Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]Cumpar injectie;Sau Dacie pentru dezmembrat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
icxu
Cumpar kit injectie pentru a trece motorul meu de pe carburatie pe injectie; deci cumpar tot ceea ce este necesar: injector(sau cum se numeste),calculator,firele corespunzatoare,catalizator(nu stiu daca este necesar),rezervor cu pompa , carter si volanta,galeria cu sonda lambda(?).

Tinand cont ca o dacie in stare proasta o gasesc pe la 300-400 euro, nu sunt dispus sa ofer mai mult de 150 euro.

Cumpar si dacie intreaga dar sa fie aproape de jud Arges.
Daca aveti o dacie pe inj pe care vreti s-o duceti la rabla si sunteti din Arges, o pot transforma pe carburatie si platesc injectia, cu conditia s-o aduceti la mine la garaj.

Kitul imi trebuie pt un Aro Spartana cu motor de 1600 dar cumpar si inj de 1400.

Multumesc.
alinmateescu
QUOTE(icxu @ 30 Jan 2013, 01:49)
Cumpar kit injectie pentru a trece motorul meu de pe carburatie pe injectie; deci cumpar tot ceea ce este necesar: injector(sau cum se numeste),calculator,firele corespunzatoare,catalizator(nu stiu daca este necesar),rezervor cu pompa , carter si volanta,galeria cu sonda lambda(?).

Tinand cont ca o dacie in stare proasta o gasesc pe la 300-400 euro, nu sunt dispus sa ofer mai mult de 150 euro.

Cumpar si dacie intreaga dar sa fie aproape de jud Arges.
Daca aveti o dacie pe inj pe care vreti s-o duceti la rabla si sunteti din Arges, o pot transforma pe carburatie si platesc injectia, cu conditia s-o aduceti la mine la garaj.

Kitul imi trebuie pt un Aro Spartana cu motor de 1600 dar cumpar si inj de 1400.

Multumesc.
*


Salut.
Studiaza foarte atent carterul ambreiajului, acolo este montat un senzor de turație, iar volanta are niste dinti care trec exact prin dreptul acestuia.
Volanta placa disc, rulment si furca cu toate suruburile, iti ofer eu cu 200 lei + taxe postale 25-30 lei.
Am si carterul ambreiaj, de pe CV de Dacia Nona GTI, aici vorbim.
Iti mai trebuie si bobina si fise de inductie care au o constructie si o functionare speciala nu ca pe cea cu delcou. Mai exact ECU comanda bobina prin doua fire de impuls si o masa, bujiile lucreaza in pereche avand scanteie ambele doar una fiind in compresie ceailalta in evacuare.
Am si bobina cu fise pret 100 lei + taxe.
Daca vrei mixer pentru GPL pentru injectie 70 lei + taxe, vezi ca am un post dedicat pe bursa.
Iti va mai trebui si capacul de la chiuloasa acela pe care este prinsa bobina, are in plus o gaura pentru senzorul de temperatura.
Succes!


Am si toata linia de evacuare, galerie, cuplaj, catalizator, tevi si finala aproape nouă
icxu
Caut sa cumpar kitul cat mai complet .
Ms pt sfaturi.
Valabil.
Floryn_Cis
am eu ECU, instalatia electrica, ceasurile de bord suportul cu pompa de benzina electrica , filtru de carbon de care ai nevoie , ceva T-uri de la sistemul de almentare cu benzina ,motor si galerie pt ingectie dar nu am injectia (corpul) Dacie injectie din 2002 , daca esti interesat 0749988136 si vb la tel.
ghitza
eu am motorasu de relanti,sonda lambda ,corpclapeta
icxu
Salut, postati va rog si pretul, eu l-am postat pe al meu.

Intentia mea e sa cumpar kitul cat mai complet, ev dat jos de pe aceeiasi masina, care sa aiba si carterul de ambreiaj si volanta cu senzor.

Postati si preturile la care vreti sa le dati, daca oferta este convenabila pt mine, ma bag, daca nu astept un kit cat mai complet sau o dacie fara acte.

Deadline-ul este in vara, deci nu ma grabesc.

QUOTE(ydaniel @ 2 Feb 2013, 16:26)

Are pm, multumesc Daniel.
vladut88
nu stiu daca vei putea monta carteru de ambreiaj pe cutia de aro (cu toate ca ai prins grupu pe sasiu) in partea de jos difera si va curge ulei il studiezi si gauresti carteru de aro si daca trebe adaugi niste saibe
BN64FLO
O sa vorbesc si eu cu baiatul cu dacia din anunt(e prietenul cu mine).Are totul inafara de modulul de aprindere(acela din care ies fisele).Are senzori,sonde,cablaje,corp clapeta,galerie,cutie viteze,totul funtional.O sa iti dam un raspuns maine!
icxu
QUOTE(vladut88 @ 3 Feb 2013, 19:02)
nu stiu daca vei putea monta carteru de ambreiaj pe cutia de aro (cu toate ca ai prins grupu pe sasiu) in partea de jos difera si va curge ulei il studiezi si gauresti carteru de aro si daca trebe adaugi niste saibe
*


Carterul este identic cu cel de dacie, la fel si motorul, singura diferenta este la baia de ulei; asa stiu eu.


QUOTE(BN64FLO @ 3 Feb 2013, 22:19)
O sa vorbesc si eu cu baiatul cu dacia din anunt(e prietenul cu mine).Are totul inafara de modulul de aprindere(acela din care ies fisele).Are senzori,sonde,cablaje,corp clapeta,galerie,cutie viteze,totul funtional.O sa iti dam un raspuns maine!
*


Astept raspuns.
vladut88
Ma uit dimineata la un carter de dacie si iti spun exact daca difera sau nu , il montez pe cutie de 10 sa vad
bn96alx
salut.sunt baiatul din anuntul pus de ydaniel si am eu toate piesele care iti trebuie tieinafara de aprinde

cat ai fi disponibil sa dai?? fam un pret sa vad daca imi convine sau contacteaza-ma
Floryn_Cis
QUOTE(bn96alx @ 4 Feb 2013, 15:25)
salut.sunt baiatul din anuntul pus de ydaniel si am eu toate piesele care iti  trebuie tieinafara de aprinde

cat ai fi disponibil sa dai?? fam un pret sa vad daca imi convine sau contacteaza-ma
*


MCU il am eu. 50 lei
icxu
QUOTE(bn96alx @ 4 Feb 2013, 15:25)
salut.sunt baiatul din anuntul pus de ydaniel si am eu toate piesele care iti  trebuie tieinafara de aprinde

cat ai fi disponibil sa dai?? fam un pret sa vad daca imi convine sau contacteaza-ma
*



Salut, dupa cum scrie si in primul post iti pot oferi 600roni si platesc transportul.
ghitza
MCU???
bn96alx
icxu dami un id de mess dak ai sa vb mai multe akolo ........saptamana viitoare ma apuc sa le dau jos piese si le fac niste poze
icxu
Momentan se suspenda, o sa iau kitul de la bn96alx.
icxu
De actualitate, unii oameni nu se pot tine de cuvant.
icxu

De actualitate.
icxu
valabil
cypryan06
crezi ca te ajuta de la un clio 1.5 dci?
nyck_c
QUOTE(icxu @ 9 Mar 2013, 04:23)
valabil
*


suna p nr asta : 0766852854 , e din dambovita e aproape de tine,se ocupa cu dezmembrat masini ,are preturi foarte rezonabile,sigur gasesti tot ce cauti ,numai ca nu prea le are cu internetul.Bafta !
icxu
Momentan se suspenda, am cumpărat un motor diesel...
Mulțumesc pentru găzduire.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.