Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: O mică ieșire din jungla urbană
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2, 3, 4
Maskatu
Referitor la:
QUOTE(robyvol33 @ 7 Jun 2010, 01:33)
Si sa votat si data excursiei 14-15 august
Domn. Maskatu daca citesti aceste rinduri am hotarit toti de comun acord (pacat ca ai plecat) sa deschidem un topic aici despre excursia noastra sa vedem cine se inscrie,date despre plecare si alte chesti pregatitoare...poate ne ajuta cineva cu ,cazarea ....ramane sa mai discutam detali pe noul topic grouphug.gif
Pentru @fuuzy asta e vila de care ziceai ?http://www.turistinfo.ro/sibiu/cazare-sibiu/pensiunea_american_inn_bella-c853.html
Aici am gasit mai mule oferte dar nu stiu zona ,mai discutam
*


Acesta va fi topicul dedicat, pentru a nu polua topicul de intalniri saptamanale. Sper ca este in regula titlul. Spor!
user posted image
fuzzzy
Foarte bun topicu si titlul, iar ptr roby: sunt 2 pensiuni American Inn, una in oras si cealalta despre care v-am povestit... aceasta este probabil cea din oras, care eu nu am vazut-o.... btw, sa vedem cum facem si cu vreo vila... poate iesim si mai ieftin la cazare?
coco_blondu
ia sa vedem care se baga:P:))

7 Jun 2010, 11:36:
nu se accepta commentarii aiurea...sau dalea gen nu mai bine mergem in alta parte....wink.gif..aici trebuie sa rasp la 2 intrebari...Daca mergi sau nu?........si ce cazare gasim p-acolo?....
robyvol33
Sarutmina domnu @maskat e super !! coolspeak.gif
@fuzzy da inteleg ,eu am pus linkul sa se mai uite si alcineva ,acolo sunt o gramada de vilute ,cautam ne interesam si poate gasim ceva eu habar nu am de zona asa ca cine cunoaste zona sibiu sa vina cu idei
Fuzzy tu esti, cred, cel mai in masura sa afli ce si pe unde.... caci cunosti zona asa ca spor la cautare. wink.gif biggrin.gif coolspeak.gif
@blondule ai perfecta dreptate dar in legatura cu,cazarea, poate alcineva cunoaste zona si ne da mici indici si sugesti wink.gif
http://www.turistinfo.ro/sibiu/cazare-hote...iuni-sibiu.html
AdrianSavu
Imi pare rau am putut sa vin aseara la intalnire sa discutam mai multe , dar ma trec si eu pe lista.
Sper sa na strangem cati mai multi cu DSN, sa mergem toti in sir biggrin.gif
robyvol33
Chiar am uitat sa precizam ca se pot inscrie si alti forumisti din alte judete ,nu numai din bucuresti grouphug.gif valuri.gif RO_flag.gif
coco_blondu
da asa bravo roby:P...uitasem si de treaba asta:P:))
fuzzzy
buna, dupa o conversatie telefonica, va anunt ce am aflat despre American Inn, situat fix inainte de intrarea in orasul Sibiu:

- 33 locuri, 14 camere [10 duble si 3 triple], parcare, bucatarie, mic dejun inclus, galagia nu este o problema absolut deloc [un avantaj al faptului ca NU o sa fim in oras]

- rezervare se poate face doar pentru noaptea de sambata si zilele de sambata si duminica, respectiv 14 si 15 august iar costul pentru intreaga pensiune rezervata este de 1490 Ron.

- avansul se poate face prin cont bancar sau cash, cum va este mai usor [personal as prefera virament bancar], o suma minima nu a fost ceruta insa trebuie sa avem in minte faptul ca daca vine inaintea noastra o oferta ferma suntem anuntati si daca nu actionam, ni se anuleaza rezervarea...

Acum, ideea e ca acolo ne putem desfasura in voie, reprezentantii "Milka" nu ne vor deranja cu linistea publica si etc, vis-a-vis de aceasta pensiune se afla Real si Carrefour deci putem da o fuga destul de repejor pentru cumparaturi de ultima ora, motelul este dotat cu sala de mese si bucatarie deci daca vremea nu va prea tine cu noi nu va fi o problema...
Momentan nu mai stiu la ce sa ma mai gandesc deci astept intrebarile voastre si confirmari ferme, desi avem pana la sfarsitul lunii iulie sa ne hotaram exact cati vom fi, sau cate masini... pana atunci putem sa tot dezbatem... eu raman la propunerea mea cu traseul Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Transfagarasan - Curtea de Arges - Pitesti - Bucuresti... in rest, astept opiniile voastre!

edit: locatia exacta fata de orasul Sibiu a motelului:
Lupamuttley
Eu sunt on ! smile.gif Chiar vreau ca tanar posesor de permis sa ii insotesc pe cei mai experimentati daciisti intr-o asemenea calatorie ! smile.gif
robyvol33
Uauuuuuuuuuu mie unul mi-se pare super ok 33 de locuri ,fara probleme cu parcarea ,inafara orasului,este in drumul nostru,hipermarketurile linga noi,putem inchiria intraga vila si la bani e super super ok
Eu unu nu am obiectii putem stringe banii de duminica viitoare pentru avans biggrin.gif
Chiar daca suntem mai multi de 33 nu cred ca ar fi o problema mai intram cite 2-3 prin fiecare camera ,dar sa vedem citi ne stringem intii
De la mine un + ok coolspeak.gif
citeva poze satelit
http://www.strazibucuresti.ro/harta-bucuresti-satelit.html
Maskatu
Eu propun sa va intalniti tot in parcare la kaufland... biggrin.gif am vazut ca au si kfc... yum yum. biggrin.gif
robyvol33
QUOTE(Maskatu @ 7 Jun 2010, 17:08)
Eu propun sa va intalniti tot in parcare la kaufland...  biggrin.gif am vazut ca au si kfc... yum yum.  biggrin.gif
*


pai ce tu nu vii?
da e o chestie, dar ne intilnim in parcarea de la kaufland cu ceilalti din alte judete noi cei din buc. venim in colana sa speriem sibiul radmasa.gif
Maskatu
Nu promit nimic. Sa vedem ce o mai fi pana atunci.
robyvol33
alte poze (din "aer")
vladutz_sb
da da haideti la sibiu :Dca vin si eu smile.gif ca pana la urma raman cu masina ... American Inn nu e chiar ferita de jungla din Sibiu ! smile.gif

7 Jun 2010, 17:13:
http://www.vamacucului.ro/servicii.html


alta oferta... sunt casute la pret mai mic si parca te lasa si cu cortul biggrin.gif
t3r0r1s7u
pam pam RO_flag.gif big_wheel.gif
Maskatu
Au mici la kaufland? biggrin.gif
t3r0r1s7u
QUOTE(Maskatu @ 7 Jun 2010, 18:33)
Au mici la kaufland?  biggrin.gif
*



la ala din sibiu sau care? radmasa.gif
robyvol33
Eu unu sunt cu vila suntem toti la un loc, gratar in curte ,aprovizionare aproape ,e mai elegant ,e la margine de oras asa ca nu e aglomerat si a 2 zi cind coborim pe transfagarasan facem popasuri pe tot parcirsul lui
Deci care se mai inscrie???
Sa incepem numaratoarea;
1-robyvol33
coco_blondu
eu zic sa vorbiti lucruri serioase...nu faceti misto ca dupa se ia in gluma toata smecheria asta!!.....mai bine glumim la noi acolo pe topic..la intalnirile saptamanale!!...nu de alta dar cei kre se ocupa dupa ii incurcam..(ca sa ma bag si eu in ecuatie chiar dak n-am zis nimic).....
t3r0r1s7u
2.t3r0r1s7u
robyvol33
QUOTE(coco_blondu @ 7 Jun 2010, 19:08)
eu zic sa vorbiti lucruri serioase...nu faceti misto ca dupa se ia in gluma toata smecheria asta!!.....mai bine glumim la noi acolo pe topic..la intalnirile saptamanale!!...nu de alta dar cei kre se ocupa dupa ii incurcam..(ca sa ma bag si eu in ecuatie chiar dak n-am zis nimic).....
*



baravo blondule asa e ai dreptate aplauze.gif (dar tu nu te inscri pe lista) wink.gif
1-robyvol33+1 pers.+1/2 pers. smile.gif
2.t3r0r1s7u
3...............
4...............
5...............
6...............etc
Lupamuttley
o3. Lupamuttley (momentan nu sunt cunoscut prin grupul dvs. dar ma voi face remarcat prn iesirile saptamanale tongue.gif )
ashesarchbeast
Si eu si eu si eu vreau pe lista biggrin.gif:D:D eu ma ocup de cumparaturile de alcool! =))

uite si oferta care a spus-o vladutz_sb e chiar ok si la bani si la cum arata......de asta am zis sa facem un topic separat cu aceasta calatorie pentru ca asa pot sa ne spuna si cei de prin sibiu niste locatii mai frumoase si poate chiar mai ieftine fata de ce putem sa gasim noi pe net.....
vladutz_sb
QUOTE(Maskatu @ 7 Jun 2010, 16:08)
Eu propun sa va intalniti tot in parcare la kaufland...  biggrin.gif am vazut ca au si kfc... yum yum.  biggrin.gif
*




este si Mc`Donalds putin mai departe tongue.gif
coco_blondu
eu astept sa vad ce fac cu examenele!!...dupa ramane sa vorbim:D....nu e problema cu mine eu no sa incurc...daca asta e
robyvol33
QUOTE(Lupamuttley @ 7 Jun 2010, 22:25)
o3. Lupamuttley (momentan nu sunt cunoscut prin grupul dvs. dar ma voi face remarcat prn iesirile saptamanale tongue.gif )
*



@Lupamuttley nu conteaza ,asa ca te asteptam si duminica dar sa vi si cu Dusterul coolspeak.gif
@kOG da ai dreptate ,sa vedem toate ofertele (dar pina cum mi-a placut cea a lui fuzzy biggrin.gif )
1-robyvol33+1 pers.+1/2 pers. smile.gif
2.t3r0r1s7u
3. Lupamuttley
Hacker
Bun, eu nu am nimic impotriva cu mersul Bucuresti, Rm Valcea Transfagarasean - Bucuresti.
Dar nu e mai bine sa mergem noi invers. Plecam cu chef, vedem transfagaraseanul, seara ajungem la sibiu, ne cazam, bem etc a doua zii mergem si pe la voineasa, e superb, apoi seara acasa. Parerea mea.

1-robyvol33+1 pers.+1/2 pers.
2.t3r0r1s7u
3. Lupamuttley
4. Hacker
and_rei
eu daca nu sunt primu pe lista nu mai vin smile.gif)))))

CUM SA NU VIN MAI BAIETI???eu si inca o pers biggrin.gif

si asa ziceam si eu ca mai bine il urcam decat sa-l coboram.acum ne hotaram duminica biggrin.gif
coco_blondu
2 voturi pentru urcat .....1 pentru coborare!!
ashesarchbeast
Eu urc pe unde vretisi cobor pe unde vreti ........nu am pretentii din astea sa ma vad eu intai spre Transfagarasan si ma tin dupa voi

1-robyvol33+1 pers.+1/2 pers.
2.t3r0r1s7u
3. Lupamuttley
4. Hacker
5. KoG + 2pers (sper ca amandoua fete radmasa.gif )

"@kOG da ai dreptate ,sa vedem toate ofertele (dar pina cum mi-a placut cea a lui fuzzy)"

Roby arata ok si unde a zis fuzzy dar ma gandesc ca totusi optiunea lui vladutz e mult mai buna pentru ca nu e in oras nu e aglomeratie , avem mult loc in curte de un fotbal ceva....plus de asta avem loc de parcare imens, si la bani e chiar foarte ieftin, oricum mai vb pana tunci poate mai vine altcineva cu oferte mai bune!
coco_blondu
nu stiu cu cat va ajuta asta:-??...sunt ieftinache astea...dar habar n-am unde e situat!! http://www.turistinfo.ro/sibiu/cazare-sibi...sibiu-c854.html
vladutz_sb
QUOTE(coco_blondu @ 8 Jun 2010, 15:20)
nu stiu cu cat va ajuta asta:-??...sunt ieftinache astea...dar habar n-am unde e situat!!  http://www.turistinfo.ro/sibiu/cazare-sibi...sibiu-c854.html
*




este in celalalt capat al Sibiului.(fata de American Inn)
martynez
1-robyvol33+1 pers.+1/2 pers.
2.t3r0r1s7u
3. Lupamuttley
4. Hacker
5. KoG + 2pers (sper ca amandoua fete)
6.martynez(normal ca 2 pers ca e exact dupa nunta, si tre sa fac si eu o LUNA DE MERE tongue.gif )
...si apropo eu sunt pt coborare..... sofer1.gif ......cine vrea sa coboare il astept la boxing.gif la manusi....... radmasa.gif

8 Jun 2010, 18:08:
de fapt ii astept la manusi pe aia care vor sa urce...... gun3.gif
coco_blondu
deci 2 si 2 sa inteleg......ms pt k ai zis vladutz sa nu induc lumea in eror:))=))..

8 Jun 2010, 20:04:
1-robyvol33+1 pers.+1/2 pers.
2.t3r0r1s7u
3. Lupamuttley
4. Hacker
5. KoG + 2pers
6.martynez + 1 pers


cam 12 pers daca e sa ma iau dupa fiecare ce aduce!!>..e bine ..hai ca merge!
ashesarchbeast
merge merge....poate se mai gandesc si altii pana atunci facem o treaba cum trebuie sa aparem si noi la ziare radmasa.gif
vedem noi cati ne strangem si rezervam si noi cam pe la sfarsitul lunii o cabanuta ceva. Daca e atunci eu sunt dispus sa fac un drum pana acolo sa vad ce si cum cu pensiunile de pe acolo!
coco_blondu
acum ramane treaba aia..k innainte sa se stranga banii si toate cele...sa nu se razgandeasca cate unu sa strice combinatiile.
robyvol33
un+pentru coborare wub.gif dar nu facem mai marynez la manusi cu nimeni trebuie sa fim pacifisti kiss.gif white_flag.gif fleur.gif cheers.gif grouphug.gif
Kog ai dreptare pina atunci mai este o gramada , sa tot ne stringem si sa vedem o gramada de optiuni de cazare
Si inafara de mine si marynez ,care o sa fie proaspat insurat , nu veniti cu "remorci" sofer5.gif ??
coco_blondu
pai tocmai bine eu merg cu unu martynez:))..clar...ma pun pe baut..in masina(sunt nashu mare eu)...
t3r0r1s7u
rectific! t3r0r1s7u +1 persoana sigur.. de restu 2 si 3 nu stiu nimic momentan.
coco_blondu
1-robyvol33+1 pers.+1/2 pers.
2.t3r0r1s7u + 1
3. Lupamuttley
4. Hacker
5. KoG + 2pers
6.martynez + 1 pers


cam 13 pers daca e sa ma iau dupa fiecare ce aduce!!>..e bine ..hai ca merge!
robyvol33
Pai bagate si tu in lista evil5.gif blondule!
Deci cine mai vine cu "remorci"? sau vine cineva fara ?? sofer5.gif ca nu-l primim nono.gif
ashesarchbeast
si eu daca vin cu 2 remorci?? am voie ? blush.gif
martynez
1-robyvol33+1 pers.+1/2 pers.
2.t3r0r1s7u + 1
3. Lupamuttley
4. Hacker
5. KoG + 2pers
6.martynez +3 pers
....blondule , se vede ca esti blond....cum se poate doar tu sa intelegi ca eu as veni singur....si apropo la mine nu mai e loc pt ca suntem trei deja.... tongue.gif
AdrianSavu
Pe mine de ce nu ma treceti pe lista , ca am zis ca merg si eu smile.gif

1-robyvol33+1 pers.+1/2 pers.
2.t3r0r1s7u + 1
3. Lupamuttley
4. Hacker
5. KoG + 2pers
6.martynez +3 pers
7. Savu + 1 pers

robyvol33
@Martynez sa fie intr-un ceas bun drunksinging.gif coolspeak.gif party.gif
1-robyvol33+1 pers.+1/2 pers.
2.t3r0r1s7u + 1
3. Lupamuttley
4. Hacker
5. KoG + 2pers
6.martynez +3 pers
7. Savu + 1 pers
lista e deschisa...............
asteptam si noi propuneri pentru campare ,cine cunoaste zona
fuzzzy
Am si eu o intrebare, mai stupida asa... cine lipseste din lista aceea? Nu de altceva dar am impresia ca m-a uitat careva..... tongue.gif
paradox_utopic
recapitulez: bucuresti-transfagarasan-sibiu
cazare sibiu
sibiu-transf -bucuresti
e bine pana aici?
cu neveste /amante /concubine /verisoare mai vine cineva ?
robyvol33
QUOTE(paradox_utopic @ 9 Jun 2010, 00:15)
recapitulez: bucuresti-transfagarasan-sibiu
                   cazare sibiu
                   sibiu-transf -bucuresti
  e bine pana aici?
  cu neveste /amante /concubine /verisoare  mai vine cineva ?
*



e ok coolspeak.gif

<span class='edit'>9 Jun 2010, 00:31:</span>
QUOTE(fuzzzy @ 9 Jun 2010, 00:14)
Am si eu o intrebare, mai stupida asa... cine lipseste din lista aceea? Nu de altceva dar am impresia ca m-a uitat careva..... tongue.gif
*


@maskatu (bubu) ohmy.gif aaaaaaaaaaaa si tu biggrin.gif
1-robyvol33+1 pers.+1/2 pers.
2.t3r0r1s7u + 1
3. Lupamuttley
4. Hacker
5. KoG + 2pers
6.martynez +3 pers
7. Savu + 1 pers
8.Fuzzzy
vladutz_sb
QUOTE(ashesarchbeast @ 8 Jun 2010, 19:21)
merge merge....poate se mai gandesc si altii pana atunci facem o treaba cum trebuie sa aparem si noi la ziare  radmasa.gif
vedem noi cati ne strangem si rezervam si noi cam pe la sfarsitul lunii o cabanuta ceva. Daca e atunci eu sunt dispus sa fac un drum pana acolo sa vad ce si cum cu pensiunile de pe acolo!
*




va recomand vama cucului. e un loc superb. natura apa de munte, racoare.

Daca faceti coborare pe trans.... poate va astept si eu pe undeva:))

Daca faceti urcare poate ma prezint si eu. Desi ar fi indicat sa faceti coborare, seara cazare,pac pac si dimineata din nou la drum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.