DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> IONIZARE vs. FOLIE, Avantaje, dezavantaje, sfaturi.

angel35
post 4 Feb 2005, 10:33
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 2 February 05




Care este firma asta D-le Osirus? Ceva date de contact?


--------------------
Logan Ambition - B-xx-CHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
narcisoi
post 5 Feb 2005, 19:56
Post #32


Membru


Group: Members
Posts: 120
Joined: 5 February 05




[am si eu un logan si am fost la pitesti si l-am ionizat .. a iesit super si vizibilitatea e mult mai buna decit la folie ( un prieten de al meu si-a pus folie doar pe geamurile spate... pe fata daca pui folie risti sa te opreasca si politia destul de des )

problema principala e CE CULOARE ARE MASINA TA.. pt ca ionizarea e metalizata si da efect de oglinda... la mine masina e gri-perla si se asorteaza dar am vazut ionizate pe rosu si aratau naspa` asa ca mai bine i-ti pui folie... noaptea sint amindoua la fel dar ziua se vede efectul de oglinda ... mai ales daca e soare


--------------------
Reno Fluence 1.5 dci 85 cheala 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rdesign
post 5 Feb 2005, 20:36
Post #33


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 25 December 04
From: Craiova




In primulrand consider ca cea mai importanta protectie care trebuie sa o confere geamurile, trebuie sa fie impotriva ultravioletelor-care ataca cel mai rau interiorul. Si asta costa mult. Este identic cu diferenta intre ochelarii de soare "de firma - cu lentile bauch&lomb sau polaroid " si o pereche de ochelari de taraba. O lentila de soare serioasa, chiar deschisa,ofera protectie net superioara unei lentile oglida marca stift.
Pentru protejarea partii din spate a interiorului eu sunt de parere ca cea mai buna varianta este montarea de jaluzele atat pe luneta cat si pe geamurile portierelor spate, finitiile portierelor in zona superioara, la baza geamurilo,r permtiand montarea rulourilor.
De altfel asta este si solutia adoptata si la marci mai de soi, numai ca acolo rulourile sunt incastrate in finitiile portierelor.


--------------------
dacia logan - DJ 2810
Am facut atat de multe in viata incat nu stiu daca o sa ies la pensie popa sau medic ginecolog!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
narcisoi
post 6 Feb 2005, 10:25
Post #34


Membru


Group: Members
Posts: 120
Joined: 5 February 05




CONTINUARE

eu tot la send le-am facut si costa 2.5 mil... ( mai mult m-a costat drumul ) si pentru a nu avea efect de oglinga trebuie sa le faci la60% caz in care sint cam transparente pentru gustul meu... deci dai 300-500 mii lei la baiatul care le baga in cuptor... mai astpti pina mai vine unul care vrea mai puternic ionizate si ti le face la 90% spatele si 40 % fata .. si GATA

PS puncte mici au aparut si la mine dar nu dupa x sapt ci imediat cum le-a scos din cuptor ... asta e dupa cum ai noroc sau nu smile.gif


--------------------
Reno Fluence 1.5 dci 85 cheala 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cr3ativ3
post 6 Feb 2005, 17:33
Post #35


Ma-nvart pe-aici...fac cercuri


Group: Members
Posts: 264
Joined: 19 December 04
From: PITESTI




Aha deci nu sunt singuru. he he he


--------------------
Dacia Logan Ambition 2004
Nu stiu sa ma semnez :P !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
musicall
post 6 Feb 2005, 20:20
Post #36


musicall


Group: Members
Posts: 547
Joined: 6 February 05
From: Braila




Yo merg pe folie !!


--------------------
Fiat Punto Classic | Blogu personal - delfinul.com
Va salut dintr-o clinica de dezintoxicare pentru dependentii de webdesign!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Feb 2005, 19:53
Post #37


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Avand invedere ca lumea nu prea a stiut cum se posteaza si a trimis report la moderator, citez pe aici ce am primit:
QUOTE(dury)
ba am un logan rosu si miam facut geamurile la logan.sunt super belea.ducetiva la pitesti la SEND92 si nu vetzi regrata.pe cuvant.si sun6t super ieftine.LA 220000 lei sunt ieftine cred eu.va dau un numar de tel la care putetzi suna sa aflatzi mai multe informatii:0744318600

QUOTE(DurduiRadu)
firma se numeste SEND92 !!!! e cea mai mare firma din tzara la ionizari!!!!
du-te acolo ca sunt negociabile preturile!!!
uite nr. lu sefa de acolo: 0744318600

QUOTE(dury)
sunt mishto ionizate.dute la send 92 din pitesti.au o firma super.uite si un numar de tel.0744318600


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Rigor
post 11 Feb 2005, 20:22
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 206
Joined: 11 December 03
From: Iasi




Niste preturi ceva folie vs ionizare stiti?


--------------------
ZKR Preferat - IS-01
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Feb 2005, 21:15
Post #39


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Baietii astia nu au stare si nici nu prea pricep cum e cu butoanele pe aici pe forum:
QUOTE(dury)
deci pretul pentru a face geamurile la un logan sunt de 2 200 000.si ies super belea.vara nici nu am treaba cu soarele.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 11 Feb 2005, 22:02
Post #40


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan




QUOTE(klaus @ 11 Feb 2005, 21:15)
Baietii astia nu au stare si nici nu prea pricep cum e cu butoanele pe aici pe forum:
QUOTE(dury)
deci pretul pentru a face geamurile la un logan sunt de 2 200 000.si ies super belea.vara nici nu am treaba cu soarele.

*


Nu prea se pricep ei la butoane si nici la firme!Pai cu banii aia eu am platit si ionizarea si spaga si drumul du- intors Buc-pitesti!Si nu la firma aia.......ca mai sunt si altele! radmasa.gif


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Feb 2005, 22:13
Post #41


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Adevaru' e ca ar trebui sa-ti vad si eu masina pe lumina sa vad cum arata ionizarea, ca sa pot sa judec. Am vazut in parcare la careffour un logan facut de aia de la send (isi lipisera o eticheta pe luneta), si adevaru e ca nu arata rau, se vedea ca e facut de cunoscatori. Dar nu ma pot pronunta fara grad de comparatie...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 11 Feb 2005, 22:26
Post #42


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan




QUOTE(klaus @ 11 Feb 2005, 22:13)
Adevaru' e ca ar trebui sa-ti vad si eu masina pe lumina sa vad cum arata ionizarea, ca sa pot sa judec.  Dar nu ma pot pronunta fara grad de comparatie...
*


off topic...Pai daca ai parcat tu sau poate eu masina in alta parcare atunci...........dar ne mai intilnim!Miine am treba prin sect 6...........!daca ai timp... drunksinging.gif


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex10
post 12 Feb 2005, 00:10
Post #43


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 22 November 04
From: Bucuresti




Eu am folii normale (neautorizate) inchise in fata si f. inchise pe spate, vad super bine - m-am obijnuit in 3 zile, cu politia nu am avut probleme, am dat 130.0000, le-a pus tipul super super bine, zici ca sunt din fabrica. (Ele costa normal la Vitan 1.500.000 - 1.600.000, dar daca vreti, il stiu pe tip si va fac eu vorbele la Vitan sa va ia mai putin (de1.500.000 - cat e le el)
Consider ca sunt mai bune ca geamurile ionizate pentru ca:
- daca iesi din tara am inteles ca nu peste tot ai voie, chiar daca sunt legale la noi, si va trebui sa te intorci pe cand folia o dai jos in 10 min
- In dreptul instalatiile de degivrare de pe luneta se decoloreaza si se vad urat
- Daca nu iti plac sau daca nu te obijnuiesti cu ele nu le mai poti da jos (Este f.f.f. greu si este posibil sa trebuie rase cu lama)
- Noaptea se creeaza efect de oglinda si nu mai intelegi nimic din ce vezi
- daca nu esti atent, se zgarie si nu stiu daca se mai pot face a doua oara
- pentru ionizare trebuie sa iti dea fetele de usi jos si se slabesc sau se pot rupe clemele si pe urma poate sa trancane; luneta se poate sparge la scoatere sau se poate sa nu ti-o mai lipeasca ca din fabrica
- cele legale sunt noanta de argintiu, nu negre, si nu se vad la fel de frumos (parerea mea)
- prin cele din fata se vede foarte bine inauntru

P.S. Foliife legale 3M sunt cele mai tari din toata punctele de vedere dar costa doar pentru spate costa vreo 7.500.000

P.S. 2 daca vreti sa vedeti cum se vad pe masina mea, dati un semn si pun niste poze


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 - ........
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 12 Feb 2005, 00:23
Post #44


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





Pai pune poza,dar sa stii ca si daca sunt ionizate se curata mult mai repede decit folia si se pot ioniza de cite ori vrei tu ca nu e nici un bai si nu exista nici o problema din cele enumarate de tine mai sus!Dar depinde de cine le face,asa ca aici poate interveni unele probleme din ce ai spus tu!Si cind te va vede garcea prin oras o sa te intrebe sigur de autorizatie!Eu am patit-o la dsn!


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
macreanudj
post 14 Feb 2005, 15:44
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 18 November 04




QUOTE(kenZo @ 1 Feb 2005, 03:06)
In primavara ma tenteaza o vizita pana la Pitesti pentru ionizare. Astept pareri mai mult sau mai putin avizate. FOLIE sau IONIZARE ... avantaje si dezavantaje .. preturi ..Sper sa fie un topic cu multe posturi pentru ca vreau sa trag o concluzie.
*



Sal stie cineva unde se poate face o ionizare in Timisoara??


--------------------
LOGAN Logan 1,6 Ambition - DJ 18 MCR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaf
post 14 Feb 2005, 15:50
Post #46


Membru din mijloc


Group: Members
Posts: 641
Joined: 25 May 04
From: Cluj-Napoca




Folie.. intrebarea ii in felul urmator.. cu niste pile la RAR si umpic de spaguta blush.gif as putea primi omologare sa fiu in regula ? nu de alta da vreau sa le rad in nas la militieni cand ma opresc biggrin.gif


--------------------
trotineta tri roti 2012 ful vidaut chiele
"ati facut dacia de rasul lumii cu 'inventiile' voastre"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
narcisoi
post 14 Feb 2005, 16:58
Post #47


Membru


Group: Members
Posts: 120
Joined: 5 February 05




de geaba dai spaga..la rar... mai degraba dai spaga la o firma autorizata de rar... astia au bulinute mici de lipit pe geam cu nr unic asigurat de rar... si i-ti mai dau ei o foita cu seria masinii pe care s-a facut "ionizarea " si nu o sa stea nea garcea sa vada daca e ionizata sau foliata biggrin.gif
la rar nu au autorizatii tip pt asa ceva tongue.gif


--------------------
Reno Fluence 1.5 dci 85 cheala 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
uau
post 14 Feb 2005, 19:40
Post #48


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 16 March 04
From: Bucuresti




Ionizare - a spus cineva de aici ca la 40% nu te deranjeaza normal ca nuderanjeaza pentru ca nu se vede nici o ionizare (adica scopul pentru care vrei sa dai banii nu rahatul care iese care are acelasi efect daca iti lasi masina in parcare 2 zile si se prafuieste). Ca sa faci o compartie ce inseamna 40% gandeste-te ca pe strada ai vazut unele SN care au geamurile de alta culoare alea sunt ionizate 30%. Daca vrei sa le faci mai mult iese oglinda si nu negru. Limitele legale Fata vizibilitate 70% si spate Vizibilitate 30%. La 70% si mai mult deja incepe efectul de oglinda. Trebuiesc sterse numai cu alcool si cu o carpa care nu lasa urme altfel vei vede ca pe geamuri apar niste "dare" albastre care se sterg daca mai dai o data cu carpa peste. Parerea mea ionizare e de kkt. Preturi in bucuresti langa Coca-Cola cred ca GIP se numeste pentru Nova costa in jur de 1800000 fata 70 si spate 30 mai dai 100-150000 si ti le face fata 60 si spate 20. Folie autorizata in Bucuresti la spalatoria de la Valea Oltului (Expert?) folia fata spate costa 180 E pentru Nova si e 3M adica legala extraordinar de belea dar si scumpa. Si mai exista folia ieftina care o iei cu 100000 3 metri cu care faci spatele si luneta. Mai dai 100000 si faci si fata si te-ai dus daca o pui prea inchisa.Te opreste garda la fiecare colt care te prinde si te sparge la spaga de nu-ti mai trebuie nici o folie. Asta in cazul in care vrei geamuri FUMURI. De aici mai departe depinde de fiecare daca vrea sau nu. Daca ai bani pune 3M si nu ai nici o belea, ai garantie, si arata super belea. NEGRU


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 16 Feb 2005, 05:09
Post #49


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




daca ai putin timp, ar fi superbelea daca ai scrie si matale super rommaneste, ca m-am chinuit citeva minute sa inteleg ce ai vrut sa zici. inainte de a da add reply , mai arunca un ochi peste ce ai scris, mai pune niste virgule, mai adauga niste litere pe care le-ai mincat intentionat sau nu, etc.

asa ar fi superbelea... mersi anticipat.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alecs_TGA
post 16 Feb 2005, 14:19
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 778
Joined: 31 January 05




Mie imi place cum arata folia pe masina, dar din motive financiare am ales ionizarea! biggrin.gif
CONCLUZIE:
-folie 3M autorizata pentru logan 170-200E
-ionizare la pitesti 50E
Cine are bani isi permite sa isi puna folie, cine NU are bani se multumeste cu ionizare! sad.gif (compromis)


--------------------
Dacia LOGAN Laureate - XXX
BUCURESTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BC 67 TXT
post 17 Feb 2005, 16:55
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 17 February 05




Please Please Stie cineva in Bacau unde se poate face o ionizare, sau in Moldova undeva?
Mi-am pus folie acum cateva zile si nu sunt deloc multumit deja au aparut unele dungi pe ea
Va rog mult poate stie cineva!


--------------------
Dacia Logan Ambition - BC 67 TXT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex10
post 17 Feb 2005, 20:04
Post #52


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 22 November 04
From: Bucuresti




Nu stiu daca pot pune poze aici si nu am mai facut dar voi face si voi incerca sa le pun aici sau le voi pune in alta parte


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.6 - ........
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
narcisoi
post 19 Feb 2005, 23:17
Post #53


Membru


Group: Members
Posts: 120
Joined: 5 February 05




In Moldova nu gasesti nicaieri ionizare ... cind am fost eu la pitesti erau si masini de galati, si de neamt ... asa ca drum bun la Bucuresti sau la Pitesti !


--------------------
Reno Fluence 1.5 dci 85 cheala 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radduu
post 22 Feb 2005, 13:10
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 526
Joined: 16 April 04
From: Bucuresti




Folia te costa 80.000 iar ionizarea 1 mil sau mai mult....
Amenda este de 750.000 + retinerea talonului, poti sa platesti jumate in 48 de ore. Dar poti sa nu ii dai talonul si sa iti dai foliile jos de fata cu el si gata.


--------------------
Dacia 1300 /1310 1983 - B
If you can't find something to live for, Then you best find something to die for


User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alecs_TGA
post 22 Feb 2005, 14:37
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 778
Joined: 31 January 05




am gasit folie autorizata la 120E smile.gif smile.gif smile.gif in bucuresti
la care ai 5 ani garantie la MONTAJ si 10 ani la folie!!

This post has been edited by Alecs_TGA: 22 Feb 2005, 23:08


--------------------
Dacia LOGAN Laureate - XXX
BUCURESTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatae
post 23 Feb 2005, 18:25
Post #56


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 23 February 05




sal... as dori shi eu niste detalii despre fime care fac ionizari, dar sa fie serioase


--------------------
dacia double cab - bt 15 dig
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clau lcf
post 23 Feb 2005, 23:02
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 264
Joined: 23 February 05
From: Constanta




La ionizate atentie la carpa.Fara ventuze cu mamutoi sau alte prostii.Daca le stergi des cu o carpa neadegvata se duc.
Prefer folia. Cu cat mai inchisa cu atat mai bine.Dupa 2 ani , din super dark black sa facut dark black ,si nu sa desfacut un coltisor.Am dat-o jos dupa nea' militianu ca sa saturat sa ma opreasca si sa-mi zica sa le dau jos.Daca le vrei negre negre iti ei omologarea si apoi o schimbi.(Cred ca nu are ce sa iti faca nea' militianu,ca doar ai omologare)


--------------------
Volskwagen Corrado 1995 - CT 29 VRG
VW Corrado VR6 2.9 & Opel Astra G caravan 2.0 DTL.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alecs_TGA
post 24 Feb 2005, 17:45
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 778
Joined: 31 January 05




clau!! tare opinia ta!!!!
omologarea te costa 120E dar de fapt este folia omologta!!!! mai buna calitativ!
ce rost are sa dai 120E pt o folie omologata care poti sda o pui cat de inchis vrei pe spate si pe urma sa o dai jos si sa pui foli naspa prin care NU VEZI NIMIK!!???
care este amator de asha ceva???


--------------------
Dacia LOGAN Laureate - XXX
BUCURESTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alecs_TGA
post 28 Feb 2005, 18:51
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 778
Joined: 31 January 05




FRATILOR are careva LOGAN albastru EGEE cu geamuri ionizate!! daca da va rog sa postati niste poze vreau sa vad cum ii sta VA ROG MULT!!!!!! blush.gif


--------------------
Dacia LOGAN Laureate - XXX
BUCURESTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zurich
post 1 Mar 2005, 15:58
Post #60


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 March 05




QUOTE(kenZo @ 31 Jan 2005, 19:36)
In primavara ma tenteaza o vizita pana la Pitesti pentru ionizare. Astept pareri mai mult sau mai putin avizate. FOLIE sau IONIZARE ... avantaje si dezavantaje .. preturi ..Sper sa fie un topic cu multe posturi pentru ca vreau sa trag o concluzie.
*




--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
23 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd June 2024 - 04:21
Forum Renault