Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: MIRON COZMA GRATIAT
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
bomicabomic
Dupa cum problema militienii, ar trebui sa-l aresteze si pe Ion a lu Titisor zis Fane Spoitoru. A favorizat infractoru si in plus este si cap al unei grupari mafiote.
In felul acesta, aratam la UE cum ne luptam cu coruptia. 168.gif
mil

maddan:
"Ar fi trebuit sa inregistrez pe un DVD toate stirile de zilele astea, sa am entertainment non-stop pentru urmatoarele doua luni.... "

Exact, cel mai tare program de revelion o sa fie la Realitatea TV.


CHE
mie mi se pare trist tot ce s-a intamplat saptamana asta. Pentru ca m-am convins de ceva auzit mai demult ''frumoasa tara...pacat ca e locuita''. E clar ca in stadiul in care suntem nu suntem pregatiti nici pentru Clubul Tarilor din Africa de Sud, daramite UE. Pacat.
13nov
@kukuruz: De data asta sunt sigur ca Bucurestiul nu se mai lasa calcat in picioare!! 022.gif charge.gif
arribawd
MC ar trebui sa o dea in judecata pe Bunicuta pentru ca i-a produs fluctuatii emotionale si psihice biggrin.gif
bomicabomic
Luni cind va veni Bunicuta ne va spune ca de fapt el a vrut sa-l gratieze pe Bivolaru, numai ca secretara care e PRM-ista a scris MC. laugh.gif laugh.gif
arribawd
" Timiș, 17 dec /Rompres/ - Miron Cozma a fost arestat vineri, în jurul orei 13:30, în timp ce încerca să fugă de la vila sa din apropierea Timișoarei.
El a fost imobilizat de polițiști și dus în arestul Inspectoratului Județean de Poliție Timiș. Miron Cozma a ajuns la Timișoara joi seara, în urma grațierii de către președintele Ion Iliescu. Șeful statului a decis vineri, după consultări cu premierul Adrian Năstase, revocarea decretului prin care a grațiat 44 de persoane, printre care și Miron Cozma." ROMPRES

Deci e la parnau. Ce sentiment placut sa te intorci acasa, totusi...
CHE
minunat...fiul spune ca presa e de vina...
tache
hai sa emigram ...
costi
Periplul continua; Duba a stationat putin in incinta penitenciarului dupa care a plecat spre: Inspt. Judetean de Pol/aeroport; stay close
bomicabomic
QUOTE(arribawd @ 17 Dec 2004, 14:20)
Deci e la parnau. Ce sentiment placut sa te intorci acasa, totusi...
*



Vorba aia "Home sweet home".
Sorin Matei
De ce sa emigram???
Mai bine raminem sa le "dam la cap" jigodiilor!!!
arribawd
Mai, poate tot circul asta e pentru restul de 43. Ca sa nu faca lumea scandal, l-a bagat si pe MC pe urma s-a intors asupra astuia si toata lumea e multumita, iar restul se vor plimba pe strada fara comentarii prea multe. Ce parere va dati?
mil
pana la aurma a facut si Blue Air un ban cinstit... a facut, publicitate mai mare ca asta nu apucau ei...Domnu' Cozma Bucurestiul va asteapta cu nerabdare!!!
Marty
Mai oameni buni, atita timp cit Miron Cozma nu are mandat de retinere sau arestare, el este retinut abuziv! Militia putea CEL MULT sa-l INVITE la sectie, sa-i dea o cafea-n gura si sa-l intrebe cum presteaza madam Nitu. Eventual sa-i ia o declaratie si....sa-l lase liber! Daca intre timp iesea un mandat semnat de vreun procuror, da tata, sa-l bage-n strafundurile celei mai adinci si intunecate temnite.
costi
Marty vezi #189
CHE
si pana la urma din toata faza cu Cozma eu am tras urmatoarele concluzii:
-Iliescu l-a facut mincinos pe AN
-PSD se duce incet la fund datorita disperarii
-UDMR si PUR aveau nevoie de un motiv- acum il au.
-este muuuuult prea mare marlania, chiar si pentru unul cum e Cozma. Azi liber/Azi inchis. Indiferent ce ar fi facut; cei ce i-au facut asta ar trebui sa ii plateasca daune psihice.
NU II IAU APARAREA!!!! DAR NU POT SA ACCEPT CA IN ANUL 2004 SE INTAMPLA ASA CEVA IN ROMANIA.
mil
hai ma ca s-o gasi un procuror sa semneze cevasilea...a semnat el prim ministru...He! He!
Sorin Matei
QUOTE(Marty @ 17 Dec 2004, 14:25)
Mai oameni buni, atita timp cit Miron Cozma nu are mandat de retinere sau arestare, el este retinut abuziv! Militia putea CEL MULT sa-l INVITE la sectie, sa-i dea o cafea-n gura si sa-l intrebe cum presteaza madam Nitu. Eventual sa-i ia o declaratie si....sa-l lase liber! Daca intre timp iesea un mandat semnat de vreun procuror, da tata, sa-l bage-n strafundurile celei mai adinci si intunecate temnite.
*



Sorry, marty, dar de unde stii ca nu era deja facut mandatul, in urma unui ordin telefonic de la ilici sau nastase
maddan
Marty, eu nu cred ca iti trebuie mandat de retinere. Ce e aia "mandat de retinere"?

Cozma poate fi retinut 24 de ore si pentru ca s-a uitat urat la politisti, scurt!

Da, ca nu poate fi retinut la politie mai mult timp, fara mandat de arestareasta e altceva, dar de retinut fara mandat poate fi daca se considera ca prezinta pericol public, aia aia si cu ailalta.

Oricum, ce i-a facut Ilici si lui Cozma la toata faza asta, sa doarma o noapte in libertate, si apoi sa fie dus inapoi la bulau, WHAHAHAHAHAHA!
Cred ca Cozma nu i-o va ierta niciodata!
bomicabomic
QUOTE(arribawd @ 17 Dec 2004, 14:24)
Mai, poate tot circul asta e pentru restul de 43. Ca sa nu faca lumea scandal, l-a bagat si pe MC pe urma s-a intors asupra astuia si toata lumea e multumita, iar restul se vor plimba pe strada fara comentarii prea multe. Ce parere va dati?
*


Nu mai. De fapt Iliescu va spune: Nu v-ati plins ca n-am ascultat niciodata societatea civila. Na, acum ce-am facut? V-am ascultat.
mil
A night to remember!
Marty
Costi, tehnic, gratierea nu este anulata pina la aparitia revocarii in MO!
Dorubarg
ce si-a luat-o Ilicescu zilele astea ... cred ca stau cu randul sa i-o traga ..
din tara si-a luat-o cu Steua Romaniei lui Vadim , din partid si-a luat-o cu cazul cosma , de la UE si-a luat-o iara .. cred ca-l ustura c***l
Mi-a placut faza cu Nastase, lasat cu chilotii-n vine de Ilici tocmai cand vroia si el sa arate cine conduce, care cica nu comenteaza documentul pana nu afla mai multe desi era semnat tocmai de el . Nu cred ca mai dorm in acelasi pat la Bruxeles dupa faza asta .. Prevad chiar un divort.
Indiferent cum PSD si-a pierdut si bruma de autoritate pe care o mai aveau si acum indiferent ce vor mai propune vor fi priviti cu compasiune .. "lasa-i maica ca nu-si mai revin din pumnii luati "...
mil
scot editia electronica a MO...ietee, si o publica pe internet!!!
bomicabomic
Marty ai dreptate.
N-au voie sa-l bage in nici un pirnau din Ro. A declarat seful puscariilor.
Cred ca-l aduc la Buc, "La doi cocosi"!!
kukuruz
QUOTE(mil @ 17 Dec 2004, 15:28)
A night to remember!

sure, sure!

cu nitzuleasca in pat... awwwww biggrin.gif
arribawd
QUOTE(maddan @ 17 Dec 2004, 15:27)
Oricum, ce i-a facut Ilici si lui Cozma la toata faza asta, sa doarma o noapte in libertate, si apoi sa fie dus inapoi la bulau, WHAHAHAHAHAHA!
Cred ca Cozma nu i-o va ierta niciodata!
*



Cred ca la ceas de taina, la vorbitor, o sa-i spuna cam asa: "Mai draga, ce sa-i faci, eu am vrut sa te scot, dar n-am putut decat sa-ti scot pleata la plimbare pentru o noapte. Asteapta si tu 5 ani acu', ca vezi si tu ca Adi n-a facut decat sa ne incurce la faza asta si o sa mai vedem atunci."
Bobo
incredibil...

chiar n-am cuvinte... cam tot ce s-a spus aici e corect.. vreau si io sa zic ceva si nu gasesc cuvinte...

pesedistilor, spuneti-mi daca toata nebunia asta e un motiv suficient sa va reanalizati atitudinea...
arribawd
QUOTE(bomicabomic @ 17 Dec 2004, 15:28)
Nu mai. De fapt Iliescu va spune: Nu v-ati plins ca n-am ascultat niciodata societatea civila. Na, acum ce-am facut? V-am ascultat.
*


A zis ca in urma consultarilor cu AN, nici vorba de societatea civila. Ce-i aia, by the way? Vox derbedei?
Sorin Matei
QUOTE(bomicabomic @ 17 Dec 2004, 14:32)
Marty ai dreptate.
N-au voie sa-l bage in nici un pirnau din Ro. A declarat seful puscariilor.
Cred ca-l aduc la Buc, "La doi cocosi"!!
*



Da cu avionul pe ruta suceava, constanta, baia mare si retur, ca sa aiba timp sa iasa MO si mandatul, eventual!!!
IsNa
Ca tot se dadea el rotund la aeroport ca a fost mai liber el in puscarie decat noi afara. laugh.gif
mil
mai oameni buni, daca au reusit astia sa il scolae pe Cozma din patul Nituleascai, presedinte si premier la Bruxelles fiind, credeti ca nu gasesc o solutie si niste marionete sa aranjeze lucrurile la intern...Daca nu si nu, il retin 24 de ore...dupa care ii dau drumul 5 minute pana la poarta...il aresteaza din nou pentru cercetari 24 de ore si tot asa pana cand iese monitorul cu revocarea. Romanu' e inventiv, ce naiba!
bomicabomic
QUOTE(Sorin Matei @ 17 Dec 2004, 14:34)
Da cu avionul pe ruta suceava -UCRAINA
*


Poate vrea sa-l transfere Ahmetov, la Donetk. Are nevoie de prospatura dupa ce le-au tras-o in freza Portocalii.
Marty
QUOTE(mil @ 17 Dec 2004, 14:28)
A night to remember!
*



Try to remember
A day in December
When they arrest Miron
Just got out of prison
Without a subpoena
In mighty Romania.

biggrin.gif
arribawd
Hai c-au bagat stirile pe tvr.
mil
QUOTE(mil @ 17 Dec 2004, 16:37)
... Romanu' e inventiv, ce naiba!
*



@marty Bravo si nascut poet...uitasem smile.gif
tuna
Marko Bela și Dan Voiculescu au decis să se alăture Alianței D.A.

BUCUREȘTI, 17 dec (MEDIAFAX) - Liderul UDMR Marko Bela și cel al PUR, Dan Voiculescu, au decis ca partidele pe care le conduc să formeze majoritatea parlamentară alături de PNL-PD, au declarat, vineri, pentru MEDIAFAX, surse din conducerea Alianței.

Am postat si la guvern.ro dar mi se pare important
arribawd
"Se revoca intregul decret, apoi se va lua fiecare caz in parte spre analiza.
Nu inseamna ca ceilalti nu vor fi gratiati ulterior." Corina Cretu la Tvr
mil
iti dai seama ce aglomeratie e la vama acum?
arribawd
Cozma a incercat sa fuga, dar l-au prins la colt.
Deh, daca nu a fost la curent cu tehnicile de evitare gen Bivolaru!
Dar cine e nevasta lui MC?
bomicabomic
Marilena Nitu. Fata cu buze (ventuze) de foc.
Dorubarg
QUOTE(bomicabomic @ 17 Dec 2004, 14:52)
Marilena Nitu. Fata cu buze (ventuze) de foc.
*


asta nu era amanta ? parca asa stiam ..
costi
E divortat.
Bine ca nu si-a tuns pleata ca nu-l mai primeau aia inapoi !
A ajuns la Insp. Pol. TM
FLEX
"PSD salută revocarea grațierii lui Cozma

BUCUREȘTI, 17 dec (MEDIAFAX) - PSD salută decizia de revocare a decretului de grațiere a lui Miron Cozma, a declarat, vineri, purtătorul de cuvînt al PSD Titus Corlățean, precizînd că această decizie vine și pe fondul poziției critice a PSD pe această temă."



053.gif 053.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Marty
Hai baieti, cine pune pariu cu mine ca Piron Cozma va iesi singur din cladirea IJP Timis ?
CHE
O bere Grolsh e bine Marty???
bomicabomic
Ce face doru de femeie din om. Io daca eram in locul lui, ii triteam SMS (Vega X52 hai ca sunt in papusoi!!!) de pe clisura .
Da' se treaba ca inca mai crede orbeste in tauku Iliescu.
costi
Vrei sa zici ca-i dau astia drumul sau cum ?
Marty
QUOTE(horatiu @ 17 Dec 2004, 14:57)
O bere Grolsh e bine Marty???
*



Ma, pune ce bei tu ca eu beau doar Jack Daniels sau cico. Facem paritatea si tinem pariu'! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.