DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

34 Pages « < 22 23 24 25 26 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mi-au ridicat masina pentru parcare neregulamentara

rodi
post 4 Nov 2010, 00:36
Post #691


Membru autentic


Group: Members
Posts: 648
Joined: 2 November 10




Sa nu te sup mai mult, EugenTL... Ei dau telefon si o ridica pt ca au puterea de a degaja drumul...

Nu inteleg de ce amenda pt. ridicare NU ARE POSIBILITATEA DE A PLATI 1/2 IN 48 ore asa cum face codul rutier...
Aceasta au hotarat consilierii primariei, amenda este foarte mare, mai tare ca sistemul codului rutier... ,,Am gresit, recunosc-platesc dar, domnilor cu legile, va rugam daca se poate (de ce sa nu acordati putina clementa la lege cum codul rutier o practica) un nivel mai mic al amenzii de ridicare"...


--------------------
--- --- --- - ---
E PUR SI MUOVE (it. - cit.)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugenTL
post 4 Nov 2010, 00:47
Post #692


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.642
Joined: 16 September 08
From: Tulcea/Bucuresti




Dar nu e normal sa actioneze pe drumuri unde primaria de sector n-are treaba. Asa am inteles ca bulevardele mari tin de primaria generala, iar aceasta n-a incheiat nici un contract cu firmele astea. Deci daca e asa, ei ridica AIUREA.

In plus, nu e normal sa nu te anunte, sa nu puna un semn de ridicare cum se face in orice stat civilizat.

As fi de acord cu ridicarile, va zic pe bune, dar sa fie legale, sa aibe o baza, sa fie ceva MADE by statul roman, nu particulari care is ifac burtile mari pe seama noastra.

ETC ETC ETc


--------------------
Renault Megane II my edition (18+low+r26 look)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Nov 2010, 08:33
Post #693


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




eugenTl, ai citit acest topic pe care ai postat? Ca pe el sunt niste informatii interesante rezultate din speta lui VladG. Asta privitor la modul cum ai putea lua banii inapoi .
In ce priveste plangerile, daca din plangerea lui Piperea (care e bine scrisa) si alte exemple nu ti-ai facut o imagine despre cum ar trebui sa arate o plangerea d-aia, sigur iti trebuie un avocat.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugenTL
post 4 Nov 2010, 12:24
Post #694


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.642
Joined: 16 September 08
From: Tulcea/Bucuresti




Da, am citit si aici pe forum, cazurile celor 2 colegi(chiar am vb cu ei), am citit si plangerea dlui Piperea. Dar eu nu ma pot lega de ce s-au legat ei intrucat nu pot contesta procesul verbal, iar ei asta au facut. Au contestat pv-ul si castigand automat le-au anulat si ridicarea. Eu trebuie sa contest doar ridicarea.


--------------------
Renault Megane II my edition (18+low+r26 look)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Nov 2010, 12:49
Post #695


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




sanctiunea de ridicare e o sanctiune complementara, atasata sanctiunii principale.
Ca sa o anulezi ar trebui sa nu fie temeinica, ceea ce nu e cazul.
Si avand in vedere ca a produs si alte efecte juridice (cheltuieli de ridicare) nu cred ca instanta o va anula doar pe ea.
Deci ar trebui anulat pv-ul principal.
Si faptul ca PV-ul se prescrie in 7 luni (cu totul) nu inseamna ca trebuie sa ti se dea inapoi partea de suma pe care deja ai platit-o in baza acelui pv. Se rpescrie partea de suma neplatita (recte amenda)


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 4 Nov 2010, 15:00
Post #696


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




A patit cineva sau ati auzit despre cineva ca i-a fost ridicat autoturismul parcat la mai putin de 25 de metri de intersectie sau trecere de pietoni ?

Caci eu deocamdata numai cazuri ciudate am vazut referitor la ridicarea de masini. Cel mai des caz (probabil peste 90%) este incalcarea unui anumit indicator cu stationare interzisa pus in fata unor institutii care nu suporta ca fatada sa le fie "stricata" de prezenta automobilelor.

Am niste idei legate de statistica (dupa cum stiti, statistica este o stiinta). Cred ca se poate dovedi reaua credinta a celor care ridica masini, Astfel, cred ca s-ar putea castiga cateva procese impotriva lor de catre cei care au rabdarea sa mearga pana la capat.

Pentru aceasta va rog sa vizitati topicul: http://www.daciaclub.ro/Mi-s-a-ridicat-masina-t196628.html

This post has been edited by bendix: 4 Nov 2010, 15:34


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Nov 2010, 15:08
Post #697


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Da, stiu eu un caz in Sectorul 6 ridicata din coltul intersectiei (toate masinile parcate perpendicular pe trotuar, asta era ultima care era exact in prelungirea strazii de intersectare). Baiatul e in proces acum cu primaria


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 4 Nov 2010, 15:37
Post #698


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




Daca vor incepe sa ridice masinile stationate in "buza" trecerilor de pietoni, eu voi fi primul care imi voi scoate palaria in fata echipajelor de saltare. Din pacate in Timisoara nu fac acest lucru.

Intre timp am pus, vezi mai sus, link-ul catre vot. Va multumesc celor care veti trece pe acolo !


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 4 Nov 2010, 16:10
Post #699


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Am fost si eu nevoit s-o parchez neregulamentar. Am citit pe alte forumuri si fac asa: cat mai aproape de bordura sa nu aibe loc sa bage porcariile alea de ridicat (mai bine julesc putin capacul de la roata decat sa platesc amenda) si rotile din fata intoarse la maxim. Macar daca tot ti-o salta, sa munceasca smile.gif


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 4 Nov 2010, 16:13
Post #700


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.577
Joined: 16 April 09




si bulesti pompa de servodirectie...mai era cineva cu o idee despre greutati in portbagaj...


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 4 Nov 2010, 16:32
Post #701


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




chestia cu rotile intoarse la maxim... nu cred.. pentru ca am vazut masini ridicate cu rotile intoarse tongue.gif... sa parchezi cat mai aproape de un gard cred ca merge, dar daca dai de un dorel care vrea sa "munceasca" cu orice pret... s-ar putea sa te alegi si cu niste personalizari care sa iti aminteasca de aventura. laugh.gif


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 4 Nov 2010, 16:33
Post #702


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




QUOTE(bendix @ 4 Nov 2010, 15:00)
A patit cineva sau ati auzit despre cineva ca i-a fost ridicat autoturismul parcat la mai putin de 25 de metri de intersectie sau trecere de pietoni ?
[...]
*


Chiar pe straduta mea care da direct in Sos. Pantelimon si exista o trecere de pietoni in capu' strazii. Nu le ridica chiar mereu... cre' ca doar atunci cand au "comenzi speciale".

This post has been edited by Avani: 4 Nov 2010, 16:34


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 4 Nov 2010, 16:37
Post #703


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




QUOTE(bendix @ 4 Nov 2010, 15:00)
A patit cineva sau ati auzit despre cineva ca i-a fost ridicat autoturismul parcat la mai putin de 25 de metri de intersectie sau trecere de pietoni ?

*




Taica-miu a patit ceva de genul cu Megane-ul. A parcat la mai mult de 25m de intersectie si i-au blocat roata si i-au dat amenda. Se vedea clar ca nu e in paralel cu linia continua. Motivatia curcanului a fost "pai da ce, sa masor?"/


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bendix
post 4 Nov 2010, 18:04
Post #704


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.005
Joined: 10 November 04
From: Timisoara.RO




In momentul in care iti ridica masina, echipajul care blocheaza rotile par a fi niste ingerasi, prin comparatie biggrin.gif

<span class='edit'>4 Nov 2010, 18:06:</span>
QUOTE(Avani @ 4 Nov 2010, 16:33)
Chiar pe straduta mea care da direct in Sos. Pantelimon si exista o trecere de pietoni in capu' strazii. Nu le ridica chiar mereu... cre' ca doar atunci cand au "comenzi speciale".
*


Interesant !

This post has been edited by bendix: 4 Nov 2010, 18:06


--------------------
Dacia Logan Ambiance - 2005 - TM10### , alb arctic
In mileniul III automobilele vor merge cu apa sau nu vor merge deloc !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lag_ph
post 4 Nov 2010, 23:47
Post #705


miles away...


Group: Members
Posts: 2.253
Joined: 12 September 07
From: Bucuresti // Ploiesti




@tamango : daca o lasi cat mai aproape de bordura/gard/zid ce vrei tu.. in momentul in care vor dori sa incalte si acele 2 roti (cele ferite) o sa o salte de cele 2 disponibile si unu din cizmari o sa traga de ea. vazut Live ceva de genu asta.
* deci mai te alegi si cu jocuri la directie, planetare, alea alea. personal, nu recomand varianta asta.

@eugen : asteapta sa-ti vina PV-ul si cauta in el erori (nr de strada aproape sigur e trecut gresit in cazul tau). abia dupa ce scapi de el poti sa ceri si banu de ridicare.

De la firmele binecuvantate nu ma astept sa sara un ban. Au cumparat tot ce se putea - pana sus la Tribunal si poate (sigur) si mai sus. Doar de la politie.. si acolo greu.


*** add : apropo, la tine in schita apare ca si cum ai fi parcat aproape de ceva intersectie. asteapta sa-ti vina PV si in functie de ce scrie acolo, vedem ce se poate face.

This post has been edited by maister_dm: 4 Nov 2010, 23:51


--------------------
Renault Laguna 1.8 16v - 05.10.1998 - de PH
_________________________________________________
Nothing's impossible
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 5 Nov 2010, 02:22
Post #706


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




mie chiar imi pare rau pt colegul Eugen, dar daca acolo e semn cu drum ingustat si a oprit acolo, n are ce sa mai faca. intra intr-un cerc vicios f mare..
ca sa se lege de ridicat, trebuie PV-> trebuie luat PV-> pt ca e semn cu drum ingustat, PV e corect-> deci PV e neanulabil (si daca e trecut gresit nr strazii, credeti ca are cineva cu poza in momentul ridicarii?) -> momentan cam singura varianta sa iti iei banii inapoi e sa fie PV nul...
si daca e semnul pus aiurea, ogligatia ta e sa respecti semnele...
legal vorbind, singurul lucru oarecum in aer e faptul ca firmele alea au contracte dubioase, dar ce sa faci acum, sa chemi Curtea de Conturi sa le anuleze? si dupa sa iti iei banii? smile.gif)
VladG a castigat in instanta pt ca masina s a ridicat aiurea, in baza unui PV aiurea, nu pt ca firma nu stiu care a ridicat de pe un bulevard unde nu avea voie...
referitor la PV:
1. trebuie vorbit despre el, pt ca in baza lui s a ridicat masina
2. e cu recomandata, si daca tot nu il iei, se intoarce la expeditor; trimite-ti singur o recomandata, sa vezi ca o sa iti vina acasa la un moment dat daca nu o ridici; cand ajunge iar la Politie, se afiseaza. nu are nimeni cum sa scape de amenzi, e un vis erotic asta... ca spune un jurist smile.gif)

singura varianta ca sa se vada vreun ban, poate cand Oprescu o sa reuseasca sa scape de firmele astea, in urma anularii contractelor alea, POATE atunci...


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugenTL
post 5 Nov 2010, 12:01
Post #707


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.642
Joined: 16 September 08
From: Tulcea/Bucuresti




Mda, am inteles. Asa ma gandeam si eu dar am zis sa vad si alte pareri.
Intradevar e o mica intersectie acolo, in dreapta acea straduta dand in mihalache si fiind cu sens unic, dar ei m-au bagat la DRUM INGUSTAT. Si pe buna dreptate, intrucat semnul era acolo, chiar daca in realitate ala e drum latit sua nu. De-ar fi sa ma lupt cu ei, ar fi cam greu ca ar trebui sa ma iau de niste chestii tampite: Drum ingustat e pus aiurea pt ca se vede clar din 2 benzi se fac 3, nu e semn de ridicare auto, blv tine de primaria generala. Dar asa e f greu.

Usor ar fi fost sa ma fi ridicat chiar AIUREA, si sa atac PV-ul astfel incat sa fie dat nul. Automat era si ridicarea nula.

ASTA E, data viitoare o sui in pom.
PS: pe a mea au vrut sa o ia neaparat, intrucat era cu rotile(de iarna) lipite de bordura care era cat jumatate de roata,nici usa nu puteam sa deschid, mai era si un copac fix in dreptul rotii. ASA m-am gandit sa o parchez in caz de vor sa o ridice... SE PARE CA AU TRAS DE EA in lateral putin sa o indeparteze de bordura sa poata baga triunghiul ala de roata.

Daca imi permiteam avocat, ii dadeam cu siguranta in judecata,dar acum nu-mi mai permit, cel putin luna asta.

PS: o sa va anunt daca scap de PV. Eu unul n-am de gand sa-l primesc oricum, incerc asa ca n-am nimic de pierdut. Poate merge... altii au patit-o(daca mint ei ca au scapat, va mint si eu) si chiar mie nu mi-a mai venit ceva(nu cunosc de ce, poate m-a iertat si era un advertisment,,,cine stie)


--------------------
Renault Megane II my edition (18+low+r26 look)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 5 Nov 2010, 12:24
Post #708


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Ca parere personala, semnul de drum ingustat se refera la "pana in intersectie". Ori tu erai pana in intersectie, nu dupa...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugenTL
post 5 Nov 2010, 14:13
Post #709


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.642
Joined: 16 September 08
From: Tulcea/Bucuresti




Corect si asta.
Dar atunci m-as intreba de ce l-au pus, ca mai in spate(dupa o alta intersectie mica cu sens unic la 20-30m) e la fel drumu si ai voie sa parchezi.
In fine, trebuia sa-l respect, greseala mea ca am uitat ca la DRUM INGUSTAT n-am voie sa opresc.


--------------------
Renault Megane II my edition (18+low+r26 look)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lag_ph
post 5 Nov 2010, 20:21
Post #710


miles away...


Group: Members
Posts: 2.253
Joined: 12 September 07
From: Bucuresti // Ploiesti




@marian : cand oprescu intra si el in hora, astia de pe sectoare o sa inceapa vanatoarea printre blocuri si pe stradute mai mici.

la mine, de ex, un drum suficient pentru 4 masini (deci ~4 benzi). inainte erau 2 benzi ocupate cu stationate si 2 pentru circulatie.

acum au montat semne pe stationare interzisa pe o parte, pe toata strada.. iar pe cealalta au pus tablite care indica de unde pana unde ai voie sa parchezi (prin care au taiat vreo 20 de locuri).

deci acum avem : o banda de stationare, 1 de circulatie (mai ingusta) si 1 de circulatie (care s-a dublat in latime). pierdere toata de locuri de parcare - estimez 50 (e strada lunga)

Asa ca ajungem la vreo 100 de locuri taiate intr-un an de zile (au mai exclus de anu trecut vreo 30). bine macar ca nr de locuri de parcare a crescut cu vreo 30.000 (in africa) tongue.gif


--------------------
Renault Laguna 1.8 16v - 05.10.1998 - de PH
_________________________________________________
Nothing's impossible
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugenTL
post 6 Nov 2010, 13:03
Post #711


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.642
Joined: 16 September 08
From: Tulcea/Bucuresti




Apropo,una dintre firme are contract pe 10 ani cu primaria de sector. Mi-a spus un prieten care se stie cu patronul (nu e vb de sector 1 ca altfel scapam sad.gif ) . Are chiar masini noi si de ridicare si cu caracatite si multe alte nebunii, ca sa indeplineasca conditiile de piata. Care piata? numai ei stiu.

Deci slabe sanse sa scapam de ei. In schimb poate modifica legile mai bine in favoarea lor.


--------------------
Renault Megane II my edition (18+low+r26 look)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 7 Nov 2010, 19:37
Post #712


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




probabil este vb despre dl. Ciuclea..


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Nov 2010, 22:21
Post #713


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu as face o contestatie la procesul verbal invocand:
- nu eu am condus parcat masina ci un prieten, deci nu puteam sa fiu eu amendat; de aici derivat faptul ca
- nu a fost respectata procedura de intocmire a procesului verbal, atunci cand contravenientul nu e cunoscut polita trebuie sa trimita proprietarului o scrisoare prin care sa ceara date privind la cine conduce auto in data de la ora de in locul de unde a parcat neregulamentar.
- sanctiunea complementara nu poate fi aplicata in lipsa sanctiunii principale, respectiv procesul verbal, care daca e intocmit ulterior ridicarii inseamna ca nu putea duce la sanctiuni complementare.
In acest moment legislatia nu prea ii ajuta pe astia cu ridicarile la faza cu "altul a parcat".

Insa toate astea prespun intrarea in posesia PV-ului.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugenTL
post 8 Nov 2010, 01:50
Post #714


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.642
Joined: 16 September 08
From: Tulcea/Bucuresti




Mda, ar fi si asta o solutie, dar trebuie formulata ca la carte nicidecum ca si cum as explica unui prieten treaba asta. Iar la formulare te poate ajuta doar un avocat sau cineva care cunoaste un minim de termeni legislativi si niste articole.

INTREBARE:
Contestatia in cat timp poate fi depusa?
In 15 zile de la scrierea ei sau in 15 zile de cand o primesc eu in mana?


--------------------
Renault Megane II my edition (18+low+r26 look)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
namidee
post 8 Nov 2010, 10:16
Post #715


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 19 September 08
From: Frankfurt




Nu ai nevoie de niciun avocat, e plin netul de exemple de contestatii. Trebuie doar sa scrii in constatare ca nu tu ai oprit masina si prin urmare PV-ul e nul.


--------------------
Dacia Sandero 1.4 MPI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 8 Nov 2010, 11:12
Post #716


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(eugenTL @ 8 Nov 2010, 01:50)
Contestatia in cat timp poate fi depusa?
In 15 zile de la scrierea ei sau in 15 zile de cand o primesc eu in mana?
*


In 15 zile de la primirea ei de catre tine. Ii pui pe aia de la posta sa confirme data primirii (stampila pe plic etc) si pastrezi cu atentie aceasta dovada.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugenTL
post 9 Nov 2010, 03:21
Post #717


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.642
Joined: 16 September 08
From: Tulcea/Bucuresti




M-am interesat in seara asta la cunostintele din politie, si mi s-a spus ca ei nu trimit pv-ul direct, ci trimit scrisoare prin care eu tre sa spun cine a condus, iar ei apoi trimit pv-ul la cei care am zis eu. Asa mi s-a spus, acum n-am de unde sa stiu cum e.


--------------------
Renault Megane II my edition (18+low+r26 look)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 9 Nov 2010, 10:32
Post #718


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Tu ai intrebat la politia rutiera.
Aia de fac proceul verbal de stationare sunt de la politia comunitara, care-s mai papagali la chestii d-astea


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Juvenile
post 9 Nov 2010, 16:55
Post #719


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 9 November 10




Cand faceti plangerea ajuta foarte mult sa cititi si cateva hotarari pronuntate de judecatori in asemenea dosare (unde se contesta procesul-verbal de constatare a unei parcari neregulamentare).. ca sa vedeti ce motive a retinut instanta drept plauzibile sau nu.
Ce e drept hotararile de genul asta se gasesc mai greu, dar eu am gasit cateva aici (ajunge sa dati o cautare dupa "parcare"):

http://jurisprudentacedo.com/Ridicare-auto...inistrativ.html
http://jurisprudentacedo.com/Decizie-de-ri...avertizare.html


--------------------
Seat Leon 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
christig
post 9 Nov 2010, 17:09
Post #720


Membru incepator


Group: Members
Posts: 87
Joined: 28 November 05




QUOTE(Juvenile @ 9 Nov 2010, 16:55)
Cand faceti plangerea...



cand faceti plangere ar trebui sa incepeti asa
QUOTE
Stimata instanta,

Am parcat neregulamentar, recunosc. Dar sunt un nesimtit si de aceea, daca si altii au mai profitat de viciile legii de ce sa fiu eu prost si sa nu fac la fel. Numai asa tara din care fac parte va ajunge la progres.
Dupa aia bagati restul vrajelii.


stau si a intreb, voua chiar nu va e jena? se pare ca nu. un om normal ar zice, am gresit, data viitoare ma chinui sa nu mai gresesc. de-aia suntem unde suntem. prea multi nesimtiti si prea putina lege.


--------------------
Clio Symbol martie 2001 1.4
Clio Symbol, 1.4 8v, 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
34 Pages « < 22 23 24 25 26 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th June 2024 - 02:20
Forum Renault