DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> carpatica, nu plateste

catalina bogza
post 31 Jul 2009, 20:45
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 14 July 09




nu am vrut sa ajung la proces,intradevar,dar voi imprumuta mai multi bani din banca si voi merge pana la capat.cu media este altceva,nu stiu daca ma v-a ajuta cu ceva sau nu,dar ideea mea a fost de afla soferii ce-i asteapta daca fac asigurari la carpatica.si bineinteles sa sufere si ei ,macar financiar,un pic,cum sufera atata lume care sta cu masinile in service, la mana lor.ultima conversatie care am avut-o cu directoarea pe mine m-a uimit.ne-a spus ce pretentii avem daca rca-ul este atat de ieftin,in alte tari stim noi cat costa un rca?pai e problema asiguratului cat este rca-ul?este problema lor,a firmei de asigurari,semnand o polita,firma isi asuma si un risc:acel asigurat poate face un accident,nu?problema pana la urma tine de sistem,de faptul ca exista pe piata firme care nu isi fac treaba si oamenii sunt pusi pe drumuri fara nici o vina.cazuri sunt destule.


--------------------
vw vw jetta 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 31 Jul 2009, 21:09
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




QUOTE(catalina bogza @ 31 Jul 2009, 20:45)
ultima conversatie care am avut-o cu directoarea pe mine m-a uimit.ne-a spus ce pretentii avem daca rca-ul este atat de ieftin,in alte tari stim noi cat costa un rca?pai e problema asiguratului cat este rca-ul?este problema lor,a firmei de asigurari,semnand o polita,firma isi asuma si un risc:acel asigurat poate face un accident,nu?problema pana la urma tine de sistem,de faptul ca exista pe piata firme care nu isi fac treaba si oamenii sunt pusi pe drumuri fara nici o vina.cazuri sunt destule.
*


Exact ce spunem si eu cu ceva timp in urma. Se vaita ca nu au bani si pierd bani din asigurari. SA IASA DE PE PIATA! Sa lase locul altora poate mai capabili. In mod sigur nu le va plange nimeni de mila.


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bob737
post 1 Aug 2009, 09:27
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 334
Joined: 29 March 09




Este de-a dreptul revoltator! Chiar nu ma intereseaza cat costa rca-ul (oricum, la masina mea, 2,5l platesc rca la bcr cca 300 eur/an exact cat costa si in franta..) pt ca este decizia lor de marketing daca il vand la 1 leu sau la 10000 lei. Problema este ca exista o lege, lege care este nerespectata.
Ei in locul vostru as trage si o plangere penala pt abuz, fals si calomnie + daune pt faptul ca va fac hoti.
Cred ca AR FI FOARTE BINE sa cautati cativa martori; este imposibil sa nu gasiti martori avand in vedere ca accidentul s-a produs pe o artera principala, este imposibil ca alti taximetristi din statie sa nu fi vazut accidentul, sau soferul de autobuz. Cu asta ii dati gata rapid.


--------------------
BMW M Tech 330 Xi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalina bogza
post 1 Aug 2009, 10:36
Post #94


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 14 July 09




pai normal ca sunt si martori,inclusiv cei din autobuz si soferul(autobuzul dintre taxi si moto).cativa martori au dat deja interviu la un post local de tv.vom vedea ce v-a iesi,dar o aberatie mai mare ca aceste cazuri cu asigurarile nu am vazut.mersi mult.


--------------------
vw vw jetta 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bob737
post 2 Aug 2009, 12:37
Post #95


Membru autentic


Group: Members
Posts: 334
Joined: 29 March 09




QUOTE(catalina bogza @ 1 Aug 2009, 10:36)
pai normal ca sunt si martori,inclusiv cei din autobuz si soferul(autobuzul dintre taxi si moto).cativa martori au dat deja interviu la un post local de tv.vom vedea ce v-a iesi,dar o aberatie mai mare ca aceste cazuri cu asigurarile nu am vazut.mersi mult.
*



incearca sa le iei o declaratie notariala; daca ai 3 martori, cu declaratiile notariale avocata ta sa ii preseze si e posibil sa nu ajungeti la judecata.


--------------------
BMW M Tech 330 Xi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 22nd June 2024 - 09:42
Forum Renault