Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Activare functii
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Imbunatatiri - Dacia Sandero
VS-02-MVO
Salut,
Am vazut la bazar un anunt in care cineva spune ca poate sa activeze optiunea care face ca usile sa se inchida automat peste o viteza anume, optiunea martor usi deschise, optiunea inchidere usi dupa 30 sec, bla bla bla. Intrebarea mea e: Se poate face aceeasi treaba si la Sandero? In evetualitatea in care aeste optiuni din cate inteleg exista dar nu sunt activate? Modelul meu e Laureat de 1.6, soon to come.... smile.gif)
Serje
La Anunturi gasesti baietii care te pot ajuta.
Dar, martor usi deschise tu o sa ai la masina si la fel si CB. Tie-ti raman restul functiilor de activat. Numai ... vezi ca-i posibil sa pierzi garantia.
VS-02-MVO
Eu stiu unde e bursa si am si gasit anuntul de mai mult timp. Problema mea e daca se poate face si pentru Sandero, in speta Modelul Laureat. Prestige-ul are active functiile respective?
killerul
inchiderea usilor la o anumita viteza sau interval de timp nu este activat pe nici un model de logan sau sandero, deci nici Prestige-ul nu le are
VS-02-MVO
Inteles. Multam. De curiozitate, care ar fi explicatia, adica de ce exista si nu sunt activate?
AR-18-MOS
Pentru ca dacar ar fi asa, ar costa mai mult ...
klaus
Daca ar fi activata treab cu inchiderea la o anumita viteza ar trebui sa fie activata si treaba cu deschiderea in caz de accident (adica inca o legatura UCE airbag-uch) pentru a se putea deschide usa din afara.
Dsign
nu va faceti griji de garantie, nu vede nimeni din service asemenea modificari
B-39-ZOZ
nu inteleg de ce ar trebui sa coste mai mult adica atata timp cat sunt deja implementate functiile si trebuie doar activate ... cred ca e doar mentalitate romaneasca la mijloc
dydycom
mentalitatea romaneasca e la noi...cei care gandim asa..afara ei o numesc marketing si daca ar putea masura ..mai mult ca sigur ar impozita si cantitatea de gaze din avatarul tau cum de altfel o fac pentru fermele de vaci...(taxa de mediu pentru poluare).

oricum..cei interesati stiu unde ma gasesc si...mult mai ieftin ca la fabrica...wink.gif
dacistu
QUOTE(Dsign @ 29 Jun 2008, 14:22)
nu va faceti griji de garantie, nu vede nimeni din service asemenea modificari
*





din pacate trebuie sa te contrazic,se pot vedea modificarile,dar nu stiu daca intereseaza pe cineva.
ga!nusha
se pot vedea la un control amanuntit. el se referea la revizii sau alte chestii minore....
wrcristi
salut va
pin 22 tablou de bord,pin 6 uch dar apoi trebuie sa intri cu ddt pe functia car
B-39-ZOZ
QUOTE(ga!nusha @ 6 Aug 2008, 09:06)
se pot vedea la un control amanuntit. el se referea la revizii sau alte chestii minore....
*


nu vad cine ti-ar face un control amanuntit ...
love
Sunt proprietar de sandero deci vorbesc "in cunostinta de cauza"
La un laureate -ca al meu este in dotarea de serie martorul ptr usi deschise ,
inchiderea progresiva a plafonierei,avertizare sonora faruri aprinse,blocarea automata a usilor dupa 10 sec daca nu intri in masina dupa deschidere,etc.....deci?
Stefan
Blocarea automata se face dupa 30 de secunde.
love
Clar ca nu am numarat secundele dar era doar o ipoteza aceea ca exista aceasta functie -fara sa fie nevoie de a o activa din CB ulterior!

-Scorpio-
QUOTE(ga!nusha @ 6 Aug 2008, 09:06)
se pot vedea la un control amanuntit. el se referea la revizii sau alte chestii minore....
*


in mod normal pe nimeni de prin service nu intereseaza ca tu ai facut semenea modificari sau ca n-ai casetofonul standard, dar sa nu te astepti totusi ca daca strici ceva poti sa te duci la ei cu gura sa-ti repare pe garantie.
AL
a fost pusa o intrebare simpla la care s-a raspuns... topicul se inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.