DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Despre Aro 10, In ce masura merita sa detii unul

Kruger
post 30 Oct 2007, 11:45
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.660
Joined: 18 August 05
From: Bucuresti




Ca sa ma bag si eu in seama, nu e cu nimic mai buna decat un papuc valabil. In care oricum ti-e mai cald, e mai confortabil, are un motor care ingroapa 4 aro 10, sta bine si pe sosea....etc.etc.

Un double cab diesel ?


--------------------
Honda Accord 2005, Sport Tourer Automatic 2.0
VITEZA NU UCIDE
OPRIREA BRUSCA DA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 30 Oct 2007, 11:48
Post #62


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Prefer oricand fara nici un regret in loc de 1,9D un 1,6i tot 4x4 pentru ca e de 3 ori mai motor decat porcaria aia de diesel, chiar daca e romanesc si de generatie mai veche.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 30 Oct 2007, 12:03
Post #63


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti




@DriverX

mha .... daca nu ai realizat noi nu prea vorbim de pe pozitii egale

cuplele nu te lasa dintr-odata decat daca tu nu ai mai pus mana pe gresor de ceva timp .....

acest tip de masina nu este deloc comoda si nici la indemana oricui ..... daca nu vrei sa ai habar de vaseline .... atunci cauta altceva

masina asta vine la pachet si cu ceva exercitii fizice ....

QUOTE(Kruger @ 30 Oct 2007, 11:45)
Ca sa ma bag si eu in seama, nu e cu nimic mai buna decat un papuc valabil. In care oricum ti-e mai cald, e mai confortabil, are un motor care ingroapa 4 aro 10, sta bine si pe sosea....etc.etc.

Un double cab diesel ?
*



pe asfalt asa este ..... in afara lui ..... deja vorbim de altceva


QUOTE(argon @ 30 Oct 2007, 11:48)
Prefer oricand fara nici un regret in loc de 1,9D un 1,6i tot 4x4 pentru ca e de 3 ori mai motor decat porcaria aia de diesel, chiar daca e romanesc si de generatie mai veche.
*




he, he .... are fratele meu una .... nu-ti poti imagina cat poate sa consume

This post has been edited by tarzy: 30 Oct 2007, 15:18


--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
Aha
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 30 Oct 2007, 13:49
Post #64


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.890
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




QUOTE(driverx @ 30 Oct 2007, 12:33)
ca nu mori de cald in ea iar nu prea conteaza...
*

Ba pardon, cam in 20 de minute se evapora gheata de pe prelata.
In maxim 5 minute puteam sa stau in chiloti si aeratoarele alea le puteai orienta oriunde-n habitaclu.
De multe ori vedeam alti soferi care ramaneau stupefiati, cum imi bate vantu-n plete, cu prelata pusa 04.gif


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 30 Oct 2007, 13:50
Post #65


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Si dupa aia te-ai trezit transpirat dar murind de frig...nu?


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 30 Oct 2007, 14:00
Post #66


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.890
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Aro 10 e masina care mi-a fost cea mai draga, in afara de 1210 pe care o iubesc tongue.gif
In afara de toba, care s-a rupt de la suduri, n-am avut nicio alta problema.
Si crede-ma ca n-am menajat-o.
Norocul meu a fost s-o iau aproape noua, cam la 1000 de km, cu toate ca avea vreo 7-8 ani vechime.
Masina o ai asa cum o pastrezi. Cum zicea cineva mai sus, majoritatea au facut din ele, cal de povara... d-aia au ajuns asa cum au ajuns.
Si in plus de asta, imi place de mor forma aia patratoasa. E de un urat frumos, ca sa zic asa...





This post has been edited by vis-a-vis: 30 Oct 2007, 14:01


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 30 Oct 2007, 14:30
Post #67


fan Dacia


Group: Members
Posts: 20.029
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Un adevarat G-klasse ca sa zic asa!


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 30 Oct 2007, 14:44
Post #68


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




si mai si..
&NR=1


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raduboy
post 30 Oct 2007, 21:57
Post #69


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 22 July 05
From: Cluj-Napoca




tarzy nu are rost sa te stresezi prea tare,majoritatea din tara asta s-a nascut in Euro 4,Dci ,Tdi sau Mpi,cu enspe mii de ABS-uri,Air-Bag-uri si alte optionale.Cu cat sunt mai multe ,cu atata mai bine.Pasiuni nu au,asa ca e greu sa inteleaga pe cineva care are o pasiune.Mai ales cineva pasionat de o masina veche,in Romania,esti nebun tata?.In oricare tara din vest,cu o masina veche si intretinuta starnesti admiratie,doar in rahatu asta de tara cand te vad la volanul unei masini de 20 ani+ 95% te considera un sarantoc.Nu e trendy sa repari la masina,nu e trendy sa ai habar de mecanica,cel mai bine e sa fi habarnist total,asta e trendy.Majoritatea nu deosebesc bobina de inductie de capacul de delcou dar isi dau cu parerea.
Apropos domnilor ,dupa cate stiu eu ,gusturile nu se discuta,nu?Daca la om ii place masinuta aia,care e problema voastra.

P.S. l-am vazut si pe Jay Leno cum mesterea ceva la o masina cu aburi.Ati vazut ce oribile maini avea?Pline de pete de grasime si ulei,nu?Saracul,nu-si permite si el o masina noua si e nevoit sa se plimbe cu ceainicul ala.


--------------------
Fiat Stilo - 1.8 16V Dynamic - CJ07APZ,
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucian_v
post 30 Oct 2007, 22:45
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 543
Joined: 13 December 03
From: Bucuresti




Ei haideti totusi sa nu sarim de la o extrema la alta, una este pasiunea si alta este sa umbli zi de zi prin trafic cu masini de 20+ de ani, e vorba de siguranta rutiera , de mai multi factori de fapt....
Optionalele alea de care spui, nimicuri din astea cum ar fi abs, airbag-uri, eps etc pot face diferenta dintre viata si moarte in unele cazuri
Daca tot ai dat un exemplu celebru trebuia sa mentionezi si pe unde se plimba el cu ceainicul ala.
Ok, omul are o pasiune si RESPECT acest lucru, pentru ca si eu am pasiunile mele si sunt convins ca oricune de aici are cate o pasiune, indiferent care este ea, dar de aici nu ar trebui sa sarim in off topic nici de o parte nici de alta.
Pentru initiator ii doresc sa gaseasca masina care sa il multumeasca dar nu sunt de acord ca aceste masini vechi sa circule zi de zi pe toate strazile tarii...ele sunt sau ar trebui sa fie masini foarte intretinute, restaurate in adevaratul sens al cuvantului nu puse spoilere si praguri si neoane mov pe ele, si ar trebui tinute in garaj pentru o conservare mai buna iar plimbarea cu ele se face de obicei pe strazi mai necirculate, pe conditii atmosferice bune (excludem 4x4 aici smile.gif la el e tocmai invers tongue.gif )
Si ca o completare, cred ca sfaturi cu privire la achizitionarea unei masini isi pot permite sa dea doar cei care au detinut sau au condus un timp acea masina nu cei care "au prieteni" care au avut sau asa au auzit ei pe cine stie unde, asta ca sa existe cat mai multa coerenta si consistenta intr-un topic care sa poata fi util si pentru altii pe viitor.


--------------------
--- --- --- - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 30 Oct 2007, 22:56
Post #71


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti




@raduboy - nu-ti face probleme ca nu stresez deloc

nu dau eu pe spate de patriotism dar .... nu pot sa nu remarc ca pana acum 15 ani in Romania ... la cat de rupi in turu pantalonilor eram ... aveam totusi o industrie auto ... poate nu prea buna, nu prea competitiva dar .... aceasta exista si functiona. acum avem industrie .... sexuala ... o data ca exportam femei in toata lumea si-a doua ca punem botul la orice ne baga pe gat altii.

in Romania nu exista un muzeu al autoturismului dar .... avem pe Esca in manualul de istorie

nu m-as grabi sa generalizez treaba cu trendy, poate-s eu mai norocos dar cunosc destul de multi pasionati de masini romanesti.

iar partea funny .... de obicei aia de arunca cu noroi ... sunt cei care manaca pita cu mamelada ca sa-si permita "strainez" dar .... care cand vine iarna cauta cauciucuri la SH sau resapate



--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
Aha
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
raduboy
post 31 Oct 2007, 09:13
Post #72


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 22 July 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(tarzy @ 30 Oct 2007, 22:56)


iar partea funny .... de obicei aia de arunca cu noroi ... sunt cei care manaca pita cu mamelada ca sa-si permita "strainez" dar .... care cand vine iarna cauta cauciucuri la SH sau resapate
*


Adevarat graiesti.
Nici eu nu sunt de acord cu circulatia pe drumurile publice a anumitor harburi.Ca harburi exista in Romania cu miile.Masinile sunt duse in aceasta stare datorita trecerii anilor dar si,mai ales,datorita "atentiei" cu care sunt ingrijite.Uleiuri proaste,cauciucuri SH,reglat frane in parcare,vopsit peste rugina ca doar romanul s-a nascut mecanic.Pe astea le-s retrage si eu de pe drumuri.


--------------------
Fiat Stilo - 1.8 16V Dynamic - CJ07APZ,
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 31 Oct 2007, 11:37
Post #73


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.890
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




QUOTE(lucian_v @ 30 Oct 2007, 23:45)
Daca tot ai dat un exemplu celebru trebuia sa mentionezi si pe unde se plimba el cu ceainicul ala.
*

Fix pe orice strada...
Are si o masina de pompieri, mai veche, cu care a iesit pe strada... si se dadeau toti la o parte.
Diferenta e, ca americanii au cultura auto, pe cand la noi... pana nu de mult toata lumea avea dacii si dintr-o data ne preocupa atat de mult siguranta, incat am uitat ce-i aia soferia. Diferenta dintre viata si moarte este in mana celui care tine volanul, in majoritatea cazurilor wink.gif








This post has been edited by vis-a-vis: 31 Oct 2007, 11:38


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 31 Oct 2007, 12:27
Post #74


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(vis-a-vis @ 31 Oct 2007, 11:37)
.. pana nu de mult toata lumea avea dacii si dintr-o data ne preocupa atat de mult siguranta
*



cunosc cateva exemple happy.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IsNa
post 31 Oct 2007, 13:22
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 11 July 02
From: Timisoara




QUOTE(vis-a-vis @ 31 Oct 2007, 13:37)
Diferenta dintre viata si moarte este in mana celui care tine volanul, in majoritatea cazurilor wink.gif
*



Si atuturor ceilalti care mai tin volane in mana in jurul tau... asta uiti tu.

Pasiunea e pasiune, si viata zilnica e altceva. Mie nu mi se parea ca initatorul cauta un Aro10 pt. a-l restaura si a-l pastra din pasiune, cu ocazionala plimbare de duminica.
Intrebarea era daca e o masina potrivita pt. hamalitul de zi cu zi? Nu stiu, tind sa cred ca nu, dar nu dau sfaturi aici.

Dar daca negi beneficiul unei masini moderne in traficul zilnic, te minti singur...


--------------------
Skoda Fabia Combi + Citigo ASG 2007 / 2013
Forta sa fie cu voi !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Motreanu Sorin
post 31 Oct 2007, 17:05
Post #76


-


Group: Members
Posts: 271
Joined: 5 April 06
From: -




QUOTE(IsNa @ 31 Oct 2007, 13:22)
Mie nu mi se parea ca initatorul cauta un Aro10 pt. a-l restaura si a-l pastra din pasiune, cu ocazionala plimbare de duminica.
*


Ba da.Restaurata nu trebuie ca arata ok,doar intretinuta.Cu toate acestea ma intereseaza sa poate fi si folosita,desigur.


--------------------
- - --
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Nov 2007, 13:03
Post #77


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.234
Joined: 24 June 07




Ba ce chef mi-ati facut de un ARO. biggrin.gif
Dar nu de 10, ci mai degraba de un 243 sau 244. Apropos, nu se vand si d-astea de la MApN? Si daca da(eu asa auzisem mai demult), cam la ce suma s-ar invarti unul? biggrin.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 1 Nov 2007, 13:04
Post #78


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Nu prea mai gasesti ceva de calitate. Alea bune s-au luat de ani de zile.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Nov 2007, 13:07
Post #79


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.234
Joined: 24 June 07




Si daca ar fi sa fie mai varza dar sa aiba un pret d-ala de pomana, cum auzisem ca se dau la 7-8 milioane acum vreun an parca, l-as lua numai ca sa ma invart cu el o vara pe drumuri forestiere din munti si dupaia l-as vinde mai departe. Dar macar as sti ca eu am fost acolo cu una din putinele tipuri de masini care pot ajunge. icon_mrgreen.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 1 Nov 2007, 13:33
Post #80


fan Dacia


Group: Members
Posts: 20.029
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Pai daca-l iei cu 8 milioane tu mai crezi ca te plimbi o vara intreaga fara sa se strice ceva la el? Poate o saptamana sau 2!


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 1 Nov 2007, 13:55
Post #81


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




da 8 meleoane pe rabla si probabil inca atat pe taxe and shit. Deci dublata valoarea si inca nu a scos busonul de la rezervor......bai...ce gandire aveti unii.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Nov 2007, 13:56
Post #82


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.234
Joined: 24 June 07




Suficient. icon_mrgreen.gif Recuperez o buna parte din bani si daca-l dau dupaia la fier. Si atata timp cat nu m-ar lasa nimic la motor si transmisie, pot sa cada usile de pe el linistite. tongue.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 1 Nov 2007, 13:59
Post #83


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Lasa ca mai stiu eu pe unii care la fel ziceau. Si au schimbat transmisie, refacut motoru, etc, etc, etc. Si nu au luat rable de 8 meleoane. Ci mai mult. Si au bagat in reparatii mai mult decat in pretul de achizitie

Incearca si ia-o mai usor cu Becks-ul, ca pe forumu asta numa' idei crete ai. Ai prea mult timp liber? Fa ceva util sau relaxant, care eventual sa nu te termine la contabilitate. Cati ani ai?


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Nov 2007, 14:05
Post #84


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.234
Joined: 24 June 07




radmasa.gif
Imi place ca macar ma iei in serios. Daca as fi castigat la Loto da, dupa ce-mi luam si eu o masina moderna ma apucam sa iau o Volga si s-o restaurez, un Aro pentru aceleasi considerente, as fi facut si Dacia mea si daca era sa n-aiba S Klasse LemonDemon ii cumparam eu unul.
Momentan insa n-am cu ce, dar imi place sa cred ca vreodata macar Dacia o s-o pot restaura.
Stai linistit ca fac multe lucruri utile si relaxante la cei 20 de ani pe care-i am, si nu bag multi bani din salariul meu de student radmasa.gif pentru ele.
Si daca tot ai inceput cu "asl pls", tu cati ani ai? laugh.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 1 Nov 2007, 14:08
Post #85


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




multi, multi am.....


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Nov 2007, 14:11
Post #86


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.234
Joined: 24 June 07




Imi imaginam... happy.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 1 Nov 2007, 15:13
Post #87


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




S-au vandut prin licitatie intr-un anume loc Aro-uri chiar bune la 1000-1500 ron, 240 generatia 2, si papuc, dar pe sistemul pilelor, asa merge la institutii, puteam sa-mi iau si eu unul, dar nu ma intereseaza subiectul prea tare.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 1 Nov 2007, 15:20
Post #88


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.234
Joined: 24 June 07




Normal ca pe sistemul pilelor, ca doar asa merge totul pe la noi. Auzisem si eu ceva mai demult, dar nu m-a pasionat nici pe mine. Dupa Revolutie si nasu meu isi luase un 244 de la armata, d-ala cu banchete pe lateral in spate si parca avea inclusiv gauri pe unde se fixa Kalashu ca sa tragi din masina la nevoie. Bineinteles ca l-a omorat cat a putut si apoi l-a vandut. sleep.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sinon
post 1 Nov 2007, 15:50
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 10 April 07
From: Campulung-Muscel, Braila




QUOTE(Merced @ 1 Nov 2007, 13:03)
Ba ce chef mi-ati facut de un ARO. biggrin.gif
Dar nu de 10, ci mai degraba de un 243 sau 244. Apropos, nu se vand si d-astea de la MApN? Si daca da(eu asa auzisem mai demult), cam la ce suma s-ar invarti unul? biggrin.gif
*



<Ehhheee
S-au dat de mult. Eu vroiam un M insa trebuie pile........


--------------------
Renault Megane Classic K4M 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tarzy
post 1 Nov 2007, 15:55
Post #90


aroist


Group: Members
Posts: 1.958
Joined: 12 January 04
From: Bucuresti




QUOTE(Merced @ 1 Nov 2007, 13:03)
Ba ce chef mi-ati facut de un ARO. biggrin.gif
Dar nu de 10, ci mai degraba de un 243 sau 244. Apropos, nu se vand si d-astea de la MApN? Si daca da(eu asa auzisem mai demult), cam la ce suma s-ar invarti unul? biggrin.gif
*




se vand .... si inca destul de des, numa ca .... e cam manareala .... adica daca cumva apare o masina buna, responsabilul de parc pune placuta de identificare pe-o gioarsa ,.... masina buna o ascunde pe undeva .... nu liciteaza nimeni ptr ea .... si apoi e data la cine trebuie prin negociere. pba cu astea de la armata mai e ca 90% au motorul pe benzina .... care motor in zilele lui bune consuma 15+ la suta de Km

QUOTE(driverx @ 1 Nov 2007, 13:04)
Nu prea mai gasesti ceva de calitate. Alea bune s-au luat de ani de zile.
*



repede .... te bagi si cu ca "priceputeanu" .... MApN-ul mai are inca carduri de aro .... si-o sa mai aiba pana ce la nivel strategic se va adopta alt auto ptr MApN - umbla vorba prin targ ca vor fi niscaiva H1 la sh

QUOTE(Merced @ 1 Nov 2007, 15:20)
............. Dupa Revolutie si nasu meu isi luase un 244 de la armata, d-ala cu banchete pe lateral in spate si parca avea inclusiv gauri pe unde se fixa Kalashu ca sa tragi din masina la nevoie. Bineinteles ca l-a omorat cat a putut si apoi l-a vandut.  sleep.gif
*



244 nu prea are cum sa aiba banci laterale .... sigur era 243


ptr licitatii de la MApN - http://www.romtehnica.com.ro/

ptr mai multe despre ARO si pasionati la www.aro4x4.net/


am mai spus si ptr initiator .... numa de fun .... nu se merita 24x .... taxe mai mari, consum asemenea .... iar + de performante atat in off-road cat si pe asfalt nesemnificativ

eu am 244 ptr a trage remorca cu stupi .... acum sunt in cercetari sa ma hotarasc sau nu daca ma bag la un camion .... bineinteles ca tot 4x4 (Dac, SR, Robur, etc) si-n acest caz o sa schimb aro-ul cu unul mai mic .... deja-s luat de flama .... mi-am promis solemn in barba ca la mine in batatura tot timpul voi avea un ARO .... chit ca va trebui sa-l duc pe platforma pana se termina asfaltul

si daca tot vorbim de mentalitate ..... cam credeti ca ar valora in RO aceasta masina?
http://cgi.ebay.fr/ARO-10-1998-DIESEL-BLAN...1QQcmdZViewItem

da ... deh .... aia-s UE-isti de numa 50 de ani, iar la ei nu face apa nova revizii lunare

This post has been edited by tarzy: 1 Nov 2007, 16:09


--------------------
DACIA / ARO / TICO L 1,6 / 244 / SX 2005 / 1993 / 1999 - B55MGY
Aha
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th June 2024 - 09:27
Forum Renault