Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Litoralul romanesc 2008
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
kum
Pai se poate dom'plutonier Corbu sa nutz cunosti colegii? blink.gif
Victoras2001
QUOTE(Marty @ 11 Aug 2011, 22:17)
si nu se lasa pina nu-i raspundeam.
*


radmasa.gif
corbex
Cineva care a apucat armata se acomodeaza repede cu regimul militaresc femenil icon_mrgreen.gif
marksman
QUOTE(cdadan @ 9 Aug 2011, 21:51)
[...] Poiana e degeaba, daca insisti aproape ca ajungi pe jos. Sinaia intr-adevar merita, ai unde sa pierzi o zi, dar e cam departe fara masina.
*


Pe jos sa mergi tu tongue.gif La Sinaia poti ajunge cu trenul. Acum 4 ani era ceva Sageata Albastra de dimineata, pe la vreo 9 sau 10. Am fost azi cu masina, si la intoarcere l-am injurat de tot calendarul pe ala care a zis ca Romania nu are nevoie de autostrazi.
corbex
Pai n-avem. Se face curind benzina 6 lei si ne vor ajunge soselele astea, asa cum sint.
cosmin_2300
Corbex, cine are nevoie de mașină merge cu ea indiferent de prețul benzinei.
Mașina este în continuare rentabilă. De ex. diseară plec pe litoral. Trenul m-ar costa 80ron*5=400 de lei.
Benzina 100% nu mă costă atât.
Marty
Cosmine, pentru calatorii in maxim doi, merita sa iei trenul, altfel nu renteaza financiar.
cosmin_2300
Chiar și așa Marty, trenul te costă 160 de lei + taxi de la gară (dacă ai ceva mai multe bagaje).
Dacă mergi cu maxim 100 km/h, consumi benzină de maxim 250 de lei (la 600 km, înseamnă o medie de 7%). Părerea mea e că încă nu merită trenul.
Să nu mai zic dacă vrei să mergi la clasa 1 ...
Merced
Care inca? Mai degraba vrei sa zici nu mai merita trenul. Ca au fost vremuri in care merita, da' dupa '89 s-a dus rentabilitatea lui pentru oameni. In tarile civilizate sa mergi cu trenul e mai ieftin decat sa iei autocar/microbuz, numai la noi e invers...
Marty
Pentru mine, un drum dus intors de Constanta inseamna o cheltuiala de cel putin 250 de lei. Cu trenu' ma costa sub 170 de lei. Am parcat masina linga gara, asa ca si la dus si la intors n-am avut nevoie de taxi.
Lostboy
Și în gara din CT. ai parcată o bicicletă?
sorin1983
alta masina smile.gif
radian
Nu bre, din gara Constanta il asteapta un coleg de forum caruia ii plateste 100 de lei, pentru dus / intors pe traseul gara - statiune.

Dar, 170 + 100 < 250 ... biggrin.gif
CGB
QUOTE(Marty @ 11 Aug 2011, 21:17)
P.S.: Cam ce trebi ai matale pe litoral de ai atita timp sa stai pe plaja si observi atit de bine detaliile? Politie sau jandarmi? 04.gif

politaii e prosti icon_mrgreen.gif

cu trenu' e marfa. au reparat astia calea ferata si merge brici. m-o vizitat muierea cat o frec p-aici si-o venit cu trenu (rapidu'). din bucale pana-n constanta a facut fix 2 ore si 20 minute. ba chiar cica a ajuns mai devreme cu 10 minute decat trebuia. 26 lei beletu (la reducere). pret intreg 50 lei. da' merita, decat sa-ti faci nervi cu masina. si trenu' cica belea. cu aer conditionat, curat, scaune confortabile.

taxiu p-aici e 1,8 lei km. plus ca au si astia autobuze (1,7 lei calatoria). si mai au si bus d-ala cu etaj. 4 lei turu'. si de 4 lei te invarte prin constanta si mamaia de te plictisesti. cu masina e nasolut ca-i belea cu parcatu'. e plin de masini cu rotile blocate prin mamaia.
tribunul
In 2 e ok cu trenul, in 2 si 1/2 lucrurile se schimba radical.
yoncv
1/2 fiind un borac urlator? Atunci da, e o problema, de cand Marty merge cu trenul... wink.gif
Marty
QUOTE(Lostboy @ 12 Aug 2011, 10:12)
Și în gara din CT. ai parcată o bicicletă?
*

Nu, da' la iesirea din gara e parcate multe microbuze. 10 lei pina in Mangalia.


QUOTE(radian @ 12 Aug 2011, 10:44)
Nu bre, din gara Constanta il asteapta un coleg de forum caruia ii plateste 100 de lei, pentru dus / intors pe traseul gara - statiune.
*
Unu' dintre colegi a fost atit de amabil incit sa-mi ceara fix banii de benzina, 30 de lei. Da' am luat microbuzu', n-am vrut sa deranjez omu'.
Markos
Io va scriu dintr-o camera de hotel nesimtit de mare, de ma pierd prin ea. Cu vedere la mare, între balcon si valuri sunt doar 30 de metri de plaja. Evident, exista si uairlez si spirtoase straineze incluse în pachet. Lipsesc doar algele, astia nu cred ca importa, n-au bani. Litoralul romanesc sax.
Marty
Grecule, un' ej ma, in ce statiune? Ca ma contactara oltenii sa-mi zica ca-i marea Naspa la Albena si Nisipuri, mai jegoasa decit la noi, si ca abia la Nessebar e pixda. E adevarat sau nu?
Markos
Asa o fi. Io-s aici: www.miramar.bg
Marty
QUOTE(Markos @ 13 Aug 2011, 01:13)
Asa o fi. Io-s aici: www.miramar.bg
*


Ai riport! Corect e www.mira-m-ar.bg, niu cum ai scris tu! nono.gif
Markos
pardon, de fapt e http://www.miramar-bg.com/en/ blush.gif
daniM
250.000 de oameni la mare?! blink.gif S-a spart conducta;de fapt e week-end prelungit
neumann
QUOTE
Obzor este cunoscut ca una dintre cele mai cunoscute statiuni de pe tarmul Marii Negre. Complexul Miramar se inscrie pe aceeasi linie fiind unul dintre cele mai luxoase hoteluri pe care le poti gasi in Bulgaria.

Respectabilul hotel, situat pe cea mai frumoasa si fina plaja a fost inaugurat in Iunie 2006 oferind un ambient extraordinar destinat relaxarii si petrecerii vacantei intr-un mod cat mai placut. Ore intregi petrecute pe plaja, practicarea uimitoarelor sporturi acvatice, minunate calatorii si tururi pe bicicleta intr-un cadru natural inconjurat de dune de nisip.


Grecu se da cu bicla pe dunele de nisip radmasa.gif
Filip
Marty, te lasa pe tine inima sa tii bunatate de Lancer in parcare? rolleyes.gif
Victoras2001
QUOTE(Markos @ 13 Aug 2011, 01:18)
pardon, de fapt e http://www.miramar-bg.com/en/  blush.gif
*


Deci esti un porc! mad.gif

Si basti pe litoralul bulgaresc. Aici e vorba de ala romanesc. wink.gif
Markos
Deci io am ramas tampit.

Stateam azi la piscina cu privirea îndreptata spre un balcon de camera. Apare femeia de servici. Se apuca SA STEARGA PRAFUL DE PE BALCON. Cu o carpa, fiecare balustrada. Dupa care, cu un mop, cauta panze de paianjen inexistente, undeva pe sus. Dupa care, cu alt mop, a spalat balconul. Dupa care a intrat în camera, s-o faca si pe aia bec.

Daca ceri asta la noi, ori se kk patronul pe el de ras, ori demisioneaza toate femeile de servici dupa 2 zile. Sau ambele.
neumann
QUOTE(Marty @ 11 Aug 2011, 22:17)
I Am observat asta pentru ca-n tot acest rastimp ma toca gagica la cap ca "uite, n-ai vrut sa mergem cu masina cai aglomeratie si nu e nici dracu' pe sosea. VEZI???" si nu se lasa pina nu-i raspundeam. .
*



Pune si tu macar o mostra de raspuns, nu ne mai tine in suspans.


QUOTE
Daca ceri asta la noi, ori se kk patronul pe el de ras, ori demisioneaza toate femeile de servici dupa 2 zile. Sau ambele.




deci ambele femei de serviciu demisioneaza, cred.
radian
QUOTE(Markos @ 14 Aug 2011, 18:24)
Deci io am ramas tampit...
*



sad.gif sad.gif sad.gif
Victoras2001
doh.gif L-am pierdut si p-asta. sad.gif
kum
QUOTE(Markos @ 14 Aug 2011, 19:24)
Deci io am ramas tampit.


Wellcome in the club! imbratisare.gif
tribunul
Sper ca n-aveti multe locuri libere.
Marty
QUOTE(daniM @ 14 Aug 2011, 10:40)
250.000 de oameni la mare?!
*

Unde plm ca am impresia ca erau toti pe DN1 in seara asta.

QUOTE(Filip @ 14 Aug 2011, 16:33)
Marty, te lasa pe tine inima sa tii bunatate de Lancer in parcare?  rolleyes.gif
*

A? blink.gif
Markos
Adevarul e ca am întalnit si aici destule specimene deosebite, tarani borati adevarati, adica. De-aia jegosi, bineuronali, burtosi, rasi în cap sau tunsi nr unu, cunoasteti sigur specia. Si, ca un facut, evident ca toti sunt romanasi. Ii auzi de la 40-50 de metri, ca-s prea bazati ca sa-si deplaseze fizicul, prefera sa urle. La nevasta ("adu, fai, patru beri încoa'!"), la boraci ("mai taci ba, tu-ti cristelnita ma-tii!!"), la preteni ("Vasileee, ai fazut ce cur beton are poloneza aiaaa?!!") samd.

Din fericire, io vorbesc cu personalul în bulgara. Chiar mi-am permis cateva glume cu moldoveni si olteni, cu baietii de la bar, s-au kkt aia pe ei de ras tongue.gif Urasc baietii la fel de tare specia descrisa mai sus.
Merced
Bulgara deci. Pai bine ma, tu in loc sa-l iei pe profesor la masline il duceai la castraveti? ohmy.gif
kum
QUOTE(Markos @ 15 Aug 2011, 18:34)

Din fericire, io vorbesc cu personalul în bulgara.

nedumerire.gif
C a t a l i n
Rădăcini dă demnitar. cool.gif
GoGu
Salutari de la Mamaia-Sat! Anul asta macar am vedere misto de la fereastra, ca de aproape se vede mizeria...
Markos
pfoa, io am marea mai aproape cool.gif
Iulikk
Plm... ce curat e acolo mellow.gif .
corbex
QUOTE(Marty @ 15 Aug 2011, 02:22)
Unde plm ca am impresia ca erau toti pe DN1 in seara asta.
A?  blink.gif
*


De unde, erau pe DN 7C[attachmentid=1627743220]
C a t a l i n
Da, veneau cu avânt de pe podul otoman!

ydaniel
cand se va asfalta si transretezatul lumea se va muta acolo.
tribunul
Se retrag in munti?
corbex
Exact!
Marty
Nea Orbex, se ajunge cu masina acolo? E drum decent, nu fac pietre la rinichi din cauza plombelor cazute?
cdadan
Mai sus de Vidraru iti rogi moartea indiferent de suspensii. Nu recomand. dry.gif
corbex
Masina + 1 si 1/2 ore de urcus dispre sud sau 30 minute dinspre nord(Balea). Urcusul dicpre sud e o frumusete. Mersul pe jos face piciorul frumos. Plombele s-au ieftinit, merita!

Nu-l ascultati pe Cdadan! E un defetist!
Victoras2001
QUOTE(corbex @ 15 Aug 2011, 21:45)
Mersul pe jos
*


impiedica omul sa innebueasca de frica. wink.gif
corbex
Parca ziceai ca ti-ai pus bucse din cauciuc siliconic. Nu vrei sa afli daca-s bune? icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.