DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> apa,apa,iar apa ! doamne

powertodacia
post 23 May 2010, 12:22
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




Va salut,
am citit din topicuri , mai ales explicatia lui Maskatu, este ok.
ce am patit: partea din dreapta fata si spate sub mocheta este fleasca + cam 2 degete de apa-> galeti de apa. ideea este ca nu pe la motor sau pe la aerisirea de aeroterma imi intra deoarece sus la picioare mocheta este uscata.
nu imi pot imagina pe unde intra asa de multa apa in fata si banuiesc ca din fata coboara si in spate, sau nu stiu.
Rog daca cineva a reusit cat de cat sa afle problema spunetimi si mie. pe partea stanga e mult mai putin decat in dreapta.
am pus 2 poze. va multumesc.
Poza cu covorasul arrgintiu este din spate, iar cealalta fata.


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 23 May 2010, 12:29
Post #2


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




pe la usi iti intra apa biggrin.gif asa am patit si eu ieri si am desfacut capacu de la usile din fata si stupoare s-a dezlipit folia de protectie de pe usii.
La cele din spate le-am prins cu silicon si nu am treaba nu intra apa , intra acum 2 ani la greu si aceeasi problema era .
Vedeti ca in fata aveti difuzoarele , grije mare trebuie decupat folia dupa ce s-a prins de use cu silicon si dupa aceea introdus difuzorul- dupa mine l-as proteja si pe asta fiindca apa ataca membrana difuzorului.
In rest chedere de solenza azi in trag pentru usi avea pretul de 70 de lei .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 23 May 2010, 12:32
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




Pe la usi??? stati asa , nu pricep. deja sunt ingrozit


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 23 May 2010, 12:37
Post #4


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




e da esti ingrozit fa rost de furtun si pune pe desupra si vezi pe unde curge , in mare iti zic eu pe la usi din cauza garniturilor si a foliei din usi care nu isi face treaba .
Eu unu m-am convins si la mine ra cum e la tine apa si imbibat buretele ala de sub covor biggrin.gif
Cum am spus masticul nu-si face treaba se comport precum o flecma .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 23 May 2010, 12:39
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




pai si la mine e imbibat la maxim mocheta dar folia aia din usa eu stiu ca este pentru sonorizare si sa nu intre frigul, pe la usi pe jos poate intra? hm daca aveti vreo poza ceva....


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 23 May 2010, 12:43
Post #6


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




S-a mai discutat despre problema de multe ori. Avem si topic special dar deh... cine sa il citeasca.
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...ndpost&p=349345


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 23 May 2010, 12:49
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




da, am citit. ok dar nu inteleg pe unde pe la usa curge apa , atata tot si ce treaba are folia de pe usa care e prinsa cu mastic cu intratul apei.
Mersi.daca nu aveti chef sa explicati nu imi raspundeti in thread.
si eu la randu meu cand am raspuns oamenilor am spus tot ce stiam explicativ.

23 May 2010, 13:00:
sunt de acord ca s-a mai discutat dar poate intre timp au fost aflate si alte cauze sau persoane au descoperit si alte 'bube' tocmai dasta fac un topic nou cu aceleasi probleme.
daca nu am mai face topicuri nu ar mai exista forumul ca deja toate problemele sunt stiute.
Sunt foarte disperat si nu stiu ce sa mai fac, asta e toata chestia.


This post has been edited by powertodacia: 23 May 2010, 13:00


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 23 May 2010, 13:10
Post #8


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




Vezi ca pe unul din topicurile prezentate de maskatu unde a scris el explica cam toate metodele de scurgere si pe unde intra plus folia , folia din use daca nu e prinsa perfect iti intra apa de langa geam mai intra apa si pe sus pe la streasina si se scurge pe cheder si in loc sa pice in exterior intra in interior . Aici trebuie la baza usi jos sa tai chederul spre exterior in asa fel apa sa se scurga in exterior.
Apa mai intra si pe la burdufuri daca sunt sparte , se rezolva prin schimbare burdufurilor cu copex.
Si mai intra pe la aeroterma si acolo se izoleaza plasticaraia si garniturile tot cu silicon negru - adera cauciuc - plastic cu tabla .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 23 May 2010, 13:14
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




am uitat sa precizez un lucru important: nu am pete de apa pe usa in interior, pe tapiserie usa, si pe covor cauciuc.,totul trebuie sa fie de undeva din stalpi, daca pica pe sus la cheder sau geam banuiesc ca se pata tapiseria si se vedea apa pe covoras de cauciuc, la mine nu se vede apa, decat in spate putin pe la cheder si am dat gauri cum a spus mascatu dar de la cheder prelingerea aia poate face ditamai balta ca in poza?? tre sa fie alta problema

23 May 2010, 13:18:
si mai e o chestie, eu nu am pe stalpi in fata la usa garnitura sau burduf unde sunt firele de difuzoare catre usa, acolo poate intra si sa nu faca fata scurgerea si a ma omoare inauntru? unele solenze au un burduf acolo...

This post has been edited by powertodacia: 23 May 2010, 13:18


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 23 May 2010, 13:34
Post #10


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




se poate ot ce e posibil , vezi ca sunt niste dopuri pe usi rotunde alea ar trebui sa le dai niste gauri pentru scurgere si mai erau pe stalpi din fata de jos de sub balamaua usi niste ridicaturi din tabla acelea trebuiesc iarsi taiate cu flexu pentru scurgeri .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Acristi
post 23 May 2010, 15:44
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 60
Joined: 11 April 10
From: mizil/prahova




si eu am patit asa , in stanga fata cred ca am scos 4 litri de apa dar dupa ce am verificat mai bine chederu de la parbriz am vazut ca in cateva locuri era cate un pic ridicat dar dupa ce am dat roata cu silicon ( transparent ) nu am mai avut probleme si in spate dreapta imi intra apa pe la stopuri apa ajungea in porbagaj si se ducea mai departe in dreapta spate ( tot cu silicon am facut treaba ) verifica si o sa gasesti unde e problema.

This post has been edited by Acristi: 23 May 2010, 18:18


--------------------
dacia supernova clima 2002 - PH 12 KBT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 23 May 2010, 16:04
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




taietura aia de pe cheder la usi se face un simplu dop sau se taie cumva anume? vorbesc de santul acela mic de la cheder


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
quick
post 23 May 2010, 17:52
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 996
Joined: 13 April 07
From: bistrita




atata apa se explica doar prin lipsa foliei de protectie de la usi sau nelipirea ei de tabla cu silicon nu cu masticu lor care acuma dupa 10 ani i intarit beton.
deci asculta ce iti zice djasu82 99% de acolo i problema, dai fata de la usa jos dezlipesti folia de protectie de tot cureti masticul si aplici silicon de jur imprejur pe tabla usi dupa care aplici folia si pui fata usi inapoi.


--------------------
dacia super nova 2002/ ford focus 2007 1.6tdci90cp /suzuki samurai 1.3 1985 numa buna de off road
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 23 May 2010, 19:45
Post #14


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




In topicul acela in care prezint posibilele cauze ale infiltratiilor, unde sunt si poze explicative, am expus toate cauzele care se pot intampina. Alte surse nu prea exista.....


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 23 May 2010, 19:46
Post #15


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




Multi au difuzoare iar folia e dezlipita sau taiata aiurea ca sa intre difuzorul in use si drept urmare se scurge si pe acolo .
Eu zic stati cu furtunul pe usii si vedeti cum se scurge . Eu inca nu aplic metoda fiindca trebuie sa schimb macaralele din susi cu unele eletrice.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 23 May 2010, 21:01
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




eu nu pricep ce treaba are folia aia cu intratul apei in masina atata timp cat sub folie sunt gauri si suruburi pentru prinderea fetei de usa, deci folia este a 2 a cauza in cel mai rau caz dupa usa pe unde intra apa. acum 15 minute am fost jos si am lipit folia cum trebuie dar sub ea sunt alte gauri, nu cred ca folia este pentru a nu intra apa in masina atata timp cat rolul ei este pentur frig si insonorizare.la dacie din 83 nici folie nu aveam pe usa si gaurile erau astupate de la usi pentur scurgerea apei si tot nu intau 4 galeti in masina.
nu mai vorbiti aiurea cu folia aia ca nu e pentru a nu patrunde apa, mentionez dinou ca sub folie pe usa se afla mai multe orifici si gauri pentru suruburi care nu sunt siliconate pentru a nu intra apa, basca ca trebuie 1,1,5 cm apei ca sa ajunga la nivelul unde este folia aplasata..... so cauza trebuie sa fie Gaurile de sub protectia de plastic de la praguri din interior. dati jos protectile alea si sunt niste gauri prin care bagati mana in prag. pe alea le-am astupat si sunt convins ca datorita debitului mare de apa pe acolo imi intra apa in masina. daca intra pe la usa se gasea covorasul de cauciuc ud pe cand la mine sub el era apa.
maine dau cu vopsea cauciucata peste toate gaurile cu material lipit pe stalpi si va zic cum iese.


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
p_alecsu
post 23 May 2010, 21:04
Post #17


Alex


Group: Members
Posts: 355
Joined: 11 December 09
From: 25 km de Pitesti




Sustin ideea cu folia din usisi variantele cu aeroterma si chederul de la parbriz. Si era sa uit ce era mai important felicitari worship.gif maskatu pentru topicul cu pozele.....


--------------------
Dacia Supenova 2001 Rapsodie - AG 10 WSM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 23 May 2010, 21:08
Post #18


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




tu crezi ca ti-a bagat debit mare pe acolo daca era asa dadeai la peste in masina ce naiba , pune furtunul si vezi pe unde intra .
La mine am vazut cum se prelinge pe langa folie si se scurge pe langa capacul de plastic in interior, si mai e o chestie cum a precizat si maskatu chederul trebuie taiat jos in doua locuri spre exterior .
Nu trebuie sa ai debit mare asa cum zici tu ca sa acumulezi apa picatura cu picatura se aduna iar buretele de sub mocheta are el grije sa tina apa.
Tote metodele au fost precizate faci cum te taie capu


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 23 May 2010, 21:19
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




ok atunci.
fi atent:usile pe spate nu au fost desfacute niciodata, adik fetele de usi.
in spate se vede in poza ce apa este, in partea stanga este uscat. dc? logic nu trebuia sa am si in stanga apa datorita foliei?sau in stanga fata? mai ales ca folia dupa fata stanga a fost lipita la misto cnad mi s-a rupt macaaraua. daca era cauza foliei aveam in 4 locuri apa dar io doar in partea dreapta fata muuult si spate foarte mult. mentin opinia cu gurile interioare de la praguri .

23 May 2010, 21:21:
uiatte in poza cu covorasu argintiu, cata apa trebuia sami curga mie din usa acolo? mai ales ca io nu aveam decat 2 picaturi de pe cheder atat pe covorasul din cauciuc. normal si logic de la usa curgea pe covoras dar mie mi a venit pe dedesubt. e doar parerea mea si incerc sa ma incurajez ca aia e buba gandind logic si rational.

This post has been edited by powertodacia: 23 May 2010, 21:21


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 23 May 2010, 21:36
Post #20


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




In fata presurile sunt ude? Este posibil sa se fi prelins apa din fata spre spate... mie din poze imi pare a fi antigel, deci posibil calorifer interior spart, antigelul s-a prelins la pasagerul dreapta si apoi apa s-a prelins in spate la pasager. Si probabil ca ti-a mai curs si ceva apa pe la imbinarea usii cu chederul sau prin stalpul fata, pentru ca scurgerea din stalp este infundata.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 23 May 2010, 21:39
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




nope in spate are culoarea aia deoarece eu am bagat uleiuri in praguri si mai mereu aveam un pic mocheta imbibata. in fata e fleasca cum se vede in poza dar sub pres . sincer azi am vazut dintro greseala caleata de apa in masina.


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 23 May 2010, 21:46
Post #22


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Eu zic ca s-a prelins apa din fata spre spate. Recomand parcurgerea pasilor enumerati in topicul cu "apa in dsn-rezolvari", si in principiu ar trebui sa se rezolve.

Cel mai bun sfat... incearca "testul cu furtunul". Intra in masina, da scaunul de la pasager dreapta fata, maxim pe spate, scoate torpedoul, da mocheta la o parte, ia o lanterna si roaga pe cineva sa puna furtunul pe masina, in special la imbinari... chedere, contact usa-chedere, etc. O sa vezi singur pe unde vine apa...


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 23 May 2010, 21:49
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




nu intra cu furtunul , am incercat . a intrat doar la ploile astea de 2 zile torentiale, la ploaie normala nu intra..... si cu furtunu am bagata la omv furtunu cu presiune si nimic.. of , mersi maskatu pt sfaturi.


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 23 May 2010, 21:49
Post #24


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Atunci imi mentin parerea cu caloriferul de caldura fisurat... completezi des antigel in vasul de expansiune? Si eu am avut exact ca tine... mocheta de la pasagerul fata dreapta plutea... dar la mine inca nu ajunsese in spate. Cauzele au fost caloriferul de caldura fisurat, din care a curs antigel , stalpul usii care avea scurgerea infundata DIN FABRICA cu masticul de la imbinarea stalpului cu pragul si chederul de la usa care este prost si nu face contact bine cu usa, mai exact apa patrundea INTRE cheder si usa si evident se prelingea pe jos apoi intra in masina...


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 23 May 2010, 21:52
Post #25


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




QUOTE(powertodacia @ 23 May 2010, 22:19)
<span class='edit'>23 May 2010, 21:21:</span>
uiatte in poza cu covorasu argintiu, cata apa trebuia sami curga mie din usa acolo? mai ales ca io nu aveam decat 2 picaturi de pe cheder atat pe covorasul din cauciuc. normal si logic de la usa curgea pe covoras dar mie mi a venit pe dedesubt. e doar parerea mea si incerc sa ma incurajez ca aia e buba gandind logic si rational.
*


Pragurile au scurgeri deci e imposibil sa intrea apa de la praguri doar daca ai infundate scurgerile si aici e problema ta daca le-ai lasat infundate in rest folia face probleme . Pare de necrezut dar asa se intampla in mare , eu de cand am aranjat folia din spate nu mai am pic de apa dar usile din fata nu le-am aranjat recunosc si din lene si ieri m-am trezit cu balta doar in fata biggrin.gif
Deci e exclus ce spui ca se duce din fata in spate .
Eu pe langa ca am dat cu silicon conturul am dat si pe mijlocul foliei pe unde s-a putut in asa fel sa izoleze la maxim.
Nu pot da vina pe chedere ca daca era sa curga curgeasi acuma pe usile din spate sau prin praguri cum ai sus si tu .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 23 May 2010, 21:58
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




antigel nu completez......dar stalpul unde are gaura infundata cu mastic din fabrica? aveti idee sau o pooza?


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 23 May 2010, 22:01
Post #27


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




pai ae maskatu o poza care a pus doua cerculete desi nu e acolo ci ridicatura , unii au taiat cu flexu ca nu stiau alti au destupat cu o sarma cred .

Attached thumbnail(s)
4.jpg ( Size: 55.27k ) Number of downloads: 617


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 23 May 2010, 22:06
Post #28


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Poze cu scurgerile de la stalpi aici
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=2340559
la mine erau toate infundate cu masticul de legatura dintre prag si stalpi.

La vremea cand am facut pozele respective nu stiam sigur de acele scurgeri facute din FABRICA, asa ca am considerat ca este suficient sa tai cu cutterul partea de jos a dopului, astfel incat apa sa se poata scurge "in voie". Ulterior am destupat scurgerile infundate cu mastic, cu ajutorul unei surubelnite.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 23 May 2010, 22:15
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




aham, gaurile acelea sunt desfundate toate , mi a intrat cam 10 cm de sarma inauntru, credeam ca mai exista vreunu... doamne cate probleme da caroseria masinii ateia.
maine termin cu vopseaua cauciucata si iau 5 fise la omv si dau intruna si va zic ce am rezolvat.
o seara placuta la toti


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
x_dadu
post 24 May 2010, 08:32
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 27 April 08
From: Pecineaga (CT)




sa inteleg ca trebuiesc desfundate aceste scurgeri ?
Capture.JPG ( Size: 95.12k ) Number of downloads: 475

Dar scurgerile pragului, cele din partea de jos, parca sunt 3 pe toata lungimea pragului, cum trebuie sa fie ?
Eu am scos dopul din stalpul din fata si l-am aruncat ca era mancat tot, cand l-am scos a curs apa de acolo, am bagat un bat ceva in scurgerea cea ami de langa el din prag, din cele de dedesubt, dar nu a curs nimic pe jos; sa inteleg ca nu comunica alea !
La fel stai si eu cu apa, mai gasesc in fata sub pres, ridic presu de cauciuc si il vad transpirat, nu am balti, dar mereu am cate ceva icon_mrgreen.gif

This post has been edited by x_dadu: 24 May 2010, 08:33


--------------------
Dacia Sandero Stepway 2021 Confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th June 2024 - 13:54
Forum Renault