Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: MIRON COZMA GRATIAT
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
13nov
La stirile radio 21 au anuntat ca Iliescu l-a gratiat pe Luceafarul huilei. Ce atitudine poate fi mai dispretuitoare fata de noi, decat ca acum ca mai are 2 zile de stat la Cotroceni tov. Iliescu isi rasplateste vechile slugi ca tot nu mai are nimic de pierdut!?
Valentine
QUOTE(13nov @ 16 Dec 2004, 14:10)
La stirile radio 21 au anuntat ca Iliescu l-a gratiat pe Luceafarul huilei. Ce atitudine poate  fi mai dispretuitoare fata de noi, decat ca acum ca mai are 2 zile de stat la Cotroceni tov. Iliescu isi rasplateste vechile slugi ca tot nu mai are nimic de pierdut!?
*


Da stim mad.gif ....
dragOn
Poate îi mai folosește la ceva, d-aia l-a grațiat!!!
tongue.gif tongue.gif
body
Comunistul si-a gratiat slugoiul !
Mi-e scarba , acum 2 zile l-a decorat pe Vadim , azi il elibereaza pe cozma .
Asta a inebunit .
Ne face iar de circ in strainatate !
Si mai ziceau de Base jigodiile astea ordinare !
SilviuB
Oricum, nea Nelu' si-a schimbat cu 180 grade atitudinea fata de oameni, nu l-ati vazut ce iritat era ?
Valentine
QUOTE(body @ 16 Dec 2004, 14:20)
Comunistul si-a gratiat slugoiul !
Mi-e scarba , acum 2 zile l-a decorat pe Vadim , azi il elibereaza pe cozma .
Asta a inebunit .
Ne face iar de circ in strainatate !
Si mai ziceau de Base jigodiile astea ordinare !
*


Miscarile sunt facute ca sa atraga electroratul PSD, si pe Vadim personal.
bursuck
Se pregatesc pentru eventuale alegeri anticipate...
bomicabomic
Eu zic ca pentru mineriade.
kukuruz
QUOTE(Valentine @ 16 Dec 2004, 14:22)
Miscarile sunt facute ca sa atraga electroratul PSD, si pe Vadim personal.


MironCosma & MironMitrea & DanIosif & WCTudor - locotenentii lu' Ilici asteapta ordine de la tavarish komandant. Ne intoarcem, oare, in 90'-91'?
Slider
mad.gif ce-a facut??? nesimtire crasa...
costi
Ziceti mersi ca l-a tinut si pina acuma ca daca era dupa el.......
Oricum a stat 5-6 ani nu ?
Nu-i problema nu s-a judecat inca mineriada din '90 si 92 sau cit naiba a mai fost. Mai sint ocazii. Abia-l asteapta Basescu la cotitura.
bomicabomic
QUOTE(costi @ 16 Dec 2004, 13:36)
Abia-l asteapta Basescu la cotitura.
*


Da, ai dreptate, dar cotitura sa nu se cheme Cozia. laugh.gif
vv
Eu cred ca asta e miscare pentru pregatirea anticipatelor. Asa, daca Vadim & Cozma isi conving 'electoratul' ca PSD is the way, ei spera sa castige la anticipate. In plus, daca nu ies anticipate, e bine ca astia sa latre impotriva D.A., ca sa iasa PSD in fata. Bunicutza se ocupa de 'refacerea imaginii partidului'.
Sunt curios daca o sa-l poata baga la puscarie pe Ilici. Eu as face-o. Nu stiu ce legi a incalcat da' cu siguranta se gasesc daca vrei neaparat.
LucVer
QUOTE(Valentine @ 16 Dec 2004, 13:22)
electroratul PSD, si pe Vadim personal.
*



electoratul PRM ai vrut sa zici, nu?

Da, exact asta e! Lui cvt, pe langa "innobilare" + propunerea de a fi pres. Senatului, ii elibereaza acum si pitbull-ul. Rusine! Ilici a luat-o razna!
Unde sunteti votanti ai psd-ului sa ne explicati si noua ce si cum?
bomicabomic
QUOTE(vv @ 16 Dec 2004, 13:39)
Sunt curios daca o sa-l poata baga la puscarie pe Ilici. Eu as face-o. Nu stiu ce legi a incalcat da' cu siguranta se gasesc daca vrei neaparat.
*


Pai daca s-ar aduce in actualitate, adevarul din decembrie 89, s-ar putea sa avem surprize-surprize.
vv
bomica - 89+15 = 2004, s-ar putea sa fie prea tarziu pentru asta.... Da' lasa ca se gasesc si altele, daca se vrea. Ilici trebuie omorat primul, el e tatal comunistilor si un politician abil si fara scrupule, s-a vazut ca poate face foarte mult rau si sunt sigur ca va face in continuare daca e lasat liber.
adimicu
am impresia ca zilele astea toate se fac cu un rost.cred ca totul este calculat,au ei ceva interese.asteptam si vedem
bomicabomic
QUOTE(vv @ 16 Dec 2004, 13:46)
bomica - 89+15 = 2004, s-ar putea sa fie prea tarziu pentru asta....
*


Ok, dar eu nu ma gindesc la pirnau. Cea mai mare pedeapsa care i se poate da lui Iliescu este sa-l scoti din viata politica. Sa-l scoti din schema, sa-l lasi fara putere.
Altfel......nu exista mijloace de contracarare. Daca tara aude ca el a pus cale scenariul cu teroristii, ca din cauza lui au murit atitia oameni nevinovati s-ar schimba treaba. Pina acum, noi cei impotriva lui stim asta, dar daca se va dovedi......
mil
fara amenintari cu moartea...SUNT F. CURIOS CUM REFLECTA TV-urile STIREA GRATIERII!!!

Ziaristi treziti-va, dictatorii fuge si voi ramaneti cu noi!!!
LucVer
Oare azi il si decoreaza pe parnaias?
vv
mil, era o metafora smile.gif 'moartea' politica nu fizica, nu vreau sa-l mai fac si martir pe comunistu' ala nenorocit.
Bomica - s-a racit treaba cu revolutia. Cei care stiu deja ar primi confirmarea si l-ar uri si mai tare (se poate?), dar ceilalti.. sau ar zice "revolutie? lasa-ma tata, ai a a fost demult, pentru bosorogi, nu ma intereseaza" sau nu ar crede "da, sigur ca da, nenorocitii astia il calomniaza pe tatucu' Iliescu cel sarac si cinstit, care e de partea poporului. Mama lor de nenorociti".
Parnaia e singura solutie, ca sa nu mai apara deloc la TV si sa nu mai aiba putere. Fuga din tara ar fi de asemena o solutie acceptabila smile.gif
BOGDAN DSN
Scuze eu am postat asta la STIRI.
Rog moderatorii sa stearga topicul de la stiri
Multumesc si scuze again
13nov
Un suflet sensibil, precum cel al lui Miron Cozma, nu putea conduce din celula rece (cu televizor, bar si piscina) renasterea poeziei romanesti. Un asemenea spirit delicat se stinge in intuneric deoarece nu poate impartasi semenilor sai trairile poetice intense nascute din atingerile tandre ale batei ce sparge moaca tinerilor dusmani ai poporului. Domnul presedinte, ca un mare admirator al artei si un protector declarat al artistilor, nu putea lasa la voia intamplarii soarta unui asemenea mare scriitor care chiar a schimbat fata intelectualitatii romanesti (la propriu).
OCEBE
avea dreptate Basescu ca suntem blestemati sa-i suportam pe nemernicii astia comunisti; ba cred ca un comunist este mic copil pe langa ordinarii astia; cateva dintre ultimele "ispravi" in calitate de presedinte a lui ilici:
- campanie electorala desantata ptr. PSD;
- decorare CVT;
- eliberare cozma;

Fratilor, pe unde vine tara asta Congo? vreun link, ceva informatii, rezervari?
OCEBE
dublu post; s-a umplut teava: too many conections
Mache
Interbare pusa de Gyuri Pascu elevilor la Olimpiada nationala de fizica: "Daca se apasa cu o forta F asupra Bucurestiului, de unde va veni reactiunea R? Raspuns corect: din Valea Jiului!"
vv
Yo-te ce zice Lolek:
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...post&p=16860588

poate dau astia cu stangu' in dreptul si rateaza gratierea, ar fi cool.
13nov
Nastase acum e cu botul pe labe in fata lui Nea Nelu!! Bombonel a pierdut totul (guvern+sefia partidului) si e nevoit sa numere el ouale altora!!
vv
Va aduc aminte ca bombo a declarat ca nu stie nimic. Cine stie, o ultima sclipire de orgoliu in fata lu' nea nelu, o intarziere in a semna pentru a negocia cu nea nelu, negocieri neterminate la timp... visez si eu, parca e un pic mai realist decat PSD 4.999%

[later edit] Se zvoneste ca de ieri s-a incheiat activitatea guvernului, mai are voie doar chestii administrative, nu poate sa contra-semnaze gratierea... asa sa fie? Ca nu stiu de ce dar am impresia ca Tariceanu nu ar semna 04.gif
13nov
De fiecare data cand bombonel s-a contrazis cu bunicuta ghici cine a castigat? De fiecare data cand Basescu a candidat impotriva unui PSD-ist (asta cat timp bombonel a condus partidul) ghici cine a castigat?
In concluzie bombonel ori e drepti! in fata lui nea Nelu ori va pleca din PSD (cu sau fara oameni lui, daca o mai avea vreunul in afara de Ponta si Aghaton).
OCEBE
QUOTE(13nov @ 16 Dec 2004, 14:25)
In concluzie bombonel ori e drepti! in fata lui nea Nelu ori va pleca din PSD (cu sau fara oameni lui, daca o mai avea vreunul in afara de Ponta si Aghaton).
*



zvonurile spun ca pe "micul gigant" (= Ponta) il bate gandul sa se care din PSD impreuna cu ai lui TSD dar fara bombonel
arribawd
Stie careva - Cozma a fost condamnat si pentru a ultima mineriada, sau inca se mai judeca?
bomicabomic
QUOTE(OCEBE @ 16 Dec 2004, 14:29)
zvonurile spun ca pe "micul gigant" (= Ponta) il bate gandul sa se care din PSD impreuna cu ai lui TSD dar fara bombonel
*


Si cica s-ar duce la Gusa. laugh.gif
In fapt eu am vazut o emisiune dupa primul tur, in care Ponta si Gusa nu s-au contrat deloc.
13nov
Am vazut si eu emisiunea de la B1. Daca pleaca Ponta din Psd, semnalul e clar: greii lui Nea Nelu se intorc in forta, slugile lui bombonel sunt date la o parte!
bomicabomic
QUOTE(arribawd @ 16 Dec 2004, 14:30)
Stie careva - Cozma a fost condamnat si pentru a ultima mineriada, sau inca se mai judeca?
*


Parca nu. Dar ar pica bine, 10 ani pentru asta+12 restanti = 22, na ca l-a depasit si pe Brucan cu ai lui 20 de ani. biggrin.gif
OCEBE
mare lucru daca bunicuta nu i-a cerut scuze lui Cozma ca l-a tinut deoparte de viata politica a Romaniei atata timp; ca sa se rascumpere, cred ca-i va da decoratia returnata de Wiesel si apoi "so pe golanii portocalii", c-ar fi in stare!
arribawd
A vazut cineva aseara pe la nasu' ce-a zis Hrebe? Ca am auzit la cineva ceva foarte interesant, dar poate stie cineva mai multe.
coca
Care miscare calculata?
Asta-i sinucidere politica, comunistu ala a dat-o rau in bara, si-a ascultat nostalgiile ,nu-i vorba de vreun calcul politic.Credeti ca faza cu RAFO nu i-a costat pe PSD-isti?I-a costat f.mult, numai ca interesele lor financiare sunt deasupra intereselor politice,trag tare cit se poate, dupa care unii dispar prin tarile calde.
Apropo, daca guvernul va fi PD+PL+..., a se ghici cite zile mai sta Iacubov in tara!

arribawd
Nu mi se pare deloc sinucidere.
E foarte calculata treaba, uita-te cand a facut-o. S-a discutat despre Cozma si in campanie si s-a lasat pentru ultimul minut.
E in spiritul politicii lor, si nu in contra.
body
La Europa FM s-a anuntat ca Nastase nu e de3 acord si mai mult nu a contrasemnat gratierea lui Cozma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
AU INCEPUT SACALII SA SE CERTE??????????
bomicabomic
QUOTE(body @ 16 Dec 2004, 15:02)
La Europa FM s-a anuntat ca Nastase nu e de3 acord si mai mult nu a contrasemnat gratierea lui Cozma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
AU INCEPUT SACALII SA SE CERTE??????????
*


Am mai scris pe undeva pe aici, n-are ce sa mai contrasemneze. parerea lui nu mai conteaza.
Sa zica merci, ca nu l-a demis bunicuta, sau mai stii? Poate vine a doua stire bomba!!
13nov
Asta e un semn bun!!! Daca e adevarat inseamna ca razboiul pentru sefia PSD-ului s-a declansat in toata splendoarea lui!!
bomicabomic
Hehe, cind Nelu s-a certat cu Roman cine l-a dat jos pe ultimul? Hehe, ce vremuri, oare nu unu COZMA?
Daca Bombo n-a citit memoriile lui Roman, a gresit. Acum poate sa si le scrie el si sa ne spuna cum din candidat la Presedintie a devenit seful unui partid cu 0.8%.
Dar daca se uneste cu Roman, face cu 0.5 mai putin ca Jiji. E ceva, nu?
Ambii au un 2 puncte comun, relatii internationale si frumusete. Dar la ce-or fi folosit?
arribawd
Da, mai, dar Bombo are un avantaj: nu e limitat la Apaca, poate sa se duca si pe Valea Jiului, Faur etc.
bomicabomic
QUOTE(arribawd @ 16 Dec 2004, 15:22)
Da, mai, dar Bombo are un avantaj: nu e limitat la Apaca, poate sa se duca si pe Valea Jiului, Faur etc.
*


Eu zic ca la Bulau ar fi cel mai bine. Ar trece fara nici o problema testul cu sapunul/ laugh.gif laugh.gif
Marty
Monitorul Orificial cu gratierea....
luxcor
v-am spus-o de ani de zile "bunicuta" era de fapt "lupul"
bomicabomic
Da. Totul clar. A dat si la Europa FM ca Nastase a contrasemnat. Asta-i. Minciuna pe fata, cit despre dos, numai de bine.
costi
Mda...
Ma mir ca nu l-a facut general in prima parte.
Ce nesansa pe bietul om.
Daca-l gratia mai devreme putea prinde un loc de senator ca parca-i membru PRM.
Pedro
Daca as putea as m-as aseza in fata lui basexu in genuchi si l-as implora sa ne redea demnitatea ca si natiune.
Iliescu face exact ceea ce a facut 15 ani intr-una, prin chestia asta cu gratierea nu face altceva decat ne arata din nou ca suntem niste rahati, inca o data isi bate joc de noi in ultimul hal. Peste niste ani ne vom uita in urma si va spun eu ca nu o sa ne vina sa credem ca tranzitia noastra a aratat asa.

Daca Basexu are intr-adevar stofa pe care cred eu ca o are, atunci nu mai am de spus decat ca zilele taraturilor din psd sunt numarate . Se spune despre basexu ca e cam curva si ca se foloseste de alti pioni de pe scena politica sa-si atinga scopurile , ba chiar cateodata ii si inlatura pe usa din dos. Eu zic ca macar sa fie asa daca toate astea sunt in final aservite scopului de a pune tara pe picioare , ba chiar ar fi bine sa fie asa , adica mi-ar place sa stiu ca le da la oua in cele mai parsive moduri , merita. Vreau sa-i vad plangand pe la colturi ca au pierdut tot . Oricum cel mai important e sa nu faca coalitie cu PSD pentru guvern, iar daca o face nu e altceva decat o mare gasca care joaca doar teatru pentru noi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.