DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

54 Pages « < 6 7 8 9 10 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Transfagarasan

liviurosioara
post 18 Jul 2006, 00:21
Post #211


Membru autentic


Group: Members
Posts: 209
Joined: 2 December 05




Abia m-am intors de pe Transfagarasan... NU RECOMAND!!! O experienta total nefericita datorita starii drumului din judetul Arges. Partea din Sibiu e okay. Mai ca imi venea sa urlu de nervi, iar viteza de deplasare n-a fost mai mare de 10km/h.

Concluzia mea este ca una dintre cele mai frumoase zone ale tarii ne este inaccesibila din cauza nesimtirii celor responsabili.


--------------------
Renault Megane Sedan 2005
Renault Megane II Sedan, Confort Privilege, 1.5dci 100cp, 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Apolodor
post 18 Jul 2006, 11:04
Post #212


Membru


Group: Members
Posts: 131
Joined: 4 January 06
From: Bucuresti




Parca zicea cineva ca se apucasera sa plombeze p-acolo . Sau a inteles gresit ? Nu s-a facut nimic ? mad.gif


--------------------
Logan Laureate 1,5 DCI - 1,4 MPI+GPL 2006/2008 - B 410 RIO/B 41 RIO
NIMENI NU MOARE VIRGIN
VIATA NE F..E PE TOTI !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin
post 18 Jul 2006, 11:29
Post #213


pilot de renault


Group: Members
Posts: 883
Joined: 15 November 04
From: Lebbeke,Belgia




@liviurosioara

Chiar asa rau e in Arges,nu ai poze?Inseamna ca urc pe la Sibiu si tot pe acolo cobor.


--------------------
MEGANE 2 1,9dCi --ESTATE --octombrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
milu2006
post 18 Jul 2006, 15:04
Post #214


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 26 January 06
From: Ploiesti




Am fost saptamana trecuta pe Transfagarasan. Drumul este accesibil. E in stare buna la nord de Cabana Capra. De la Capra pana la Vidraru soseaua este plina de cratere. Urcarea din DN Bv-Sb pana la Balea Lac a durat 40 minute. Coborarea insa de la Balea Lac la Vidraru a durat 120 minute. Iata cateva fotografii.
Transfagarasan_02.jpg ( Size: 473.4k ) Number of downloads: 419
Transfagarasan_01.jpg ( Size: 258.59k ) Number of downloads: 407
Transfagarasan_03.jpg ( Size: 440.46k ) Number of downloads: 384
Transfagarasan_04.jpg ( Size: 516.5k ) Number of downloads: 342

Transfagarasan_05.jpg ( Size: 277.09k ) Number of downloads: 381
Transfagarasan_06.jpg ( Size: 234.03k ) Number of downloads: 337


--------------------
megane hachback 2005 1.5 dci
Megane Bicorp , Influence , 1,5 dCi , 80 CP , 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurian
post 7 Aug 2006, 19:40
Post #215


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 15 August 05
From: Bucuresti




Barajul si vreo 10 km au fost plombati. Apoi e vechiul drum, pana sus. DIncolo, spre Sibiu, e OK. Cum or face aia sa mentina drumul, pe latura nordica, si aici spre sud, probabil de la soare, e mai prost.


--------------------
Logan MCV 1.6 16V 2006 - B39xxx
Asus 636 ; SPVM700;
Intek H520 +KL40+President ML145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dili
post 8 Aug 2006, 08:27
Post #216


Membru autentic


Group: Members
Posts: 736
Joined: 18 June 05
From: Constanta




Cand am trecut eu (30.07.2006) asfaltasera (covor, nu plomba) o singura banda (de coborare) de pe baraj; in rest, jale mare pe toata portiunea din Arges, mai ales pe drumul de pe marginea lacului unde-ti clantane dintii in mod constant.
Vestea buna e ca, sus la baraj, era un utilaj pentru asfaltare care, sper, nu era pus acolo doar pentru a ne da sperante desarte.


--------------------
Mercedes-Benz CLA Coupé, 200d, 2.2, 136 CP, Alb Cirrus, august 2016
VW Touareg, 3.0 TDI, Edition X, 245 CP, Alb Pure white, iulie 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thunder
post 8 Aug 2006, 16:40
Post #217


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 22 April 04
From: Pitesti




Au plombat si mai sus de baraj, dar e facut in bataie de joc. Foarte multe denivelari, dar parca e mai bine decat sa dai in gropi. Oricum mai au de lucru. Dupa zona plombata pe care o estimez la vreo 10km, sunt gropi peste gropi. Poate in urmatoarele saptamani/luni vor termina lucrarea. Dupa Piscul Negru drumul e ok, iar pe cealalta partea a muntelui (adica in Brasov) drumul e super ok. (situatia din 28.07.2006)


--------------------
Opel Astra H 2006 - B-50-WSE
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. Despre univers nu sunt inca sigur. Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sputz
post 9 Aug 2006, 07:42
Post #218


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 12 April 06
From: Bucuresti




Hehe! Maine plec, am gasit o cabana chiar pe transgarasan. http://www.agroturism.com/locatie.php?id=131 a fost cineva ? Sa nu am surprize.. smile.gif


--------------------
Renault Clio Clio Fidji 1.5 dCI 2006
Clio Fidji 1.5dCi 65cp Albastru Otoman aprilie 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dili
post 9 Aug 2006, 08:07
Post #219


Membru autentic


Group: Members
Posts: 736
Joined: 18 June 05
From: Constanta




Cirtisoara este la intrarea pe transfagarasan, in zona impadurita de la poale; locul este superb, ai un parau la 2 pasi, cu o gramada de locuri de gratar si picnic pe malul apei. Tot aici prin zona sunt vreo 2 pastravarii unde poti sa cumperi sau chiar sa te joci cu undita.
Iti recomand accesul dinspre Bv si nu dinspre Ag. Daca vrei, de la Cirtisoara poti sa urci pe Transfagarasan pana la Balea lac si chiar sa cobori pe partea argeseana pana spre coada lacului Vidraru, dar nu mai departe pt ca drumul e groaznic.


--------------------
Mercedes-Benz CLA Coupé, 200d, 2.2, 136 CP, Alb Cirrus, august 2016
VW Touareg, 3.0 TDI, Edition X, 245 CP, Alb Pure white, iulie 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
darius
post 9 Aug 2006, 10:02
Post #220


Membru autentic


Group: Members
Posts: 396
Joined: 18 March 05
From: arad




@liviurosioara

si eu am fost sapt. trecuta si confirm cele de mai sus,e groaznic.


--------------------
Seat Cordoba 6L - xx-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zodrac
post 9 Aug 2006, 12:38
Post #221


Membru autentic


Group: Members
Posts: 426
Joined: 13 January 05
From: Bucuresti




Mai zilele trecute am urcat si eu pe vestitul traseu dispre Arges. Am ales drumul prin dreapta barajului (sens urcare) si este plin de gropi majoritate mici si deranjante da cu max 40 Km/h se poate urca OK, mai pe contrasens mai taiat curbele (unde vizibilitate o permitea).

Dupa ce se trece de lac drumul devine din ce in ce mai bun iar cand incepe "urcare" e ok.

Pe partea sibiana drumul e ok.

covor asfalt baraj: baraj.JPG ( Size: 53.61k ) Number of downloads: 301


This post has been edited by zodrac: 9 Aug 2006, 12:54


--------------------
* * *
Dacia Logan Ambition 1.5 dCi - iunie 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexoi
post 9 Aug 2006, 20:41
Post #222


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 9 August 06




Brasov-Rucar-Campulung-Curtea de Arges-Vidraru-Bilea-Fagaras-Brasov
Excursie programata in august pentru 2 zile.
Drumul se pare ca este si cu plusuri si cu minusuri(denivelari+/-). Peisajul in functie de noroc (senin/innorat).
Cazarea pt. o noapte este intrebarea?. (si evident cu cat?).
De preferinta ar fi cat mai sus.(Zona Vidraru spre Balea)
Variantele posibile si acceptate in functie de vreme: cort, casute, cabane, pensiuni, hoteluri.
Multumesc pt. eventualele sugestii!


--------------------
daewo matiz 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dili
post 10 Aug 2006, 08:34
Post #223


Membru autentic


Group: Members
Posts: 736
Joined: 18 June 05
From: Constanta




Pt traseul tau cea mai buna varianta mi se pare Cabana Cumpana de pe malul lacului Vidraru. Cazare de orice fel (cort, casuta, cabana, gratar, restaurant, lac, hidrobiciclete, etc), intr-o locatie excelenta, mai ales ca lacul acum nu e plin ochi. Pt asta insa trebuie sa mergi pe partea stanga a lacului (pe sensul de urcare), pe un drum forestier, dar care se prezinta f. bine (aproape mai bine ca cel de asfalt de pe dreapta).
Pe dreapta ai "Valea cu Pesti", cabana de lux (1,3 mil/dubla/noapte), conditii bune dar si preturi pe masura.
Mai sus de coada lacului ai "Piscul Negru" unde s-a construit mult in ultima vreme, si un minihotel si un schit, aproape sigur gasesti cazare dar deja esti prea sus. Dupa parerea mea, merita sa te opresti pe malul lacului Vidraru, pt ca la Pisc e doar padure si soseua si pe lac ai si sanse mai mari de vreme buna. Pe soare, la Cumpana e superb.
Mai sus de "Pisc" era Cabana Capra, acum in renovare pt ca a ars iar de aici singura varianta este la Balea Lac si apoi Balea Cascada dar deja ai trecut pe partea Sibiului si esti f. aproape de Bv.


--------------------
Mercedes-Benz CLA Coupé, 200d, 2.2, 136 CP, Alb Cirrus, august 2016
VW Touareg, 3.0 TDI, Edition X, 245 CP, Alb Pure white, iulie 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexoi
post 10 Aug 2006, 10:22
Post #224


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 9 August 06




Zona Cabanei Cumpana ramane intradevar varianta optima de cazare. Multumesc pt. confirmare Dili


--------------------
daewo matiz 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 10 Aug 2006, 10:41
Post #225


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.362
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




QUOTE(alexoi @ 9 Aug 2006, 21:41)
Brasov-Rucar-Campulung-Curtea de Arges-Vidraru-Bilea-Fagaras-Brasov
*


Nu recomand drumul direct dintre Campulung si Curtea de Arges. E jale. E foarte posibil sa fie si inchis pe o portiune. Cel mai bine e Campulung - Pitesti - Curtea de Arges.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
r@d00
post 12 Aug 2006, 08:49
Post #226


Membru incepator


Group: Members
Posts: 30
Joined: 17 May 05




De unde incepe drumul forestier? Chiar de langa baraj? Cam cati km sunt pana la Cumpana?


--------------------
Megane Estate 1.5 dCi 82 - 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 12 Aug 2006, 12:10
Post #227


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




incepe de la baraj si sunt cam 13-15 km...oricum parerea mea e ca e destul de nasol mai ales cu o masina cu garda mica sau supraincarcata...


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dili
post 12 Aug 2006, 13:43
Post #228


Membru autentic


Group: Members
Posts: 736
Joined: 18 June 05
From: Constanta




Pt un drum forestier este mai mult decat onorabil. Chiar daca sunt ceva gropi, important e ca nu sunt fagase, portiuni cu noroi sau pante semnificative. Drumul e prin padure, urmeaza malul lacului fara sa fie riscant si este folosit zilnic de f. multe masini, nu numai camioane dar si masini de aprovizionare si o multime de turisti.
Daca e sa-l compari cu asfaltul de pe partea cealalta, as zice chiar ca sunt gropi mai mici.


--------------------
Mercedes-Benz CLA Coupé, 200d, 2.2, 136 CP, Alb Cirrus, august 2016
VW Touareg, 3.0 TDI, Edition X, 245 CP, Alb Pure white, iulie 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 12 Aug 2006, 14:13
Post #229


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Ok , dar daca te prinde vreo ploaie zdravana pe drumul forestier nu devine periculos ?


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 12 Aug 2006, 15:08
Post #230


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05






--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thunder
post 12 Aug 2006, 18:11
Post #231


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 22 April 04
From: Pitesti






--------------------
Opel Astra H 2006 - B-50-WSE
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. Despre univers nu sunt inca sigur. Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dili
post 12 Aug 2006, 22:51
Post #232


Membru autentic


Group: Members
Posts: 736
Joined: 18 June 05
From: Constanta




QUOTE(big2003 @ 12 Aug 2006, 15:13)
Ok , dar daca te prinde vreo ploaie zdravana pe drumul forestier nu devine periculos ?
*


Nici o clipa. Drumul e prin padure, in mare parte are piatra sparta aruncata pe el iar lacu' e mereu la multe zeci de metri distanta.
Se merge iarna pe el fara probleme (mama, ca revelioane am tras acolo).

This post has been edited by dili: 12 Aug 2006, 23:35


--------------------
Mercedes-Benz CLA Coupé, 200d, 2.2, 136 CP, Alb Cirrus, august 2016
VW Touareg, 3.0 TDI, Edition X, 245 CP, Alb Pure white, iulie 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriiss888
post 14 Aug 2006, 09:31
Post #233


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 19 December 03
From: Bucuresti




incredibil de multa lume week-end-ul asta pe transfagarasan...la balea lac era plin ochi..cel putin duminica ..greu mai gaseai un loc de parcare...atmosfera de balci...tarabe peste tarabe; pe coborarea spre vidraru cred ca nu era portiune mai lata pe marginea drumului ( drumul este foarte prost pe portiunea Piscul Negru -Vidraru) unde sa nu se afle vreo masina parcata cu nelipsitul gratar. La baraj era de asemenea o aglomeratie de nedescris...drumul era aprope blocat de masinile parcate aiurea (am prins si un blocaj de vreo 20-30 min duminica la ora 14, s-a stat in coloana ca in Bucuresti la orele de varf ) .

eu am ajuns pana pe negoiu. majoritatea grupurilor de turisti intalnite pe traseul balea -negoiu erau de turisti straini...se pare ca romanilor nu le mai place muntele ...

This post has been edited by kriiss888: 14 Aug 2006, 09:45


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DJ_Leinad
post 14 Aug 2006, 13:17
Post #234


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 12 August 06




Fratilor, maine plec pe Transfagarasan si va spun cum e drumul cand ma intorc...


--------------------
Dacia Logan 2006 Laureate - B 49
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 15 Aug 2006, 12:38
Post #235


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.003
Joined: 29 May 06




QUOTE(kriiss888 @ 14 Aug 2006, 11:31)
incredibil de  multa lume week-end-ul asta pe transfagarasan...la balea lac era plin ochi..cel putin duminica ..greu mai gaseai un loc de parcare...atmosfera de balci...tarabe peste tarabe;


Eu am o mare problema cu aglomeratia aia de la Balea Lac. Daca ar fi dupa mine, as aduce doua tulumbe de pompieri de la Sibiu si as pune furtunul pe ele. Cand te duci pentru prima data te Transfagarasan, daca urci pe fata sudica, cand iesi din tunel ai un soc, de-a dreptul: din zona aia salbatica de gol alpin de la intrarea in tunel iesi in talciocul ala de la Balea si ai impresia ca ceva nu e in regula.
N-am nimic cu oamenii aia de la tarabe si cu activitatea pe care o desfasoara ei, numai ca nu la 2000 m altitudine este locul cel mai potrivit pentru tarabele alea cu toate cenzuraturile.
Oricum, daca ne incalzeste cu ceva, am vazut si prin alte tari (Franta) acelasi lucru, adica aceiasi aglomeratie de tarabe in varful muntelui.
In rest, cu cei care fac gratare pe marginea drumului, asta e, atractia e mare. Macar sa fie civilizati si sa nu lase gunoaie dupa ei.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 15 Aug 2006, 13:32
Post #236


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.362
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Pai unde e talciocul ala, inainte era loc de parcare. Ar fi foarte bine daca s-ar desfiinta talciocul ala si s-ar lasa locul pentru parcare. Ar arata mult mai bine zona. Si asa nu prea ai unde sa parchezi in zona mai ales in week-end.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DJ_Leinad
post 15 Aug 2006, 22:01
Post #237


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 12 August 06




Gata. M-am intors... Hai sa va povestesc.

Am urcat dinspre Sibiu. Peisajul e superb, drumul e foarte bun, etc. Toate de bine. Ajuns in varf, la Balea Lac, m-am strecurat printre acele tarabe (pe care nu le suport) si am reusit sa vad lacul, zapada, privelistea mirifica... De asemenea, valea pe care am urcat se vede superb, pajisti alpine, soseaua serpuind... Intram in tunel. Deja se simte o schimbare: am intrat in judetul Arges. Drumul e in continuare bun cam pana cand treci prima oara peste paraul Capra. De acolo jale. Groapa langa groapa. Adevarate cratere. Drum mai prost intretinut ca acela nu cred ca am vazut in viata mea... Nervii mi i-am intins la maxim si nici macar peisajul nu m-a imbunat. De fapt ce peisaj sa mai admiri, cand nu iti poti lua ochii de la drumul execrabil, stand cu grija sa nu iti rupi masina... Ar trebui sa le fie rusine celor din Arges (autoritatilor). Adik nu sunt in stare sa intretina un drum atat de frumos si de pitoresc? Cum sibienii au reusit? Ok. Continuam. Pana la vreo cativa km de Vidraru asa am mers. La baraj foarte mare aglomeratie, lume multa. Senzatia e super tare cand te uiti in jos de pe baraj spre vale... WOW. De la Vidraru drumul a inceput sa fie plombat, dar tot cu gropi. Bine ca am plecat pe Sibiu, ca altfel imi stricam toata ziua.

Concluzie: Avem o tara superba, dar nu stim sa o punem in valoare... Cine e de acord cu mine?

This post has been edited by DJ_Leinad: 15 Aug 2006, 22:11


--------------------
Dacia Logan 2006 Laureate - B 49
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 15 Aug 2006, 22:29
Post #238


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




QUOTE(DJ_Leinad @ 15 Aug 2006, 23:01)
Concluzie: Avem o tara superba, dar nu stim sa o punem in valoare... Cine e de acord cu mine?
*



Acu 2 ani drumu de la Vidraru la Capra era super, puteai sa mergi absolut decent.
Acu e jale.
N-au facut nimic cu taxa ma-sii de drum 022.gif

Apropo, am facut acelasi traseu ca mai sus pe Trans, cu singura exceptie, ca m-am certat cu o timpita care tinea musai sa intre in parcarea aia de linga tunel desi era full-full, si io voiam sa intru in tunel.
Timpenie mai mare ca acolo (nici o sansa de echipaj de politie, desi aglomeratia e supermare) n-am vazut decit in Mamaia smile.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 16 Aug 2006, 10:22
Post #239


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.003
Joined: 29 May 06




QUOTE(paulp @ 16 Aug 2006, 00:29)
Acu 2 ani drumu de la Vidraru la Capra era super, puteai sa mergi absolut decent.
Acu e jale.
N-au facut nimic cu taxa ma-sii de drum 022.gif


Hai sa nu ne mai dam asa de tare cu fundul de pamant si sa fim putin mai ingaduitori, chiar daca drumul pe fata sudica, de la Hidrocentrala la Piscu Negru nu este chiar asa de bun.
Trebuie sa intelegem toti ca Transfagarasan-ul (in cea mai mare parte a sa) este un drum exclusiv turistic, adica oamenii se duc acolo pentru ca vor ei sa se duca cand sunt in concediu, in timpul lor liber.
Hai sa recunoastem: acum cativa ani, cand drumul era bun, daca trebuie sa te duci de la Bucuresti la Sibiu cu treaba, nu in concediu, te duceai pe la Brasov sau pe Valea Oltului, in nici un caz nu alegeai Transfagarasan-ul.
Sunt si eu constient ca bucata Hidrocentrala - Piscu Negru nu este in cea mai buna forma si trebuie mai multa rabdare si atentie dar ceea ce este dupa Piscu Negru si apoi pe fata nordica compenseaza acest inconvenient.
Ai fost vreodata iarna pe Transfagarasan? Ai constatat ca aceiasi drumari argeseni, pentru care tu ai numai urari de bine, dezapezesc drumul pana la Cabana Capra, indiferent de cata zapada cade, si de la Capra poti sa o iei pe jos, spre Balea iar peisajul nu poate fi descris in cuvinte?
In concluzie, hai sa nu mai injuram asa de vehement, si daca tot ne ducem pe Transfagarasan, mergem mai incet cu masina pe portiunea cu gropi si asta e, ca nu cred ca moare cineva daca o lasa mai moale.
Daca nu vreti nici asa, atunci stati acasa, dormiti cu masina in pat si eventual dati-va cu ea numai pe DN 1, bucata pod - pasarela Otopeni, ca pe acolo e asfaltul prospat turnat.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 16 Aug 2006, 10:29
Post #240


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Dom'le, daca 5 km/h ti se pare o viteza mare, si riscul de a te ciocni tot timpu de ceva ti se pare rezonabil, atunci imi retrag injuriile.
Dar in momentul in care eu dau 4 mil pe bilelete si le fac praf pe 10 km de drum absolut neingrijit, atunci da-mi voie sa-mi exprim toata dragostea pentru genitoarea celor de la drumuri.
Nu e normal, ca in plin sezon turistic (si ne mai miram de ce strainii fug de noi ca de dracu) sa nu pui macar o lopata de asfalt (n-am pretentia sa toarne covor asfaltic, dar nici sa lasi cratere in sosea), desi au trecut 2 luni de cind e deschis Transu. 022.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
54 Pages « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st June 2024 - 04:53
Forum Renault