DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

70 Pages « < 49 50 51 52 53 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ALARME (Reunit), Totul depre alarme aici.

Poseidon
post 21 Apr 2006, 18:57
Post #1501


Membru


Group: Members
Posts: 112
Joined: 8 February 06




QUOTE(stargsm_ro @ 20 Apr 2006, 20:10)
Se poate activa la alarma Wintec LEA 826 inchiderea automata, a usilor la plecare de pe loc?
Daca da cum?
*


se poate daca ai manulaul alarmei,acolo scrie si meniul de programare!


--------------------
dacia 1310 - bv 02ghj
inteligenta pe glob este constanta,insa numarul populatiei este in crestere
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stargsm_ro
post 22 Apr 2006, 18:07
Post #1502


Vally


Group: Members
Posts: 56
Joined: 22 February 06
From: Craiova




QUOTE(Poseidon @ 21 Apr 2006, 19:57)
se poate daca ai manulaul alarmei,acolo scrie si meniul de programare!
*


Gata am reusit smile.gif Nu stiam pe unde e botunul ala de programare din masina dar i-am dat de cap smile.gif
PS: Daca mai are cineva alarma asta si vrea sa faca asta sa fie atent ca manualul tradus in RO(cel putin al meu) e gresit (are o functie lipsa).Practic trebuie programata a 11-a functie nu a 10-a cum scrie in manualul in lb. RO. In carticica in engleza e OK!

This post has been edited by stargsm_ro: 22 Apr 2006, 18:09


--------------------
Renault Clio III 2007 - DJ 83 ANA
Vally - Craiova ; YM: stargsm_ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claub
post 23 Apr 2006, 18:51
Post #1503


A.T.I. -S.M.U.R.D.


Group: Members
Posts: 33
Joined: 31 October 04
From: Arad




Lung si stufos topicul asta................. sad.gif
Intrebarea mea este unde aveti montata alarma(carcasa proprui-zisa,EVENTUAL POZE tongue.gif ) ca amplasament ca eu am tot cautat si nu prea ma hotaresc unde sa o pun. sad.gif
Ca locatie la care m-am gindit ar fi sub bord sau sub plasticul ala de la schimbator!
Alarma mea este un HORNET 740 T cu senzor de soc incorporat si ma gindeam ca ar fi mai bine montata pe la jumatatea masinii sa reactoneze la fel la socurile primite atit din spate cit si din fata

This post has been edited by claub: 24 Apr 2006, 00:18


--------------------
Dacia LOGAN 1.4.MPI 2008 - AR-xx-BEB
Sa gresesti este uman, dar sa dai vina pe altcineva este si mai uman!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
router
post 6 May 2006, 23:35
Post #1504


Recalcitrant


Group: Members
Posts: 790
Joined: 13 January 06




Am si eu o mare problema cu actuala alarma,am o supernova clima si cand am cumparat-o acum 5 ani i-am pus o alarma noua(ceea din serie era f slaba)

Acum de cateva zile nu mai functioneza o parte din functiile ei printre care si sirena ceea ce este f deranjant.

Cauza acestei defectiunii este condensul care sa format in cvutia alarmei si care a oxidat anumiti contacti din interior. Stiu sigur ca este din cauza condensului.

In fine alarma este de CRIME GUARD 328i ,aceasta marca face parte din grupul omega alaturi de alte marci precum k-9)

Intrebari:

1. Este posibil sa se repare aceasta alarma (placa cu circuite) si unde ma pot duce sa o repar?

2. S-a mai intamplat cuiva asa ceva?

3. Ce marca si model de alarma imi puteti recomanda la care sa folosesc tot ceea ce am eu pe masina de la vechea alara (senzor perimetru,soc,inchidere centralizata,sirena si senzori deschidere usi) ? pretul sa fie pana-n 3 mil

This post has been edited by router: 7 May 2006, 11:59


--------------------
Fost Supernovist Actualmente fan Gillette Mach 3 2007 - B-81-XXX
Mi-am luat Dacie = Mi-am luat masina la noroc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 7 May 2006, 05:57
Post #1505


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti






banuiesc cae vorba de CRIME GUARD

sirena - nu este o functie, ci .... un periferic

1. sigur ca se poate repara, dar nu o sa fie prea ieftin - dar ... poate e suficient o simpla curatire a placii / contactelor

2. la foarte multi

3. 3 mil cu tot cu montaj? oricum ai multe tipuri de alarme in bani astia. da-mi PM si-o sa te trimit la cineva foarte bun (nu pot sa dau aici datele de contact ca am fost banat o data ptr reclama)


--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
Aha
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
router
post 7 May 2006, 11:57
Post #1506


Recalcitrant


Group: Members
Posts: 790
Joined: 13 January 06




QUOTE(tarzy @ 7 May 2006, 06:57)
banuiesc cae vorba de CRIME GUARD

sirena - nu este o functie, ci .... un periferic

1. sigur ca se poate repara, dar nu o sa fie prea ieftin - dar ... poate e suficient o simpla curatire a placii / contactelor

2. la foarte multi

3. 3 mil cu tot cu montaj? oricum ai multe tipuri de alarme in bani astia. da-mi PM si-o sa te trimit la cineva foarte bun (nu pot sa dau aici datele de contact ca am fost banat o data ptr reclama)
*




sti unde imi pot repara placa alarmei la masina?


--------------------
Fost Supernovist Actualmente fan Gillette Mach 3 2007 - B-81-XXX
Mi-am luat Dacie = Mi-am luat masina la noroc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 8 May 2006, 09:57
Post #1507


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




Am montat (in sfarsit) Maat-ul 679 pe Logan.
Doua probleme (pana acum):
1. Nu ma avertizeaza la armarea cu o usa deschisa (ar trebui sa bipaie de 3 ori la armare, nu o data). Are legatura ca am pus intarziere la trigger usi 35 secunde? Are rost intarzierea asta (legat de plafoniera temporizata)?
Mentionez ca incepe sa urle la deschiderea unei usi, oricare + portbagaj si capota. Circuitele usilor fata, spate + portbagaj si al capotei sunt separate cu diode.
2. Desi sustine ca asa vine programata din fabrica nu se rearmeaza dupa ce o dezarmez si nu deschid nici o usa. Nici plafoniera nu se mai stinge (am montat si comanda plafonierei). Sta asa, pur si simplu, cu plafoniera aprinsa. Cat timp comanda alarma asta plafoniera?

PS: inca o intrebare (documentatia alarmei fiind foarte "subtirica"): butonul de reglaj al sensibilitatii senzorului de soc regleaza doar pragul de alarma sau si pe cel de pre-alarma? Adica daca il dau "mai incet smile.gif", devine mai nesimtit cu totul sau doar pragul de alarma devine mai inalt?

This post has been edited by GoGu: 8 May 2006, 10:08


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AMZ
post 9 May 2006, 17:32
Post #1508


Oldschool Member


Group: Members
Posts: 2.439
Joined: 13 September 04
From: Bucuresti




Montat pe Logan alarma Thunder din Cora cu pager, pret 330 ron+150 montajul, deschidere portbagaj din telecomanda si buton in masina,are actiune de la departare f.mare-500-1000 m., eu stau la 10 cu vedere in spate si masina este parcata in fata blocului si merge din casa, cand am cumparat alarma avea doar una buc. pager(telecomanda), am luat legatura cu importatorul si am mai cumparat inca o telecomanda pager-45 lei, asta este, nu se vedea in cutie ca ar avea doar una.


--------------------
Renault Renault Grand Scenic 3.1.6 Dci 130 HP. 2011 - B.XXX.AMZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mcm
post 10 May 2006, 16:43
Post #1509


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 2 May 06
From: TM




Salutare.
Se da una buc. berlina '98.
Pt. inchidere centralizata si alarma m-am gandit la Eagle Master 5100 CL si va rog sa-mi spuneti voi cate si ce fel de actuatoare sa-mi iau ? Vreau deschidere doar pe usile din fata + portbagaj. Am vazut la netrading ca au actuatoare separat la 5 si 6 USD (cu 2 resp. 4 fire) . pt. portbagaj de care trebuie ? pret total ar fi pe la 180 RON (actuatoare+ alarma ). Manopera imi va apartine. tongue.gif Cum fac sa anulez yala pe partea stanga si sa o las doar pe dreapta (in caz de necesitate)?
La timisoara mi-a cerut cineva pe montare alarma plus inchidere la 2 usi (manopera inclusa) 500 RON. Vi se pare mare pretul ? (75 RON/usa + 350 alarma ASTRA 777 de provenienta USA)
Ma ajutati ?

This post has been edited by mcm: 10 May 2006, 16:54


--------------------
Dacia 1310 L - AR-04-MHS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 10 May 2006, 17:15
Post #1510


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti




Ok, inteleg ca esti din Timisoara

alarma EM 5100 este Ok, nu prea este "de firma" dar are optiuni suficiente

nu cred ca exista actuatoare cu 4 fire, poate cu 5
la portbagaj merge foarte bine unul cu 2 fire

in bucuresti in targ la Vitan se gasesc actuatoare cu 10-15 lei, e cam tot pe acolo cu ce ai tu daca .... nu se mai adauga TVA
oricum ... parerea mea este sa iei un set complet (in vitan costa intre 40-60 lei), o sa folosesti doar 3 actuatoare si-ti ramane unul de rezerva (nu cere de mancare)

ptr anularea deschiderii (banuiesc) unei usii e foarte simplu, montezi un swich pe firul care da comanda de descuiere


intrebare: cu cat cumperi EM5100? si de unde?

legat de oferta ASTRA 350+IC 75/usa - se gasesc si alarme mai ieftine si nu neaparat mai proaste, IC daca cumperi doar piesele te costa 15 lei / usa - diferenta ramane la aprecierea ta, eu spun ca nu merita




--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
Aha
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mcm
post 10 May 2006, 20:47
Post #1511


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 2 May 06
From: TM




scuze ... cu 5 fire vroiam sa spun.
Am comparat ofertele de la datasilver si netrading. La netrading EM 5100 e 40 $ fara tva. de asemenea un kit complet de actuatoare e 25 $ fara tva. De asemenea la datasilver e 150 RON alarma si 80 RON kitul de 4 actuatoare, etc. + taxa curier. Dupa socotelile mele ies mai 'eftin' cu netrading (undeva la 180 cu tva inclus la care se adauga transportu' )
Pt. portbagaj am mai vazut un actuator special la site accesoriiauto.com.ro sau ceva de genu' cu 57 Ron d-aia va intrebam , sa nu iau teapa cu unu simplu si poate trebuie d-asta special.
La anulare ma refeream la anularea yalei smile.gif nu a deschiderii prin actuator.
@tarzy - tu ai auzit de astra ? ca eu i-am cautat pe net si nu i-am gasit (decat in ofertele magazinelor online din US) - pretul de care imi spunea tipul e de 350 RON (man inclusa) nu modelul alarmei. Dar ca si "profesor" , ca am citit mai multe pe aici , tu ce-mi recomanzi ? mie EM mi s-a parut a fi ok cal/pret si pt. o Dacie din 98. Eventual ceva ce se gaseste prin Metro, Selgros, Real ca astea sunt si in TM.


--------------------
Dacia 1310 L - AR-04-MHS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ddmkro
post 12 May 2006, 08:21
Post #1512


Sculer matriter la Steaua Rosie, luzar in timpu' liber, agar


Group: Members
Posts: 11
Joined: 12 May 06




Mi-am luat un Logan si am pus o alarma Wintec Ls 625 plus pe el(de fapt cei de la Adras au pus-o). Problema este ca am un manual de utilizare de 2 lei (o traducere in romana din 2 in 3 cuvinte- o mizerie). In afara de armat/dezarmat si luat temperatura din pager, nu prea mai stiu sa fac nimic cu ea. In plus, se pare ca senzorul de soc e setat aiurea - nu se intampla nimic daca zgaltai puternic masina sad.gif . Cand am fost sa le cer manualul original in engleza, nenea ala a zis ca asa vine de la aia de la care ia ei alarma !!! Si ca sa ma duc la ei sa o cer mad.gif ! Nesimtitul naibii !!!
Daca mai aveti careva alarma asta si stiti sa o folositi va rog invatati-ma si pe mine.

Sfat ptr cei care isi pun alarme la Adras :
1.verificati daca v-a semnat si stampilat garantia atunci (la mine chipurile a uitat wink.gif nenea ala sa o semneze si m-am dus dupa aia)
2.nu plecati cu masina pana nu verificati alarma ( adica ii puneti pe aia sa va spuna cum se seteaza, ce nivel de sensibilitate are senzorul de soc, etc - chestie pe care eu nu am facut-o atunci )
3.- asta nu e sfat dar merita precizat - pretul alarmei este IMENS la Adras - 8,5 milioane fata de 4,5 milioane cat e pe net !!!!! Practic jaf la drumul mare, escrocherie, caritas, etc , ziceti-i cum vreti, dar asa e.


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI Ambition - B 51 BLP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 12 May 2006, 09:22
Post #1513


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




A naibii google.gif ce greu e de folosit...
Va asigur ca folosirea lui nu dauneaza nici sanatatii fizice, nici celei mentale (ma rog, in niste limite...).
http://www.nettrading.ro/WINTEC/alarma-auto-ls-625.htm


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 12 May 2006, 10:12
Post #1514


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.007
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




Hai mai Klaus... Nu fi chiar asa de acid!
Cine dracu` a mai auzit ca informatiile d epe Google sa fie mai actuale si mai corecte decit alea din "User manual " ...... huh.gif
Ca sa nu mai spun ca poti 'cistiga" timp alergind dupa unu tiparit... tongue.gif


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ddmkro
post 12 May 2006, 19:19
Post #1515


Sculer matriter la Steaua Rosie, luzar in timpu' liber, agar


Group: Members
Posts: 11
Joined: 12 May 06




Repet strigatul meu de ajutor legat de oamenii care au idee despre cum se seteaza alarma wintec ls 625 plus.

Ptr ironicii care vor sa ma invete sa folosesc Google si alte motoare de cautare: de curiozitate cititi manualul gasit pe net inainte sa ii invatati pe altii cum se foloseste Google (manualul respectiv este identic cu cel primit de mine de la firma); daca din ceea ce scrie acolo voi pricepeti care sunt butoanele 3, 4 si 5 si la ce imagini se refera manualul - la un mom dat, daca aveti curiozitatea sa cititi - o sa vedeti ceva de genul - "apasati butonu x si va aparea imaginea 13 + imaginea 1", fara ca imaginile astea sa existe - va rog explicati-mi si mie si recunosc public ca sunt idiot, prost, tampit, subnutrit informational ,etc.
Altfel, lasati-i va rog pe cei care au habar sa imi explice.
Personal am rascitit manualul respectiv si nu reusesc sa imi dau seama cum se foloseste alarma.


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI Ambition - B 51 BLP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 12 May 2006, 19:31
Post #1516


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




frate, de ce nu te duci tu la ia care ti-au montat-o sa-ti explice cate ceva?
Poate ei stiu...
Eu asa as face, zau.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ddmkro
post 12 May 2006, 19:54
Post #1517


Sculer matriter la Steaua Rosie, luzar in timpu' liber, agar


Group: Members
Posts: 11
Joined: 12 May 06




QUOTE(klaus @ 12 May 2006, 10:22)
A naibii  google.gif  ce greu e de folosit...
Va asigur ca folosirea lui nu dauneaza nici sanatatii fizice, nici celei mentale (ma rog, in niste limite...).
http://www.nettrading.ro/WINTEC/alarma-auto-ls-625.htm
*



Klaus, iti multumesc ptr ca ti-ai dat interesul si mi-ai trimis un link. Asta arata ca iti pasa. Este gresala mea ca nu am precizat ca am scanat tot netul. Manualul de acolo e nefolositor. Ca si siteul producatorului.
Partea cu folositul Googleului insa te penalizeaza destul de dur la capitolul buna crestere ptr ca denota o supeioritate si o arhisuficienta nejustificate de nimic (nu ma cunosti si totusi iti perimiti niste insinuari dincolo de granitele bunului simt). Partea cu daunele fizice si mentale nici macar nu o mai comentez.

Ptr a preintampina dorintele altora de a ma invata diferite lucruri, mai putin cum sa folosesc alarma Wintec ls 625 plus,precizez :
- stiu sa folosesc internetul si motorul de cautare Google ( si altele)
- stiu sa folosesc calculatorul personal (cutia aceea alba cu niste butoane si un soi de televizor in fata icon_mrgreen.gif )
- manualul care se gaseste pe net la adresa trimisa de Klaus este nefolositor.
- sunt mai multe site-uri care au acest manual, deci vreau informatii de la oameni care chiar au avut de-a face cu alarma asta ( nu ma refer aici la hotii de masini radmasa.gif )


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI Ambition - B 51 BLP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ddmkro
post 12 May 2006, 20:01
Post #1518


Sculer matriter la Steaua Rosie, luzar in timpu' liber, agar


Group: Members
Posts: 11
Joined: 12 May 06




QUOTE(vis-a-vis @ 12 May 2006, 20:31)
frate, de ce nu te duci tu la ia care ti-au montat-o sa-ti explice cate ceva?
Poate ei stiu...
Eu asa as face, zau.
*



Este oare vreo problema ca cer ajutorul si aici, pe forum ?Gasesti ca nu isi are rostul o astfel de intrebare, in contextul topicului "Alarme" ?
Acum ca sa iti raspund : nu prea am timp sa trec pe la ei, iar cand m-am dus nu era ala acolo. Deci ma descurc si eu cum pot, doar doar mi-o raspunde cineva si mie,frate smile.gif .


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI Ambition - B 51 BLP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 12 May 2006, 20:05
Post #1519


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




incercati dvs. cu acelasi google.gif dar cu alt tip de alarma, poate va da si un manual de utilizare in engleza care ar putea sa va ajute.
Sa zicem de pe site-ul producatorului
e pe la http://www.wintec.com.tw/Download/
va las placerea de a-l descoperi.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ddmkro
post 12 May 2006, 20:17
Post #1520


Sculer matriter la Steaua Rosie, luzar in timpu' liber, agar


Group: Members
Posts: 11
Joined: 12 May 06




QUOTE(klaus @ 12 May 2006, 21:05)
incercati dvs. cu acelasi  google.gif dar cu alt tip de alarma, poate va da si un manual de utilizare in engleza care ar putea sa va ajute.
Sa zicem de pe site-ul producatorului
e pe la http://www.wintec.com.tw/Download/
va las placerea de a-l descoperi.
*



Been there, done that, useless. Obviously, with the same ubiquitous Google.Anything else ?
Klaus, cand eu solicit sa imi raspunda oameni care au avut de-a face cu alarma asta, nu o fac gratuit. Citeste te rog precizarile mele inainte sa ma "ajuti".
Multumesc.


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI Ambition - B 51 BLP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 12 May 2006, 20:25
Post #1521


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti






--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ddmkro
post 12 May 2006, 20:26
Post #1522


Sculer matriter la Steaua Rosie, luzar in timpu' liber, agar


Group: Members
Posts: 11
Joined: 12 May 06




Va rog mult ajutati-ma cu Wintec-ul asta 625. Cititi va rog precizarile mele anterioare inainte sa ma ajutati. Nu doresc sa polemizez cu nimeni, nu vreau sa jignesc pe nimeni, nu vreau sa par cult, cool, jmeker destept sau frumos, cu un iq de invidiat si cu o pritenea la care sa ravneasca toti ciumegii de pe mapamond...Nu doresc nimic din toate astea,vreau doar informatii folositoare despre cum se seteaza alarma asta.


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI Ambition - B 51 BLP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ddmkro
post 12 May 2006, 20:28
Post #1523


Sculer matriter la Steaua Rosie, luzar in timpu' liber, agar


Group: Members
Posts: 11
Joined: 12 May 06




QUOTE(klaus @ 12 May 2006, 21:25)


Klaus, multumesc, am chestia asta listata acasa de mult timp. Nu imi foloseste.


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI Ambition - B 51 BLP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djvibecmc
post 15 May 2006, 20:18
Post #1524


Upgrade


Group: Members
Posts: 269
Joined: 16 September 04
From: Ploiesti




Salutare... am pe logan o alarma Magicar FA-300 si am o mare problema cu ea... de cand m-am jucat la butoanele ei.. cred ca am dat-o peste cap sau ceva de genu ca nu mai raspunde deloc la nici o comanda... suna din prima.. cele 2 butoane nu mai fac cum faceam inainte... daca ii deconectez alimentarea si o pun la loc tot la fel face... m-am uitat in cartea ei nu scrie nimic de genu asta... nu am gasit nimic de reset.... am pierdut o zi intreaga incercand toate solutiile.. mai putin sa scot bornele de la baterie ( ceea ce nu vreau sa fac )... daca stie cineva orice despre chestia asta va rog frumos sa ma ajutati pur si simplu nu mai stiu ce sa fac... Va multumesc anticipat.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008 - PH 11 CYD
Get rich or.... get Diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 15 May 2006, 20:21
Post #1525


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Mai, nene, te vad vechi pe aici! De ce nu ai postat in topicul despre alarme? Crezi ca problema ta este mult mai importanta decat problemele celorlalti?


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djvibecmc
post 15 May 2006, 20:37
Post #1526


Upgrade


Group: Members
Posts: 269
Joined: 16 September 04
From: Ploiesti




Imi cer scuze... dar sunt mult prea stresat de chestia asta si nu mi-am dat seama... rog moderatorii sa mute topicul...


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008 - PH 11 CYD
Get rich or.... get Diesel!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ci_co
post 17 May 2006, 12:56
Post #1527


Membru atutentic cu logan !


Group: Members
Posts: 291
Joined: 20 July 05
From: UE - Bucharest !!




Salutare ,
Am si eu intrebare cred ca mult discutata iimi voi cumpara logan mai exact saptamana asta si nu vrea sa o tin in fata blocului fara alarma ! Bun treaba care e la dealer mi-a zis ca ma cost in jur de 4 mil poate mai putin cu cateva sute, treaba e ca mi sa pare cam mult si as vrea sa imi cumpar eu alarma si sa o montez undeva specializat !
Intrebarea care este ?? A pierdut cineva garantia la partea electrica ?????

Am dat search si nu am gasity mai nimica asa poate ma ajutati si voi si imi recomandati o alarma mai buna si nu prea scumpa !

Bafta,
CI_co


--------------------
Dacia & Renault/ Logan by Dacia/ '06 Pref 1,5dci - B XX BEB
Buaaaa am o Dacie Logan mahh tu stii ce trage e buna domne buna ! ( asa e toate)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madkat
post 17 May 2006, 13:44
Post #1528


™™™™™™™™™


Group: Members
Posts: 2.351
Joined: 3 May 05
From: Bucuresti




@ ddmkro - am downloadat si eu manualul din ultimul link al d-lui Klaus - si chiar pe prima pagina am vazut numerotarea butoanelor si iconitele ce pot aparea pe ecranul telecomenzii... (exact ceea ce spuneati Dvs. ca nu gasiti)

sunt de acord cu D-l Klaus in aceasta problema... manualul acela e suficient de coerent pentru operarea alarmei


--------------------
Alfa Romeo & VW 156 2.5 V6 & Bora TDI 1999 & 2001
Hoping for the best, and expecting the worst
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ci_co
post 17 May 2006, 22:49
Post #1529


Membru atutentic cu logan !


Group: Members
Posts: 291
Joined: 20 July 05
From: UE - Bucharest !!




Am si eu o nelamurire in legatura cu o alarma , a auzit cineva de alarma asta PREMIER ??? eu nu pot gasii pe google pagina lor personala imi da cineva niste detalii ?? pls unsure.gif

Salutare,

This post has been edited by Ci_co: 17 May 2006, 22:51


--------------------
Dacia & Renault/ Logan by Dacia/ '06 Pref 1,5dci - B XX BEB
Buaaaa am o Dacie Logan mahh tu stii ce trage e buna domne buna ! ( asa e toate)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cr3ativ3
post 18 May 2006, 07:19
Post #1530


Ma-nvart pe-aici...fac cercuri


Group: Members
Posts: 264
Joined: 19 December 04
From: PITESTI




Cand am cumparat masina(Logan) am montat la SEND 92' alarma Alcar H21 care acum so bulit de tot ! Are aproape un an jumatate! Prima problema am avut-o cand nu mai mergeau senzorii de la usile spate si portbagaj pe care i-am lasat asa ca nu ma deranjau prea tare dar acum alarma ramane cuplata! De deschis masina o deschid cu cheia dar mi-e frica sa nu patesc altceva gen sa ii descarc bateria daca o pornesc sau eu stiu!! Ce ii fac pt ca sunt prin bucuresti si nu ma pricep prea tare nici la mecanica nici la servisurile de aici!? E cineva care poate sa ma ajute? Dau 2-3 beri! Help!


--------------------
Dacia Logan Ambition 2004
Nu stiu sa ma semnez :P !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
70 Pages « < 49 50 51 52 53 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 01:43
Forum Renault