Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: anvelope iarna
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
vad_sunete
din cate am vazut frigo 2 nu exista pe 13,ci doar frigo directional. ai pe 14 rotile?
Maskatu
Am 13 ca toata lumea. Nu nu le-am mai luat ca le-a vandut de mult. sad.gif
vad_sunete
pai atunci nu iti mai ramane decat frigo directional. le-am gasit la 180 la dedeman. mai ieftin pe net, dar cu transport, tot pe acolo ajungi
rzvmd
sal.am reusit sa mi iau doar pe fata 2 debica navigator 2 all season.(inca 2 nu mai aveau)....cu 400 ron....dupa 1 ora de negociere....oamenii le dau acuma 2 bucati 460 ron,o sa ajunga sh-urile pana pe 1 noiembrie pe la 2 mil buc:))))

Pe 13 se gasesc rar de tot sh-urile.....pt ca oamenii aduc din germania tot....si aia nu mai au pe 13(nici ford ka nu se mai fabrica cu caucioace pe 13)

O zi buna tuturor
vad_sunete
radmasa.gif Ai stat o ora sa te rogi de ei sa scada pretu??? la primu search pe goagal le-am gasit la 179+10 lei transport. iti veneau acasa fara sa negociezi o ora cu toti samsarii preturile umflate de weekend. ai timp nu gluma laugh.gif
quick
QUOTE(slash21 @ 16 Oct 2011, 14:38)
pana la urma despre ce document se tot vorbeste ca trebuie sa prezinti la controlul politiei?
*




unde ai vazut tu ca este scris oficial ca o sa iti ceara cineva certificat? nu imi da linkuri catre ziare online care debiteaza numa prosti...da-mi un link din lege sau macar un act oficial.


eu am avut posibilitatea sa iau debica frigo sau navigator (nu mai stiu precis) la 165 bucata cu montajul si echilibratul in pret, asta in catunul meu voi la bucale nu stiu cum nu gasiti un depozit ceva mai mare care vinde ieftin....
despre sh i drept ca i o marime greu gasibila in germania, astea pt supernova
vad_sunete
in bucuresti s-au intalnit toti smecherii si bisnitarii. am gasit si eu la pretul ala si am tot amanat. acum e cu vreo 13 lei mai mult. maine cumpar si eu nu mai astept
G I M
Deci am fost foarte inspirat anul trecut cand mi-am facut 2 seturi de jante incaltate cu anvelope de vara/iarna si am scos la pensie Navigatoarele care si-au facut treaba fara probleme...Anul trecut am luat anvelope noi Tigar cu 120 de lei bucata.
Maskatu
Bre, voi vorbiti serios? In targ nu mai gasesti debica frigo cu 160? unsure.gif
puiu82
Bre Maskatule.......traiesti in Romania sau pe alta planeta?
Grabeste-te cu anvelopele alea....ca ajung 250 ron BUCATA si o sa iti para rau.......
Bafta!
Maskatu
Ehh mare scula. O trag pe dreapta si ies cu ea doar cand nu ninge sau este curat pe jos. blush.gif Sincer nu era o mare necesitate, cel putin pentru mine. Am rezistat 4 ierni fara anvelope de iarna, as mai putea rezista inca una. rolleyes.gif Puiule, cred ca te feliciti acum pentru faptul ca ai set de iarna de cateva ierni incoace. biggrin.gif

edit: ce magazine mari mai au gume? Am cautat la baumax dar nu au dimensiunea ce trebuie, la fel si la praktiker. La real si carrefour sunt scumpe... Am gasit la praktiker dar au 165/70/14. blink.gif Eu nu inteleg dimensiunea asta. Cum poate sa fie aceeasi inaltime adica 70, dar diametrul mai mare?
puiu82
Nu ma felicit.......si da,anul asta era o mica problema cu bugetul.......dar tot exista alternative......si fara anvelope de iarna nu ieseam in trafic.
Bafta!
vad_sunete
am gasit in dedeman pe site cu 179 frigo directional. azi cred ca dau o fuga ca tot am drum pe acolo sa ma uit.
fuzzzy
Masky, aduti aminte ca eu am avut ceva noroc si tot aveam set de iarna... cel mai bine e sa ai separat set de iarna si set de vara. Chiar daca tu nu folosesti asa des masina, nu stii cand ai nevoie de ea in mijlocul iernii asa ca...
rzvmd
vad sunete ai gasit ceva?

maskat adevarat.....nu se stie in timpu iernii cand ai nevoie de ceva......ce faci te duci la carrefour cu tramvaiul cu 2 sacosi mari...te tzii de bara si inghetzi de frig:)
Maskatu
Daca reusesc sa le iau pe toate 4, sper sa ninga in fiecare zi cate juma' de metru in bucuresti, sa nu-mi para rau ca am dat atatia bani. laugh.gif
vad_sunete
stiti ceva de anvelopele barum polaris 2? am tot vazut pe siteuri si nu i-am dat importanta pana m-am decis sa vad cine sunt. apartin de continental. a avut cineva marca asta de cauciucuri? de iarna in special?
rzvmd
din cate am vazut eu barum...nu prea se gasesc in targ..si in magazine gen carrefour,praktiker...rar

Ai gasit ceva la dedeman?
CGDBZ
Am avut eu Barum Polaris (fara 2) de iarna, de fapt mai am unul ca unu l-am distrus intr-o bordura. Am fost multumit de ele, pacat ca nu gasesc inca unul sh sa fac o pereche.
vad_sunete
QUOTE(rzvmd @ 18 Oct 2011, 13:53)
din cate am vazut eu barum...nu prea se gasesc in targ..si in magazine gen carrefour,praktiker...rar

Ai gasit ceva la dedeman?
*


nu mai aveau pe 13, dar ziceau ca mai urmeaza un transport. multe dacii pe soselele patriei laugh.gif


barum am vazut ca sunt si made in romania. intr-adevar, in magazine sau vulcanizari nu am vazut nici eu. numai pe net
djasu82
QUOTE(Maskatu @ 17 Oct 2011, 00:46)
Ehh mare scula. O trag pe dreapta si ies cu ea doar cand nu ninge sau este curat pe jos.  blush.gif Sincer nu era o mare necesitate, cel putin pentru mine. Am rezistat 4 ierni fara anvelope de iarna, as mai putea rezista inca una.  rolleyes.gif Puiule, cred ca te feliciti acum pentru faptul ca ai set de iarna de cateva ierni incoace.  biggrin.gif

edit: ce magazine mari mai au gume? Am cautat la baumax dar nu au dimensiunea ce trebuie, la fel si la praktiker. La real si carrefour sunt scumpe... Am gasit la praktiker dar au 165/70/14blink.gif Eu nu inteleg dimensiunea asta. Cum poate sa fie aceeasi inaltime adica 70, dar diametrul mai mare?
*


Ba la acheany titan tongue.gif incearca aveau navigatoare pe 13 in targ erau tigar pe 13 doar de iarna - foarte bune - aveau fulgu m+s si creasta biggrin.gif dar cred caa sarit pretul la 220 biggrin.gif E chiar aiurea cu samsari astia... O sa scada pretul spre martie in colo biggrin.gif asa cum a fost si anul asta , prin aprilie un navigator 2 era 140 de lei la fel un frigo 2 sau un tigar..
fuzzzy
Carrefour, anvelope Dayton iarna la 189 lei bucata parca.
vad_sunete
in carrefour militari daytonu pe 13 era vreo 220 lei
fuzzzy
Orhideea.
vad_sunete
nenorocitii...aveau destule?
fuzzzy
Erau cateva... nu am stat sa le studiez, doar am tecut pe acolo ca aveam nevoie de trusa si stingator si mi-am aruncat ochii si pe panoul de la anvelope...
vad_sunete
ok ms. maine imi iau permisu si dau o fuga.
fuzzzy
Btw, are careva idee daca si pe unde au aparut lanturi de zapada? Eventual si preturi?
BoR
Da,in Dedeman(Buzau) am vazut ieri atat huse pentru anvelope(din acelea antiderapante) la 60 ron pe 13',precum si lanturi(n-am retinut pretul).
Iar anvelope 165/70/13 erau niste chinezarii la 169ron.
Maskatu
Lanturi au aparut la toate benzinariile si hiper-market-urile.

Eu am fost in carfur orhideea duminica, si nu am gasit decat gume scumpe si nu aveau dimensiunea noastra.

@vad sunete: la ce dedeman ai fost? Ala de pe valea cascadelor sau cel din berceni?

frigo directional este mai bun decat frigo 2?
mr. black
La Debica pe sit frigo2 nu este pe dimeniunea 165/70R13
http://www.debica.com.pl/opony/_9
http://www.debica.com.pl/opony/_10
rzvmd
mi-am luat in seara asta 2 anvelope sava de iarna 200 ron /buc....din bucurestii noi..incercati acolo inca mai aveau anvelope pe stoc ....sunt vreo 4,5 depozite mici...seara buna
fuzzzy
Cum e vorba romanului: "sa iti faci sanie vara si caruta iarna", de azi sunt fericitul posesor al unor anvelope de vara aproape noi-noute! biggrin.gif
vad_sunete
maskatu am fost la ăla de pe valea cascadelor. Apoi am sunat la serviciu clienți și au verificat și acolo și nu aveau. Au zis să sun săptămână viitoare ca mai trb sa aduca ceva.
jagoman
Cam mari preturile pe la voi.

Eu am cumparat 165/70R14 Hankook Icept RS cu 195 RON bucata inclusiv montaj din Carei (SM). Cele 185/60R14 erau 212 RON acelasi marca si profil.

Pe 195/65R15 Barum erau 239 RON, Debica Frigo 2 250 RON.

Deci cele pe 13 sigur erau maxim 180 RON bucata.

Ce sa zic Foame Mare dupa profit imens.
Maskatu
Eu nu vreau pe 14 sau pe 15 ca nu le pun pe tractor si nu mai vreau sa dau bani pe alte jante, plus de asta sa risc sa ma opreasca garcea sa imi dea amenda ca nu am caucioacele si jantele de pe talon.

Daca nu bagau astia legea, topicul asta nici nu exista, dar na asa e statu si are "grija" de cetatenii lui, cum stie el mai bine.
jagoman
N-am scris in ideea sa va puneti toti pe 14 sau 15. Ci ca si comparatie de preturi.

Mi se par enorme preturile de 200-220 RON pe anvelopa de 13 avand in vedere preturile la anvelopele de 14-15 de la noi.

Cat or fi atunci cele pe 14-15?

Vroiam sa pun accentul pe preturile umflate peste masura.
Maskatu
Asta cam asa e. In bucuresti preturile sunt mari din cauza speculei.
vad_sunete
va transmit de la fata locullui din orhideea.lol. Am luat ultimele 2 buc pe 13. Am inteles ca mai au sava dar nu stiu cate. 249 lei. Daytonu meu e 200.
fuzzzy
Esti pe uaierless?

19 Oct 2011, 12:19:
QUOTE(jagoman @ 19 Oct 2011, 09:55)
Vroiam sa pun accentul pe preturile umflate peste masura.
*



Sa vezi la vulcanizari preturi umflate peste masura...
vad_sunete
nu, eram pe 3g că am internet în abonament.
shake
eu am prins promotie la Tiger Winter 1 ( anul trecut ) 99 ron bucata + montaj + schimbare valva , echilibrarea o plateai separat smile.gif
puiu82
Bulangii astia de bisnitari......aproape au dublat preturile fata de anul trecut....
Asta este.....romania.
Bafta!
Maskatu
Vreo idee pe unde sa mai caut sambata? Dedeman, baumaxx, cora, carrefour...?
vad_sunete
maskatu suna la dedeman si vezi daca au mai adus un transport ceva. mie mi-au zis sa revin cu un tel pe la sf saptamanii, dar intre timp mi-am luat. pe net nu ai gasit nimic sa fie in stoc?

LE: http://www.anvelopa-janta.ro/produse.php?p...=13&sezon=Iarna

incearca aici. da-le un telefon
george_scala_2004
http://www.anvelopa.ro/165-70-13.html ?
vad_sunete
numa riken e de iarna
tribunul
Am vazut intr-o oferta de cauciuciuri, cele resapate aveau 5 ani garantie iar cele "normale" aveau 2 ani garantie.
sorin1983
Nu pot sa cred... la dim mea a crescut pretul cu 30 de lei in 2 saptamani smile.gif zici ca e la rasdaq
george_scala_2004
QUOTE(vad_sunete @ 20 Oct 2011, 12:08)
numa riken e de iarna
*



Da' pretu' ? E bun ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.