Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spune NU lui Miki Alexandrescu
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3
Solon
QUOTE(TMihai @ 10 Apr 2008, 13:24)
Mie imi pare rau ca nu l-a chemat Max la orgia aia. Scapam si de Miki odata cu el...sau nu? unsure.gif
*


Devenea el "domnisoara"! radmasa.gif
Tomcat
Ramin surprins sa vad ca este cineva care crede ca prietenul Miki este "in carti" printre pilotii de F1!
Voi sinteti copii?? Baietii aia au alte lucruri de facut!
Ati vazut ca si Lauda ii prindea pe fuga la cite un interviu f.f. scurt!
Treaba este in felul urmator: omul are microfonul si ne toarna toate balivernele pe care le viseaza in noaptea de dinainte de cursa.
Sa fim seriosi!!
Am fost foarte linistit cu sonorul pe MUTE!
einstein1984
Oameni buni, pe forumul asta exista cineva care-l iubeste pe Miki! Mi-am luat reputatie negativa (nesemnata, evident) pentru primul post din topicul asta.
Poate ne spune si noua cine e si de ce-l deranjeaza asa mult initiativa mea.
vis-a-vis
radmasa.gif

O fi chiar el!

11 Apr 2008, 08:03:
Ce rotunda o ai! 04.gif
Solon
Cine?
gedan
Ce aveti cu omul, asta stie , asta face. este adevarat ca merge pe banii lui, culege informatii, e pasionat, mai mult nu poate.
sa nu uitam ca sunt o gramada de comentatori de fotbal care merg pe banii contribuabilor si sunt pe dinafara de subiect
Solon
La fotbal, sincer, prea putin ma intereseaza ce comenteaza aia! Inteleg jocul!La fotbal se vorbeste doar de bani, casatorii si alte asemenea rahaturi!
Dar la F1 sunt interesante diversele detalii, nu aberatiile debitate aiurea!
Daca tot bati drumul pana acolo macar sa-ti iasa pe gura ceva normal!
dantes
Fericit ca in grila rds-ului a aparut RTL-ul cool.gif wink.gif
sorin_f39
Preferam un post britanic care sa transmita F1. Nu inteleg o iota in germana.

Apropo de asta, nici pana acum pe forumul TVR nu a fost creat un topic "Formula 1". De-abia asteptam sa am unde sa-mi spun parerea despre idiotii astia doi.
Solon
QUOTE(sorin_f39 @ 14 Jul 2008, 10:37)


Apropo de asta, nici pana acum pe forumul TVR nu a fost creat un topic "Formula 1". De-abia asteptam sa am unde sa-mi spun parerea despre idiotii astia doi.
*


Pai din cauza injuriilor nu deschid sectiunea F1! biggrin.gif
ionutctn
QUOTE(Solon @ 14 Jul 2008, 10:46)
Pai din cauza injuriilor nu deschid sectiunea F1! biggrin.gif
*



Lasati-i mai ca o sa se impiedice pe strada de cat i-ati balacarit. Saracii oameni sunt niste victime ale sistemului. De ce nu intelegeti? Sunt cei mai prosti comentatori cu putinta dar altii mai buni nu cunosc.
Solon
QUOTE(ionutctn @ 14 Jul 2008, 11:57)
Saracii oameni sunt niste victime ale sistemului.
*


Deja exageram! Victime suntem noi ca daca tinem volumul deschis la o cursa de F1 transmisa de TVR ne curge sange din urechi de la tampeniile lui Miki!
sorin_f39
Cine sunt victime: noi sau ei?
Racer08
O fi Miki cum o fi, dar nu stiu cum de nu il vedeti pe Victor, care e pe dinafara total. Si mai si rade tot timpu la glumitele lui neamuzante
aciddu
nu mai stiu cum era zicala aia cu turcul si pistolul, dar toata transmisia tvr la formula 1 e jalnica. comentatorii sunt doar cireasa de pe tort (sau bomboana de pe coliva)
Modus
Degeaba ii spunem noi nu cand el ne zice da de nu stiu cat timp, si la fel ii zice din pacate si TVR, si asta si pe banii nostri nono.gif
MihaiD
A aparut o petitie si pe topgear.ro

http://www.topgear.ro/petitie.php
R19/16v
Haha smile.gif si cand te inscrii zice "Doamne ajuta!" radmasa.gif!!
sorin_f39
Am completat si eu; sa vedem ce iese.

Oricum, vorba lor, "Doamne ajuta"!
bucatzel
QUOTE(Solon @ 3 Apr 2008, 20:30)
Brundle a fost pilot,  adevarat mediocru, dar ala chiar stie cu ce se mananca o masina de F1!
Cat despre Miki, sa-mi fie cu iertare ca nu am ceva cu oamenii care au diverse dizabilitati, dar la cat bate campii ca a participat la nu stiu ce cursa, mi se pare greu de crezut!
Are mari probleme de vedere si nu cred ca au aparuat dupa ce si-a luat licenta de pilot!
*



Stiu ca dau reply la o chstie antica, dar merita amintita.

Cursa cu pricina a fost in porsche supercup, pe hungaroring, acum ani buni. In timpul cursei de F1, povestea cat de bine a fost , ca simtea cum regretatul lui tata este si el "acolo", si alte balarii.

Doua zile mai tarziu, a ajuns la 0-tv si a stat de vorba cu diaconescu vreo 3 ore, balarind despre multe si marunte. inclusiv cursa sus-amintita. Unde sustinea ca a primit un punct, ca au abandonat destui, si toata emisiunea se plimbau cele cateva cadre ale rezumatului cupei Porsche. A doua zi dimineata, ma duc eu frumusel la un i-cafe, si incep sa vorbesc cu prietenul Google. Care imi confirma odata pentru totdeauna ca michi E mitoman. A terminat pe ultimul loc, 0 puncte, doua ture intarzaiere (din totalul de 16).

Vin eu frumos acasa, dau drumu' la televizor, si cum ma plimb pe canale, ajung la eurosport. Unde arata tot rezumatul Porsche Supercup, comentat de englezi de data asta. Aceleasi cadre ca si la 0-tv. Plus/Minus vreo cateva. Una din masini, care se vedea clar ca de-abia sta pe pista, se infige in frane (va dati seama de ce frana vorbim daca s-a vazut masina ca se inclina), pune avariile, e depasita de leaderi, dupa care vine cel mai tare comentariu auzit vreodata: "And Dan Alexandrescu, who's having trouble getting out of everyone's way". Si acu' stau sa ma intreb daca aia vorbeau de cursa tongue.gif

votai si io pe top ghiar

Thor1983
A 667 semanatura. >:)
the_tavi
@bucatzel:
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Dezastru... Am votat si eu.
Ov
votat, desi sunt impotriva petitiilor online

Doamne ajuta !
Arhimede
Tare poza asta.

Hamilton parca se gandea.."I-o trag lu Nicole"
Si miki: "Damon....hi...Ha...hamilton.."
Tomcat
"Ceasul rau- pisica 13", nu cred ca vom scapa de animal decit daca se infurie careva din "sfere mai inalte" - de deasuprea TVR- care sa fie si pasionat de F1.
Oare o exista asemenea personaj care sa faca un bine intregii natiuni??
ThunderRa
Oare au mai facut ceva cu petitia astia de la Top Gear? Sunt peste 4200 de semnaturi...
ATM
Ce Doamne-iarta-ma sa-i faca si cu petitia aia...doar sa se semneze fiecare pe cate-o foaie si sa-i dea cu toate foile (=volum de carte gros cam cat Dexu') in cap, altfel Miki e mai infipt pe locul lui decat stalpii de pe podul Grant. Daca nu ma-nseala memoria, deja is vreo 8 ani de cand tot ne abereaza, la PRo Tv nu tot el era? cand s-a mutat transmisia F1 de pe Pro pe TVR, mare sarbatoare c-am scapat de Miki. Footu-i...Mai grav e ca de la an la an parca se prosteste, anu'trecut incurca RedBull cu Toro Rosso, acuma nu mai e in stare sa deosebeasca un Williams de un BMW. la anu parca vad c-o sa confunde Ferrari cu Renault.
viorel230
fratilor, mie mi se pare ca e ok tipu...plus ca se vede ca e meserias in domeniu...ori tocmai deoarece au avut monopolul atatia ani cai doi tipi stiu multe din fenomen care altcineva....sa ma scuzati ...nu le ajung nici la degetul mic....cum cel mai tare in fotbal e topescu asa si miki in f1...pai ziceti-mi mie vreunu daca nu l-ati auzit pe miki de atatea ori cum isi aduce aminte de o cursa de prin 70 toamna cu niki lauda cum a facut ala nu stiu ce acrobatie in turul x de pe circuitul y....care altul poate sa le scoata ca miki...io zic ca e haios tipu...n-am nimc cu el..Iar eu sunt nebun dupa f1...
Modus
Pai daca-l gasesti haios, nu vrei sa-i faci si un fan club? Poate ne inscriem si noi.
ATM
Ca Alexandrescu e mai infipt in lumea F1 decat altii, nu contest. Ca a fost (un fel de) pilot de curse, cunoscand deci fenomenul si din scaunul de pilot, nu numai de la televizor, iarasi nu contest. Insa omul are o problema cronica cu a fi comentator. Degeaba are el bagaj de cunostiinte (ca are, nu neg asta), daca pe gura-i ies numai aberatii. E ca-n bancul ala cu cainii si inginerii, ambii au ochii inteligenti, dar nu stiu sa se exprime.
Uite, prin anii 90, cand aparuse cablul, ma uitam la F1 pe Italia Uno. Mama, mama, ce comentatori aveau aia, te uitai numai de drag. Si cand il mai bagau si pe Ivan Capelli de la boxe, zicea ala cate-n luna si-n stele, isi luau unul altuia vorba din gura. Te tineau conectat,de fapt si ei erau la o tensiune nervoasa inalta , pana si cand ziceau repede-repede "cinque secondi di publicita !" te bagau in priza. pe cand cu Miki ...mai ai nitel si adormi, aia care comenteza snooker sau curling pe Eurosport pun mai mult suflet in ceea ce zic.
vdaniel
sigur la altele Miki ar fi bun, ( la maturat, la spalat hainele pilotilor, la tuns iarba.......) dar la comentat F1 e varza. Sigur varza
Tomcat
Am trait sa vad ca a intrat cineva aici care-i "face statuie" lui MIKI. E greu!!
MihaiD
QUOTE(viorel230 @ 6 May 2009, 20:53)
fratilor, mie mi se pare ca e ok tipu...plus ca se vede ca e meserias in domeniu...ori tocmai deoarece au avut monopolul atatia ani cai doi tipi stiu multe din fenomen care altcineva....sa ma scuzati ...nu le ajung nici la degetul mic....cum cel mai tare in fotbal e topescu asa si miki in f1...pai ziceti-mi mie vreunu daca nu l-ati auzit pe miki de atatea ori cum isi aduce aminte de o cursa de prin 70 toamna cu niki lauda cum a facut ala nu stiu ce acrobatie in turul x de pe circuitul y....care altul poate sa le scoata ca miki...io zic ca e haios tipu...n-am nimc cu el..Iar eu sunt nebun dupa f1...
*



Prietene eu cred ca nu stii deloc cu ce se mananca F1 daca zici ca miki-mitomanu e meserias... A comentat mai de mult George Grigorescu F1, si ala era un comentariu de profesionist, la obiect si cu detalii tehnice, nu aberatiile labagiilor astia doi. Sau daca vrei un comentariu de profesionist, asculta-l pe Martin Brundle pe bbc...
DanCVA
Miki scoate enervant de multe aberatii, plus ca habar n-are ce cursa comenteaza. Nu urmareste de loc monitorul.
Victor Bonifaciu este OK. Totusi, n-ar strica un comentator mai bun alaturi.
dantes
Cand a comentat azi bonifuchiu de Schumi ca e un brand si ca inca se vinde si ca e un idol ptr. pustii tineri si ca a ridicat industria de piloti din Germania, mancatorul asta de rahat a inceput ca dom'le ca de fapt e expirat ca e moarta treaba...

F(**^$^$# M@#$(( M@($$ de bou...lasa naibii pe altii mai pregatiti la microfon....
C a t a l i n
Singurul comentator român de motorsport priceput eu cred că e cel ce comentează printre altele WTCC pe Eurosport.
hellcat
Pai cred si eu...eurosportul nu-i televiziune publica, se mai uita si la tine inainte sa te cheme la microfon.
In rest mare pacat pentru tvr, daca tot dau un sac de bani an de an sa avem f1...insa atmosfera e...
sorin_f39
QUOTE(MAERSK @ 9 May 2009, 17:01)
Singurul comentator român de motorsport priceput eu cred că e cel ce comentează printre altele WTCC pe Eurosport.
*


Daca nu ma insel este vorba de Arnold Cobilanschi.
Si ar mai fi unul foarte OK: Antal Putinica.
Arhimede
RADIO RADIO RADIO!!!!!!!!!!!
C a t a l i n
Da, Arnold. smile.gif
r_vlad
"... o turma de insotitoare." radmasa.gif
TMihai
Eu de obicei nu-i "aud" pe bolovani. Ma pot concentra la cursa...insa azi m-au imbolnavit de nervi idiotii. Castravetele de Miki nu auzea team radio, nu vedea timpii, nu stia ordinea, nu avea ce monitor ii trebuia...ma intreb la ce draq se mai duce pana acolo? death.gif
C a t a l i n
Cum la ce? La o cafea cu piloții...
betamax
Diferenta intre Bonifaciu si Alexandrescu este ca unu-i mai prost decat altul. Poate unii isi mai amintesc de vremea cand F1 era transmisa de ProTV, comentator era Adrian Cheltuitoru, copil documentat si nevorbitor de prostii. N-am mai auzit de el, pacat.
Bliss
Vremuri maica, vremuri...
ricochet2
Nu era mai breaz nici Cheltuitoru. Georgescu de la Touring Cars le comenta bine intr-o vreme. Nu stiu daca mai e el. Si fosti sau actulai piloti. De ex. l-am auzit pe Titi Aur la raliuri comentand. Foarte bun. Dadea niste informatii la obiect, precise, interesante.
ionut_xx
Adevarul e ca la cat de plictisitoare sunt cursele de F1 in ultimul timp, mai bine il aud pe Miki Alexadrescu spunand cate'o tampenie, mai destinde atmosfera.
Solon
Sau sa zica in gura mare pe post ca Bourdais a intrat in Kovalainen " ca prostu'!"
Buna asta!
sonycu
E adevarat, scoate niste perle.. n-am ce zice..

Dar, in stilul caracteristic, e comic. De multe ori ma bufneste rasul, e mai sanatos decat sa ma enervez.

Acum cativa ani buni ma uitam duminica de duminica la F1, acum am alte probleme, nu prea mai am timp. Dar tin minte faza cu: "Pilotii se pregatesc, si, si, si ȘTART !!

Cine a fost atent stie. Asa spunea, cu Ș.

Fazele cum ca el a iesit cu pilotii la o cafea si apoi, mai tarziu, dupa ce au terminat baietii cursa, la un club de striptease cu ei, sunt deja la ordinea zilei.

Am zis, nu ma mai deranjeaza, ma bufneste rasul..
buzasparta
pai daca miki pleaca cum mai stim cine si unde a baut cafea dintre piloti?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.