Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: se balbaie motorul
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
giannicamara
.masina imi merge prost.dau sa plec cu ea dupa loc pleaca ca si cum ar merge in 3 buji.dupa cateva secunde isi revine.bag in treapta a doua accelerez se balbaie pana se tureaza mai mult si isi revine.filtru aer nou, filtru benzina nou, benzina buna, fise bune, buji noi, bobina lucreaza bine. ce are Dumnezeu stie.nu cred ca injectoarele ca la relanti merge bine..si pe liber turata se tureaza ok si nu tremura.am alergat o cam rau in seara asta.a inceput sa faca asa dupa ce am incins-o si am oprit o pentru zece min.cand am dat sa plec dupa ce "si-a tras sufletu" a inceput sa faca asa.dupa ce rezolva asta cred ca bag divort..deja ziua si problema.
ramsen
eu suspectez pompa de benzina...daca restul le ai schimbate numai asta poate sa fie...
andri1940
Era bobina...
http://www.daciaclub.ro/Bobina-stricata-sa...ft-t205266.html

ramsen
corect...se poate inchide topicul asta...sigur cel care l-a deschis a uitat sa ceara sa fie inchis...problema lui a fost rezolvata
giannicamara
bobina am probat o prima pe alte doua masini.merge. problema rezolvata... si a revenit.dupa care mi am adus aminte ca am bagat benzina de la un peco de la tara.fratilor astia chiar sunt nesimtiti, aveti mare grija de unde bagati zeama.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.