DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> SPP vs. trabant

misterb
post 20 Aug 2004, 09:49
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




QUOTE
Bai dar daca nenea ala de la mediu a incercat sa desconspire faptul ca guvernul face trafic cu produse petroliere. .


Bai dar chiar nu te gandesti nitel inainte de a debita povesti? ce guvernul era proprietarul benzinei din cisterne sau o firma particulara. eventual poate aia faceau evaziune si nu contrabanda. Cum prin faptul ca pe vagoane era scris ca continut motorina si era de fapt benzina euro 3, adica facea evaziune sustrangandu-se ij acte d ela plata accizelor. Eventual guvernul si implicit noi e cel pagubit de acea firma.


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misterb
post 20 Aug 2004, 09:49
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




QUOTE
Bai dar daca nenea ala de la mediu a incercat sa desconspire faptul ca guvernul face trafic cu produse petroliere. .


Bai dar chiar nu te gandesti nitel inainte de a debita povesti? ce guvernul era proprietarul benzinei din cisterne sau o firma particulara. eventual poate aia faceau evaziune si nu contrabanda. Cum prin faptul ca pe vagoane era scris ca continut motorina si era de fapt benzina euro 3, adica facea evaziune sustrangandu-se ij acte d ela plata accizelor. Eventual guvernul si implicit noi e cel pagubit de acea firma.
Dar eu yic sa lasam acncheta sa-si urmeze cursul si o sa aflam care e treaba.


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SGN_1310
post 20 Aug 2004, 10:10
Post #63


sgn_1310


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 9 June 03
From: Buftea, judetul CALIFORNIA




Mai eu ma refeream la baietii care tin fraiele guvernului shi la dorinta lor de a scoate bani fara a se cunoste de unde vin acestia, benzina necesara campaniilor electorale subevaluate. Un exemplu bun il reprezinta traficul cu tigari sau cel cu combustibili peste granita cu Serbia. Deshi oficial nu a inculpat nimeni Romania pentru asta. Nu inca.


--------------------
Dacia 1310 - B-xx-XSK
Inaction it's a weapon of mass destruction.....
Agitatorul sef!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misterb
post 20 Aug 2004, 10:19
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




sgn asta ai auzit-o de prin ziare. ce oficial roman a fost acuzat de tafic d etigari cu Serbia? Hai mai zau ca vb aiurea. Ah ca exista un mic trafic de frontiera (ca asa se numeste) facut de particulari care au casa in zina granitei si ca iau tigari de la noi si le vand in serbia unde sunt mai scumpe aia e cu totul altceva, i-a terminat si pe astia ca au bagat vize, 8) De asta spun citim ziarele , ne distram judecam si cernem adevarul care oricum apare ( se stie ) nu cand e cald evenimentul ciu la rece dupa anchete bla bla. Asa s-a speculat si cand a murit Erbasu ca l-a omorat politicul ca a fcaut ca a dres ...si na ca omul saracul s-a sinucis...Adevarul e simplu nu e complicat , uneori e sub nasul tau dar de dragul spectacolului refuztam sa-l vedem , romanul inghite mai bine speculatii scenarii, etc ca de tb sa se vanda si ziarele laugh.gif


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
Clio Estate 0.9 TCe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Aug 2004, 10:47
Post #65


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.472
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




misterb, normal ca din ziare auzim, ca doar n-oi vrea sa lasam balta munca si sa ne apucam de joaca de-a detectivu' sa vedem ce mizerii fac scumpii nostri conducatori. Acum nu inseamna ca tot ce e in ziare (mai ales in unele) e veridic, dar nu cred ca atunci cand e ceva mai gros, toti latra degeaba :idea:


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 20 Aug 2004, 10:54
Post #66


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




misterb, nu te preface ca nu intelegi! Traficul cu tigari se referea exclusiv la Tigareta, traficul cu Serbia se referea la carburanti! Acu' lamuririle fiind facute, cum comentezi aceste lucruri subliniate de sgn_1310 ?


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Aug 2004, 11:02
Post #67


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.472
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




minciuni dom'le, minciuni ! nu mai cititi toate prostiile din ziare. Intrebati guvernantii, ca doar ei va spun adevarul !


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SGN_1310
post 20 Aug 2004, 11:08
Post #68


sgn_1310


Group: Banned
Posts: 484
Joined: 9 June 03
From: Buftea, judetul CALIFORNIA




Shi eu care credeam ca m'am facut clar din prima! :roll: .


--------------------
Dacia 1310 - B-xx-XSK
Inaction it's a weapon of mass destruction.....
Agitatorul sef!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misterb
post 20 Aug 2004, 11:09
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




simplu la tigareta dl Trutulescu este la parnaie impreuna cu altii .
cu serbia oficial stiu ca unii au speculat ca guv vacaroiu ar fi acceptat tacit asta , vacaroiu a dezmintit si la asta s-a rezumat totul nu stiu sa fi incepiut o ancheta. La nivel mai mic retin ca la acea vreme mai treceau insi particulari cu canistrele in barca sa le vanda dincolo. care aveau noroc treceau care nu... nu Crezi ca daca Romania inclca embargoul nu faceau scandal altii (ma refer la americani si altii).
Asa au fost multe magapower, motorolla, Tigaretta I -II, Bancorexul (chiar zilele astea sunt niste articole bine documentate in Curierul national, unul l-am postat si aici pe forum).
Unele se vor deslusi altele mai greu deh servicii secrete implicate , mahari si de o parte si de alta a esicherului politic, unii or s aplateasca altii nu poate or sa plateasca toti nu stiu. Oficial este ce cerceteaza justitia si parchetul pana atunci ele se numesc speculatii sau presupuneri.
Sunt multe lucruri ale caror implicatii nu le stim sau dedesupturi. Uneori o incalcare de embargou poate aduce beneficii uriase politice si nu numai pe termen lung si atunci cand nu te astepti. Politica e ...va. Pe scurt cam atat.
Stau si ma intreb ca vorba aia avem si noi oamnei in irak si afganistan. IN nici o amenintare musulmana , desi avem oamni acolo nu se zice nimic de Romania, militarii nostrii ori sunt ff fbine pregatiti ori nu sunt atacati in forta sau doar asa subtire spre deosebire de altii.... Nu zic ca e rau domane fereste si sa dea Dyeu sa fie asa in continuare dar... nu e o consecinta a relatiilor fratesti de pe vremuri?? e o supozitie nu o certitudine dar .....eu nu prea cred in coincidente. :wink: Iata ca ce a fost acum 20 de ani este posibil sa ne ajute acum.


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
Clio Estate 0.9 TCe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 20 Aug 2004, 11:18
Post #70


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Shift+Ctrl, iar ti-a trecut in germana tastatura! :wink:


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 20 Aug 2004, 11:26
Post #71


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




Las' ca de atacat, i-au atacat deunazi si pe ai nostri.

Dar cum noi avem TAB-uri blindate sovietic, iar nu Humvee (sau Hum-pee?) uri americane prin care intra si musca, n-au patit nimic. Doar urme de gloante in blindaj. Deocamdata...

Cat despre afaceri murdare, se pare ca ai uitat (tocmai tu?! :mrgreen: ) dosarul Flota.

Revenind la subiect, din pacate ce s-a intamplat cu tataie ala este semnificativ pentru Romania

Se ia una bucata mos intelectual frustrat, un bucata familie de mos frustrat, una bucata Trabant, una bucata drum spre mare cu un singur fir pe sens, una bucata coloana de masini in spatele Trabantului pe vreo 1 km mergand cu 60 la ora, doua bucati baieti de baieti de SPP, una bucata Peugeot frustrat la pedale, una bucata adjunct de sef de politie locala, si cate una bucata din sefi si sefuti de diverse niveluri in Politie, SPP, mafie si guvern. Plus una bucata neam prost.

Se impaneaza coloana de masini in muschii lui tataie, se amesteca cele doua bucati baieti SPP cu muschii lui tataie, se asezoneaza cu niste pumni si ghiuluri in mufarina, se presara cu declaratii la cald ale adjunctului si se serveste pe tava neamului prost. Se condimenteaza cu sefi sefuti si fite, orgolii si ilegalitati ale acelorasi. Se stropeste cu un sprit de presa. Se rumega pe toate fetele trei saptamani, pana la urmatorul scandal, moment in care totul se da uitarii.

Pofta buna!

ps.
Nota de plata o achita eventual statul, adica noi toti, la CEDO.


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Watchful snake
post 20 Aug 2004, 11:27
Post #72


Membru


Group: Members
Posts: 170
Joined: 4 June 03
From: București




Sau Alt+Shift...


--------------------
Dacia Solenza Clima 2003
Nu conduceți mai repede decît poate zbura îngerul vostru păzitor!!!...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misterb
post 20 Aug 2004, 11:39
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




eh stai linistit ca nu se ajunge la cedo ... Nu l-am uitat l-am omis special ..... :wink:


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
Clio Estate 0.9 TCe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Aug 2004, 11:40
Post #74


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.472
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




QUOTE
Nu l-am uitat l-am omis special ..... :wink:


de ce? inca nu a inceput campania? 8)


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adso
post 20 Aug 2004, 11:47
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 19 January 04




e de ajuns sa se dovedeasca ca nenea ala era de fapt de permanenta si nu a fost in post, si cedo ii face cu manuta - lucrurile sunt clare si nu e nevoie de nici un proces - sanctiunea este administrativa si extrem de justificata.


--------------------
Call me Ishmael...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misterb
post 20 Aug 2004, 12:00
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 19 May 04
From: Bucuresti




nu dar sunt atea exemple incat pe asta eram convins ca-l aminteste cineva de pe aici. Nu e vorba de nici o campanie nu fac parte din nici un partid dar ca si voi am dreptul sa am opinii.
8)


--------------------
Renault Clio IV Estate 0,9 TCe 2015
Clio Estate 0.9 TCe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd September 2024 - 09:51
Forum Renault