DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> macara geam electric

romanvs
post 7 May 2013, 15:47
Post #31


membru autentic


Group: Members
Posts: 1.248
Joined: 14 January 08
From: CRAIOVA




Nu mi se mai deschid nici unul din geamurile fata.Cel din stanga mort iar cel din dreapta in coma, abia respira( se aude cand vrea sa urce sau sa coboare).Nu stiu ce se intampla cu ele,or fi lipite pe cheder,o fi chederul ruginit in partea inferioara si nu le lasa sa coboare?Cand mai mergeau faceau zgomot atat la urcare cat si la coborare.
Pana cand o sa fac rost de finante ca sa le repar ,nu prea imi vine sa umblu pe la ele ca sa nu raman cu ele deschise.
Dar pana atunci orice sfat este bine venit.

Multumesc anticipat.

This post has been edited by romanvs: 7 May 2013, 15:47


--------------------
Hyundai Elantra 2021
D A C I A S O L E N Z A
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neacsugabrie
post 7 May 2013, 16:52
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 488
Joined: 4 September 11




QUOTE(romanvs @ 7 May 2013, 15:47)
Nu  mi se mai deschid nici unul din geamurile fata.Cel din stanga mort iar cel din dreapta in coma, abia respira( se aude cand vrea sa urce sau sa coboare).Nu stiu ce se intampla cu ele,or fi lipite pe cheder,o fi chederul ruginit in partea inferioara si nu le lasa sa coboare?Cand mai mergeau faceau zgomot atat la urcare cat si la coborare.
Pana cand o sa fac rost de finante ca sa le repar ,nu prea imi vine sa umblu pe la ele ca sa nu raman cu ele deschise.
Dar pana atunci orice sfat este bine venit.

Multumesc anticipat.
*


Am patit-o si eu cu cel de pe dreapta.Desfa macararele,(o sa fie cam chin daca nu poti cobora geamul)si demonteaza motorasele.Eu am gasit lamela de protectie sarita.Au un fel de termostat,astfel incat ,daca ramane butonul blocat sau ti comanda actionata mai mult timp acesta se incalzeste si declanseaza.Eu n-am reusit sa conving lamela sa revina la pozitie si am mutat firul de + in alt loc.Exista posibilitatea sa te legi direct.Cel care merge greu e plin de apa si rugina la reductor.Il cureti,il ungi si va merge cu siguranta.
Bafta!
PS. E nevoie de rabdare si nu uita sa te hidratezi ,cum se cuvine,cu bere rece!

This post has been edited by neacsugabrie: 7 May 2013, 16:57


--------------------
dacia solenza 2003/scala
Daca ai ambitie poti muta muntii din loc,
daca ai cap ii lasi acolo ca nu te deranjeaza.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romanvs
post 17 May 2013, 22:21
Post #33


membru autentic


Group: Members
Posts: 1.248
Joined: 14 January 08
From: CRAIOVA




Am reparat motorasul cat de cat pe stanga.Era plin de noroi si siguranta termica sarita,joc in ax.Am legat pe direct si merge,vibreaza putin la actionare.Cel din dreapta e terminat,la fel mult noroi,carbunii praf.Pe dreapta trebuie unul nou.Din pacate nu am gasit decat cu tot cu macara si e mai scump.


--------------------
Hyundai Elantra 2021
D A C I A S O L E N Z A
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th June 2024 - 09:28
Forum Renault