Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: BELGIAN GP
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
hellcat
Modus, am impresia ca prin 2005, 2006 tot pe idolul tau miki il ascultai. Asta e.
sorin_f39
QUOTE(Modus @ 31 Aug 2009, 19:24)
Alonso (cel mai bun pilot la ora actuala)
*


Nu cred ca inteleg. Poate imi explici tu. Ceva nu e in regula in afirmatia ta.
Manuel
QUOTE(hellcat @ 31 Aug 2009, 20:28)
Modus, am impresia ca prin 2005, 2006 tot pe idolul tau miki il ascultai. Asta e.
*




A repetat-o mikidutsa si duminica. smile.gif
sorin_f39
"Ferrari are expected to wait until later this week before announcing any decision on whether Luca Badoer will race again for the world champions at next month’s Italian Grand Prix." rugaciune.gif

Imi pare rau pentru Badoer, dar chiar sper sa fie inlocuit (cu Bourdais).
Hack
QUOTE(miki @ 31 Aug 2009, 15:23)
Am impresia ca vrei sa vin pina la tine...
*


Te tine? huh.gif boxing.gif Vezi ca e Miki nu miki laugh.gif .
Modus
QUOTE(hellcat @ 31 Aug 2009, 19:28)
Modus, am impresia ca prin 2005, 2006 tot pe idolul tau miki il ascultai. Asta e.
*



Explica te rog

1 Sep 2009, 07:59:
QUOTE(sorin_f39 @ 31 Aug 2009, 20:26)
Nu cred ca inteleg. Poate imi explici tu. Ceva nu e in regula in afirmatia ta.
*



Si cine e cel mai bun pilot la ora actuala?
sorin_f39
E greu de spus cine este cel mai bun acum. Eu zic ca Hamilton (nu-mi place sa recunosc asta, dar n-am ce face), Raikkonen (chiar) sunt la acelasi nivel cu Alonso. Massa si Kubica sunt si ei destul de aproape de cei 3 de mai sus. Iar in maxim 2 sezoane, Vettel va fi si el printre cei mai buni. Asta e parerea mea.
Nu stiu daca e bine sau nu, dar oricum, nu pot fi de acord cu catalogarea : "Alonso e cel mai bun la ora actuala". Doar cel mai titrat dintre pilotii aflati inca in activitate.
Solon
Eu nu cred ca Bourdais e pilot slab! Ani de zile, i-a cam insirat pe aia din Cart!
A, ca la Torro Rosso nu a stralucit,da, dar nici masina nu era vreo piesa!
Oricum,sincer, pentru cariera lui, chiar vreau sa vina la Ferrari!
hellcat
Nu sunt un fan Alonso, pur si simplu nu-mi place...si ca persoana mi se pare asa...un tip comun.
Insa daca lua el si titlul in 2007 si facea un mic hat-trick?
Acum era pe alti cai...si poate cel mai bun pilot. wink.gif
Tomcat
Nu cred ca Bourdais va veni la Ferrari. Nu stiu de ce, dar nu cred.
Eu personal l-as lua pe Kubica.
Modus
Alonso - tip comun... Pai ce ai vrea sa fie, doar e un om ca si tine, ca si mine... El e expert in a conduce si seta extraordinar o masina de Formula 1, iar noi suntem asi fiecare in domeniile noastre. Ce pilot vezi tu sa fie iesit din comun?
hellcat
Hai mah, n-ai auzit ce zicea miki...ca toate neamurile lu Fisichella faceau ture pe la boxele Ferrari? biggrin.gif

@Modus: La cum pui tu problema "iesit din comun"...suna ca un aspect negativ.
In F1 tre sa ai si un pic de carisma, F1 nu se termina dupa sampania de pe podium. Alesi, Irvine, Hill, Coulthard, Schumi...
sorin_f39
QUOTE(Modus @ 1 Sep 2009, 11:58)
Ce pilot vezi tu sa fie iesit din comun?
*


Piloti intr-adevar extraordinari : Schumi, Senna, Loeb, Rossi, Makkinen, Fangio. Si mai sunt, dar atat imi vin in minte acum.


1 Sep 2009, 12:27:
PS : Intrebarea nu-mi era adresata, insa am simtit nevoia sa raspund.
Hack
QUOTE(Modus @ 1 Sep 2009, 12:58)
...iar noi suntem asi fiecare in domeniile noastre.
*


Ce modest esti blush.gif .
Modus
Tu de vreme ce ti-ai permis un Mégane chiar esti!
xcss
blink.gif
Hack
Ca sa il citez pe xcss: blink.gif
hellcat
Hai...ne vedem la MONZA! smile.gif
Solon
Incepe circul!
O noua runda cu Miki! biggrin.gif
DragosP
A bea aștept! wink.gif
Solon
Va dati seama! Pe unul dintre cele mai misto circuite din lume si unde vine si o gramada de lume cum sa lipseasca el, marele Miki!
Si mai rau, vine si Monza! O sa il ia si pe Bonifuckyou dupa el!
sorin_f39
12 - 1.

Superbe circuitul si zona.
hellcat
Tura asta a luat Webber pole-ul cu noroc. smile.gif
Cu pista umeda in primul viraj Hamilton s-a dus la doar 85 de miimi de Weber. In conditii normale ii dadea o jumate de secunda.
Da sa mai treaca norocul si pe la Weber, sper sa castige si cursa.
sorin_f39
Nebunie mare in cursa asta, in mare parte datorita vremii.
Vettel si Alonso : down.gif
Daca Ferrari mai aveau vreo speranta la unul dintre titluri, azi cred ca s-a terminat.


Sper ca Digi TV vor da si conferinta de presa. Am crezut acum ca TVR o va da. Si l-am trimis la ma-sa acasa pe bonifakciu deoarece vorbea in timpul conferintei. Cand colo, a fost doar o amagire. Sa le-o trag. Mai sunt cateva curse si gata cu ei.
hellcat
Webber la conferinta de presa i-a multumit adanc lui Vettel ca l-a ajutat in lupta pentru titlu! radmasa.gif
S4b1n
Vettel a dat din belea in belea. Cu Button, dupa care acrosajul care i-a cauzat pana de cauciuc. Kubica a facut o cursa buna. Daca nu intra peste mecanici la boxe si nu pierdea atata timp, poate chiar termina pe 2, in fata lui Webber.
sorin_f39
Apropo de RBR, daca nici dupa aceasta etapa nu le este clar ca Webber trebuie sa devina nr 1 si Vettel nr 2 (si implicit sa inceapa ordine de echipa), atunci cred ca vor fi niste ilustri loc 2 la finalul sezonului. In ambele competitii.
TMihai
Alonso who? laugh.gif Cred ca Schumi ar trebui sa plece in toate cursele de anu' asta de pe 21 sau mai jos pe grila la cum a mers azi. Pacat ca mereu o da in bara la sf cursei.
Solon
Dezamagit de Vettel! Se pripeste! Stie ca poate sa castige titlul dar nu are rabdare! Ca Webber nu e vreun mare pilot, parerea mea! Doar ca o sa castige titlul pt ca masina e buna si il duce acolo unde e nevoie! Asta daca nu ii sufla Ham titlul!
Azi,spre surprinderea mea, Bonifaciu a fost mai bou comparativ cu Miki!
Am numarat lejer vreo 10 situatii in care dadeau din gura aiurea!
Oare are sens sa dam mail la digi si sa intrebam cine va comenta cursele de f1 din 2011?
hellcat
QUOTE(Solon @ 29 Aug 2010, 20:25)
Stie ca poate sa castige titlul dar nu are rabdare!
*


Rabdare pe care o are Webber...si care poate il va ajuta. Acum, la cum se prezinta formula 1 trebuie sa fii extrem de constant si sa profiti cand ti se iveste ocazia.
Astazi am observat o chestie la Webber, nu e spectaculos si de aia nu place la multi, insa piloteaza inteligent....cand ploaia devenea iminenta de la secunda care o avea fata de Kubica a lasat vreo 2 jumate, tocmai pt a nu risca o eroare a celui din fata care l-ar fi putut afecta si pe el.
Si la final, chiar ma gandeam daca in loc de Hamilton si Webber erau Hill si Schumi...in ultimele 4 ture dupa safety car...ce scantei ieseau, adica cel de pe locul doi sigur si-ar fi jucat sansa de a castiga.
DragosP
QUOTE(Solon @ 29 Aug 2010, 20:25)
Dezamagit de Vettel!
*


Eu, și probabil mulți alții, nu! Doar a recunoscut că e blond! Ce să-i ceri?
sorin_f39
Eu sunt dezamagit de Vettel .... pentru ca l-a scos din cursa pe Button si nu pe Hamilton.
DragosP
Mare dreptate ai să fii dezamăgit punând astfel problema! tongue.gif Ideal ar fi fost să-i ia pe rând pe amândoi la țintă!
DrK
Spectacol mare. Am ras de m-am prapadit pe toata cursa.
Hamilton a facut pe zmeul cand a ales sa mai stea o tura pe ploaie fara sa schimbe.
Mergecedes GP a schimbat repede la aman2 pilotii dar ca de fiecare data MS o faca lata la sfarsit de cursa fara vreo explicatie logica.
Vettel e un dobitoc si poate ca RBR trebuie sa se gandeasca la prima lor strategie. Webber campion mondial anul asta pentru ca nu mai are mult de trait la nivel inalt dupa care avansarea lui Vettel cand mai invata sa conduca.
Force India devine o mare echipa.
Parca BMW Zaibar si Williams si Force India merg mai bine decat confratii de la fundul clasamentului si nu pot decat sa ma bucur. Force India are resursele necesare sa ajunga sus iar in viitor poate vedem si un come-back al celor 2 batrani in F1.
cri123
Citatul cursei, marca Bonifaciu: "un drive through cu trecere pe la boxe" radmasa.gif

Oare la Digi scapam de ei? O sa imi fac abonament la RDS cu placere daca ne aduc comentatori mai decenti...

Am urmarit cursa iar pe BBC... e o incantare. Acolo da comentatori. Pacat ca oamenii sunt clar pro Hamilton.

Cat despre Vettel... mai are de invatat, si a luat la tinta numai un Mac tongue.gif
DragosP
QUOTE(cri123 @ 30 Aug 2010, 22:16)
Oare la Digi scapam de ei? O sa imi fac abonament la RDS cu placere daca ne aduc comentatori mai decenti...
*


Rău cu rău da' mai rău fără rău.
Nașpa faza cu Digi pentru cei de la UPC, printre care și eu. sad.gif
dantes
Hehehe...sa nu uitam de Alonso....aaaaa....care Alonso ? radmasa.gif
Si sa nu uitam un aspect... desi a facut-o lata la sfarsit, MS a plecat de pe 21 si a terminat pe 7....Avand in vedere masina si toate cele, parca incepe sa mai semene a Schumi....
Ov
QUOTE(Solon @ 29 Aug 2010, 20:25)
Oare are sens sa dam mail la digi si sa intrebam cine va comenta cursele de f1 din 2011?
*



nu, ca tot gorobetii aia 2 o sa fie. Nu bag mana in foc pt bonifuckyou, dar pt al'lalt garantez
Solon
Ma gandesc ca daca aia de la digi vad ce razmerita iese pe forumuri-ca nu suntem noi singurii care ne vaitam-nu o sa ia in considerare o asemenea varianta!
DrK
daca ar exista cineva sa faca un studiu pe acest sector...
sorin_f39
Culmea, ca nu e nevoie de nici un studiu in acest caz. E foarte clar totul, chiar daca privesti doar o cursa.
Cert este ca sefii de la TVR nu se uita la F1. Altfel, s-ar fi autosesizat de mult.

1 Sep 2010, 20:52:
Ma uitam putin peste circuitele din F1. Cat de frumoase sunt zonele din imprejurimile circuitelor "clasice" (Spa, Monza, Hockenheim, Nurburgring, fostele Imola si A1) si cat de aride sunt cele noi (Bahrain, Valencia, Singapore, Istambul, China etc.). Nu sunt nostalgic defel, dar tare mi-ar placea ca F1 sa revina exclusiv pe circuitele "vechi".
Oricum, Spa ramane "tata" lor.
Modus
Nu duce nimeni dorul lui Magny Cours?
ATM
Nu prea, ca nu e cine stie ce circuitul. Adica eu, unul, nu tin minte de curse spectaculoase acolo.
In schimb imi placea ala de la Zeltweg, Austria.
Modus


Solon
V-ati fasait? Nu mai aveti chef de comentat? A omorat Vettel campionatu',este? biggrin.gif
Modus
Bravo lui, tipul e bun
TMihai
Sincer, cred ca Schumi ar trebui sa plece ultimul in fiecare cursa. Vad ca se descurca mai bine asa decat dc pleaca din primii 10. Mi-a placut si Button...cat despre Hamilton...n-are oglinzi?
Solon
Incep sa cred ca Ham e cam dobitoc si cam prea egoist! S-a bagat ca boul peste Kobaiashi! Iar asta s-a vazut si prin faptul ca japonezul nu a incasat penalizare pentru depasire! Ah, si sa nu uit: Ieri in calificari alta cacanarie cu Maldonado! Dar si venezueleanul i-a tras-o! Si a mai si punctat spre deosebire de Hamilton!
AR-18-MOS
Ceva interesant din cursa din Belgia? smile.gif
Acum am ajuns de la Cluj, si n-am apucat sa o vad. smile.gif
ATM
Chiar foarte interesanta cursa, trozneli la marele greu imediat dupa start, ca-n vremurile bune, depasiri cu ghiotura basca un safety-car, Hamilton s-a retras in glorie - a facut tandari o reclama (de la Allianz parca) si dup-aia s-a dus taras vreo cateva sute de metri, recuperari foarte frumoase de la Button, Schumacher si Webber Curse bune si Sutil si Maldonado. Ferrari au cam pierdut tempo-ul de acum doua curse.
Ce a lipsit a fost ploaia. Daca mai venea si un dus asa, putintel, iesea si mai bine. Bine, tot RedBull rulz se pare, dar a fost spectaculos.
Momente vesele cu Button, dupa ce depasise in vreo 4 tururi tot ce-i iesise in cale: Petrov, Schumacher, Massa, si inca vreo doi printr-o singura manevra - cred ca erau Perez si Maldonado. Scapa de ultimul, si-ntreaba in casca " how far's the next guy?" mai bine zicea din prima " neeeext!".

Urmeaza Monza, si de data asta chiar cred ca RedBull nu mai au prima sansa. Motoarele Mercedes si Ferrari or sa zburde.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.