DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> DOLCE TV, -= probleme =-

maho
post 3 Sep 2012, 13:23
Post #121


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.108
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(Alydor @ 3 Sep 2012, 12:44)
contractul a expirat dar contractul nu a fost facut pana expira. Din cate stiu eu.  Din cate stiu, daca iti expira contractul firma este obligata sa te anunte ca iti expira, si eventual...
*


Citeste contractul, mai bine. Dupa aia vezi daca ai sau nu motiv sa te certi cu ei, sau inchei amiabil.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 3 Sep 2012, 14:18
Post #122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(Alydor @ 3 Sep 2012, 12:44)
Contractul a fost incheiat pe o perioada obligatorie de minim 2 ani de zile, fara mentiunea ca dupa expirarea acestuia se va trece la abonament default.
*

Pai tu inca nu ai invatat sa nu ai incredere in greci?! radmasa.gif

Acum doua vesti: una buan si una proasta. Aia proasta ii ca, dupa cum ii stiu eu pe romtelecomisti, baietii nu ti-au schimbat contractul, ci abia de acum incolo il aplica integral. Practic, tu ai avut acest contract dintru inceput, numai ca in primii doi ani le-a fost mila de tine si anumite costuri le-au suportat ei. Si, in plus, le-au si trecut in contabilitatea proprie la cheltuieli! dry.gif
Vestea buna ii ca la RTLC un abonat care a ajuns cu contractul la finish este eligibil pentru orice fel de contract / abonament din oferta curenta. Care s-ar putea sa fie mai buna decat aceea de acum doi ani.


PS Am si io o curiozitate: la ce servicii te-ai abonat la RTLC de ai platit doar 34 de lei. Ca eu, care zic ca am un abonament bun (Tel.+Net+TV+Chirie receiver HD), platesc vreo 95 de lei pe luna?!...


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 3 Sep 2012, 16:13
Post #123


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




Vestea proasta pentru ei este ca imi bag picioarele in tot serviciul lor de r@h@t. I-am sunat si raspunde o matracuca. Incep sa ii spun despre ce e vorba si aia incepe sa turuie peste mine... Mi-a sarit tandara si am impulingurit-o de nu s-a vazut dupa care am cerut cu un retardat de team leader. Cica rezilierea nu se poate face telefonic. Desi pana acum se putea. Doar incheierea de abonament se poate face telefonic. Adica daca vor sa iti ia banii.
Fii sigur ca nu le-a fost mila de mine ca mi-am renegociat contractul acu noi ani...Ca si abonament am avut dolce variat cu serviciul de explorer inclus, gratuit plus abonamentul de 100 de minute si nu mai stiu ce dracu... Contracul respectiv a fost prelungit telefonic in urma cu 2 ani de zile. Tocmai i-am anuntat ca reziliez si telefonul si satelitul, si reziliaza si socru-meu satelitul (stam in aceiasi curte, doar in case diferite). Cica nu sunt obligati sa ma anunte de schimbarea contractului, desi la punctul 7 scrie clar acest lucru. I-am dat la tampita aia cu contractul in cap, cu termenii din contractul pe care ei l-au elaborat.
Acu astept sa ma sune TL-ul sa vad cat de retardat este si ala... Daca nu ma suna pana la ora 7 is calare pe ei din nou cu telefon .... ca tot e gratis....
Ghinonul lor ca am un an lucrat in call-center...


Suma respectelor, Alydor


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 3 Sep 2012, 16:34
Post #124


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




nu reziliere.... a explicat klaus ca e mai bine denuntare unilaterala.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
volint
post 3 Sep 2012, 21:31
Post #125


membru miserupist


Group: Members
Posts: 317
Joined: 7 September 04
From: Bucuresti (44.45682;26.13879)




QUOTE(Alydor @ 3 Sep 2012, 16:13)
bla bla bla...
Ghinonul lor ca am un an lucrat in call-center...
Suma respectelor, Alydor
*




N-ai studiat... nu te-a interesat si mai ales in anu' ala de gratie n-si sunat la mine...

P-aia cu: "emigrez... venit sa va luati catrafusele sau le donez la conlocuitori.." n-ai auzit-o. Replica asta e mai sfanta dect crucea. N-au ce zice, n-au ce face si poa' sa caute si-n tzeava de la buda ca n-au ce inventa sa te oblige sa ramai "chirias" la ei. Iar daca dai de taticul lor pune-l sa-ti transfere toate serviciile contractate, in aceleasi conditii catre viitoarea adrea (vezi tu vreo adresa de noua caledonie sau platforma petroliera)


--------------------
Dacia / Mitzu Nova GTI / hautlandăr 2000 / 2011 - B-22-YFL /
Credinta in Dumnezeu ma obliga sa fiu deschis oricarui adevar. Altfel sunt mai rau ca dracul, devin ipocrit.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 3 Sep 2012, 22:29
Post #126


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




Am mai sunat o data ... eu. Ca ei nu s-au indurat... I-am facut la aia nervii prastie 40 de minute. I-am dat cu contractul in cap... Si cu ala de prelungire... Aia o tinea una si buna... ca dupa ce se termina contractul se revine la abonamentul initial. Eu o tineam pe-a mea ca nu e specificat asta in contract, si ca orice modificare trebuie anuntata cu 30 de zile inainte. In cele din urma le-am spus ca renunt la abonamentul de telefon, le-am trimis si mail, si ca socru-meu, renunta la abonamentul de TV, eu oricum am dreptul la 4 receptoare, deci mai cumpar inca unu si le trag si lor si eu trag semnal de telefon de la ei. Ca oricum nu folosesc telefonul fix cu lunile...


Suma respectelor, Alydor

This post has been edited by Alydor: 3 Sep 2012, 22:30


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alydor
post 12 Dec 2012, 20:20
Post #127


Pressar


Group: Members
Posts: 2.771
Joined: 12 March 06




Zilele trecute m-au sunat maimutoii de la dolce. Una peste alta mi-au propus pastrarea tipului de abonament pe care il am, si sa imi dea un stb cu iesire hdmi, cica inregistrare programe si pachetul HD pentru 6 luni. Are cineva device-ul respectiv? cum merge comparativ cu cel analogic? Eu nu am net de la ei, ala zicea ca merge pe orice net. La schimbarea canalelor dureaza mai mult decat la cel analogic? Programele SD se vad mai bine pe asta digital decat pe ala analogic sau se vad la fel. Poate cineva sa dea mai multe detalii despre agregat?



Suma respectelor, Alydor


--------------------
- - -
Igo8 - C520
Primo - Samsung Galaxy Mega 5.8 Duos

Cine nu poate da exemple da sfaturi..
When everything fails, RTFM!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 14 Dec 2012, 09:15
Post #128


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




Alydoare, pe rand:
1. Vezi ca s-ar putea ca pretul actual al abonamentelor sa fie mai mic decat platesti tu. Din cate stiu este valabila si la Dolce chestia cu reducerea de 2,48 EUR la abonament, dar numai daca faci prelungirea online (nu la ghiseu, nu prin telefon!). Dupa mine, ar fi bine sa nu te grabesti, ca dupa 15-30 ianuarie vor scoate noua oferta, de regula mai ieftina ca oferta de Craciun
2. Eu am STB HD fara inregistrare si calitatea imaginii este excelenta, atat la programele SD, cat si la cele HD. Mai precis, pe cat de excelenta este trasmisia TV!.
3. Nu stiu ce contract ai tu, dar s-ar putea sa iti ceara 3-4 EUR chirie pentru STB-ul HD cu inregistrare
4. Nu pricep ce legatura are STB-ul cu netul


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th June 2024 - 19:08
Forum Renault