Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Geamuri electrice
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Forte
De pe forumul celalalt am luat ... 0722.532.932 numarul lui MArcu ... care cica monteaza geamuri electrice ...

Cine stie mai multe sa ne dea si noua cateva detalii ...
Anonymous
La Renault Service (iesirea spre Valul lui Traian, dupa Post Control pe stanga) au anunt 2.600.000 lei geamuri electrice. Pretul e cu tot cu montat.
anakyn13
poti sa fii ceva mai explicit in ceea ce priveste locatia acelui service Renault ?
Bogdan.spd
QUOTE
De pe forumul celalalt am luat ... 0722.532.932 numarul lui MArcu ... care cica monteaza geamuri electrice ...



Cine stie mai multe sa ne dea si noua cateva detalii ...


Pai ai intrat si pe tutoriale la geamuri electrice ..... ce detalii sa-ti mai dau...

Eu le am de prin iunie si inafara de o piulita slabita, n-am avut nici o problema cu geamurile. Merg la fel ca in prima zi si sunt multumit de ele.

Am observat la Andu, care si le-a pus pe la inceputul anului ca la el culiseaza mai usor, dar asta tine de curbura usii si a geamului ... asa ca nu pot sa te sfatuiesc decat sa-ti montezi si tu DAR evita motorase slabe (romanesti) pt ca nu vor face fata la frecarile din usile de la (S)Nova.

Bafta!
Anonymous
Salut, Am si eu pe DSn Clima geamuri electrice fata si cel din stanga cam "moare". De cE? :?: si mai e o chestie se aude cam tare cand il lasi in jos sau il ridici . DE cE? :?:

trimiteti mail la Alexandrub@3dup.com pleaseeeeeeeeeeeee

biggrin.gif
Alberto
Salutare oameni buni! sa revenim un pic cu geamurile electrice pentru DSN-urile noastre:

- ce preturi se mai practica anul acesta prin Bucuresti ?;

- locatii noi ?.

PS. astep raspunsurile voastre



O zi buna tuturor

DSN Confort
AlexV
4 milioane si ceva si cu un modul inca un mil jumate. preturile sunt de azi, luate din targ.
Alberto
QUOTE
4 milioane si ceva si cu un modul inca un mil jumate. preturile sunt de azi, luate din targ.


Multumesc mult si astep in continuare noutati de la voi.



O zi buna tuturor si DSN-urilor voastre

DSN Confort
MMihai
Veau si eu o poza sa vad cum arata !!!!!!! Se imbina bine cu tapiteria???? :?:
Tudor B
Stie cineva o locatie prin Ardeal unde se monteaza geamuri electrice pe DSN?
AlexV
cauta la timisoara ca acolo e producatorul.
neamih
in targ la una din tarabe, vinde unu macaraua electrica de geam de la solenta, se poate pune la dsn, dar mai trebuie si partea electrica, in rest nimik, el asa mi-a zis. costa 1400k o macara.
fanelaru
ia de vezi aici geamuri electrice si preturi destul de recente:

http://www.daciaclub.ro/viewtopic.php?t=5598
B 32 BUG
EU AM GEAMURI ELECTICE DEMULT .VA DAU UN SFAT SCHIMBATIVA CEDERU ALA MIC DE AFARA DUPA GEAM SI LASATIL FARA CLEMELE ALEA DE FIER .DAR SA FIE NOU .SAMI SPUNETI DUPA ACEA CUM E laugh.gif [color=blue][/color]
AG 17 XLX
salut
eu am pus geamuri electrice de SLZ cu 2 mil, cu tot cu butoane de Logan (pe impuls) si ala de pe stanga cam agata un pic sus cand se salta
cred ca nu este pozitionata bine macaraua...
Liviu
Arata foarte bine, felicitari!

Cat au costat butoanele alea ?
AG 17 XLX
100.000 bucata, din uzina mi le-a dat un tip
e super sa apesi o singura data si se ridica geamul singur..., nu mai stai cu mana pe buton.
bafta
AG 17 XLX
si uite cam cum se vede noaptea...
gl01bxg2003
sunt din Galati si am fost pe la magazine sa intreb de macara electrica de Solenza. La un singur magazin mi-a zis ca au dar a spus ceva ca sunt vreo 3 modele si ca daca nu stiu exact cum arata sa nu ma incumet. Stiti vreo ceva despre asa ceva? mai multe modele de macara electrica la Solenza? are cumva careva poze?
Mad MAX
si cat mai costa nu ti-au spus?
Head
Avetzi idee de niste preturi actuale? Eventual din Bucuresti? Multzam
gl01bxg2003
astept totusi un raspuns..
stie careva ca exista mai multe modele de macare electrica la solenza?
si daca da, care se potriveste la supernova?
Altis
6.000.000 la Adras??
Scuze dar parca Adras sunt aia de langa Podul Grand pe linia metroului usor...
bogdan_o
La SLZ exista un singur model de macara. De potivit se potriveste, AL si-a pus asa ceva, dar nu fara multe modificari.
B 32 BUG
asd
robertt
azi, 10.05.2005 am primit o oferta. 3.200.000 lei fara montaj. bucuresti
NikeFF
in primul rand sal all.. desi m-am inscris anul trecut, n-am postat aproape deloc pt k n-am considerat necesar sa ma bag si eu in seama, in fine..

am o supernova si am cumparat azi macaralele de geamuri electrice slz la 3,2 mil de care a scris robertt mai sus.. problema (rugamintea) mea: caut pe cineva care sa mi le monteze ca la o anumita firma din targ.. mi-au trantit un super pret.

deci va rog f mult care va pricepeti sau aveti macar o cunostinta priceputa, pm sau yahoo mess pe idu paul4ss sau 0724307076. mersi mult, bafta tuturor
Liviu
Daca nu te grabesti tare (2 sapt), si ai un loc unde se poate lucra, o bormasina si putina bunavointa, te ajut eu sa ti le montezi .... Priblema ramane insa a firelor trase si a butoanelor. Sau ti-ai luat kit cu totul ?
NikeFF
am tot ce-mi trebuie (kitul este complet, iar loc de lucrat si bormasina fac rost).. de grabit nu ma grabesc, dar sa-mi spui SIGUR daca ma ajuti k ar fi aiurea sa stau 2 sapt si nici dup-aia sa nu rezolv nimic. hai mai vb pe pv sa=mi zici si un pret. ms sal
dsn_dani
QUOTE(Tudor B @ 8 Nov 2003, 00:05)
Stie cineva o locatie prin Ardeal unde se monteaza geamuri electrice pe DSN?
*



ai gasit cumva intre timp?
madkat
am gasiiiiiiiiit fratzilor - va intalniti punetzi bani si-mi luatzi o bere biggrin.gif
uitati nr de tel al baietzilor de la Tm care fac geamuri el. de SRN - 0256 291 957 Electric Life - si pretzul e de vreo 3 mil si un pic inclusiv transport etc. Vin in kit complet cu intrerupatoare fire bla bla bla... smile.gif
va mai zic dupa ce mi le livreaza cum s-au potrivit dar n-ar trebui sa fie probleme

irinel75
salutare..cum se cheama firma????au un site ceva???sau doar telefonic se poate lua legatura cu ei????
asa am gasit eu la autowatch... Modul Inchidere Geamuri Electrice 2.100.000lei 210,00RON modul pentru 4 geamuri
deci????
si adresa de mail a persoanei de vanzari dany@autowatch.ro..asa ca cine isi ia , astept pareri..spor!!!
madkat
Electric life timisoara - si nu au site pe mail -am intrebat cand am dat telefon...
madkat
si vezi ca la autowatch ce au e un modul care lucreaza impreuna cu alarma sa inchida geamurile (deja electrice) cand incui masina wink.gif - deci nu macaralele....
cristyyy2003
No Comment!!!!

huh.gif

QUOTE
Stimate Domn,
Setul de geamuri electrice pentru fata se compune din :
- macara cu motoreductor
- cabluri
- 3 butoane actionare

Pret cu instalare si TVA = 4.550.000 lei (455 RON)
Garantie 18 luni

Cu respect,
Dan Radulescu

madkat
k - cine ar fi dan radulescu...? ce firma adica...
cristyyy2003
QUOTE(irinel75 @ 20 May 2005, 10:04)
....si adresa de mail a persoanei de vanzari dany@autowatch.ro..asa ca cine isi ia , astept pareri..spor!!!
*


AutoWatch Bucuresti
madkat
a... da - dar tzia-u trimis oricm pretul la alt articol - nu cel de 2 mil si ceva de care ziseseshi prima oara, nu? no offense smile.gif
cristyyy2003
no offense.......scrie si tu de asa maniera incat sa inteleaga toata lumea.
iar in al doilea rand eu am trimis mail la aia ca sa vad cat costa si m-am convins ca nu costa cat se zvonea pe aici 243.gif
Besstie
am inteles ca preturile vehiculate mai sus erau pentru toate cele 4 geamuri. Dar daca vreau doar pe fata, cat ma costa? stie cineva? De preferinta, as vrea la o firma din bucuresti...
Liviu
Ai inteles gresit.
Preturile vehiculate sunt NUMAI pentru geamurile fata !
madkat
azi imi vie kitul de geamuri el. de la Timisoara - modelul de SRN cu butoane montate pe usi - dupa ce le montez (probabil weekendul asta la tzara biggrin.gif ) va zic cum a ieshit - oricum sunt modelul de care s-a mai vorbit aici pe forum (nu cel de Solnitza)
Antrax
Si eu vreau sa-mi pun geamuri electrice si am gasit la un prieten 4 motorase. Trebuie doar sa vad daca le pot potrivi si ii dau o bere pe ele. In alta ordine de idei mi-a zis cineva ca tot in TM se pot gasi sisteme de genu UNIVERSALE, care se potrivesc pe orice masina, si costa in jur de 600 000 lei bucata.
Liviu
Ai dreptate cu sistemele "universale". Aceste sisteme de fapt se aplica pe axul unde in mod normal intra manivela geamului.
In concluzie, iti poti pune servomecanism pe geamuri dar axul unde in mod normal intra manivela va ramane acolo si, crede-ma pe cuvant, nu sunt deloc estetice.

Mai bine dai un ban (adica LEI, nu BAN de forum, din ala cu care nu mai poti accesa forumul smile.gif) si stai mai in fata decat sa incerci improvizatii fel de fel.
madkat
ii dau dreptate lu' Liviu
kitul complet pentru SRN merita banii sa stii - vine cu ABSOLUT tot, fire, stechere, papuci, suruburi, plastice, schema de montaj, chiar si dopuri pt gaurile manivelelor...
o sa va zic dupa ce e gata
robertt
QUOTE(madkatweb @ 26 May 2005, 09:19)
ii dau dreptate lu' Liviu
kitul complet pentru SRN merita banii sa stii - vine cu ABSOLUT tot, fire, stechere, papuci, suruburi, plastice, schema de montaj, chiar si dopuri pt gaurile manivelelor...
o sa va zic dupa ce e gata
*



cum arata butoanele? sunt cele de la slz si se monteaza langa maneta de viteze?
bogdan_o
Nu. Se monteaza pe usi. La sofer o sa ai doua butoane iar lapasager unul singur.
irinel75
Fratilor..fiti mai expliciti..ce kit-uri ati cumparat , de unde?si la ce pret..?
va multumesc!!!!
madkat
uita-te mai sus in topic si o sa vezi detaliile firmei de la Timisoara si pretzul
Antrax
Nu stiu cum arata kitul universal dar cum a zis si Liviu ca se pune in locul manivelei asa ceva am auzit si eu. M-ar interesa butoanele de unde le pot cumpara. Planu ar fi ca si facut, daca se potrivesc motorasele. Ma gandeam sa-mi pun butoanele langa schimbator dar am ajuns la concluzia ca merg si pe usi. A mai incercat cineva sa puna motorasul de la o macara electrica pe cea de SN?? Daca da care sunt acestea??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.