Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: masina mea unica
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Imbunatatiri - Dacia Sandero
Pages: 1, 2
ciprianandone
Salutare,
Am un sandero, rosu (ce e drept nu mia placut nici o data sandero rosu dar in perioada in care l-am cumparat fabrica era in somaj, majoritatea dotari-lor care le vroiam sau gasit pe culoarea asta ,mentionez ca si prima mea masina a font o dacie rosie si am iubit-o foarte mult) problema mea e ca sa cam umplut galatiu de masin ca a mea, vreau o schimbare,vreau sa fie unica .
Ce e postat e prea excentric ceva mai fin i-mi doresc.
Am pus folie pe stopuri,da bine, dar au mai aparut si alte masini...
Ajutati-ma va rog

driverx
Te ajutam. Get a life.
ag02cws
Asta mi se pare interesanta:

http://la-gara.com/wp-content/uploads/2009/01/sandero1.jpg

tongue.gif
pastrama
QUOTE(ciprianandone @ 26 Aug 2009, 23:33)
Ce e postat e prea excentric ceva mai fin i-mi doresc.
Am pus folie pe stopuri
*


radmasa.gif

Fin de tot c-u folie p-e stopu-ri.
Maskatu
QUOTE(ciprianandone @ 26 Aug 2009, 23:33)
Am pus folie pe stopuri,da bine, dar au mai aparut si alte masini...
*



Îți doresc să îți intre în dos cea mai răgălie mașină din tot galațiul. Și să îți suspende poliția și talonul și permisul, și să mai dai și examen ca să iei permisul înapoi.

Dacă tot dă bine folia, încearcă și niște cruciulițe pe parbriz, leduri albastre la far, folie pe far, eleron de ferrari, și aerisiri lipite cu silicon pe capotă.

O sa fie cu adevarat UNICA !! slap.gif
AR-18-MOS
QUOTE(ciprianandone @ 26 Aug 2009, 22:33)
problema mea e ca sa cam umplut galatiu de masin ca a mea, vreau o schimbare,vreau sa fie unica .
*


Da-te-n copac cu ea.
curentat
sa-i pui si vreo 2 sacose la spate cand ajungi pe la 200 km/h sa se deschida pentru o frana mai buna:))
bobo77
Eu zic sa-i pui bulbar.
Iulikk
QUOTE(ciprianandone @ 26 Aug 2009, 23:33)
majoritatea dotari-lor care le vroiam sau gasit  pe culoarea asta



O carte de romana, nu era in "dotar-e"?
$$ilvviu
De remarcat gramatica, face acest topic unic slap.gif
Si ca sa nu deviem prea mult de la subiect lamureste-ne si pe noi ce te deranjeaza la masina. Culoarea? Baga un cameleon.
Folia pe stopuri e o mare mizerie, mai ales cand bate soarele nu se mai vede nimic.
Stefan
Deci va rog incetati cu misto-ul asta ieftin tipic DC. Ce-aveti cu omul daca vrea masina unica. Mai ales ca Sandero se preteaza la tuning mai bine ca orice alta masina.
Eu zic asa - in primul rand niste stickere cul. Cu flacari, cu dragoni, alea-mi plac mie. Apoi niste jante de 19 inch. Musai. Sistem audio cu 5000 watti si chiar ca e unica.
adită
si mai poti pune pe ea 666!
Manuel
[attachmentid=1627548529] blink.gif
Stefan
ce?
Maskatu
QUOTE(Stefan @ 27 Aug 2009, 23:38)
Deci va rog incetati cu misto-ul asta ieftin tipic DC. Ce-aveti cu omul daca vrea masina unica. Mai ales ca Sandero se preteaza la tuning mai bine ca orice alta masina.
Eu zic asa - in primul rand niste stickere cul. Cu flacari, cu dragoni, alea-mi plac mie. Apoi niste jante de 19 inch. Musai. Sistem audio cu 5000 watti si chiar ca e unica.
*


Genial spus coffee_spitsk.gif

QUOTE(adită @ 28 Aug 2009, 00:10)
si mai poti pune pe ea 666!
*


Tu inca ai sechele... biggrin.gif

QUOTE(Manuel @ 28 Aug 2009, 00:32)
[attachmentid=1627548529]   blink.gif
*


WTF ??? Astia 2 sunt fani Crin Antonescu blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
dandee
asa si doar n-ai vrea sa fie base? puneti ce vrei pe masina dar eu zic ca niste boxe puternice eventul alte spoilere si bare de protectie sau schimbai culoarea (nu recomand) si duce o faci pune niste poze
Relu_GTT
daca vrei sa-i faci o schimbare punei niste arcuri sport sa fie mai joasa si ai sa vezi ca o sa arate mai bine
ArtVandelay
e deja unica, din cauza numarului de inmatriculare
dormi linistit, nu o sa mai apara alta la fel
AR-18-MOS
QUOTE(dandee @ 29 Aug 2009, 22:01)
puneti ce vrei pe masina dar eu zic ca niste boxe puternice eventul alte spoilere si bare de protectie sau schimbai culoarea (nu recomand) si duce o faci pune niste poze
*


Deja-mi si imaginez cum arata Sandero-ul cu spoilere si ale bari de protectie.
vet
O codita de rechin pe plafon, un CD cu guta la oglinda, 4 cruciulite 2 icoane si cateva zaruri pe jumatatea parbrizului.
Iulikk
Nu a mai intrat de pe 26 august.... cred ca s-a suparat smile.gif)
Maskatu
Adică de când a deschis topicul acesta radmasa.gif Ce să-i faci... nu a putut găsi ajutor din partea noastră.... ce răi estem biggrin.gif
Markos
QUOTE(ciprianandone @ 26 Aug 2009, 22:33)
vreau o schimbare,vreau sa fie unica .

Am pus folie pe stopuri,da bine, dar au mai aparut si alte masini...
Ajutati-ma va rog

Lasa folia doar pe un stop.
ciprianandone
da multumesc mult, majoritatea ati fost de mare ajutor!

11 Sep 2009, 01:00:
e doar o mica schimbare!

11 Sep 2009, 01:04:
[attachmentid=1627551552] [attachmentid=1627551553]
pastrama
Oaaaau, super tare frateee!
Markos
Frumos smile.gif

Sunt OZ Racing sau BBS?
pastrama
Le-ai vopsit tu sau asa erau? Da si tu mai multe detalii. Nu le vinzi?
Markos
Pacat insa ca sunt albe, un carbon mergea mult mai bine cu folia de pe stopuri. Poate le vopsesti, ar fi super smile.gif
pastrama
Io zic ca-s mai misto pe alb. Dau asa, un aspect de Q7.
parpanel
1. Fa-o mai joasa si o sa arate mai bine
2. Eu as fi pus jenti negre cu rosu
3. Baga-i si kitul ala bengos de stepway
4. Culoarea e super
5. Fiind luata in leasing nu cred ca se merita sa-i dublezi valoarea
adrian_c
Imi place culoarea, insa ar fi mai potrivite niste jenti argintii.

Cu folia aia nu stiu ce sa iti spun, daca iti intra unul in spate, el o incurca ca nu a pastrat distanta si tu ca ai folie pe stopuri (si nu a vazut cand ai pus frana).

Bafta !
ciprianandone
da si eu asi vrea sa o las mai jos ,am aflat de un set de arcuri cre o lasa cu circa 3 cm. dar cred ca nu e suficient.
am mai vorbit cu un amic si spunea sa i-i tai arcurile dar atunci nu va mai avea aceiasi suspensie
ce variante mai am? cat costa?
legat de jenti, sunt vopsite electrostatic, sunt a unui prieten,care sa saturat de ele si vrea sa le schimbe daca e cineva interesat?
revin cu detalii
Maskatu
Poti sa scoti de tot arcurile. O sa stea jos jos de tot. Sau sa tai jumatate din ele dar apoi daca pui sacosa cu rosii o sa ti se frece rotile sus.

Legat de jante, gaseste si tu alt prieten, faci schimb cu el, eventual si de masina, ca sa mai scapi de rutina.
Fishy
radmasa.gif radmasa.gif laugh.gif
Reckno
bai ce tare i-i omu asta radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
.. si asta e si mai tare



radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
andreistn

Ba da mari mistocari mai suntetzi aici pe forum smile.gif)

Daaca la om ii place masina si se simte bine in ea ce mai conteaza ca are toate sansele sa ii intre unul in spate noaptea din lipsa stopurilor smile.gif)

Si in final tre sa recunoastem contrastul este superb .
tataiedaciotul
Da pe timp de zi,are ceva? tongue.gif radmasa.gif
corbex
Pe timp de zi se comuta pe stopuri cu lumina neagra.
florin_vily
tataiedaciotul, poza ta de la avatar e facuta de tine?
e cumva facuta la Simand in jud. Arad?
tataiedaciotul
Nu...nu este facuta de mine.
studioworks
QUOTE(ciprianandone @ 26 Aug 2009, 22:33)
Salutare,

Am pus folie pe stopuri,da bine, dar au mai aparut si alte masini...

*


asa fac si eu cool.gif
Stefan
Ar trebui sa va intalniti.
studioworks
da
kitzsteinhorn91
Eu zic sa iti pui faruri si stopuri de Dacia 1300, manere la usi tot de 1300 ca sunt nichelate, la fel si stergatoarele, unele nichelate UAMT. Ca sa fie mai tare ii poti pune folie chiar si pe faruri, geamuri, parbriz / luneta sau pe "genti" ! Si ca sa fie "cea mai unicata" niste "actipilduri" cu Nike, Boss, TurboSport, GTI, etc.
Un coleg de pe forum spunea mai demult ca "manelele iti da putere". Asa ca daca vrei sa fie un model unicat, ii pui un sistem audio de multi watti la care sa asculti manele ca sa mai cresti puterea cu vreo 10 caluti, si agati si 2 braduti de oglinda (2 x 2 = 4 caluti).
O sa iasa meserie biggrin.gif ! O masina de invidiat ! wub.gif
Stefan
Mai, ce zici tu e lipsit de gust. Iar baietii astia chiar are gust.
kitzsteinhorn91
Are are biggrin.gif
aammmmmmggggggg
ciprianandone,mergi pe arcuri h&r coboara cam 40 cm cu cauciucurile stoc si daca vrei sa fie meniul complet foloseste si amortizoare blistein,succes.N-o sa-ti para rau,merita investitia la logan care ii lipseste cu desavarsire stabilitatea.
klaus
QUOTE(aammmmmmggggggg @ 11 Feb 2010, 18:58)
coboara cam 40 cm cu cauciucurile stoc
*

blink.gif
aammmmmmggggggg
Ups,ce inseamna sa gresesti o litera,scuze 40mm.
sonycu
QUOTE(ciprianandone @ 26 Aug 2009, 22:33)
Salutare,
Am un sandero, rosu (ce e drept nu mia placut nici o data sandero rosu dar in perioada in care l-am cumparat fabrica era in somaj, majoritatea dotari-lor care le vroiam sau gasit  pe culoarea asta ,mentionez ca si prima mea masina a font o dacie rosie si am iubit-o foarte mult) problema mea e ca sa cam umplut galatiu de masin ca a mea, vreau o schimbare,vreau sa fie unica .
Ce e postat e prea excentric ceva mai fin i-mi doresc.
Am pus folie pe stopuri,da bine, dar au mai aparut si alte masini...
Ajutati-ma va rog
*



Invata sa scrii, ar fi cel mai bun lucru pe care ai putea sa il faci pentru tine !!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.