comentatori ai Formulei 1 nu este cunoscut inca.


Sursa
Solon
@drk: Iti dai seama cum ar fi ppv si sa comenteze tot aia! Pfuai! smile.gif
sorin_f39
Am mai zis : de bonifakciu scapam 99%. Nu cred ca va pleca el de la TVR.
Dar miki se cam plimba pe unde bate vantul. Ma tem ca nu vom scapa de el.
DrK
pai e si normal... cine oare o sa ii mai culeaga batista cu muci a lui vettel si sa se laude cu ea? Romanii au nevoie de picanteriile formulei 1. Pe pariu ca Miki stie ce culoare au chiloteii lu` pussycat doll?
DMP
Miki asta parca e lipit de drepturile de transmisie. smile.gif
CGDBZ
Eu deja am inceput sa ma uit la RTL de cursa trecuta deoarece nu am mai putut suporta "comentariul" respectivului.
user2
MIKI de anul viitor ne va spune ADIO!!!!

ADIO MIKI SA-TI FIE TARANA USOARA.


http://m.prosport.ro/alte-sporturi/auto-mo...-viitor-6642056
DMP
Mai sus e acelasi link pus de IRONICK acum doua zile.

Problema e daca MIKI se urca in barca Digi Sport.
DMP
Are noroc tantalaul. smile.gif
L-au pozat langa Schumacher si dintre milioanele de poze cu Schumacher au ales-o chiar pe aia sa o puna la stirea respectiva. smile.gif
Solon
Pe principiul ca ne trebuie un om la fata locului, s-ar putea sa ne-o luam in freza si sa il vedem pe bou la Digi! Si mai rau: sa mai ajunaga si la cursele din afara Europei! Poate ii plateste Digi deplasarile! Sa vedeti atunci ce ne-am ars!
Modus
Sa speram ca sursele au dreptate: "Numele comentatorilor nu au fost încă anunțate, însă Digi Sport nu se va baza pe serviciile lui Dan Mihai Alexandrescu și Victor Bonifaciu, perechea care a comentat Formula 1 la televiziunea publică, potrivit unor informații dezvăluite de blogul 3surse.ro."
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.