DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Preselectare banda de mers, 3-1-viraj dreapta

XMihai
post 22 Jan 2007, 20:31
Post #1


Carcotasu' de Serviciu


Group: Members
Posts: 1.785
Joined: 31 January 06
From: Dr Tr Severin




Acu o ora aproximativ, ma aflam in trafic, mergeam pe banda a 3-a in localitate cu o viteza de 55-60km(parca, oricum nu era mai mare de 60) in fata mea erau 2 care mergeau ca melcu, vin frumos pana in spatele lor(1-2 metri distanta) apoi dau flash-uri sa elibereze banda.
Ajung la semafor, benzile 2 si 3 care erau de mers inainte erau full. Eu ma aflam pe banda 3, se pune verde, pleca coloana, mergem ce mergem si dau iar 2-3 flash-uri la ala din fata mea sa mearga un pic mai repede sa ma pot strecura pe banda 2 apoi pe 1 si sa virez la dreapta.

Ok tipu din fata mea accelereaza, eu pun semnal dreapta dupa care ma bag in dreapta pe banda 2 apoi fug repede pe 1 si virez la dreapta in intersectia dorita.

Imi vad de treaba, apoi ma duc la bloc(la un prieten, unde sunt cunoscut acolo) si dupa 30 de secunde ma trezesc cu una ca incepe sa urle.


AAAA tu erai? asa se conduce? Las ca te spun eu lu ma-ta si lu tactu cum conduci si faze de astea....ca cica de ce dau eu flash-uri si de ce ii luai fata ei, cand fugii de pe banda 3 pe 1 unsure.gif
Bineinteles ca nu putui sa ma inteleg cu femeia, era super crizata si super nervoasa ca cica daca nu punea frana imi pocnea una in spate si apoi ii reparam eu masina aia ei veche cu masina mea a noua, si faze de astea.

Incercai sa-i explic ca nu aveam cum sa tin banda 3 blocata pana se debloca banda a 2-a ca sa ma pot strecura eu pe banda 1.

Bineinteles ca femeia-i femeie si n-ai ce sa-i faci, ea o tine pe a ei si faze de astea.

Vreau sa ma lamuriti si pe mine daca gresii eu cu ceva aici?

Va Multumesc

This post has been edited by XMihai: 22 Jan 2007, 20:33


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 22 Jan 2007, 20:44
Post #2


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.476
Joined: 1 November 04
From: sat




Ce-ti veni sa dai flash-uri? Nu puteai sa semnalizezi ca sa intri pe banda a 2-a dupa care pe banda 1?


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
XMihai
post 22 Jan 2007, 20:47
Post #3


Carcotasu' de Serviciu


Group: Members
Posts: 1.785
Joined: 31 January 06
From: Dr Tr Severin




Pai sa se miste ala din fata un pic mai repede, oricum eram cu semnal dreapta pus. Astea din Severin nu te lasa nici sa mori, daca pui semnal sa te selectezi pe banda 022.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 22 Jan 2007, 20:53
Post #4


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.476
Joined: 1 November 04
From: sat




Asa e peste tot, lipsa de bun simt; patesc si eu sa semnalizez 5 minute ca sa pot schimba o banda, se uita la tine ca prin sticla.
Oricum, ambii sunteti in culpa, fiecare pentru cate ceva, asa ca sunteti chit biggrin.gif


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thunder
post 22 Jan 2007, 20:54
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 22 April 04
From: Pitesti




Pei si daca nu te lasa atunci opresti pe banda 3 cu semnalizare dreapta pana te lasa unu sa intri pe banda 2. Oricum nu prea e frumos sa dai flashuri.

Dar pana la urma i-ai luat fata si aia chiar a trebuit sa franeze sau doar asa era ea, mai isterica ?


--------------------
Opel Astra H 2006 - B-50-WSE
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. Despre univers nu sunt inca sigur. Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
XMihai
post 22 Jan 2007, 21:00
Post #6


Carcotasu' de Serviciu


Group: Members
Posts: 1.785
Joined: 31 January 06
From: Dr Tr Severin




nu i-am luat nici-o fata, asa zice ea, e o poveste mai veche intre mine si ea si acu cauta moment de cearta wink.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thunder
post 22 Jan 2007, 21:09
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 22 April 04
From: Pitesti




Atunci trebuia sa-i spui ca politia rutiera aplica legea nu parinti, si daca are ceva de comentat sa se duca la ... politie.


--------------------
Opel Astra H 2006 - B-50-WSE
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. Despre univers nu sunt inca sigur. Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
XMihai
post 22 Jan 2007, 21:20
Post #8


Carcotasu' de Serviciu


Group: Members
Posts: 1.785
Joined: 31 January 06
From: Dr Tr Severin




Exact asta i-am zis, ca nu ma cearta ea pe mine ci politia si a zis sa nu mai fiu nesimtit unsure.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prody
post 22 Jan 2007, 23:39
Post #9


membru iradiat


Group: Members
Posts: 1.365
Joined: 26 November 05
From: Cetatea Banilor




Banuiesc ca erai pe strada aia principala, ca alta cu trei benzi pe sens nu prea cred ca exista prin Severin.


--------------------
Mazda 3 2011 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
XMihai
post 23 Jan 2007, 00:54
Post #10


Carcotasu' de Serviciu


Group: Members
Posts: 1.785
Joined: 31 January 06
From: Dr Tr Severin




Bd-ul Tudor Vladimirescu, intre Smardan si Orly, eu viram pe Orly la dreapta wink.gif pt cine cunoaste zona


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
workarea
post 23 Jan 2007, 04:45
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 383
Joined: 10 October 05
From: Drumul Taberei




Cit ma sssssssseaca asta cu datul flashurilor in oras! Atita timp cit sint mai multe benzi si eu merg cu o viteza normala poate sa dea ala flashuri pina sare-n aer, nu-l vad, nu-l bag in seama, nu ma intereseaza.


--------------------
Dacia Logan Ambition 1,6 MPI, 2007 - B-**-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ANTIdacie
post 23 Jan 2007, 08:03
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 13 December 05




Auzi, dar trebuie cineva sa se dea din fata ta sau sa mearga mai repede ca vrei tu?Viteza legala in oras este de 50 max 60 in unele locuri!Faza cu flash-urile e cat se poate de idioata.Si mai idioata e faza cu apropierea masini lui de a ta.
Mari soferi va credeti ma!
Apropo mihai banda a treia ti-ai cumparat-o tu de ar trebui sa ti-o elibereze acei oameni?Celor ca tine ar trebui sa li se ia permisul si sa nu mai aibe ce circula pe strazi cu masina!
Am un coleg care a fost in vacanta in europa in aceasta iarna si nu a vazut pe nimeni sa ii dea flash-uri in afara Romaniei, dar cand a intrat in tara au inceput cu zecile sa il atentioneze!!


--------------------
Harb de dacie 1310 - DMITHEONE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 23 Jan 2007, 08:07
Post #13


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(ANTIdacie @ 23 Jan 2007, 08:03)
Am un coleg care a fost in vacanta in europa in aceasta iarna si nu a vazut pe nimeni sa ii dea flash-uri in afara Romaniei, dar cand a intrat in tara au inceput cu zecile sa il atentioneze!!

Ba eu am văzut; din păcate, 99% erau românași de-ai noștri.
În Austria, de la Salzburg la Linz, pe autostradă. Ningea de rupea, coloana se mișca cu 30..40km/h. Din spate se mai vedea câte unul care venea când pe o bandă, când pe alta. Când trecea pe lângă mine, nici o surpriză: era român! mad.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radioman
post 23 Jan 2007, 08:30
Post #14


membru D'ala mare


Group: Members
Posts: 378
Joined: 31 May 05
From: Constanta




Xmihai @ In mod normal nu ti-as fi raspuns , si as fi ignorat thread-ul asta,dar unii in tara asta care se cred mai indreptatiti ca altii, mai "stapani" pe situatie si pe lege, m-au facut sa intervin aici...Eu zic ca asemenea comportament rutier este absolut regretabil, mai ales ca de la maruntisuri pleaca declansarea conflictelor mari si se ajunge la omoruri , batai , injurii, si alte cele...Desi nu pot spune ca sunt un sofer calm, ba din contra - unul coleric, cred ca cel mai bine este sa eviti astfel de situatie pe care tu ai creeat-o artficial si deloc de " fair-play"... cool.gif

This post has been edited by radioman: 23 Jan 2007, 08:47


--------------------
Skoda Octavia 3 VW Polo V 2017/2019 - CT-xx-HIT
[COLOR=red]Unii se nasc ca un 'original' și mor ca o "copie"..[/COLOR].
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ANTIdacie
post 23 Jan 2007, 09:31
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 13 December 05




Suntem de rasul ieuropei!
Dragosp super tare postul tau!


--------------------
Harb de dacie 1310 - DMITHEONE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jimbo
post 23 Jan 2007, 10:16
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 77
Joined: 11 February 05




Pai daca urma sa faci dreapta, de l-ai mai semnalizat pe cel din fata ???
Trebuia sa schimbi banda mai devreme ca sa ajungi la semafor pe banda 1.

Eu nu o sa ma dau la o parte in veci din fata unuia care ma flash-uie in oras, mai ales daca la urmatoarea intersectie fac stanga.

Ar fi si culmea sa ma dau pe banda 2 sau 1 ca sa treci tu, si dupa aceea sa merg frumos la loc (ca sa fac stanga) si tu sa treci pe banda 1.

Plus ca daca treceai din timp pe banda 1, probabil ca nu aveai discutii nici cu cea care spune ca i-ai taiat fata.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,4 2005 - TM XX xxx
Daca vi se pare ca mi-ati inteles explicatia prea usor, atunci nu m-ati inteles.(Alan Greenspan)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b64chr
post 23 Jan 2007, 10:30
Post #17


Moderator incepator


Group: Moderatori
Posts: 1.004
Joined: 17 December 04
From: Buzias, Timis




QUOTE(XMihai @ 22 Jan 2007, 20:31)
Vreau sa ma lamuriti si pe mine daca gresii eu cu ceva aici?
*


Pai cam gresisi. In primul rand ca erai pe banda 3-a cand stiai ca urmeaza sa virezi dreapta. Apoi, cand vrei sa schimbi banda, semnalizezi si astepti sa te lase unul de pe banda 2. Tu vroiai sa accelerezi si sa te bagi in fata unuia. Pe urma, treaba cu flashurile e o dovada de mare nesimtire.


--------------------
Dacia Solenza 2003 / Skoda Octavia 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IsNa
post 23 Jan 2007, 11:25
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 11 July 02
From: Timisoara




Gresisi fundamental. Cand vrei sa treci pe banda spre dreapta INCTINESTI si treci cand e liber, NU accelerezi si le dai flash-uri la toti sa dispara din calea ta, ca nu-i al tau drumul. E obligatia TA sa te pregatesti din timp de viraj si sa-ti gasesti locul, NU a altora sa-ti faca tie loc prin trafic sa mergi cum te taie capul.


--------------------
Skoda Fabia Combi + Citigo ASG 2007 / 2013
Forta sa fie cu voi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
steph
post 23 Jan 2007, 11:37
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 775
Joined: 18 July 03
From: Bucuresti




Parerea mea e ca astia acre merg cu 50 LEGAL pe banda 2 sau 3 dau dovada de un comportament rutier CRETIN ca sa citez pe cineva de mai sus.

Voi nu ati invatat ca benzile de la ax se lasa libere? Mergi cu 50 stai langa bordura si pace. Afara nu vezi flash-uri pentru ca nu e plin de tarani uitati pe benzi necorespunzatoare. Cand vad ca se apropie cineva din spate au "prostul obicei" sa treaca pe banda din dreapta.

Numai la noi ai parte de 10 idioti care merg rasfirati pe 3 benzi si pe urma latra pe forum ca ei nu se misca de pe banda 2 sau 3 nici de-ai dracu.

Asta numiti voi comportament civilizat?????????????


--------------------
Toyota Yaris TS - Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 23 Jan 2007, 11:41
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Copilu', cei care fac stanga trebuie sa se dea la o parte pt ca treci tu cu ozeneul si el n-are voie sa fie acolo doar cu 50 km/h?


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
steph
post 23 Jan 2007, 11:45
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 775
Joined: 18 July 03
From: Bucuresti




NU vb. de unul care sta cu semnalul pus si vrea sa faca stanga. Vb. de specimene din alea care pe 4 benzi pe magheru si stau lipiti de ax cu 50 km/h fix paralel cu ala de pe banda 3 ( care are tot 50 km/h ) si intamplator merge defazat cu jumatate de masina langa altul de pe banda 2 care merge ... tot cu 50 km/h.

Ti se pare normal? Nu ar fi mai logic sa mearga toti 3 pe o sinura banda daca tot merg cu aceiasi viteza???

This post has been edited by steph: 23 Jan 2007, 11:46


--------------------
Toyota Yaris TS - Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 23 Jan 2007, 12:03
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Aici era vorba despre altceva.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
steph
post 23 Jan 2007, 12:13
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 775
Joined: 18 July 03
From: Bucuresti




Se cam degenerase discutia si jumatate din posturi erau laude ale unor colegi de forum. Ei nu se dau la o parte in oras de pe nici o banda daca merg cu 50 km/h.


--------------------
Toyota Yaris TS - Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jimbo
post 23 Jan 2007, 12:48
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 77
Joined: 11 February 05




QUOTE(steph @ 23 Jan 2007, 11:45)
NU vb. de unul care sta cu semnalul pus si vrea sa faca stanga.
*



Aha, deci daca peste 100 - 150 m voi face stanga, as face bine sa incep sa semnalizez, ca altfel nu am ce cauta pe banda aia. E bine de stiut. smile.gif

Problema a doua (cea cu sosele cu cel putin doua benzi pe sens, in afara oraselor) nu are legatura cu ce discutam aici. Acolo e altceva.



--------------------
Dacia Logan Laureate 1,4 2005 - TM XX xxx
Daca vi se pare ca mi-ati inteles explicatia prea usor, atunci nu m-ati inteles.(Alan Greenspan)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 23 Jan 2007, 12:57
Post #25


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




"Art. 107. — (1) La intersecțiile prevăzute cu indicatoare și/sau cu
marcaje pentru semnalizarea direcției de mers, conducătorii de vehicule
trebuie să se încadreze pe benzile corespunzătoare direcției de mers
voite cu cel puțin 50 m înainte de intersecție și sunt obligați să respecte
semnificația indicatoarelor și marcajelor.
(2) La intersecțiile fără marcaje de delimitare a benzilor, conducătorii
vehiculelor ocupă în mers, cu cel puțin 50 m înainte de intersecție,
următoarele poziții:
a) rândul de lângă bordură sau acostament, cei care vor să schimbe
direcția de mers spre dreapta;
cool.gif rândul de lângă axa drumului sau de lângă marcajul de separare
a sensurilor, cei care vor să schimbe direcția de mers spre stânga.
Când circulația se desfășoară pe drumuri cu sens unic, conducătorii de
vehicule care intenționează să vireze la stânga sunt obligați să ocupe
rândul de lângă bordura sau acostamentul din partea stângă;
c) oricare dintre rânduri, cei care vor să meargă înainte."

XMihai, trebuia sa mergi inainte sau la stanga, si 'sa mai dai o tura' pana te incadrai corect. Daca te vedea un politist sigur primeai puncte. Te puteai incadra la (ordonanta 195/2002):

art. 100, alin. 13, (3) c) neacordarea prioritatii de trecere (4-5p)
art 101, alin. 16, nerespectarea regulilor privind circulatia pe benzi (6-8p)

Sau poate amandoua ? Scuze ti-ai cerut ?


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cris71
post 23 Jan 2007, 13:49
Post #26


Member from Transylvania


Group: Members
Posts: 53
Joined: 4 October 06
From: Oradea




QUOTE(steph @ 23 Jan 2007, 11:37)
Parerea mea e ca astia acre merg cu 50 LEGAL pe banda 2 sau 3 dau dovada de un comportament rutier CRETIN ca sa citez pe cineva de mai sus.

Voi nu ati invatat ca benzile de la ax se lasa libere? Mergi cu 50 stai langa bordura si pace. Afara nu vezi flash-uri pentru ca nu e plin de tarani uitati  pe benzi necorespunzatoare. Cand vad ca se apropie cineva din spate au "prostul obicei" sa treaca pe banda din dreapta.

Numai la noi ai parte de 10 idioti care merg rasfirati pe 3 benzi si pe urma latra pe forum ca ei nu se misca de pe banda 2 sau 3 nici de-ai dracu.

Asta numiti voi comportament civilizat?????????????
*


Mda, român sadea... gun3.gif

Esti idiot daca mergi legal, ești idiot dacă semnalizezi, ești idiot dacă mergi numai cu luminile de drum aprinse (și nu cu toate, ca bradul de crăciun, ca sa vezi numai tu 1 km in fata).

In schimb esti dăștept daca gonești ca disperatul, iar în caz contrar dacă te dai la o parte din fața maniacilor vitezomani ideal ar fi sa te retragi nu pe banda I ci pe trotuar, să nu-i stânjenești pe bieții grăbiți care au și ei vreo urgență, diaree etc.
Ești genial dacă slalomezi printre mașini fără să semnalizezi, că doar fraierii tre să-ți citească gândurile și se dea la o parte.

Lăsați "civilizații" să-și etaleze comportamentul.

This post has been edited by cris71: 23 Jan 2007, 13:51


--------------------
Renault Captur 2022 / Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
steph
post 23 Jan 2007, 15:15
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 775
Joined: 18 July 03
From: Bucuresti




Dragul nu imi mai pune mie vorbe sau comportamente "in gura".

Si da, esti idiot si nu pentru ca mergi legal, si pentru ca nu cunosti legislatia.

$e circula pe banda 1 restul fiind rezervare pentru "depasire".

m-am saturat de genu asta de complexati care nu au treaba acasa si ies la plimbare sa incurce traficul.


--------------------
Toyota Yaris TS - Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ANTIdacie
post 23 Jan 2007, 15:28
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 13 December 05




Auzi complexati sunt cei care nu pot sa merga legal si normal in spatele unei masini mai bune sau mai proaste, asta pt ca ei se cred regii soselelor si vor sa arate ca au masina mai buna sau ca, vezi doamne ca sunt mai tari!E plin mai ales Bucurestiul de fapt toata tara de astfel de complexati si inconstienti!


--------------------
Harb de dacie 1310 - DMITHEONE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cris71
post 23 Jan 2007, 15:34
Post #29


Member from Transylvania


Group: Members
Posts: 53
Joined: 4 October 06
From: Oradea




QUOTE(steph @ 23 Jan 2007, 15:15)
Dragul nu imi mai pune mie vorbe sau comportamente "in gura".

Si da, esti idiot si nu pentru ca mergi legal, si pentru ca nu cunosti legislatia. 

$e circula pe banda 1 restul fiind rezervare pentru "depasire".

m-am saturat de genu asta de complexati care nu au treaba acasa si ies la plimbare sa incurce traficul.
*


Pai cred ca pe tine te-am citat nu pe altcineva.
Cunosc legislatia. Daca eu calc legea mergand pe banda 2-3 cu 50 la ora tu o calci cu siguranta depasindu-ma pe mine sau slalomand. icon_mrgreen.gif Nu stiu cine ia amenda...

N-am chef sa polemizez, dar ma irita indivizii care dau flashuri in oras daca nu te dai la o parte din calea lor.
Stai calm, si eu ma enervez daca vad in fata mea pe cate unul care merge calm si nu se grabeste. Dar nu-i dau flashuri, nu-l claxonez. La prima ocazie trec de el si la revedere.
Fara suparare, in Bucuresti se circula ca la balamuc. La noi, in provincie, mai avem si apucaturi mai civilizate...
Btw, am fost si prin tari muuuult mai civilizate ca Ro, si n-am vazut pe nimeni dand flashuri, injurand sau claxonand.
O zi buna!

This post has been edited by cris71: 23 Jan 2007, 15:40


--------------------
Renault Captur 2022 / Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 23 Jan 2007, 17:03
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Bai ia mai lasati-ma cu benzile voastre. Eu merg pe banda de langa ax ca vreau sa fac stanga dupa 1km. Si o sa intrebati "Da de ce nu mergi tu pe prima banda si te incadrezi mai tarziu pe banda a 2-a ?"
Uuite asa, ca romanii sunt ******ii si nu ma lasa. Dau semnal si stau cu semnalu pus juma' de ora, pana ma lasa unu sa ma incadrez pe banda a 2-a.
Oricum asta e un popor rautacios si calic. Cand mai vreau sa ies de pe o straduta si sa fac la stanga, sa fiu al dracu, daca e aglomeratie, stau acolo 10 minute. Niciunu nu ma lasa sa trec. Si chiar daca se opreste coloana de masini, degeaba....n-ar opri vreunu cu 2 metri mai inainte ca sa pot sa ies si eu de pe straduta. Chiar daca nu au unde sa se duca mai in fata, ca e coloana la semafor, tot nu ma lasa, decat daca le fac vreo 30 de semne si 10 flashuri si 15 claxoane, pana la urma se indura unu si ma lasa.
Eu in general o las mai moale cand vad pe vreunu ca vrea sa treaca si il las, sa vedeti ce mi se crizeaza astia din spatele meu, mai ales daca e taxiu, incepe si imi da flashuri, ca de ce trebuia sa il las pe ala sa treaca. Ce sa zic....niste primitivi.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th May 2024 - 19:34
Forum Renault