Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme Inchidere centralizata
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
Pages: 1, 2
alexgeogabriel
Salut, se da urmatoarea problema, Logan break ambiance 2008, in urma cu ceva timp cineva a umblat cu surupelnita la broastele masinii, s-a schimbat contactul, cheie noua, broasca si cheie noi la rezervor si pentru inchidere/deschidere, s-a confectionat o telecomanda briceag(cea veche nu avea buton) care a functionat pana in urma cu vreun an. Butonul de bord functioneaza, insa la apasarea butoanelor din briceag, se aprind avariile, tacane in bord dar nu actioneaza inchiderea deschiderea, am desfacut telecomanda si se aprinde ledul de stare. Am verificat siguranta dar la f30 nu exista nici macar slotul ca sa poti baga siguranta, semn ca este legata altfel?
bion
Legatura cu slz fiind?
alexgeogabriel
Vai suparare mare din acest motiv, am dat search cu mai multe rezultate pe acelasi forum dacia- reno doar ca am postat de pe tel si nu am vazut tot titlul.! Daca nu cunosti info despre centralizare ... legatura este ca au cam aceeasi centralizata. Stai linistit!
mihai1205
Pentru cei care inca mai detin solenza si nu vor sa se desparta de ea,ca mine😉😁. Cand intampinati probleme cu inchiderea,iar situatia este : apesi pe butonu' de langa radio,se aude un clic de releu din uce ,dar usile nu se incuie/descuie.. refaceti lipiturile din uce. Se formeaza contacte imperfecte in el si nu mai dau tensiune catre actuatoare. Sau ,posibil mufe oxidate,ca de, mai ploua si prin ele😔. La mine a fost prima problema,cu lipiturile reci.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.