Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Frigider Zanussi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
radian
QUOTE(cris71 @ 31 Aug 2010, 10:23)
E unul p'aci pe forum. Dragoselu, parca...
*



Mai are de asteptat...

Familia anunta cu multa speranta in suflet (ca nu-i va fi serios afectat bugetul) ca nenea doctorul a resuscitat bolnavul. L-a scos din coma, l-a pus sub perfuzii (termostat dus, l-a pus pe direct pentru 24 de ore caci nu avea modelul cu pricina pe stoc) urmand ca maine sa fie ca nou nout...

Bolnavul neavand asigurare medicala, interventia (transplantul de termostat) costa 60 lei. Mentionez ca a refuzat categoric orice spaga (pe motiv ca-i cu masina si nu-i loc nici de bere nici de tuica).

P.S. Care zicea-i ba, ca Zanussi nu-i marca buna... biggrin.gif
Merced
Eu.
corbex
Dupa ce-i pui termostat Arctic, o sa fie marca buna !
Merced
Sa nu-i puna de Dacie, ca dupaia rugineste.
radian
Da mai, dar, daca-i pune de Logan, o sa am un frigider fara moarte...
tribunul
si o sa-l tina minim 25 ani.
Merced
Chiar ma intrebam la ce-ti mai trebuie Zanussi-ul cand ai Logan-ul.... intrebare.gif
corbex
Daca-i ia termostatul sa-l monteze la frigider, o sa devina chiar combina frigorifica.
radian
QUOTE(Merced @ 31 Aug 2010, 11:44)
Chiar ma intrebam la ce-ti mai trebuie Zanussi-ul cand ai Logan-ul....  intrebare.gif
*



nedumerire.gif oi fi fiind si eu colectionar...
tribunul
vintage.
bmwh548
QUOTE(Merced @ 31 Aug 2010, 12:44)
Chiar ma intrebam la ce-ti mai trebuie Zanussi-ul cand ai Logan-ul....  intrebare.gif
*



Pai are Logan nu Espero...
mariuscond
Chiar daca sintem la cafenea (sper sa nu faceti bascalie...), am o belea cu un frigider zanussi:
In ultimul timp tre' sa-l dezghet saptaminal (mai rau ca pe un "fram" din ala vechi) pentru ca "face gheata" pe peretele din spate in dreptul 'canalului' ala de scurgere a apei, blocheaza canalul (numai in partea dreapta!) si apoi cind isi face din nou "dezghetarea automata" apa nu mai ajunge in canal si apoi in orificiul ala cu furtun pentru ca se prelinge pe gheata formata si pe peretele lateral pina sub sertarele pentru fructe/legume unde... ingheata.
Are careva idee ce se intimpla? Frigiderul este pe loc drept si reglat ca lumea la orizontala!
[attachmentid=1627654027]
vis-a-vis
Daca l-ai dat la maxim...
Ampt
Cred ca te-a lasat termostatul ! smile.gif
L-ai urmarit sa vezi la ce interval de timp se opreste ?
klaus
Si garnitura (magnetica) de la usa sigur calca bine?
Markos
da' ce-i, gospodina, sa calce bine?
C@talin
iaute aici gospodina

user posted image wub.gif
mariuscond
QUOTE(klaus @ 4 Sep 2010, 19:58)
Si garnitura (magnetica) de la usa sigur calca bine?
*
Cred ca asta ar putea fi:
[attachmentid=1627654047] [attachmentid=1627654048]
Gaura "efectiva" e cam de 3*1mm (in poza pare mai cascata...), oare o gaura asa mica poate duce la atita gheata?
M-am gindit sa intorc garnitura aia cu susul in jos sa vad efectul, dar m-am uitat acu' si nu m-am prins cum se poate scoate, daca stiti metode (ati facut asta pe la vreun frigider) poate imi spuneti si mie. Garnitura pare presata intre fata usii (tabla) si interiorul de plastic asta cu rafturile, da' nu tu suruburi, nimic...
vis-a-vis
Se baga fortat, are o "inima" pe mijloc, uneori e lipita...
bygy007
eu zic ca e normal la gaura aia sa faca gheata , dar gaura aia de scurgere este desfundata? ca eu am mereu problele cu ea , daca nu bag o sirma desul de lunga degeaba , de acolo se duce pe motor acolo are o tava in care se scurge apa si se evapora
mariuscond
Cred ca la asta e si lipita...
Am acoperit acea gaurica sa vad ce se va intimpla.
Multumesc pentru sfaturi/idei!

L.E. Gaura aia este desfundata, pe restul suprafetei din spate (aia care ingheata si se dezgheata) functioneaza normal. Tu ai problema cu infundatul... ai Arctic cumva? ( icon_mrgreen.gif )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.