DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

69 Pages « < 35 36 37 38 39 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Audio - Difuzoare, RCAS,RCD, amplif. si altele, tot ce tine de modificari audio Logan

edyus
post 27 Mar 2006, 15:49
Post #1081


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 13 December 04
From: Bucuresti




dragosmanea asculta-l pe kurupt ca stie ce spune tongue.gif ... sunt 100% de acord wink.gif

am reusit sa imi finalizez (cel putin pe moment) sistemul, adica instalat si in functiune:

MP3 Player Panasonic CQ-C5301N
Sistem difuzoare fata Alpine SXS-1757 6-1/2
Difuzoare spate Alpine SPS-690A 6
...poze cu astea am mai postat wink.gif aici

Statie 2 x 200W RMS RTO GX-4002 -- detalii
BP212 - Dual 12" Bandpass Speaker System


....cat despre cum suna ..... nu am cuvinte 173.gif

This post has been edited by edyus: 27 Mar 2006, 19:06


Attached thumbnail(s)
100_0004mica.jpg ( Size: 79.07k ) Number of downloads: 151
100_0005mica.jpg ( Size: 91.35k ) Number of downloads: 128
100_0017mica.jpg ( Size: 57.58k ) Number of downloads: 101
100_0018mica.jpg ( Size: 71.32k ) Number of downloads: 118


--------------------
Dacia Logan Ambition - B xx EDU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragosmanea
post 27 Mar 2006, 18:40
Post #1082


DA, am Logan!


Group: Members
Posts: 202
Joined: 17 February 05
From: Bucuresti




Ok, am inteleles, dar se va simti o fiferenta notabila fata de difurile din fabrica? Caci daca se va auzi doar putin mai bine, nu are rost sa bag 4 mil, poate mai mult. Intrebarea e: se merita investita pentru difuri de 13 cm? Sau ori de 16cm ori le las pe alea ale ei...


--------------------
Dacia LOGAN Preference 1.4 - LGN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kurupt
post 27 Mar 2006, 21:21
Post #1083


Membru autentic


Group: Members
Posts: 282
Joined: 29 May 05




Depinde ce intelegi prin "notabila"? Acum sa nu astepti sa ai bass ca sa-ti loveasca rinichii biggrin.gif
Acum fara glume daca cumperi un set de componente in fata si de la o firma mai buna, atunci garantat o sa auzi diferenta, nu se compara. Diferenta intre dif de 13 si 16 este ca la ultimul ai bass mai puternic, dar trebuie sa renunti la aparatoarea stock de logan... Dar chiar si la un set de 13 se simte diferenta, cele din fabrica sunt niste stifturi ordinare.


--------------------
Logan Ambiance - #####
--=-- The KING Of The Hill --=--
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragosmanea
post 27 Mar 2006, 21:50
Post #1084


DA, am Logan!


Group: Members
Posts: 202
Joined: 17 February 05
From: Bucuresti




Multumesc mult kurupt, va anunt cand sunt gata sa fac investitia.


--------------------
Dacia LOGAN Preference 1.4 - LGN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DeusX
post 28 Mar 2006, 07:06
Post #1085


Pilsener


Group: Members
Posts: 241
Joined: 19 March 06




Care e diferenta intre seria GTO si seria CS de la JBL? Pe prima o gasesc la ei pe site, dar pe a 2-a nu (ambele serii se gasesc la magazine).


--------------------
- - - - -
Qashqai 1.3 140 (2018)
Micra 1.0 100 (2018)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florinvfd
post 28 Mar 2006, 12:27
Post #1086


florinvfd


Group: Members
Posts: 163
Joined: 4 March 05
From: Bucuresti




QUOTE(ted_2005 @ 21 Jun 2005, 21:29)
Salutare.
E prima data cand scriu pe acest forum, desi l-am citit in intregime.  smile.gif
In special am citit tot ce s-a scris despre scule audio, ma interesa in mod direct. Dupa ce am studiat toate variantele fiecaruia, am ales o alta... laugh.gif De aia m-am gandit sa va spun si eu ce mi-am pus si cat m-a costat, cred ca este una dintre cele mai bune optiuni ca raport pret/calitate:
- mp3 player sony cdx f5550
- 4 difuzoare SAL cu 2 cai de 16,5 de 40 W RMS
- 2 tweetere
- subwoofer activ de 150 W

Se aude super, si au costat toate aprox. 12 mil.
*



eu am player JVC si am avut 2 boxe SAL de 16,5 pe vechea masina (ceva tot pe la 40-50W rms). Se aud f bine, chiar si cel care mi le-a montat, cand a auzit ca am dat 700 mii pe ele a ramas uimit ce bine se aud. Ca o comparatie, se auzeau ca niste Blaupunkt de 16,5 pe la 1.600.000.


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI 2006, Laureate
bunul simt e cea mai buna regula de circulatie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eduardve
post 28 Mar 2006, 15:10
Post #1087


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 22 November 05




QUOTE(kurupt @ 27 Mar 2006, 15:21)
Diferenta este enorm de mare intre coax si componente!
*



Exista o diferenta, insa nu chiar asa de "enorma", daca te raportezi la segmente de pret comparabile.


--------------------
Logan Pref - BV-11-EDY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luci974
post 29 Mar 2006, 20:34
Post #1088


Membru


Group: Members
Posts: 121
Joined: 17 November 04
From: Suceava




"Care e diferenta intre seria GTO si seria CS de la JBL? Pe prima o gasesc la ei pe site, dar pe a 2-a nu (ambele serii se gasesc la magazine)."(DeusX)

GTO=Grand Touring Series

http://www.jbl.com/car/products/series.aspx?SerId=GTS


--------------------
Citroen C4 1.6....... ......dupa 4 ani de Logan - SV 10 EML
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai25
post 30 Mar 2006, 13:40
Post #1089


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 11 March 06




Am inlocuit Radio-CD-ul original de pe Logan cu un Radio-CD Sony CDX-22 si se aude mai bine (nu spectaculos, dar mai bine). Are fata detasabila (principalul scop pentru care l-am luat) si CD-RW, MP3. Probabil ca vor urma difuzoarele, dar deocamdata urmaresc ce si-a instalat fiecare, sfaturile si parerile celor de aici.
As dori sa dau originalul, este nou-nout (schimbat la 35km, din care 8 au fost de la service...). Cat credeti ca ar fi corect sa cer pe el ?
Multumesc.


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus - B-088080
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DeusX
post 30 Mar 2006, 14:43
Post #1090


Pilsener


Group: Members
Posts: 241
Joined: 19 March 06




Am mai citit eu si prin alte forumuri de dincolo si am ajuns la concluzia la care am ajuns si cititnd aici: trebe amplif daca punem boxe tari, chiar si daca nu punem sub. Deci pentru un set de componente pe fata si, sa zicem, jbl-urile ovale sau chiar cele rotunde de 8" pe spate, trebe amplif pentru un sunet cat mai bun.


--------------------
- - - - -
Qashqai 1.3 140 (2018)
Micra 1.0 100 (2018)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madkat
post 30 Mar 2006, 14:53
Post #1091


™™™™™™™™™


Group: Members
Posts: 2.351
Joined: 3 May 05
From: Bucuresti




depinde ce vrei sa faci cu instalatia de sunet a masinii...

pentru o utilizare normala, zi de zi ajunge HU-ul ca amplificare + o statie pentru un subwoofer - efectiv nu are rost sa iti umpli portbagajul cu statii si sub-uri gigantice decat daca ai obiceiul sa umbli prin cartier cu geamurile deschise sa auda toata lumea "muzica" sau sa te duci la "show-uri" de tuning


--------------------
Alfa Romeo & VW 156 2.5 V6 & Bora TDI 1999 & 2001
Hoping for the best, and expecting the worst
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DeusX
post 30 Mar 2006, 15:34
Post #1092


Pilsener


Group: Members
Posts: 241
Joined: 19 March 06




Din tot ce am citit eu, are importanta amplifu chiar daca nu vrei sa spargi asfaltu, pentru fidelitate cat mai mare a sunetului, in special pentru bass.


--------------------
- - - - -
Qashqai 1.3 140 (2018)
Micra 1.0 100 (2018)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kurupt
post 31 Mar 2006, 19:47
Post #1093


Membru autentic


Group: Members
Posts: 282
Joined: 29 May 05




Daca asculti numai radio normal ca nu ai nevoie de amplif, dar daca esti pretentios si vrei calitate nu poti fara amplificator! Difuzoarele mai bune [si mai scumpe] suna foarte prost neamplificat, adica legat doar la HU, si nu ma refer la suburi... Multi oameni gandesc gresit cand crede ca de ex 1000W RMS intr-o masina inseamna sa auzi basul de la 100m, nu neaparat, un amplif puternic controleaza mult mai bine difuzorul decat unul mai slab, si un control mai bun insemna fidelitate mai mare, dinamica crescuta...
Si desigur intr-un amplif si amplif poate sa fie diferenta enorm de mare, sunt firme renumite pt calitate [a sunetului] si firme de duzina.


--------------------
Logan Ambiance - #####
--=-- The KING Of The Hill --=--
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
parpanel
post 2 Apr 2006, 08:37
Post #1094


Calator


Group: Members
Posts: 805
Joined: 11 March 05




Am facut-o si pe asta.

Sistemul meu:
HU Pioneer DEH-3700MP
boxe fata Pioneer TS-G1349
boxe spate Pioneer TS-A6911

Am vrut initial sa pun TS-G1749 dar am preferat sa nu tai din tabla. Cele de 13 au intrat perfect in chestia aia neagra de plastic, iar masca la difuzor am pus-o pe cea de pe masina.

Pe spate a trebuit taiat si difuzoarele au intrat oblic din cauza centurii centrale.

Concluzia: se aude super desi imi face cu ochiu si un sub cool.gif

This post has been edited by parpanel: 2 Apr 2006, 08:38


--------------------
DACIA Logan 2006 Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
edyus
post 3 Apr 2006, 13:48
Post #1095


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 13 December 04
From: Bucuresti




daca tot ai facut-o ..... subu e o necesitate wink.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition - B xx EDU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DeusX
post 3 Apr 2006, 16:41
Post #1096


Pilsener


Group: Members
Posts: 241
Joined: 19 March 06




Am vazut eu cum e folosit subul de majoritatea oamenilor... doar sare tabla pe masina. Parerea mea e ca se exagereaza cu configuratii de genu componente fata + sub spate. Dar e doar parerea mea.


--------------------
- - - - -
Qashqai 1.3 140 (2018)
Micra 1.0 100 (2018)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
edyus
post 3 Apr 2006, 21:53
Post #1097


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 13 December 04
From: Bucuresti




hmm.... daca vrei putem sa ne intalnim sa vezi care e diferenta de sound cu si fara sub in masina, si asta fara sa rup masina in doua ..... altfel nu stiu cum o sa iti schimbi parerea .... asa e cel mai simplu wink.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition - B xx EDU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kurupt
post 3 Apr 2006, 22:35
Post #1098


Membru autentic


Group: Members
Posts: 282
Joined: 29 May 05




DeusX cred ca nu ai auzit inca un sub adevarat! Am avut multi prieteni care se laudau ca ce bass baga ovalele din spate pana nu au urcat in masina mea... Multi nu au cu ce sa compara, asta e un lucru normal daca nu ai auzit nu stii cum suna. Si chestia cu saritul tablei, este din cauza ca Loganul are suprafete mari de tabla, care incepe sa vibreze in veselie daca dai drumul la volum, pt asta se folosesc materialele de gen Dinamat si numai vibreaza tabla, iar sunetul devine mai placut si mai tare! Daca mergi la un concurs db drag o sa observi ca la majoritatea masinilori nu se aude mare lucru afara, adica nu vibreaza tabla aproape deloc, si acolo deja vorbim de 140 - 150 db biggrin.gif
Fara sub nu o sa ai bass niciodata in masina, pur si simplu dif normale montate in usa nu sunt capabile sa coboare prea jos.


--------------------
Logan Ambiance - #####
--=-- The KING Of The Hill --=--
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DeusX
post 3 Apr 2006, 23:42
Post #1099


Pilsener


Group: Members
Posts: 241
Joined: 19 March 06




Sunt constient de efectul unui sub. Am chiar doua in casa. biggrin.gif (nu prea tari, dar unul e Harman/Kardon si suna meserias).
Doar ca mai opreste cate unul la semafor langa mine cu sub-ul dat in blana si de afara se aude doar tabla trosnind, fie ca e Logan sau Passat sau alta marca/model. Nici in casa nu-mi place cand incep sa vibreze usile la dulap. Iar din EQ nu tin basul in blana numai ca sa ma stie vecinii.

Probabil, dupa ce am sa ma plictisesc de soundul fara sub in masina (sincer, nu as putea trai fara el in casa tongue.gif), am sa bag unul si acolo, dar am sa gandesc mai mult situatia si oricum n-are sa fie o cutie cat portbagajul ca sa nu mai am loc pentru baxurile cu bere. biggrin.gif

This post has been edited by DeusX: 3 Apr 2006, 23:44


--------------------
- - - - -
Qashqai 1.3 140 (2018)
Micra 1.0 100 (2018)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shokaliptiku
post 5 Apr 2006, 16:30
Post #1100


Membru autentic


Group: Members
Posts: 297
Joined: 3 April 06




QUOTE(Dsign @ 24 Jan 2005, 20:50)
ATENTIE! Pt cine are cas cu doar doua iesiri, isi poate cumpara mufe iso pt cas auto de la orice magazin cu componente electronice (aprox 80 000 lei) si se inlocuieste mufa originala de semnal cu cea care are 4 iesiri. casetofonul suporta 4 iesiri, dar nu are mufa aferente. mufa originala se taie pur si simplu. se trag pina in bord cablurile de la toate boxele si se leaga de mufa noua, pe rind. pt detalii, contactati-ma. nu e greu, si nici garantia nu se pierde pt asa ceva, daca faci totul cu cap.
*



am o intrebare ... am mai postat odata si ... mi sa dat un rasp vag ...
am un casetofon cu 4 iesiri ... casetofonul loganului de fabrik ... ce ar treb sai fac pt a putea pune un subwoofer ... si ce as putea risca prin aceasta modificare !!!
imi multumesc anticipat !!!


--------------------
dacia logan (Oo=oO)
p88rs2 + Spl Dynamics + stp + odyssey

LOCUL I -> 4tuning festival 140.6 dB
LOCUL II -> ESPL EMMA craiova 2008
LOCUL II -> SQ 3CH EMMA craiova 2008

IM : shokaliptiku
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
edyus
post 6 Apr 2006, 11:26
Post #1101


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 13 December 04
From: Bucuresti




vezi pe pagina precedenta ca s-au mai dat solutii wink.gif

This post has been edited by edyus: 6 Apr 2006, 11:26


--------------------
Dacia Logan Ambition - B xx EDU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinpopa
post 6 Apr 2006, 19:30
Post #1102


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 23 January 06




salut.am si eu o intrebare:am vandut rcd-ul de pe logan unui prieten si dupa ce baga codu dat de mine ce trebuie sa faca ?ca lui ii ramane afisat tot timpu pe ecran.care e ok-u ca zic asa?


--------------------
logan ambition - dj 17 PAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragosmanea
post 7 Apr 2006, 06:28
Post #1103


DA, am Logan!


Group: Members
Posts: 202
Joined: 17 February 05
From: Bucuresti




Dupa ce a introdus codul, trebuie sa tina apasata tasta cu numarul 6.


--------------------
Dacia LOGAN Preference 1.4 - LGN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alinpopa
post 7 Apr 2006, 21:59
Post #1104


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 23 January 06




mersi Dragos


--------------------
logan ambition - dj 17 PAC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
parpanel
post 8 Apr 2006, 11:07
Post #1105


Calator


Group: Members
Posts: 805
Joined: 11 March 05




Sunt total de acord cu necesitatea sub-ului. Nu sunt multumit deloc de bass-ul la boxele ovale (TS-A6911). Impresia e de bass spart sad.gif

Dati-mi o idee pt. sub+statie, ceva pana in 7 mil.


--------------------
DACIA Logan 2006 Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
HanSolo
post 10 Apr 2006, 10:33
Post #1106


Membru


Group: Members
Posts: 113
Joined: 27 July 05




Salut la toata lumea care a rezolvat problemele celor mai putin cunoscatori si salut la cei care au ridicat problemele!

Dupa ce am citit acest thread, am ajuns la urmatoarele concluzii:
- JBL GTO 636e - (http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare/JBL/GTO/GTO_636e/) se pot monta in fata doar decupand tapiteria, fara a taia tabla;
- JBL GTO 936e (http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare/JBL/GTO/GTO_936e/) se pot monta in spate oblic, dar la un service specializat (ma refer doar la nocunoscatori);
- cele mai bune mp3-playere (raport pret/calitate) sunt Pioneer.

Acum, playerul l-am luat (4700MPB). 110EURO din Germania, made in Portugal, nu China sau alta tara asiatica. Sunt multumit de el si il recomand la toata lumea nu foarte pretentioasa sau fitoasa, ca e o diferenta,da???

Despre boxe, nu stiu ce sa spun, dar par cele mai populare de pe aici. Nu ma refer neaparat la modelele asta, ci la JBL in general.
Cred ca o sa merg si eu pe combinatia asta, dar tot din Germania o sa-mi iau si boxele. Alea ovale sunt in jur de 50E si cele rotunde cam tot pe acolo. Si sunt sigur ca nu sunt din facute in Asia.

Ar mai fi o intrebare: stii pe undeva in Bucuresti, vreun service, la care ati fost voi nu de care ati auzit, care sa monteze boxele ovale in spate si lucrarea sa fie calitativa? Niste preturi ar fi bine venite!

Va multumesc!


--------------------
Dacia Logan 2006 1.6 Laureate - B-04-XXX
[SIZE=7]Need Antivirus????
[COLOR=red][B]Avira[/B][/COLOR] is the best![/SIZE]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lupu86
post 10 Apr 2006, 10:48
Post #1107


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 5 April 06
From: arad




Salut. Va scriu si eu pentru prima data. Mi-am luat si eu un golan 1.4 ambiance, si vroiam sa va intreb daca a auzit cineva cum suna VDO SSP 1321. Is difuzoare de 13 cm si vreau sa le pun in usi in fata. Precizez ca inca nu le detin, dar as fi curios sa-mi zica cineva daca suna cat de cat bine. Multumesc. rolleyes.gif


--------------------
Renault Megane III Grandtour Bose Edition 2012 1.6 dci 130
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
babanu5
post 10 Apr 2006, 17:25
Post #1108


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 7 April 06




QUOTE(HanSolo @ 10 Apr 2006, 12:33)
Salut la toata lumea care a rezolvat problemele celor mai putin cunoscatori si salut la cei care au ridicat problemele!

Dupa ce am citit acest thread, am ajuns la urmatoarele concluzii:
- JBL GTO 636e - (http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare/JBL/GTO/GTO_636e/) se pot monta in fata doar decupand tapiteria, fara a taia tabla;
- JBL GTO 936e (http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare/JBL/GTO/GTO_936e/) se pot monta in spate oblic, dar la un service specializat (ma refer doar la nocunoscatori);
- cele mai bune mp3-playere (raport pret/calitate) sunt Pioneer.

Acum, playerul l-am luat (4700MPB). 110EURO din Germania, made in Portugal, nu China sau alta tara asiatica. Sunt multumit de el si il recomand la toata lumea nu foarte pretentioasa sau fitoasa, ca e o diferenta,da???

Despre boxe, nu stiu ce sa spun, dar par cele mai populare de pe aici. Nu ma refer neaparat la modelele asta, ci la JBL in general.
Cred ca o sa merg si eu pe combinatia asta, dar tot din Germania o sa-mi iau si boxele. Alea ovale sunt in jur de 50E si cele rotunde cam tot pe acolo. Si sunt sigur ca nu sunt din facute in Asia.

Ar mai fi o intrebare: stii pe undeva in Bucuresti, vreun service, la care ati fost voi nu de care ati auzit, care sa monteze boxele ovale in spate si lucrarea sa fie calitativa? Niste preturi ar fi bine venite!

Va multumesc!
*




Salut. Eu mi-am montat Jbl la un service in Diham vis-a-vis de benzinaria petrom, eu zic ca le-au pus bine numai ca exista un mic incovenient la montarea oblica, se observa in partea din spate un pic din gaurile originale dar numai daca te uiti atent in rest e ok.

As avea si eu o intrebare, vreau sa-mi pun un amplificator dar nu stiu ce sa iau, in momentul de fata am boxele originale pe fata, pe spate am Jbl cele ovale si un mp3 player Alpine cde 9845, as vrea luna viitoare sa-mi pun si o statie, am inteles ca exista unele de 4 + 1(4 boxe si sub) cred ca asa ceva ar fi o investitie buna avand in vedere ca mai incolo vreau sa pun si sub.
Ajutatima, va rog


--------------------
Dacia logan laureat + - B 49 MKM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
HanSolo
post 10 Apr 2006, 19:39
Post #1109


Membru


Group: Members
Posts: 113
Joined: 27 July 05




QUOTE(babanu5 @ 10 Apr 2006, 18:25)
Salut. Eu mi-am montat Jbl la un service in Diham vis-a-vis de benzinaria petrom, eu zic ca le-au pus bine numai ca exista un mic incovenient la montarea oblica, se observa in partea din spate un pic din gaurile originale dar numai daca te uiti atent in rest e ok.
*


Poti sa-mi spui de unde ai luat boxele, cat a costat montajul si daca esti multumit de ele?
Merci!


--------------------
Dacia Logan 2006 1.6 Laureate - B-04-XXX
[SIZE=7]Need Antivirus????
[COLOR=red][B]Avira[/B][/COLOR] is the best![/SIZE]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
panaionut
post 10 Apr 2006, 20:03
Post #1110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 4 July 04
From: giurgiu




am un mp3 player pionner deh-p5730mp 4x50 intr-un logan coaja
pe fata instalez dls c6 iar pe spate vreau sa montez astea :

http://www2.olmar.firm.ro/product_info.php...products_id=463
Boxe Magnat Bull Power 6940 80/170watt 190,00RO

Boxe Magnat 6" x 9" - Bull Power 6940

Difuzoare pe 4 cai

Diametru difuzor - 6" x 9"

Putere reala - 80 Watt

Putere muzicala - 170 Watt

Impedanta difuzor - 4 Ohm

Frecventa minima redata - 32 Hz

Frecventa maxima redata - 23000 Hz

Nivel sonor maxim : 91 dB

ce parere aveti de astea de pus pe spate?
mi se pare pretul cam mic ca sa mearga mai tare fara sa distorsioneze sau ce-mi recomandati de pus pe spate fara statie doar ce scoate mp3-ul

This post has been edited by panaionut: 10 Apr 2006, 20:03


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
69 Pages « < 35 36 37 38 39 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th September 2024 - 12:33
Forum Renault