Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia papuc 1998
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cosmin_cnl
AJUTORRRR!! Am un papuc din 98 1.nu mere faza lunga deloc verificat sigurante ok becuri ok 2.nu merg stergatoarele AJUTORRRRR

ohmy.gif ohmy.gif wacko.gif wacko.gif ohmy.gif huh.gif
tgg2k
daca nu merg, cea mai simpla solutie ar fi sa mergi la un electrician... daca nu vrei sa mergi, verifica manetele sa fie in stare bun si cablajele sa fie ok.

la faruri s-ar putea sa ai un scurt pe faza lunga. asa am patit eu: aveam faza lunga cam 0.5 sec dupa ce schimbam becul (am schimbat vreo 3 becuri pana sa descopar cauza) datorita unui contact imperfect la masa.

stergatoarele la fel: verifici motorasul sa primeasca (virgula) curent si apoi cablajele si maneta.

bafta
sechi
QUOTE(tgg2k @ 2 Oct 2006, 11:59)
daca nu merg, cea mai simpla solutie ar fi sa mergi la un electrician... daca nu vrei sa mergi, verifica manetele sa fie in stare bun si cablajele sa fie ok.

la faruri s-ar putea sa ai un scurt pe faza lunga. asa am patit eu: aveam faza lunga cam 0.5 sec dupa ce schimbam becul (am schimbat vreo 3 becuri pana sa descopar cauza) datorita unui contact imperfect la masa.

stergatoarele la fel: verifici motorasul sa primeasca (virgula) curent si apoi cablajele si maneta.

bafta
*



Se poate intampla sa fie sarite firele care alimenteaza motorasul de stergatoare si faza lunga din regleta de sub bord sau de la cutia de sigurante.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.