Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ultimele versiuni.
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
PaulT
Nav N Go iGO8/R3 series - v8.3.4.142975 (May 11 2010)

Eu pe asta il folosesc..
C@talin
biggrin.gif msms

acuma ma chinui sa facprimo sa merga cu data.zip de 320 240 sa vad si io noua jucarie,desi stiu ca r3 e cel mai ok smile.gif
PaulT
Ce aparat ai?
C@talin
mio p560 tongue.gif e vechi
PaulT
Primo parca cerea procesor de 400Mhz.. De aia intrebam. Si vad ca ai...
Aragorn
Am si eu o rugaminte mare de tot smile.gif
Imi puteti spune si mie ce versiuni de basemap si ce harti sa folosesc ca sa ajung ok pana in Franta ?
Aparatul este un HTC HD 2, versiunea iGo este Nav N Go iGo 8.3.4.102680.
Hartile care le am acum sunt :
Basemap 2009.02
Franta 2009.12 - data Source Tele Atlas B.V. 100312
Romania 2010.03 - Topmap Zrt. 100520

Sunt ok astea ? Se impaca intre ele ?

Puteti sa imi spuneti va rog ce versiune de harti pt Ungaria, Austria, Germania, Luxemburg sa caut sa fie ok si sa mearga ?
Daca aveti o lista, puteti pls sa imi dati un copy si pt Italia si Spania ?
Multumesc frumos de tot!

PS : ca back-up am un gps mai vechiut - un Fujitsu Siemens N520 la care merge doar iGo My Way Plus 2006. Hartile pt el le-am updatat acum 1.5-2 ani. Au mai continuat cu update-uri pentru iGo 2006 ?

Multumesc tuturor mult de tot!

Salut si spor la toate!
danmobile
Salut,

Am si eu o (mica) problema cu un Mio Moov 200. Am incercat sa-i pun iGO 8.3.4 dar indiferent de versiune da eroare ca n-are memorie suficienta...Am inteles ca are doar 32M. Acum incerc cu iGO 8.0.0.49545, dar nu prea stiu de unde sa gasesc niste harti noi. Am gasit Romania8.0Topmap_2009.12_100217.fbl, am pus-o in Maps, dar nu o vede iGO-ul(harta veche - Romania8_2008.01_080215 o vede)...Are cineva idee ce se intampla si unde gasesc niste harti noi pt iGO 8.0.0? unsure.gif

Multumesc anticipat.[B]
andreidi
Update: Circula pe internet (aceleasi surse "neortodoxe) un pachet numit iGO "8.3 All Map (Update 11.09.2010)". Mai departe va descurcati voi, ca nu degeaba au implinit 12 ani cei de la Google.

Eu folosesc momentan un pachet rusesc de harti, poi, building, etc. rusesc, care circula mai demult pe site-uri gen rapidshare.

Aragorn: Pentru traseul Romania-Franta, ti-ar trebui asa:
1) Romania_83_TM_2010.03_100520
2) Hungary_83_NQ_2010.Q1_100712
3) Austria_83_NQ_2010.Q1_100715
4) Germany_83_TA_2010.06_100716

Le poti gasi in pachetul scris de mine mai sus, alaturi de toate celelalte.

danmobile: Incearca cu o versiune mai veche de iGO 8.3, poate merge si pe 32 MB RAM. Nu stiu daca iti va fi usor sa gasesti harti de actualitate pentru iGO 8.0.


LE: M-am tot gandit sa-mi instalez si eu iGO 8.3.4 (iGO Primo), insa cred ca tatalui mei i-ar fi destul de greu cu o noua interfata. Care este ultima versiune de iGO 8.3, non Primo ? Multumesc anticipat.
Alydor
Poti folosi
Romania_83_TM_2010.07_100805
Hungary_83_TM_2010.07_100812

@danmobile, dezactiveaza fisierul *.dem, adica nu il mai pui pe card. Am pus igo 8.3.x pe o nenorocire de aparat cu procesor de 200 Mhz si 24 Mb ram si se misca decent.
@andreidi - 8.3.X e Igo8, 8.4.X e amigo si 8.5.X e Primo.



Suma respectelor, Alydor
danmobile
Multumesc pt sfat Alydor, o sa incerc si asa...crede-ma ca mi-a mancat sufletul si noptile saracia asta de aparat...Deja am o saptamana de cand ma enervez cu el wacko.gif
Imi poti mai exact, ce versiune de 8.3 ai pus pe aparatul tau cu 24M si a mers? Ca sunt multe acum si sa le iau pe toate la test inseamna ca o sa o termin la anu'... unsure.gif

Suma multumirilor, biggrin.gif

Dan
Alydor
eu am pus 8.3.2.64873, la care am "uitat"sa ii pun si fisierul DEM, i-am dezactivat tot ceea ce inseamna chestii vizuale avansate.


Suma respectelor, Alydor
danmobile
Dezactivarea chestiilor vizuale avansate ai facut-o din meniul aparatului sau modificand sys.txt-ul? Imi poti spune te rog care ar fi modificarile ce trebuiesc facute si cum ar trebui sa arate sys-ul? Trebuie sa sterg si cladirile din content? unsure.gif
Vizavi de versiunea de iGO8 folosita de tine, ai pus-o pe aceea pt ca mananca putine resurse sau aia s-a nimerit?

Suma multumirilor,

Dan
Alydor
atat din meniu cat si din sys. in afara de port si baud poti sa stergi tot din el, restul le faci din meniu. Se scot si cladirile, ca versiune aia s-a nimerit..



Suma respectelor, Alydor
jakabjozsef
Va salut, as dori sa-mi spuneti cum e treaba cu hartile de navigare pentru IGO.
Am cumparat GPS-ul un Wayteq cu IGO-8 pe el ful europa, acuma am vazut ca a aparut o verisune mai noua de harti, dar ceva nu e in regula ca harta romaniei de exemplu are doar 3,5 mega dimensiunea fifierului, iar ce am eu pe aparat are 14 mega.
Stie cineva de ce este o diferenta asa mare intre cele doua harti?
Multumesc anticipat.
meetee
Salut,

Am si eu o intrebare (sau de fapt mai multe intrebari), legata de un navigator Blaupunkt, Lucca 3.3 EE FEU, care pana acum a stat in cutie, sigilat si intr-un final a ajuns la mine
banuiesc ca softul si hartile de pe el sunt destul de vechi si neactualizate, lucru care as dori sa il schimb si sa il pot folosi la parametrii maximi sa zic asa
din cate vad eu, in fisierul SETTING.INI de recovery de pe DVD-ul din pachet, \recovery\source\system\ , calea folosita pentru initializarea softului de navigare e "pathNavi: \My Flash Disk\iGO\Lucca.exe", probabil asta inseamna ca softul folosit din flash e iGO
Intrebarea mea e cum pot sa 'updatez' acest soft pe flash (daca merita sa fie updatat pe flash) sau daca e de ajuns sa pun pe cardul SD un alt soft (iGo probabil) mai nou cu harti , cladiri, POI... actualizate. Si daca e de ajuns cum pot sa fac asta?
Sau poate e de ajuns sa 'copiez' hartile noi/updatate pe card? Sau pe flash (cum fac asta?) ?

Multumesc anticipat pentru raspuns smile.gif
Manuel
Stiti cumva care-i cea mai noua/buna harta pentru Mio v.3.2? Multam!
eugen_b_e
Cea mai noua harta a Romaniei pentru Mio v3.2 este Romania_2008.10_090120.fbl , aparuta la inceputul anului 2009, deci destul de veche. Pune alt soft pe aparat, un igo8 sau primo.
Manuel
Multam, Eugen!
STORMTROOPER
Care-i ultima harta pentru Romania, compatibila cu iGo8.XXXXX. Am una din 06.2010 si se pare ca da rateuri. Il pun sa caute o adresa din Pitesti si nu vede decit orasul, nu si strazile.
Multumesc anticipat.
Lostboy
Eu folosesc Romania_83_TM_2010.10_101207.
STORMTROOPER
Multumes frumos pentru recomandare.Merge foarte bine.
betamax
QUOTE(Lostboy @ 30 Apr 2011, 20:46)
Eu folosesc Romania_83_TM_2010.10_101207.
*



Bun. Si de unde (sau cum) se poate obtine asta?
kaspersky
la bacanie ai incercat?
betamax
Inca nu, in Bucuresti sunt foarte rare pravaliile de acest gen, iar la Pitesti ajung doar o data pe luna si atunci la sfarsit de saptamana, cand eventualii bacani supravietuitori au inchis bacania.
Dar poti sa mai vii si cu alte sugestii, la fel de inteligente.
klaus
google.gif
IRONICK
QUOTE(Lostboy @ 30 Apr 2011, 20:46)
Eu folosesc Romania_83_TM_2010.10_101207.
*
Mai bine folosesti Romania_83_TM_2011.03_110428.fbl
corbex
Sa traiesti, coane! Cautat, gasit, pus!
LuluMOB
Si chiar si mai buna pare Romania_83_NQ_2011.Q1_110405.fbl
skorpio_bog
Pentru Romania ca nivel de detaliu sunt cele mai bune hartile de la TopMap. Navteq nu e asa completa ca Topmap.

Pt Europe, ultima harta este Q1.2011 de la Navteq.
LuluMOB
NQ deja a depasit TM pe zona Iasi. Cartarea drumurilor e mai completa (NQ e singura ce contine centura deschisa in toamna), rutarea se face mai corect, starea drumurilor e mai corect reflectata. TM stagneaza de un an de zile.
Alydor
Pe NQ, am avut surpriza sa gasesc inclusiv localitatatea in care stau cu toate strazile . Ceea ce e bine... NA, TA TM, sunt departe de asta...


Suma respectelor, Alydor
Stavreschi
Pe un MIO P350 care deși vechi văd că îl ține bateria tot 3-4 ore... ce mă sfătuiți să pun dintre Mireo, Spirit și Miomap 2008 ???
eugen_b_e
Pune Mireo 3.1 . Este singurul soft actualizat permanent.
Vezi ca a aparut si Mireo ViaGPS 4.0 .
PaulT
Sau toate 3 in mariaj. Folosesc aceleasi harti, deci ar fi nevoie de un spatiu suplimentar infim. Eu le tin cu hartile in Mireo si celorlalte le-am dat calea catre folderul cu harti. Mireo Via gps 4.0 arata bine, dar inca nu are decat hartile Greciei si Croatiei(parca).
corbex
QUOTE(Alydor @ 25 May 2011, 14:51)
Pe NQ, am avut surpriza sa gasesc inclusiv localitatatea in care stau cu toate strazile . Ceea ce e bine... NA, TA TM, sunt departe de asta...
Suma respectelor, Alydor
*


NQ are toate ulitele dintr-un sat, se intimpla sa nu aibe drumul catre acel sat icon_mrgreen.gif
hkarcsi
QUOTE(eugen_b_e @ 30 May 2011, 10:17)
Pune Mireo 3.1 . Este singurul soft actualizat permanent.
Vezi ca a aparut si Mireo ViaGPS 4.0 .
*



Salut! Ai incercat sa pui Mireo pe PDA Mio P350. Te rog sa ma ajuti cu detalii, am incercat dar cand ajunge la "loading language resources", iese din program.
Multumesc!
LuluMOB
Au aparut hartile 2011.Q2
Alydor
Nu cumva Q3?


Suma respectelor, Alydor
LuluMOB
Mai conteaza? tongue.gif Oricum, sunt cele de dupa Q1.
AL
as avea nevoie si eu de updateuri cat mai recente pentru iGO8... doar hartile, cat mai multe tari europene... eventual linkuri valabile pe mesageria privata... multumesc mult
AL
multumesc tuturor celor care mi-au raspuns smile.gif
skorpio_bog
QUOTE(Alydor @ 16 Sep 2011, 19:08)
Nu cumva Q3?
Suma respectelor, Alydor
*




Nu, sunt sigur Q2. Insa am impresia ca sunt mai proaste decat Q1. Spre exemplu harta UK-ului este mai mica decat cea Q1. Cred ca momentan voi ramane cu hartile EU Q1 de la Navteq pana apar unele mai bune.
PaulT
Setul Q2(FULL EU) are vreo 200MB in minus fata de Q1. Probabil or fi folosit o alta compresie a datelor. Oricum, si eu am rams momentan pe Q1. Oricum, inca nu sunt fisiere .fda si .ftr si nici harta Turciei nu a aparut...
Alydor
Harta turciei a aparut tongue.gif Turkey_R3_TM_2011.07_110812.fbl
Harta ro nu este cu mult mai mare decat cea dinainte dar am constatat ca au aparut numele la strazile de prin satele care in versiunea anterioara nu erau decat cartografiate. Ceea ce e un lucru bun.


Suma respectelor, Alydor
PaulT
Da, cea de la TM a aparut (Basarsoft de fapt). Eu de cea din pachetul NQ ziceam. Asa au facut si cu Q1.. A aparut Turcia Q1 dupa o gramada de timp. Si fara ea, hnr-urile de EEU sunt nefunctionale. tongue.gif
skorpio_bog
QUOTE(PaulT @ 22 Sep 2011, 13:33)
Setul Q2(FULL EU) are vreo 200MB in minus fata de Q1. Probabil or fi folosit o alta compresie a datelor. Oricum, si eu am rams momentan pe Q1. Oricum, inca nu sunt fisiere .fda si .ftr si nici harta Turciei nu a aparut...
*




Corect. vad ca lipsesc si 3dc-urile, fisierele pt 3d buildings. Oare daca le pun pe cele de la Q1 la Q2 or merge?
Alydor
Merg. Pe Q3 pentru EEU au aparut si buildingsurile si poiurile


Suma respectelor, Alydor
bygy007
Romania_NQ_2011.Q2_110829.fbl asta e ultima harta de la IGO merge la primo?
corbex
Merge. IGO8.3 si primo pot fi puse amindoua pe acelasi divais, folosind o baza de harti comuna, aflata in content-ul uneia dintre ele. Se face trimiterea in sys.txt la respectiva locatie a hartilor.
aladinro35
Sunt un nou membru pe aici..si indraznesc sa va cer ajutorul celor mai experimentati..
Am intrat in posesia unui Asus R700 inutilizabil cu hartile existente si as vrea sa il aduc la nivelul zilelor noastre..asa ca mi-ar ajuta orice sfat..si legat de harti si de soft..aici sau pe PM. Pana acum nu am folosit decat garmin si chiar nu stiu mare lucru despre Igo8..
Multumesc anticipat!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.