DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> LOGAN 1.6 16v, 107CP, Cand aparare 1.6 16v ??

alexandrudragomir
post 19 Sep 2005, 07:32
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 15 April 03
From: Constanta




A aparut diesel-ul care cum era de asteptat, este unul cu un motor foarte slab, in comparatie cu DSN-ul care fuge de rupe.

Marea intrebare e cand apare benzina de 107CP, ca deja nu mai stiu ce sa fac.
La cum se scumpeste LOGAN-ul de la o luna la alta, deja incepe sa-mi surada idea unui MEGANE II bicorp sau Sedan, cu motor de 1.4 si 98CP in echipare INFLUENCE.
Ajunge la 12.500euro DDP. E cam mult si nu stiu ce sa fac.

Cei de la Dacia, daca vor face greseala, ca pe modelul de 1.6 107CP sa nu puna ABS si Jenti din aliaj, in echiparea FULL, vor avea foate mult de pierdut.
Daca un full option pe logan ar fi in jur de 9700euro mi-ar place sa-l cumpar.


--------------------
DACIA SuperNova - CT-02-DSA
Km facuti: 101.000
Data: 08.06.2007

SuperNOVA Campus 2003, 1.4L, 75CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 19 Sep 2005, 07:44
Post #2


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Bun, si?... care-i scopul acestui topic?... ce vrei sa se dezbata aici, preferintele tale?... comparatii intre masini?... asta e cel mult topic de Diverse (toate modelele auto)...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laur
post 19 Sep 2005, 08:42
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 359
Joined: 8 July 02
From: Iasi




[/QUOTE][QUOTE]A aparut diesel-ul care cum era de asteptat, este unul cu un motor foarte slab[/QUOTE]
Unde ai vazut Logan diesel si unde ai vazut motorul ca e slab (sau gras)??? Eu stiam ca o sa apara, tu l-ai vazut/condus deja?
[QUOTE], in comparatie cu DSN-ul care fuge de rupe. [/QUOTE]
Ce are sula cu prefectura? Motorul gras de pe Logan si DSN care fuge?

[QUOTE]Marea intrebare e cand apare benzina de 107CP, ca deja nu mai stiu ce sa fac. [/QUOTE]
Ia-te de fundul pantalonilor si sari in sus ! La cite oferte de masini sint pe piata eu nu stiu sa fie o problema decit greutatea alegerii din atitea modele.

[QUOTE]La cum se scumpeste LOGAN-ul de la o luna la alta, deja incepe sa-mi surada idea unui MEGANE II bicorp sau Sedan, cu motor de 1.4 si 98CP in echipare INFLUENCE.
Ajunge la 12.500euro DDP.[QUOTE]
Vezi ca daca iti pui mintea gasesti solutii???

[/QUOTE]E cam mult si nu stiu ce sa fac. [QUOTE]
Cauta ceva mai ieftin ! Sau stringe bani. Sau imprumuta.

[/QUOTE]Cei de la Dacia, daca vor face greseala, ca pe modelul de 1.6 107CP sa nu puna ABS si Jenti din aliaj, in echiparea FULL, vor avea foate mult de pierdut. [QUOTE]
Sa fie sanatosi !!! E treaba lor. Ca si asa si-au cam luat-o in cap...

[/QUOTE]Daca un full option pe logan ar fi in jur de 9700euro mi-ar place sa-l cumpar.[QUOTE]
Mie unul la 5000 E. Si ce-i cu asta????


--------------------
Peugeot 206 1,4 HDI - .
"parerea mea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fan3
post 19 Sep 2005, 09:15
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 619
Joined: 1 January 05




o solutie pt tine...octavia, megane, astra SH in juru' sumei de 10.000E wink.gif
2-3 ani vechime...

This post has been edited by Fan3: 19 Sep 2005, 09:15


--------------------
* * * - *
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 19 Sep 2005, 11:51
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




Ia-ti bemveu.Ai si forum, bmwclub sau ceva de genul. Il gasesti tu, te iei dupa "ceata".

[Later edit]
[Disclaimer] Postul nu contine nici o persiflare catre actualii membri BMWclub, ci catre fenomenele naturii, producatoare de ceata.

This post has been edited by cosmin_m: 19 Sep 2005, 21:52


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 19 Sep 2005, 11:53
Post #6


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




LolLolLo.gif LolLolLo.gif


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FiveThreeFive
post 19 Sep 2005, 12:11
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 232
Joined: 26 June 03
From: Bucuresti




QUOTE(cosmin_m @ 19 Sep 2005, 12:51)
Ia-ti bemveu. Au si forum, bmwclub sau ceva de genul. Il gasesti tu, te iei dupa "ceata".
Cosmin_m, ai vreun motiv bine intemeiat sa iei peste picior bmwclub.ro sau membrii sai? Daca da, te rog sa-mi spui care este, voi face tot posibilul sa rezolv situatia.


--------------------
ex- Dacia 1310 Break , on the road: 1988-2003 , scrapped: 2010
VIN# UU1R13300J0056523. User formely known as "old1310".
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 19 Sep 2005, 12:18
Post #8


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Eu cred ca nu facea misto nici de bmwclub nici de vreun posesor...ci de initiatorul topicului.
Eu asa am inteles biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 19 Sep 2005, 12:28
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




QUOTE(alexandrudragomir @ 19 Sep 2005, 07:32)
A aparut diesel-ul care cum era de asteptat, este unul cu un motor foarte slab, in comparatie cu DSN-ul care fuge de rupe.
*



De ce compari tu vaca cu mielu. La DSN trebuie sa-i dai peste 3000 rpm ca sa simti ceva, in schimb la diesel 3000 rpm sunt suficiente. Motoarele pe benzina incep sa devina invechite si nici nu mai baga nimeni bani in dezvoltarea lor. Orice motor peste 1500 cmc nu se mai merita sa-l iei benzinar. Ma refer strict la performante.

Oricum dieselurile astea noi sunt mult mai placute de condus decat benzinarele, numai ca la noi in tara inca nu se observa adevarata capacitate a masinilor pe diesel din cauza motorinei proaste.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kramer
post 19 Sep 2005, 13:33
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 26 May 04
From: Brasov




QUOTE(andu911 @ 19 Sep 2005, 14:28)
... Motoarele pe benzina incep sa devina invechite si nici nu mai baga nimeni bani in dezvoltarea lor
....
*



Nimeni cu exceptia General Motors, Ford, Honda, Toyota, Subaru, Renault si inca vreo cateva ateliere din astea minore smile.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 19 Sep 2005, 13:38
Post #11


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Treaba cu motoarele diesel "la putere" actualmente... Eu zic sa mai asteptati vreo cativa ani. Sa vedem cum vor sta cu incadrarea in normele Euro care se intrevad la orizont.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 19 Sep 2005, 13:47
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




QUOTE(Kramer @ 19 Sep 2005, 13:33)
Nimeni cu exceptia General Motors, Ford, Honda, Toyota, Subaru, Renault si inca vreo cateva ateliere din astea minore smile.gif
*



Ai mania contrazicerii, zau biggrin.gif
Cine isi permite in Europa sa bage benzina in masina cum baga americanii...? Pai GM fac niste motoare care te duc la sapa de lemn prin consumul lor. Sunt putine persoane in Europa, si in special in Romania, care arunca 20-30 euro pe 100km, cand ar putea sa faca aceeasi distanta cu doar 7-8 euro.
Subaru si Honda sunt singurele care mai misca ceva.

Ce ti se pare tie asa interesant la ce face Renault ?
Eu nu vad nimic in plus fata de acum 10 ani la motoarele astea. In schimb dieselu s-a dezvoltat in ultimii 10 ani.
Explica=mi si mie ce-a facut Renault in ultimii 10 ani la motoarele pe benzina. Eu stiu ca acum 10 ani tot injectia aia o aveau, tot la fel consumau, tot la fel fugeau.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kramer
post 19 Sep 2005, 15:00
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 26 May 04
From: Brasov




QUOTE(andu911 @ 19 Sep 2005, 15:47)
...
Explica=mi si mie ce-a facut Renault in ultimii 10 ani la motoarele pe benzina. Eu stiu ca acum 10 ani tot injectia aia o aveau, tot la fel consumau, tot la fel fugeau.
*



ok, poate am sarit cam repede, dar sa spui ca motoarele pe benzina nu mai sunt dezvoltate e o exagerare. Cel putin sistemele de distributie variabila (introduse de vreo 3-4 ani si de Renault) sunt chiar high-tech: Ferrari de exemplu cu arborele lor de distributie cu profil 3d, sau Honda cu i-VTEC si fratii lui mi se par realizari de exceptie.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AND
post 19 Sep 2005, 15:57
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti




@Klaus:
Emisie CO2 (g/km)
1.4 MPi : 164
1.6 MPi : 173
1.5 dCi : 128

Mai curat diesel-ul decat benzinarul?


--------------------
Dacia Logan 1.4 Laureate - B - xx - xxx
Audi's 5.9 TDI V12 - Worlds most powerful production diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alx
post 19 Sep 2005, 16:02
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.001
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti, Berceni




da. fumul negru pe care-l scoate dieselul este mult mai putin poluant...


--------------------
Mitsubishi Outlander 1 2.0 benzina - varies
Vine valu' / Imi ia calu'
Chiar si scroafa din cotet...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smudo
post 19 Sep 2005, 16:34
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05




QUOTE(andu911 @ 19 Sep 2005, 13:47)
Subaru si Honda sunt singurele care mai misca ceva.
Ce ti se pare tie asa interesant la ce face Renault ?
*



@andu, Mazda RX 8. Cu toate ca e totusi inca prea devreme sa discutam despre fiabilitatea motorului, mai trebuie asteptat ceva. Dar de cind renault-ul e vreo marca nemaipomenita? Renault-ul e asa iubit in Romania (si in general masinile frantuzesti) pentru ca au venit la Pitesti. Daca in loc de Renault ar fi venit VW la Pitesti, si in loc de Logan s-ar fi facut acum Golf 3 si Vento, as fi tentat sa cred ca nu ar mai fi vrut nimeni sa auda de Renault. Apropo, in Africa de Sud se fabrica Golf 1, nu stiu de ce in Romania nu s-ar fi putut fabrica Golf 2 si Jetta sau 3 si Vento, putin modificate ca sa ia stele la NCAP.


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carman
post 19 Sep 2005, 19:01
Post #17


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 9 May 05




AND,
de ceva vreme Germanica fierbe ca se baga foarte curand obligatoriu pe toate dieselurile (si pe cele vechi!) un "Filtru de particule" special. costul lui va fi de 500-800€ si se pare ca va taia si vreo 10-15 CP din putere... ma mir ca din atatia membri ai forumului care sunt in Germania acum n-a adus nimeni vorba...

emisia aia redusa de monoxid de carbon nu e singura noxa emisa de dieseluri... in toate mediile de specialitate se discuta vis-a-vis de viitorul dieselurilor...

andu911,
tocmai asta e atuul. altii prezinta cu titlu de noutate motoare cu performanta celor de la renault inca de acum 10 ani. motorul de 1,6 16V 110CP care echipeaza multe modele din gama actuala de serie renault, e un exemplu.

veste relativ proasta pentru initiatorul topicului. cel putin pana acum, varianta 16V e propusa a fi comercializata doar intr-o singura versiune Ambition (full) si va inlocui 8V-ul. asta daca nu se razgandesc bosii francezi...

This post has been edited by carman: 19 Sep 2005, 19:18


--------------------
◊ ◊ - ◊
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 19 Sep 2005, 19:53
Post #18


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.274
Joined: 19 July 04
From: Craiova




1.6 16v de la renault are 115 cai

cat despre faptul ca nimeni nu mai dezvolta motoare pe benzina - total fals

Inca un lucru FOARTE INTERESANT: toti vorbesc de faptul ca diesel-urile s-au apropiat ca putere de motoarele pe benzina (la capacitati apropiate) - dar se uita un lucru ESENTIAL : dieselurile luate in discutie sunt cu turbo, iar motoarele pe benzina cu care sunt comparate sunt aspirate

Daca vreti comparatie reala, comparati diesel cu benzina (ambele turbo) si diesel cu benzina (ambele fara turbo)

Bafta!

p.s. cineva spunea mai sus ca dieselurile sunt mai placute la condus - total eronat (din punctul meu de vedere)


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MAKRON
post 19 Sep 2005, 20:04
Post #19


simply clever


Group: Members
Posts: 236
Joined: 18 June 04
From: silistea gumesti




Ba as adauga chiar sa se compare un motor diesel cu injectie directa supraalimentat cu un motor pe benzina cu injectie directa
supraalimentat.


--------------------
SKODA OCTAVIA II AMBIENTE MY 2007 - WSP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 19 Sep 2005, 22:01
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




si le comparati si la consum, nu numai la performante smile.gif


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gonty
post 19 Sep 2005, 22:14
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 March 03
From: Iasi




Moderatoriiiiiiiiiiiiiii. Vedeti ca baietii au luat-o rau pe aratura laugh.gif


--------------------
Citroen C4 2.0 HDI 2007, SX Pack - IS96DEA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 19 Sep 2005, 22:21
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




QUOTE(gonty @ 19 Sep 2005, 22:14)
Moderatoriiiiiiiiiiiiiii. Vedeti ca baietii au luat-o rau pe aratura laugh.gif
*



Oricum intreg topicul e pe aratura, nici n-am inteles prea bine ce vroia sa zica initiatorul biggrin.gif


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gonty
post 20 Sep 2005, 05:27
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 March 03
From: Iasi




QUOTE(andu911 @ 20 Sep 2005, 00:21)
Oricum intreg topicul e pe aratura, nici n-am inteles prea bine ce vroia sa zica initiatorul biggrin.gif
*



Incerca si omu' sa faca spionaj ph34r.gif pe forum poate reuseste sa traga pe cineva de limba si sa afle cand apare... Numai ca a luat-o si el pe aratura in timp ce conducea DSN-ul intorcand capul dupa ceva mai bun biggrin.gif . Asta nu-i un motiv sa intoarceti capul cu totii tongue.gif
La obiect: gurile rele spun ca va apare in martie-aprilie 2006 (poate fi si gluma de 1 aprilie). Eu am intrebat direct la WC si mi s-a oferit urmatorul raspuns:
"Stimate domnule Gontineac,

Referitor la intrebarea dumneavoastra privind aparitia modelului Logan cu motor 1.6 si 16V dorim sa va transmitem ca nu detinem aceasta informatie.

Va asiguram ca in momentul lansarii pe piata a acestor noi modele Dacia , acest eveniment va fi mediatizat pentru ca publicul larg din Romania sa afle din timp toate informatiile legate de acesta si de serviciile asociate.
Orice producator de automobile isi anunta intentiile cu privire la lansarea de produse sau servicii noi inainte cu mai mult timp, insa detaliile raman confidentiale pana in momentul lansarii noului produs.

Pana atunci, informatiile disponibile despre noul automobil precum si detalii despre modelele in vanzare la ora actuala le gasiti accesand site-ul www.dacia.ro.

Cu stima,

Cristina Sava
Consilier Client
Directia Vocea Clientului"

Am scris din nou:

"Conform comunicatului de presa de pe site-ul www.daciagroup.com aceasta motorizare ar trebui sa apara in acest an (a se vedea http://www.daciagroup.com/eKontentDaciaXFi...images/182.pdf)
la pagina 16.
Imi puteti confirma aceasta informatie?"

Toata aceasta corespondenta am purtat-o intre 16 si 18 august. Astept de atunci un raspuns 256.gif .

Parerea mea: atata timp cat lumea se inghesuie sa ia Logan, nu vom vedea imbunatatiri prea curand in ceea ce priveste masina si feedback-ul WC-ului mad.gif


--------------------
Citroen C4 2.0 HDI 2007, SX Pack - IS96DEA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laur
post 20 Sep 2005, 11:33
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 359
Joined: 8 July 02
From: Iasi




QUOTE
Ce ti se pare tie asa interesant la ce face Renault ?


Te refereai la motoarele pe benzina.....pai frate, acu citiva ani (2-3) m-au lasat masca cu 1,4/100 Cp, in masura in care la VW 1,4 avea 60 Cp !!! Iar Pe Megane 1 1,6 avea 90 Cp, pe R 19 a colegului, masina care are 9 ani 1,8 are 72 Cp....au aparut mai multe supape, etc

QUOTE
Daca vreti comparatie reala, comparati diesel cu benzina (ambele turbo) si diesel cu benzina (ambele fara turbo)


De ce? Se compara motoare de aceeasi capacitate.....asta cam e regula....

Iar chestia cu parerea ca nu e mai placut dieselul la condus....parerea autorului. Nu si a mea. Recomand oricui sa faca o comparatie de genul celei facute de mine: Honda Accord 2 l benzina 150 Cp si 2,2l diesel 140 Cp. Daca dupa asta mai zice ceva de dieseluri....

Uite si date comparative:
206 1.6 hdi 110 cp:
Vitesse maxi (en km/h) 186

0-100 km/h (en secondes) 10,4

1000 m départ arrêté 32,1

206 1.6 16v 110 cp
Vitesse maxi (en km/h) 196

0-100 km/h (en secondes) 12,5

1000 m départ arrêté 34,1

This post has been edited by laur: 20 Sep 2005, 11:54


--------------------
Peugeot 206 1,4 HDI - .
"parerea mea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 20 Sep 2005, 12:28
Post #25


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Am condus si eu masini echipate cu motor diesel din astea mai noi (gen octavia, seat toledo etc etc). Intr-adevar nu prea ai ce sa spui merge super etc etc.
Dar fratilor am condus si masini straine relativ noi pe benzina (de cativa ani 1,2,3, etc) si se cunoaste diferenta.
Nu vreau sa supar pe nimeni, intr-adevar au consumul mai mic cele diesel dar totusi nu se compara motorizarea pe benzina cu diesel-ul si asta am vazut la masini relativ noi.
Si ma iertati avea dreptate domnul care spunea ca aici se compara motoare pe benzina aspirate cu diesel turbo.
Pai daca luati fratilor ca exemplu un motor de 2 L sau 2.2 L turbo diesel pai comparati nene cu un 2 L turbo benzina sa vedem atunci. Asa cred ca e corect nu ???

This post has been edited by ionutctn: 20 Sep 2005, 12:30


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SUPERCAR
post 20 Sep 2005, 18:57
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 624
Joined: 6 June 05
From: Constanta




Stimate domnule Cosmin,

Prin prezentul mesaj va informam faptul ca Dacia Logan cu motor de 16
valve va fi lansata in primavara anului 2006.

Cu stima,
Vocea Clientului Dacia

This post has been edited by SUPERCAR: 20 Sep 2005, 18:57


--------------------
Dacia Logan 1.5 dCI Martie 2007 Euro4 - 70CP@90CP - CT 82 PWR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 20 Sep 2005, 19:11
Post #27


-


Group: Members
Posts: 21.901
Joined: 19 April 05
From: Romania




Eu v-am spus ca este posibil sa se grabeasca cu 16v . . .


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bonzai
post 20 Sep 2005, 23:25
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 706
Joined: 15 April 05
From: Bucuresti




O bila alba pentru Dacia este faptul ca s-au mentinut de plan. De la lansare s-a spus dci toamna 2005, 1.6 16v primavara 2006. Bravo lor, e ceva.


--------------------
Renault Megane 4 GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smudo
post 20 Sep 2005, 23:37
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05




QUOTE(bonzai @ 20 Sep 2005, 23:25)
O bila alba pentru Dacia este faptul ca s-au mentinut de plan. De la lansare s-a spus dci toamna 2005, 1.6 16v primavara 2006. Bravo lor, e ceva.
*


Eu nu inteleg. Da cumva Dacia vreo mie de masini cadou cu ocazia asta? De ce neaparat bravo lor? Faptul ca produc doar o singura varianta de carosare echipata cu doar 2 tipuri de motoare timp de un an sau chiar mai bine, si pe urma vin cu inca 2 motoare nu mi se pare deloc ceva extraordinar in momentul in care ei au pretentia ca se numesc PRODUCATORI DE AUTOMOBILE si mai vor sa se vinda si in tarile cu apa calda curenta. Nu erau legile alea care sa tina Dacia in spate, cine stie ce en-gros ar mai fi fost prin halele de productie daca era lasata firma aia sa traiasca din ce produce.


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gonty
post 21 Sep 2005, 06:12
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 23 March 03
From: Iasi




QUOTE(bonzai @ 21 Sep 2005, 01:25)
O bila alba pentru Dacia este faptul ca s-au mentinut de plan. De la lansare s-a spus dci toamna 2005, 1.6 16v primavara 2006. Bravo lor, e ceva.
*



Care "bila alba" si care "bravo"? La lansare au spus cu totul altceva. Mergi un pic mai sus la unul din posturile mele precedente si mergi pe link-ul pe care l-am dat, la pagina 16. Si o sa vezi cat de seriosi si de "bravo-ificat" (adica "gratificat", sau "felicitat") sunt cei de la DACIA mad.gif .


--------------------
Citroen C4 2.0 HDI 2007, SX Pack - IS96DEA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
6 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th May 2024 - 15:13
Forum Renault