Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Curier rapid pe ma-sa
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
YRX
Mama ce m-au enervat!
Am primit si eu un colet de la un coleg forumist prin celebra firma de curierat rapid Cargus. Respectivul coleg imi confirma pe 9 sept livrarea si faptul ca voi primi coletul pe 10 (a doua zi). Stau acasa toata ziua, asteptand curierul, care n-a binevoit sa vina. Spre seara sun la Cargus, sa vad ce se intampla si tanti de la telefon imi spune dulce ca "baiatu' a venit, dar nu m-a gasit acasa". Eu ii spun ca nu se poate, am fost acasa, ea nu si nu. Sunt reprogramat pentru a doua zi (11 sept). Las pe cineva acasa (ca mai tebuie sa si muncesc, totusi), cand vin dupa amiaza iar ciuciu pachetul, iar sun la Cargus, iar imi spune ca "baiatu' a fost iar, dar nu a raspuns nimeni la interfon". Eu o intreb care interfon, ca cel de la intrare este stricat de 1 an si usa-i larg deschisa, ea o tine pe a ei, ma reprogrameaza pe 12 sept.
Pe 12, pe la pranz sun la Cargus si aflu ca nu voi primi nimic in cursul zilei si ca sa reprogramam pe 13 (sambata). Ma enervez, cer sa vorbesc cu un sef, ma suna unul care ma anunta senin ca asta-i situatia, el n-are ce face. Eu il intreb daca pe usa lui scrie "curier rapid" sau "curier lent", totusi s-au facut 4 zile, timp in care venea cu posta normala la sfert de pret.
El, un monument de nesimtire, o dadea inainte cu asta-i situatia si ca ma reprogrameaza pe 13 sept, il amenint ca fac reclamatie la OPC, el zeflemitor imi zice ca "asta este, n-am decat", astfel de dulcegarii au continuat vreo 10-15 min.
Pana la urma, nerezolvand nimic cu acest idiot, m-am dus la Otopeni la sediul lor si mi-am ridicat singur coletul.
Deci atentie cu ce curier trimite-ti prin tara, Cargus, cel putin, pare asociatia idiotilor si nesimtitilor, luni ma duc la OPC cu jalba-n bat.
aphophis
daca lucrezi la un birou, eu (in locul tau) ceream sa mi-l livreze la birou (daca nu e ceva naspa)
YRX
Nu-i nimic naspa.
Am dat adresa de acasa pentru ca am avut cateva zile libere si in general este cineva in permanenta acasa, dar rahatu' ala de curier n-a venit (cu toate ca a costat vreo 400 si ceva de mii trimiterea). Am mai primit trimiteri cu alti curieri fara probleme (Fan curier, DHL etc.).
Cel mai mmult m-a enervat faptul ca incearca sa te prosteasca in fata.
SilviuB
Ai avut ghinion de data asta cel mai probabil. Eu nu am avut probleme cu nici o firma de acest fel.
Merced
Data viitoare incearca cu Nemo. Cargus sau FanCurier sunt praf.
BoomPunk
TOATE firmele de curierat au probleme de genul...Dar aici nu trebuie invinuita firma-n sine,ci mai ales curierii care nu-si fac treaba,sau cei care-i acopera.Nu cred ca cel care ti-a raspuns era vreun sef,mai degraba cineva care s-a dat drept sef si cu care ai discutat degeaba.Dar...desi nu vreau sa fac reclama de nici un fel vreunei firme de curierat,trebuie sa spun ca firmele mari si titrate de la noi,au ajuns la un nivel de autosuficienta,de greata fata de clientii mici,ei bazandu-se in proportie de 75-80% pe firmele cu care au contracte de transport si de unde le iese banul gros.Poate ca unele firme mai mici se descurca mai bine la capitolul atentie pentru client,dar cei mari lasa de dorit.Cam la fel ca in orice domeniu in aceasta tara minunata in care am avut nenorocul sa ne nastem...
hash
Ia sa dezgropam putin:
http://www.telegrafonline.ro/1180645200/ar..._trei_luni.html

Curiero e firma de 2 lei, de 4 luni trebuiau sa-mi livreze un catalog Quelle.
YRX
QUOTE(BoomPunk @ 13 Sep 2008, 15:26)
... trebuie sa spun ca firmele mari si titrate de la noi,au ajuns la un nivel de autosuficienta,de greata fata de clientii mici...
*


Pai tocmai, este momentul sa-i mai dam jos din sferele inalte, de asta am facut topic-ul, comunitatile online folosesc in general pentru schimburi asemenea curieri, poate le mai scad incasarile si nu-si iau primele de Craciun.

QUOTE(hash @ 13 Sep 2008, 15:33)
Ia sa dezgropam putin:
http://www.telegrafonline.ro/1180645200/ar..._trei_luni.html

Curiero e firma de 2 lei, de 4 luni trebuiau sa-mi livreze un catalog Quelle.
*


Aaa, deci eu cu 4 zile sunt mic copil ?
giany911
Voi nu stiti ca nu prea e chef de munca in Romania .... in nici un domeniu? Zi totusi mersi ca e vorba de un curier fara chef de munca si nu un doctor ...
ageana
Confirm problemele cu Cargus si FanCourier.
Folosesc destul de des serviciile de curierat, dar pe cat posibil incerc sa folosesc posta normala. Chiar daca mai intarzie, macar platesti putin biggrin.gif
Jack Daniel's
Vorba lui Ageana, prefer Posta Romana...macar e ieftin smile.gif
Amedeus
Mai au si preturi de doua ori mai mari ca Posta Romana. (Prioripost)
Pentru un colet care nu depasea 100 gr. am platit la posta 19 lei si la Cargus 40. mad.gif
Jack Daniel's
Nu mai apelati la firmele astea de rahat si or sa isi revina sau or sa dea faliment.
Amedeus
Chestia e ca de multe ori nu depinde de tine ci de cel care expediaza coletul. Nu puteam sa-i impun omului sa-mi trimita cu posta, daca el voia cu Cargus.
Jack Daniel's
Eu am evitat sa cumpar prin curier, dar uneori intr-adevar nu ai ce face. Cand mi-am cumparat GPS-ul am primit prin curier marfa. sad.gif
cristio_79
Am patit-o si eu.M-a sunat curierul,m-a intrebat daca la ora X sunt acasa.A trecut o ora dupa ora respectiva,au trecut doua,el nu a mai aparut.Il sun si-mi spune ca nu a gasit pe nimeni acasa.Am inceput sa fac spume.
Imi spune ca vine a doua zi dimineata la 9.Da' de unde.La ora 16.00 m-au apucat toti dracii si m-am dus peste ei.Si da-i scandal.Cauta aia pachetul pe acolo si nu gasesc nimic.Pana la urma am inceput sa le rascolesc eu pachetele si am dat de el pe sub niste cutii cat toate zilele,cu toate ca scria pe el mare pe el sa se vada de la 10 metri:"FRAGIL".
Si da-i iar scandal.Pana la urma unul care era sef de tura a inceput cu scuzele,ca nu ma costa absolut nimic si alte vrajeli.I-am zis ca daca desfac pachetul si gasesc ceva busit inauntru vin peste ei din nou.
Inainte de asta,mai apelasem de cateva la serviciile lor si nu a fost nici o problema.La ora convenita au fost la adresa.Probabil ala care a fost pe zona respectiva in acea zi nu avea ghid si nu a gasit blocul,cu toate ca explicasem si adresa este undeva la strada principala.
Ultima data cand am folosit serviciile unei firme de curierat a fost acum doua luni,cand am comandat niste toner pentru imprimanta.Pachetul (de fapt era o cutiuta de forma unui cub cu latura de aprox. 15 cm) cantarea maxim 400 de grame (trei fiole de toner a cate 100 ml fiecare+un stick) si m-a costat 30 lei transportul.Continutul costa 50 lei.
puiu82
QUOTE(BoomPunk @ 13 Sep 2008, 15:26)
TOATE firmele de curierat au probleme de genul...Dar aici nu trebuie invinuita firma-n sine,ci mai ales curierii care nu-si fac treaba,sau cei care-i acopera.Nu cred ca cel care ti-a raspuns era vreun sef,mai degraba cineva care s-a dat drept sef si cu care ai discutat degeaba.Dar...desi nu vreau sa fac reclama de nici un fel vreunei firme de curierat,trebuie sa spun ca firmele mari si titrate de la noi,au ajuns la un nivel de autosuficienta,de greata fata de clientii mici,ei bazandu-se in proportie de 75-80% pe firmele cu care au contracte de transport si de unde le iese banul gros.Poate ca unele firme mai mici se descurca mai bine la capitolul atentie pentru client,dar cei mari lasa de dorit.Cam la fel ca in orice domeniu in aceasta tara minunata in care am avut nenorocul sa ne nastem...
*



Subscriu si corectez un pic proportia,cred ca 90-95% se bazeza pe contracte.
Daca ati stii domniile voastre cate vorbe grele am auzit de la diversi clienti,eu fiind boul care salveaza turma..... si asta doar pt. ca unora le e lene sa dea un telefon sau sa lase o avizare in usa( un sticker).
@ YRX, aveai toate datele specificate pe colet?(adresa corecta si nr de telefon).
Daca da,curierul care raspunde de acea zona e un mare nesimtit,ca sa nu zic altfel....
Sa va mai spun ca respectivul nu va pati nimic...n-are rost sa va insir motivele.
Cu respect,un curier rapid.
P.S.Uitati-va bine la semnatura mea excl.gif excl.gif
BoomPunk
Ca sa completez ce-a scris puiu,am sa spun ca atat de mult se bazeaza curieratul de la noi pe contracte,incat daca cumva nesimtitul de curier,isi permite sa deranjeze cumva onorata firma(chiar si in situatiile in care acest curier sta ore intregi peste program ca sa le ia comenzile,aceste firme au cerinte imposibile sau angajatii acestor firme sunt nesimtiti la maxim cu el),risca sa fie concediat,sau i se opresc bani din salariu,in asa fel incat pleaca el singur,intr-un cuvant se calca peste cadavre,se face totul ca sa nu fie pierduta firma cu contract.In cazul persoanelor fizice,se schimba situatia...Radical.
YRX
QUOTE(puiu82 @ 14 Sep 2008, 02:53)
@ YRX, aveai toate datele specificate pe colet?(adresa corecta si nr de telefon).
Daca da,curierul care raspunde de acea zona e un mare nesimtit,ca sa nu zic altfel....
*


Evident ca adresa era corecta, chiar am vrut sa primesc expeditia.

Tot pe curierul de zona il suspectez si eu de nesimtire, dar ce mi s-a parut aiurea a fost incercarea celor de la firma de a-l acoperi, de a-i gasi scuze.
O organizatie profesionista trebuie sa aiba un mecanism intern de autoreglare, cu ajutorul caruia sa poata elimina disfunctionalitatile sau oamenii care nu sunt potriviti pentru locul pe care-l ocupa. Si principalul "input" pentru acest sistem sunt tocmai reclamatiile clientilor care trebuiesc investigate macar.
Sincer, nu inteleg de ce practica sistemul Mafiei unde unul apara pe celalalt si Don-ul pe toti, lucru valabil de altfel prin multe organizatii romanesti.
volint
QUOTE(YRX @ 14 Sep 2008, 07:02)
Evident ca adresa era corecta, chiar am vrut sa primesc expeditia.

Tot pe curierul de zona il suspectez si eu de nesimtire, dar ce mi s-a parut aiurea a fost incercarea celor de la firma de a-l acoperi, de a-i gasi scuze.
O organizatie profesionista trebuie sa aiba un mecanism intern de autoreglare, cu ajutorul caruia sa poata elimina disfunctionalitatile sau oamenii care nu sunt potriviti pentru locul pe care-l ocupa. Si principalul "input" pentru acest sistem sunt tocmai reclamatiile clientilor care trebuiesc investigate macar.
Sincer, nu inteleg de ce practica sistemul Mafiei unde unul apara pe celalalt si Don-ul pe toti, lucru valabil de altfel prin multe[B] organizatii romanesti.
*




ERATA: "multe" se va inlocui cu "TOATE" in textul e mai sus excl.gif

Spor!!..
puiu82
QUOTE(YRX @ 14 Sep 2008, 08:02)
Evident ca adresa era corecta, chiar am vrut sa primesc expeditia.

Tot pe curierul de zona il suspectez si eu de nesimtire, dar ce mi s-a parut aiurea a fost incercarea celor de la firma de a-l acoperi, de a-i gasi scuze.
O organizatie profesionista trebuie sa aiba un mecanism intern de autoreglare, cu ajutorul caruia sa poata elimina disfunctionalitatile sau oamenii care nu sunt potriviti pentru locul pe care-l ocupa. Si principalul "input" pentru acest sistem sunt tocmai reclamatiile clientilor care trebuiesc investigate macar.
Sincer, nu inteleg de ce practica sistemul Mafiei unde unul apara pe celalalt si Don-ul pe toti, lucru valabil de altfel prin multe organizatii romanesti.
*



Stii de ce il acopera?
1. Pentru ca, omul isi face treaba 90%.
2.Pentru ca, daca il concediaza pe loc,cine ii ia locul a doua zi?
3.Pentru ca,trebuie sa cunosti cat de cat strazile,sa stii sa faci o factura,sa stii sa mergi cu masina,sa stii sa te descurci cu ghidul in fata si toate astea cer timp.
4. Pentru ca,daca colegul meu e concediat,eu nu o sa mai am 50 de adrese pe zi ,o sa am 100 pana vine altul si cel putin 1luna dupa ce vine o sa am 75-80 de adrese si misiunea de al invata si atunci va intreb eu:de unde atata timp sa le fac pe toate?
5.Pentru ca e imposibil sa existe strada si curierul asa cum cred unii clienti ca suntem.
6. Pentru ca e nepotul,varul,cumnatul,unchiul,etc al sefului,sefutului,sefuliciului,secretarei,etc......
@ Volint,majoritatea s-ar potrivi mai bine wink.gif
Bafta!
YRX
Din punctul tau de vedere este corect ce spui. Normal ca nu ti-ar conveni sa muncesti mai mult sau sa faci pe dadaca cu un nou-venit.
Dar, din punctul de vedere al organizatiei, care nu mai ajunge la nivelul de performanta cu care se lauda din cauza unei verigi slabe, lucrurile nu prea stau asa. Trebuie sa corecteze problema, nu neaparat prin datul afara, exista si alte mijloace.

Incerc o analogie cu o echipa de fotbal, sa zicem Steaua. icon_mrgreen.gif
Daca echipa merge struna, construieste, creaza faze periculoase, preseaza dar Neaga (sau alt atacant) rateaza tot ca prinde, care crezi ca va fi solutia logica pe care Lacatus o poate da, astfel incat echipa sa nu faca un rezultat prost? Inlocuirea cu alt jucator a celui in cauza. Oricum, cand rezultatul este prost publicul blameaza intreaga echipa, cu toate ca, in realitate, de vina sunt unul sau doi jucatori.
B30KDT
dupa cum spunea si puiu este vorba despre nesimtirea agentului respectiv
in loc sa-si duca livrarile pe care le are in program prefera sa stea sau sa-si faca spagile mai intai.
2dor
Noi la firma am avut probleme cu toti, la rand i-am luat si pana la urma am ajuns la TNT. Din pacate nu au contracte decat cu firmele dar pana acum sunt chiar buni. Aia de la Fan Courier ne-au pierdut un pachet si cucu, nu l-am vazut nici pana astazi.
IRONICK
QUOTE(puiu82 @ 14 Sep 2008, 11:32)
Stii de ce il acopera? [...]2.Pentru ca, daca il concediaza pe loc,cine ii ia locul a doua zi?
Sau se schimba locul de munca. Ca nu te tine nimeni in postul ala.
fnp
Daca nu te gasea casa trebuia sa-ti lase instiintare in cutia postala.
puiu82
@ Yrx,corect,dar steaua are jucatori de rezerva,o firma de curierat nu are soferi de rezerva,care sa isi faca treaba mai bine decat titularul de zona wink.gif
@ Ironick,se poate sa vad si eu postarea originala,inainte de editare?
@2dor,nu exista firma perfecta,mai devreme sau mai tarziu o sa aveti motive de nemultumire si cu ei.
@Fnp,firmele de curierat nu avizeaza in cutia postala,ci pe usa apartamentului,firmei sau usa scarii de bloc daca nu pot intra.
Nici livrarile nu se fac in cutia postala,se fac doar pe semnatura,cu stampila firmei,cnp-ul sau seria unui act de identitate in cazul persoanelor fizice.
IRONICK
QUOTE(puiu82 @ 15 Sep 2008, 12:13)
@ Ironick,se poate sa vad si eu postarea originala,inainte de editare?
Am adaugat "Ca nu te tine nimeni in postul ala."
YRX
QUOTE(puiu82 @ 15 Sep 2008, 12:13)
@ Yrx,corect,dar steaua are jucatori de rezerva,o firma de curierat nu are soferi de rezerva,care sa isi faca treaba mai bine decat titularul de zona wink.gif
*


Transferati de la alte echipe sau din alte domenii laugh.gif
"My point" era ca din cauza unui "jucator" suferiti cu totii (chiar tu ai spus ce injuraturi ti-ai luat din cauza altora care nu si-au facut treaba). Problema este ca din punctul meu de vedere "inamicul" este Cargus (si nu X-ulescu sofer pe care nici nu-l cunosc) ca doar datorita lui (firmei) am facut un drum pana-n Otopeni, la o ora de varf, pentru a-mi recupera coletul. Si am platit pret intreg.
andrew14_maverick
Toate firmele de curierat au probleme cateodata, se mai pierd sau intarzie chestii. AWB-urile nu sunt completate mereu ca lumea. Firmele romanesti sunt mai nasoale de obicei decat cele internationale care au filiale la noi.
ady77
Am si eu o problema cu o firma de curierat.

Firma la care lucrez datoreaza unei firme de curierat niste bani pentru niste livrari.
O firma cu care colaboram, din Italia, ne-a trimis prin intermediul acestei firme un colet, pentru acest serviciu firma din Italia achitand contravaloarea transportului.

Acum vine problema, astia de la firma de curierat nu vor sa imi dea coletul pana nu platim datoria fata de ei invocand un paragraf de pe spatele AWB-ului care dupa ce e scris minuscul mai e scris si in engleza.

Intrebarea mea este in caz ca ii dam in judecata intrucat din cauza nelivrarii la timp a coletului de catre ei, intarziem si noi livrarea catre firma italiana, am avea castig de cauza?
sorin1983
nu mai simplu platiti datoria? bine va face si daca are o clauza scrisa poti sa ii dai in judecata daca n-ai ce face:)
Marty
ady77, lasa-ma sa ghicesc... E vorba despre International RomExpress aka reprezentant FedEx? 04.gif
Platiti ce va cer aia, luati factura si facturati la rindul vostru pe nenea italianu'.
ady77
QUOTE(sorin1983 @ 17 Nov 2008, 10:24)
nu mai simplu platiti datoria? bine va face si daca are o clauza scrisa poti sa ii dai in judecata daca n-ai ce face:)
*


Pai ce legatura are sula cu prefectura? Pentru ce a luat bani firma de curierat de la aia din Italia daca nu fac serviciul pentru care sunt platiti?
Clauza scrisa e in engleza si noi deocamdata traim in Romania.
Si modalitatile de recuperare a debitelor sunt altele in Romania, ca asa vine oricine si iti ia de prin casa ceva daca nu platesti la timp o factura. Eu credeam ca firma de curierat e firma de curierat, nu firma de recuperatori. Chestia ca ei isi exercita un "drept de retentie" cum l-au numit ei pe un bun care nu e al nostru, intrucat acel colet contine niste accesorii care ar urma sa fie puse pe ceva si retrimise in Italia. Deci ei opresc accesoriile care sunt proprietatea firmei din Italia pentru o datorie a noastra.

@Marty e vorba de alti destepti.
AL
nu au dreptul sa va conditioneze... respectiv relatia voastra cu forma de curierat (adica debitele, litigiile etc.) cu poate conditiona relatia firmei italiene cu firma de curierat... in acest caz firma italiana e cea care a semnat un contract si a achitat pentru un serviciu care nu este prestat... voi anuntati firma italiana ca astia nu livreaza si italienii pot sa-i dea in judecata sau, mai rau, sa anunte politia pe motiv de furt (retinere fara drept a unui bun care este al lor si care a fost incredintat doar pentru transfer)... bunurile din colet nu pot constitui gaj decat cel mult pentru plata contractului respectiv... nu si pentru altele, mai ales ale partenerilor, adica a altor persoane fizice/juridice... parerea mea e sa le tremita italienii o notificare prin avocat premergatoare actionerii in judecata... si sa scrie acolo de niste daune cu multe zerouri care ar putea fi pretinse, plus de sesizarea pentru aspectul penal...
ady77
In urma raspunsului pe care i l-am dat la notificarea trimisa de ei, mi-au trimis pachetul, se pare ca i-am speriat tongue.gif
Como
Trebuie sa trimit 4 cauciucuri in Germania, puteti sa-mi recomandati o firma de curierat? Eventual sa nu coste cat pretul gumelor. Sau mai bine cumpar alte cauciucuri de acolo?
ydaniel
prefer posta romana.
apunake
QUOTE(Como @ 6 Sep 2010, 21:29)
Trebuie sa trimit 4 cauciucuri in Germania, puteti sa-mi recomandati o firma de curierat? Eventual sa nu coste cat pretul gumelor. Sau mai bine cumpar alte cauciucuri de acolo?
*



Como, nu cred că vrei sa știi cât costă să trimiți 50 de kg în Germania în regim de curierat rapid. Mai bine le duci personal pe jos, trase cu sfoara.
Dacă totuși nu ai altă variantă, folosește coletăria Poștei Române. Mai este și varianta coletăriei prin CFR, dar nu e chiar foarte rapidă. Ambele au dezavantajul că nu includ sistemul door-to-door (presupun că nu vrei chiar desk2desk smile.gif ).
george_scala_2004
QUOTE(Como @ 6 Sep 2010, 22:29)
Trebuie sa trimit 4 cauciucuri in Germania, puteti sa-mi recomandati o firma de curierat? Eventual sa nu coste cat pretul gumelor. Sau mai bine cumpar alte cauciucuri de acolo?
*



salut,

dhl, ups. numa' ca preturile wacko.gif si nu inteleg: cind multi prefera sa cumpere de afara de ce faci invers ? blink.gif

http://www.dhl.ro/ro/express/expediere/locatiile_dhl.html

http://ups.ro/content/ro/ro/shipping/dropo...#Bucure%C5%9Fti
corbex
Sint cauciucuri pentru cunoscatori.
sonnic53
tot legat de un curier si asa ca scriu aici . am pus un colet la Curier NEMO pe data de 28.09.2010 la ora 17:00. pe data de 29.09.2010 la ora 13:00 coletul a ajuns in Bucuresti la destinatar. astazi in 30.09.2010 ma asteptam sami vina rambursul , suma pe care am ceruto pe pachet. nimica. mam dus la ei la firma si cica nu vine azi, ci tocmai pe 5.10.2010 sa ma duc ca fac 4 zile lucratoare bani ( ca cica vine weekendul ). DE UNDE ATATAAAAAAAAAA? ati mai trimis careva cu NEMO ? asa de mult dureaza sami aduca bani inapoi de la client ? :| mersi
kum
Creca sior fi zis:"Mai dal in masa, ca asta nu stie sa scrie! Lasal sa mai astepte cateva zile!" nedumerire.gif
sonnic53
mersi de raspuns . e plina lumea de voi . deci e cineva care stie sigur daca atat face ?
Markos
@kum: carei legatura dintre cum scri si bani? te bagi situ nseama aiurea.
kum
Din pacate se umple lumea de voi! Noi devenim din ce in ce mai putini! sad.gif

30 Sep 2010, 15:40:
QUOTE(Markos @ 30 Sep 2010, 15:38)
@kum: carei legatura dintre cum scri si bani? te bagi situ nseama aiurea.
*


Da ma grecule! Ca chilotu'n coor! biggrin.gif
sonnic53
nai alta treaba ?smile.gif ce treaba are cei de la Nemo cu scrisu ? daca ei scriu tot pe foile alea cand se trimite ceva ... da tu ati faci niste legaturi de ...


deci nimeni chiar nu stie ? sa ma duc la ei ,le cer bani ? ce fac ? cum sa astept pana marti ? poi mai repede venea cu posta... mersi
Richelieu
QUOTE(sonnic53 @ 30 Sep 2010, 16:37)
mersi de raspuns . e plina lumea de voi .
*


Eu as zice ca din contra, e plina lumea de voi, ceilalti, care nu stiti sa scrieti si sa vorbiti, dar tineti nasul sus.

30 Sep 2010, 16:42:
Vad ca a fost kum mai rapid decat mine.
Markos
ba nene, parcai forum literal aici.
kum
QUOTE(Markos @ 30 Sep 2010, 15:49)
ba nene, parcai forum literal aici.
*


Te dreaq de grec! biggrin.gif

<span class='edit'>30 Sep 2010, 15:52:</span>
QUOTE(sonnic53 @ 30 Sep 2010, 15:41)
nai alta treaba ?smile.gif ce treaba are cei de la Nemo cu scrisu ? daca ei scriu tot pe foile alea cand se trimite ceva ... da tu ati faci niste legaturi de ... 
...

Deci io sincer nu inteleg nimic din ce ai scris! blink.gif

Auzi, tu ai permis de conducere? :nedumerit:
Daca da, cum l-ai luat?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.