Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: O mică ieșire din jungla urbană
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2, 3, 4
robyvol33
QUOTE(Maskatu @ 16 Aug 2010, 09:15)
@dr_mke: Nu am fost doar pe transfagarasan. Am facut un traseu ceva mai lung, de cateva zile.

@AdrianSavu: Am fost miercuri pe 11 august. Nu a fost deloc aglomerat. Singura portiune mai aglomerata a fost dinspre balea lac spre cartisoara pentru ca erau curbele destul de stranse si nu se putea circula cu viteza foarte mare.

@roby: Nu am mers "pe blat". Nu a fost nimic programat. Chiar daca anuntam, majoritatea erau la munca sau nu aveau bani, cum s-a mai si discutat pana acum.
*



Masky' nu spuneam cu rautate si glumeam ,normal ca fiecare se duce in excursie cind poate
Felicitri pentru excursie si chiar mai vrem impresi si poze
MUltumim coolspeak.gif
Ampt
@Maskatu : Ai promis ca o sa mai urci niste poze de pe traseu ! wink.gif
Noi sa stii ca le asteptam !
and_rei
baieti se mai face plecarea pe transfagarasan?cam pe ce data.cred ca ma inscriu biggrin.gif
Maskatu
Cele mai spectaculoase 2 poze de pe traseu:
[attachmentid=1627649050] [attachmentid=1627649051]
Si alte poze...
and_rei
vreau si eeeeeeeeuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
robert1991
foarte frumos! poate merg si eu prin septembrie..nu stiu daca o sa fie cu a mea supernova..dar nu cred biggrin.gif
martynez
asta ati vazut-o care a-ti fost pe transfagarasan.......
AdrianSavu
Da , eu am vazut-o smile.gif
and_rei
cum Doamne a ajuns aia acolo ????
Ampt
Doamne Fereste !!!
quick
maskat pozele tale parca sunt pozele mele de anul trecut:D
eu nu m-am incumetat sa merg cu superova mea am fost cu alta masina.
niste peisaje de nedescris oricum si eu am urcat de la curtea de arges in sus si am coborat pe cealalta parte.

cata reclama ne-au facut aia de la topgear cu traseul asta de la transfagarasan nu face udrea in 50 de ani cu frunza ei:))
Ampt
@quick : Perfect de acord ! Dar daca avem prea multi bani la buget... ! radmasa.gif
Maskatu
Nu mi-a fost foarte frica sa merg cu super nova. Intr-adevar directia si franele cam lasa de dorit. As fi putut sa fac bucsaraia si franele inainte de traseu dar am zis ca mai bine le las dupa, sa nu le omor prin transfagarasan.

Per total masina s-a descurcat onorabil. Pana la urma au facut altii transfagarasanul cu trabanturi si dacii 1100 si uite ca nu au ramas pe acolo... cu o super nova pusa cat de cat la punct nu ai avea de ce sa capeti probleme.
quick
da normal nu se pune problema ca nu face fata o supernova transfagarasanului eu doar asa am zis ca nu m-am incumetat ,aveam de ales intr-un golf 4 cu aer conditionat si o supernova fara aer la sfarsitu veri de facut cam peste 1300km , tu cu ce mergeai?(intrebare retorica:D)
coco_blondu
daca vroiam sa merg fitze aer,viteza..astea....luam golfu.......daca vroiam peripetii....(depinde in ce stare era supernova)...pe ea o luam...biggrin.gif...
robyvol33
@coco ce golf tata mergi pe burta ohmy.gif
coco_blondu
app masina aia a fost intr-un serial..sau film din cate am inteles.....era facuta la misto....si au lasat-o acolo:D
G I M
Am vazut si eu masina aia acolo, am crezut ca a fost vreun amator de senzatii tari smile.gif Acum o sapt am facut si eu Transfagarasanul cu nova ~ 500 km fara nici cea mai mica problema.
milanezu
CUM AI FACUT TATA POZELE ALEA ASA APROAPE DE PAMANT AI PLATIT CEVA SAU SE POATE ?
Ampt
Simplu !
Sunt poze de pe Transfagarasan si ... atat !
Nu cred ca a platit ceva si sigur ... se poate ! smile.gif
Onyx
de cand zic s ama duc si eu p transfagarasan sad.gif Da am auzit ca s-a cam prostit drumu. Acu pe 1septembrie s-a si inchis? mai auzisem...
Maskatu
Nu prea ti-as recomanda sa te duci cu opelul... acum depinde. Daca mergi cu 30-40 pana dupa baraj, e ok. Ar fi pacat de masinuta sa o rupi pe acolo...

bafta
Onyx
dar s-a inchis de acum de pe 1?
robyvol33
QUOTE(Maskatu @ 5 Sep 2010, 09:54)
Nu prea ti-as recomanda sa te duci cu opelul... acum depinde. Daca mergi cu 30-40 pana dupa baraj, e ok. Ar fi pacat de masinuta sa o rupi pe acolo...

bafta
*


Hai mai tata' asta inseamna ca sa nu mai mergem cu masinile? biggrin.gif
Acum daca e aglomeratie sa nu mai scoatem masinile! ohmy.gif
Mai ales ca sunt alta marca decit Dacia sau numai cele roamnesti pot merge pe Transfagarasan?! ras hohote.gif
fuzzzy
QUOTE(Maskatu @ 5 Sep 2010, 09:54)
Nu prea ti-as recomanda sa te duci cu opelul... acum depinde. Daca mergi cu 30-40 pana dupa baraj, e ok. Ar fi pacat de masinuta sa o rupi pe acolo...

bafta
*



Merge si cu Opelul si cu ce masina vrei/poti sa mergi. Drumul e ok...
martynez
anu asta e prea tarziu oricum.....deja la balea lac a nins....deci la revedere transfagarasan anu asta.....
ashesarchbeast
Ma baieti .....SALUTARE dupa o gramada de timp....dar Transfagarasanul nu sa inchis inca....de la 1 octombrie se inchide am fost eu weekend-ul trecut urcat pe curtea de arges cu masina si coborat pe sibiu cu Bicicleta.....Fuzzy stie ca trebuia sa mearga si el dar a tradat smile.gif) si ca dovada uitati si cateva poze
[attachmentid=1627657477] [attachmentid=1627657478] [attachmentid=1627657479] [attachmentid=1627657480] [attachmentid=1627657481]
j00hn
QUOTE(Maskatu @ 5 Sep 2010, 08:54)
Nu prea ti-as recomanda sa te duci cu opelul... acum depinde. Daca mergi cu 30-40 pana dupa baraj, e ok. Ar fi pacat de masinuta sa o rupi pe acolo...

bafta
*




am fost eu acum 1luna juma cu opelu pe acolo...am fct bucuresti - pitesti - curtea de arges - vidraru - balea lac - balea cascada - sibiu apoi intoarcere prin brasov - bucuresti...aproape 800 km...

stai linistit onyx i-am tras la opel si 100-120 pe acolo in depasiri...ce-i drept ca am cam uzat franele biggrin.gif
robyvol33
coolspeak.gif aplauze.gif
G I M
Drumul e practicabil pentru orice masina insa nu v-as sfatui sa o luati pe Curtea de Arges, drumul ala e nenorocire mare. Brasov-Sibiu e o placere.
aluibasarabeanu
TRANSFAGARASAN 30 septembrie 2010.Dupa plimbare am vandut Loganul.Intradevar de la Vidraru la Curtea de Arges iti vine sa plangi pe drumul ala!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.