DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dilema Ford SH vs Logan nou 100HP, ce m-ati sfatui

bj
post 3 Dec 2006, 18:45
Post #91


membru de nevoie


Group: Members
Posts: 321
Joined: 3 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(gogo @ 1 Dec 2006, 21:14)
Asa am facut si eu cu prietenul meu. Si asa fac toti care aduc masinile in Ro. Ce credeai ca le baga cineva in service pe acolo si dupa aia vin cu ele? Pai o masina din 2004 in service ar fi fost o rusine..Problema nu e ca vii cu ea 2000-2500 de kn. Problema e ca o iei pentru tine si vrei sa o tii 70000-100000 de mii de km. De aici vine problema...Nu-i vorba de motor, ca fiind un diesel, nu prea ai dureri de cap, ci de altele care in Ro pica oricum datorita hartoapelor...Si cand dai nas in nas cu mecanicul , te arde...si te arde bine.
*



Asta e o mare greseala. Ori sunteti super norocosi si ati calcat numai in "bucurii" pana in Germania!
Intradevar riscurile sunt mai mici atunci cand primesti cartea de service si nu ai dubii, dar oricum nu poti sa nu ai dubii. Eu de exemplu nu m-as duce sa iau o masina din grupul VAG fara sa ii fac un test (un laptop de imprumut o saptamana si o interfata oi gasi eu cumva smile.gif ).


--------------------
Skoda / BMW Fabia Variant - de munca / F650 - capra exLeon, exDSN - B-65-xxx
BMW F650ST - tot un fel de capra
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 31st May 2024 - 17:05
Forum Renault