Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Muzeul Dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
Pages: 1, 2
VladSoare
Nu știu de muzeu, dar la Cobălcescul de pe splai era o frumusețe de 1100 în showroom... boboc. wub.gif
Venisem pentru Duster, dar mi-aș fi schimbat opțiunea rapid dacă ar fi fost de vînzare. biggrin.gif
tunderbird
Sunt destule la vanzare... unele chiar superboboc... daca esti dispus sa renunti la banii pentru Duster... smile.gif
Modus
QUOTE(IRONICK @ 14 Jul 2014, 21:34)
Cine mai cumpara Dacia in Romania?
*



http://bestsellingcarsblog.com/2014/07/09/...n-market-up-75/

tunderbird
De pe un alt forum, din cercetarile unui bun coleg si prieten:

S-au apucat de strans dacii pentru viitorul muzeu. Din gama Dacia 1100 au una verde 57 cu nr. B13GSD. Mai jos un fragment dintr-o articol publicat pe intranetul uzinei:

"Dacia lansează un proiect amplu vizând recuperarea, restaurarea și punerea în valoare a vehiculelor din patrimoniul său istoric.(............)
Și dumneavoastră puteți contribui, în condiții avantajoase, la completarea colecției de vehicule istorice a mărcii Dacia. Dacă sunteți proprietarul sau dacă aveți cunoștințe care se află în posesia vreunuia din modelele indicate mai jos, vă rugăm să contactați Vocea Clientului, la nr. de telefon: 0248 500 000 sau pe mail, la adresa: vocea.clientului@daciagroup.com. Dacia 1300 break (producție până în 1978), Dacia 1320, Dacia 2000. Dacia 1410 Sport, Dacia 1309, Dacia 500 (Lăstun), Dacia Nova 523, Dacia Nova 524"(....)


O oportunitate deosebita pentru cei ce vor sa se imbogateasca de pe urma putregaiului din curte.
Squirrel
Mă îndoiesc de faptul că vor „putregaiuri”. Nu văd ce interes ar prezenta un asemenea exemplar într-un muzeu.
tunderbird
Bineinteles ca nu! Doar ofera conditii avantajoase! radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.