Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ce sa imi iau?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Lupamuttley
Eu te-am inteles foarte clar si am inteles prima parte a postului tau, dar partea cu loganu taxiu, nu stiu de ce te-a deranjat atat de tare in cat sa faci afirmatia urmatoare cu pejosu. Crede-ma ca la suma de 300 de euro cand am avut-o si eu inainte sa dau srn,imi doream tot logan,deoarece imi place ca o poti tuna foarte mult. Si loganu din 2006 ce te face sa crezi ca nu e alergata sau altceva? Ai condus vreodata un logan? ai dat in vreo groapa cu el ? Care a fost prima idee dupa ce ai dat, dal ma in .... ca e Logan(trebuie sa reziste). Vad ca suntem vreo 4 srnisti care am vandut masinile... am vandut vreunu masina buna? Fara rugina ascunsa de cumparator/mici defectiuni sau altceva? Nu cred... eu am dat-o cu amortizoarele fata curse si pompa de ulei trebuia schimbata ca scapa si "l-am pacalit" ca i-am dat cine stie ce masina buna,dar ea saraca mai trebuia 20 de mil sa fie asa cum exageram eu sau il faceam sa creada pe cumparator ! Asa sunt toate ,crede-ma ca daca eu nu ma pricep care timp de o luna am urmarit toate forumurile/anunturile/targurile atunci...


Stima si respect CGDBZ nu vreau sa purtam pica pentru nimic wink.gif!


Robert cumpara-ti o masina care ITi PLACE (interior/exterior/confort) . Bani bagai si in supernova,acum orice iti cumperi va fi mai scumpa... se strica...asta e macar se strica ceva care iti place, o tragi pe dreapta si in 2 luni o repari, dar nu te chinui sa repari o troaca si care sa nu iti placa. cumpar-o pe aceea de iti creaza un confort,cand iesi in oras sa fie aia mai frumoasa in parcare sa fie o alta masina fata de cele pe care le vezi in parcare la facultate... nu loganu lu tacsu ,golf 3 sau 4... Dar dupa cum am zis daca iti place poate sa fie si una dintre astea de mai sus !
robert1991
am dat acum multe apeluri.. la cea mai frumoasa are telefonul inchis smile.gif) o (fabia sedan) !

am mai gasit asa : Renault clio 2004 luna 12 , carte service cica 64000 km , cu aer , servo mai de toate , 1.4 3000 E , dar am impresia ca e bisnitar :|

un focus din 2003 proprietar , om ca lumea 3700.. nu stiu cat mai lasa ca atatia bani nu am :|

asa gasesc fiat punto la 3500 si din 2007 dar din cate stiu fiat-ul nu e masina buna..
and_rei
QUOTE(Lupamuttley @ 2 Apr 2011, 18:07)
Vad ca suntem vreo 4 srnisti care am vandut masinile... am vandut vreunu masina buna? Fara rugina ascunsa de cumparator/mici defectiuni sau altceva?
*



lucrul asta o sa l fac eu.trebuie sa repar aripile spate si cred ca dupa ii pun afis smile.gif
vallyyy
Cand aveam banii in mana aveam doua variante ,logan si cam vreo 1000 de euro pe langa sa-l fac cum vreau eu sau sa risc la o straina si fara prea multi bani ramasi pe langa .Aveam in gand ca daca imi iau logan voi regreta ,revanzarea deja nu o mai puneam la socoteala ,ma gandeam ca se va pierde mult si am zis sa risc si sa iau o straineza ,la ora actuala nu regret niciun minut pentru alegerea facuta , nu e perfecta (eu inca visez la un BMW dar nu sunt bani de intretinere),dar e peste logan din toate punctele de vedere.In 3000 de euro loganul e bestbuy ,e cinstit la pretul asta deci recomand DOAR LOGAN la banii astia daca vrei ceva relativ nou .Calitatea e decenta ,nu mi s-a parut niciodata ca exceleaza la ceva ,doar o masina decenta .Maine daca te duci in targ ai de unde alege un logan bun !Cred ca daca ajung si eu o sa ma uit expres de unul cu proprietar

<span class='edit'>2 Apr 2011, 20:56:</span>
QUOTE(robert1991 @ 2 Apr 2011, 18:18)
un focus din 2003 proprietar , om ca lumea 3700.. nu stiu cat mai lasa ca atatia bani nu am :|

asa gasesc fiat punto la 3500 si din 2007 dar din cate stiu fiat-ul nu e masina buna..
*



Daca e combi ,gri metalizat ,diesel si e proprietar din Pitesti(si sta pe langa scoala 2) ,iti zic ca se chinuie de prin septembrie sa o vanda la banii astia ,eu nu zic ca cere mult dar mi se pare suspect ca nu i-a dat nimeni pana acum ,adica au gasit ceva nereguli sau ce se intampla.Sa stii ca sunt uimit de calitatea fiatului doblo 1.9 diesel ,am pe cineva e al 6 lea proprietar si merge bine masinuta ,in schimb mecanicul meu care are stilo nu prea a avut noroc ca ii mananca ulei
Andrei_pack
Nu pot sa ma abtin dupa ce am citit postul lui Lupamuttley. " Nu cred... eu am dat-o cu amortizoarele fata curse si pompa de ulei trebuia schimbata ca scapa si "l-am pacalit" ca i-am dat cine stie ce masina buna,dar ea saraca mai trebuia 20 de mil sa fie asa cum exageram eu sau il faceam sa creada pe cumparator ! " Care e diferenta dintre tine si un bisnitar ? Exceptand faptul ca el numai cu asta se ocupa. Amandoi ati cumparat masinile , le-ati cosmetizat (tu te-ai si folosit de ea) si le-ati vandut la suprapret dupa ce ati mintit cumparatorul. Si asta la o masina pe care ai luat probabil 5000 ron , deci cumparatorul era o persoana destul de limitata financiar. Tu esti o panarama de om . Cat de idiot sa fii ??? Cat ? Tu nu realizezi ca ti-ai batut joc de persoana care ti-a cumparat masina ? Si mai prezinti si faptul cu nonsalanta. Fac pariu ca daca ma apuc sa caut in posturile tale gasesc o multitudine de critici la adresa bisnitarilor. Sau aia erau recunoscuti oficial? Sper ca cel care ti-a vandut 207-le sa-ti fi ascuns la randul lui o groaza de defecte si sa te lase cand ti-e lumea mai draga.Pentru ca esti prea prost pentru lumea asta !!!!!
Maskatu
Mai baieti, ati cam dat-o in sf-uri si omul habar nu mai are ce sa isi cumpere. De la 3000 de euro, dacii and stuff, am ajuns la fiabilitatea celor mai prestigioase marci germane de pe piata.

Eu zic asa. La 3000 de euro se incadreaza la limita cu un logan decent, cu macar un aer conditionat, sau o solenza scala, care sa zicem ca este mai de doamne ajuta comparativ cu o super nova.
robert1991
solenza pica din start..biggrin.gif dupa parerea mea nu se compara cu loganul..

clio ala albastru ma mai incanta.. dar nu stiu cati de reali sunt kilometrii.. daca nu o vinde astazi in targ saptamana asta ii fac o vizita.. e full fara jante decembrie 2004 , zice ca are si carte de service.. 3000 E
Maskatu
Ai dreptate. Nu se compara solenza cu loganul. Solenza fuge mai bine decat loganul, referindu-ne stricat la 1.4, si consuma si mai putin, si baga ac la fel de bine. Plus ca daca prinzi o scala din ultimul lot, cu maxim 60-70 mii km, te poti considera norocos. Dar gusturile nu se discuta...

bafta
Lupamuttley
QUOTE(Andrei_pack @ 3 Apr 2011, 04:05)
Nu pot sa ma abtin dupa ce am citit postul lui Lupamuttley. " Nu cred... eu am dat-o cu amortizoarele fata curse si pompa de ulei trebuia schimbata ca scapa si "l-am pacalit" ca i-am dat cine stie ce masina buna,dar ea saraca mai trebuia 20 de mil sa fie asa cum exageram eu sau il faceam sa creada pe cumparator ! " Care e diferenta dintre tine si un bisnitar ? Exceptand faptul ca el numai cu asta se ocupa. Amandoi ati cumparat masinile , le-ati cosmetizat (tu te-ai si folosit de ea) si le-ati vandut la suprapret dupa ce ati mintit cumparatorul. Si asta la o masina pe care ai luat probabil 5000 ron , deci cumparatorul era o persoana destul de limitata financiar. Tu esti o panarama de om . Cat de idiot sa fii ??? Cat ? Tu nu realizezi ca ti-ai batut joc de persoana care ti-a cumparat masina ? Si mai prezinti si faptul cu nonsalanta. Fac pariu ca daca ma apuc sa caut in posturile tale gasesc  o multitudine de critici la adresa bisnitarilor. Sau aia erau recunoscuti oficial? Sper ca cel care ti-a vandut 207-le sa-ti fi ascuns la randul lui o groaza de defecte si sa te lase cand ti-e lumea mai draga.Pentru ca esti prea prost pentru lumea asta !!!!!
*




Vei regreta cuvintele astea !
Uite ce am vandut eu: http://dacia.anunturi-auto.4tuning.ro/anun...-1-9842263.html si nu am primit decat 50 de mil pe ea. chiar vroia sa imi ofere 45, pe ce ? Pe foamea din voi? Am primit masina de la parinti(care sunt samsari) ,am samsarit-o eu cu vreo 25-30 de mil ca sa arate asa cum o vezi,iar peurma l-am fraierit pe cumparator.

Iar masina a fost cumparata in 2004 cu pretul de 110 milioane ! Numai pentru ca esti un om cu capacitati mintale reduse ajungi sa jignesti aiurea si fara sens, in loc sa iei in considerare ce am spus eu,ca poate pe lumea asta sunt doar un "mic pervers",fata de altii. Sfaturile si "nonsalanta" de care am dat dovada,inseamna ca nu sunt un om rau,ca altfel le pastram pentru mine si nu ti le mai spuneam tie draga cititorule. iar referitor cu pejou "sa ti se intample tie ce imi doresti tu mie" (-Parazitii)
vallyyy
QUOTE(Andrei_pack @ 3 Apr 2011, 04:05)
Nu pot sa ma abtin dupa ce am citit postul lui Lupamuttley. " Nu cred... eu am dat-o cu amortizoarele fata curse si pompa de ulei trebuia schimbata ca scapa si "l-am pacalit" ca i-am dat cine stie ce masina buna,dar ea saraca mai trebuia 20 de mil sa fie asa cum exageram eu sau il faceam sa creada pe cumparator ! " Care e diferenta dintre tine si un bisnitar ? Exceptand faptul ca el numai cu asta se ocupa. Amandoi ati cumparat masinile , le-ati cosmetizat (tu te-ai si folosit de ea) si le-ati vandut la suprapret dupa ce ati mintit cumparatorul. Si asta la o masina pe care ai luat probabil 5000 ron , deci cumparatorul era o persoana destul de limitata financiar. Tu esti o panarama de om . Cat de idiot sa fii ??? Cat ? Tu nu realizezi ca ti-ai batut joc de persoana care ti-a cumparat masina ? Si mai prezinti si faptul cu nonsalanta. Fac pariu ca daca ma apuc sa caut in posturile tale gasesc  o multitudine de critici la adresa bisnitarilor. Sau aia erau recunoscuti oficial? Sper ca cel care ti-a vandut 207-le sa-ti fi ascuns la randul lui o groaza de defecte si sa te lase cand ti-e lumea mai draga.Pentru ca esti prea prost pentru lumea asta !!!!!
*



Frate cosmetizarea e necesara ,am avut opelul la vanzare ceva vreme ,cand au vazut potentialii clienti presurile murdare si o gaurica la butonul claxonului (buba la astra G) au plecat .Deci conteaza sa fie spalata si aranjata .Asa gandesc romanii ,sa arate bine ,eu unul am zis ca daca vand masina nu o s-o spal la motor pentru nu e recomandat si pana la urma sa vada omul daca are curgeri de ulei etc ,dar de cosmetizat fi sigur ca o s-o fac ,chiar o polisez .E stiut faptul ca sunt foarte rare cazurile cand vinde cineva masina de buna ,majoritatea o vand pentru ca are ceva ,pentru ca e de bagat bani in ea etc ,rar pentru un upgrade ,romanul chiar daca isi face upgrade tine si vechea masina pentru a cara cu ea .Dupa ce o uzeaza , scapa de ea , o vinde "tipla "altuia .Nu contest mai sunt si exceptii de la regula ,dar sa fi norocos sa prinzi o ocazie
Astazi am fost in targ si m-am uitat expres de ceva loganuri ,gasesti ,ce-i drept de samsari la 2900 -3000 de euro ,am vazut decat o solenza de proprietar si un clio de prin 2002 de proprietar .In rest masini cu numar de Bucuresti
Lupamuttley
Vezi draga prietene amator de jigniri inutile, nu sunt singurul care gandeste cu voce tare sau care nu recunoaste ca ar face/a facut/sau va face asa ceva la o masina pe care o va vinde. Dar daca tu traiesti cu proasta impresie ca toata lumea este corecta ca tine e nasol si de asemenea daca crezi ca ai jignit inutil aici pe forum si nu ne v-om intalni in realitate sa te "sanctionez" putin , te poti considera norocos !
vallyyy
QUOTE(Andrei_pack @ 3 Apr 2011, 04:05)
Care e diferenta dintre tine si un bisnitar ? Exceptand faptul ca el numai cu asta se ocupa. Amandoi ati cumparat masinile , le-ati cosmetizat (tu te-ai si folosit de ea) si le-ati vandut la suprapret
*



Ca mai vroiam sa zic ceva in legatura cu afirmatia asta , e o diferenta foarte mare intre Samsar si Proprietar .Samsarul face lucruri de suprafata la o masina , are rugina pe oale nu e problema da un chit si o vopsea de tine o luna si hai cu ea la targ , proprietarul e ultimul care investeste in masina aia .Cand cumperi o supernova fi sigur ca proprietarul a fost ultimul care a facut o treaba buna la oalele alea (schimbate sau facute la tinichigiu cum trebuie)nu samsarul ,distributie ,directie etc ,proprietarul mai tine la buzunarul lui ,samsarul daca tine masina o luna poate sa o rupa in doua ca nu-l intereseaza o da mai departe .
Toti cosmetizeaza masinile inainte de vanzare , eu nu as face-o dar daca ma obliga piata ,ce sa fac ,sa pierd clientii ,asa nu o mai vand in veci ,ii dau omului ce-i place sa vada
Lupamuttley
Valy mai mare dreptate nu puteai avea.
QUOTE
eu nu as face-o dar daca ma obliga piata

Si te va obliga,pentru ca si eu cand ma uitam dupa astra G cautam poze cu masini fara gauri in claxon.

Prietene orice defect iti este acuns si de propietar ca pana la urma urmei ce iti doresti ca vanzator?! Sa primesti banii pe care ii vrei pe masina(sau poate un pic peste) sau sa fii corect cu ala care ti-o cumpara si vine cu replici de genu("Frate sa moara mama daca nu toti banii mei sunt 48 de mil ,bla bla dabia am facut rost de ei ,m-am imprumutat de la cineva,mama e bolnava,sunte 10 frati acasa..etc ? - tu esti "prostanac" si il crezi si lasi de la tine 2-3-5 mil , nu?) . Stai linistit ca era un taranoi ,care acum are deja lipit pe ea semnu de la nike pe luneta, cara saci de beton ,aparate de sudura si etc.(lucreaza in constructii) deci te astepti ce arata din masina aia,iar cel cu care a venit avea o SRN cu grila fata de solenza si zici ca era scoasa din tuning-mioritic.

Cat despre masina mea,da am luat-o de la un samsar,pentru ca nu putea sa fie masina adusa din afara,de un om serios. Mi-a placut,am verificat-o pe asta am cumparat-o ,problema mea pe viitor. Conteaza sa stii ce sa alegi si sa fii mai pervers decat cel care ti-o vinde.
vallyyy
QUOTE(Lupamuttley @ 3 Apr 2011, 11:15)
Valy mai mare dreptate nu puteai avea.

Si te va obliga,pentru ca si eu cand ma uitam dupa astra G cautam poze cu masini fara gauri in claxon.


*



E 100 lei capacul nou ,il schimb si ala are butoanele plastifiate ,alea nu mai mor ,desigur nu multi stiu de pasul asta wink.gif si le lasa asa sparte
Lupamuttley
Vezi nici eu nu stiam ca ma costa decat 100 ron...credeam ca trebuie alt airbag..pana mea.. cine stie ce inovatie sau batai de cap... si poate am trecut pe langa multe masini mult mai bune cu claxon stricat decat cele cu volan curat si cazaturi !


@Andrei_pack ... aveam o parere mult mai buna despre tine...dar dupa ultimu tau post m-ai facut sa mi-o schimb radical !
robert1991
si eu cand am dat supernova mea am lustruit-o inainte profesional contra cost , era un amortizor stramb , l-am schimbat(l-am luat din dezmembrari dar decat sa o las asa) , i-am zis omului ca ii bate o planetara si atat! toti facem asa!
and_rei
QUOTE(Lupamuttley @ 3 Apr 2011, 10:49)
Dar daca tu traiesti cu proasta impresie ca toata lumea este corecta ca tine e nasol si de asemenea daca crezi ca ai jignit inutil aici pe forum si nu ne v-om intalni in realitate sa te "sanctionez" putin , te poti considera norocos !
*



Muttley fara suparare dar gandesti ca un copil de 5 ani :|

@nu stiu de ce te ai apucat sa zici ca ai vandut o masina cu probleme.trebuia sa tii asta pentru tine.sunt lucruri care nu se spun asa oriunde.mai era unul pe forum care zicea ca el are pile la politie si ca daca ii ia cineva talonul il aduce inapoi.

@@si e normal sa speli masina inainte de vanzare si sa o aranjezi putin.omul daca o vede curata se opreste sa o vada insa daca ea e jegoasa vai de ea omul trece mai departe.e o chestie psihica
Lupamuttley
nu ianise ... nu este asa.. daca te jignea pe tine te ofuscai la fel stai linistit... cum ar fi sa iti spun": ianise darai intr-o groapa sa iti crape janta aia fara capac de dacia . Cum ar fi(spusa cu dusmanie , sau sa o interpretezi cu dusmanie?)

@ala cu talonu nu are legatura... este smecher..pana lui ..nu toti suntem la fel.
Nu am considerat o lauda sau altceva, spunand lucrurile acelea despre masina mea. Am vrut sa spun ca si un propietar vinde masina tot ca pe un rebut(rar sunt cei care le vand de bune si aici a se citi replica lui valy)
QUOTE
Ca mai vroiam sa zic ceva in legatura cu afirmatia asta , e o diferenta foarte mare intre Samsar si Proprietar .Samsarul face lucruri de suprafata la o masina , are rugina pe oale nu e problema da un chit si o vopsea de tine o luna si hai cu ea la targ , proprietarul e ultimul care investeste in masina aia .Cand cumperi o supernova fi sigur ca proprietarul a fost ultimul care a facut o treaba buna la oalele alea (schimbate sau facute la tinichigiu cum trebuie)nu samsarul ,distributie ,directie etc ,proprietarul mai tine la buzunarul lui ,samsarul daca tine masina o luna poate sa o rupa in doua ca nu-l intereseaza o da mai departe .


Poate nu am fost departe de un samsar,dar macar banii investiti in masina i-am facut pentru siguranta mea... iar micile defectiuni(pentru ca nu am dat-o cu motorul bubuit si cu podeaua ca in familia flinstone) le ascunzi pentru ca iti pare rau ca nu recuperezi banii pe care tii doreai pe ea.Daca venea unu si imi oferea 55 de mil fara sa negocieze,ii spuneam toate defectiunile... pentru fiecare 100 ron scazuti ,mai ascunzi un mic defect !
Andy_ACS
Ati ajuns departe cu povestile.
Nu e cazul sa generalizam in ceea ce priveste vanzarea. De exemplu eu inainte sa imi vand Supernova am fost cu ea la mecanic si i-am zis sa verifice tot si sa remediez tot, ca nu vreau sa ma injura urmatorul proprietar. I-am schimbat bucse, bielete de directie, ba chiar bujii si filtru de aer. Rezultatul - mecanicul a cumparat masina pentru el smile.gif

Bafta!
Lupamuttley
Andi acelasi lucru l-am facut si eu... Bucsi/bujii/pompa benzina(pentru ca am bagat odata motoron)/planetare ca trancaneau de la jantele alea mult prea mari si grele, dar nu poti sa repari tot si sa o vinzi de buna(mai ascunzi cate ceva) imposibil,daca imi spui ca nu este asa nu te cred(voi fi negativist).


P.S. Asta la banii astia ce o avea? http://www.autovit.ro/skoda-octavia-C18169519.html
Maskatu
S-au cam incins spiritele pe aici, drept urmare ar fi cazul sa inchidem. Robert nu are decat sa ia in considerare ceea ce considera el ca merita.

Robert, pentru curiozitatea noastra, cand reusesti sa cumperi masina, te rog un pm mie sau un report pe topic cu ce anume ai cumparat si cat ai dat, eventual mai multe detalii tehnice.

user posted image
Maskatu
redeschis la cererea initiatorului
robert1991
maskatu iti multumesc dar am intrebat pe forum-ul deschis de Lupamuttley si am primit raspunsul pe care il vroiam smile.gif
robert1991
ce parere aveti de chevrolet aveo hatchback? 2006 fara aer ! 2900 E ; are servo , geamuri , oglinzi , inchidere si cd player ! a fost luat in leasing , achitat ! este negru , motor de 1.2!

va rog sa nu mai fiti pe langa subiect..daca stie cineva ceva de chevrolet aveo , recomanda , nu...
CGDBZ
Despre Chevrolet nu stiu nimic dar vezi la bursa, era un Citroen la 3000 euro de vanzare, poate iti place.
argon
E fara aer, si de acolo nu mai conteaza restul.
robert1991
nu tin neaparat sa aiba aer wink.gif
theBeginner
Pana la urma ai luat masina din avatar?
fuzzzy
QUOTE(robert1991 @ 11 Apr 2011, 12:55)
ce parere aveti de chevrolet aveo hatchback? 2006 fara aer ! 2900 E ; are servo , geamuri , oglinzi , inchidere si cd player ! a fost luat in leasing , achitat ! este negru , motor de 1.2!

va rog sa nu mai fiti pe langa subiect..daca stie cineva ceva de chevrolet aveo , recomanda , nu...
*




Aceleasi plastice ieftine din Logan, poate chiar mai rau, consum imens pentru ambele motorizari de 1,2 si 1,4, abs-ul e un plus insa iti trebuie neaparat niste anvelope noi si calitative daca vrei sa te tii pe sosea. Anuntul pe care spui ca l-ai vazut spune ca masina e din 2006, deci sare lejer de 50-60k km, in cazul asta fiabilitatea scade vertiginos, te apropii de ceva cheltuieli cu partea mecanica.

Personal imi place mult cum arata acea masinuta, insa atat... designul de Giugiaro o face frumusica foc si e indeajuns de fasneata prin oras... insa daca ai de gand sa ii pui gaz doar ar merita din punctul meu de vedere...


l.e.: am avut de-a face cu un chevrolet aveo insa sedan, de prin 2009 parca, motorizare 1,4. La performante era peste ce poate supernova, insa repet: consumul este dezgustator de mare....

l.e.2: acum am vazut ca nu are aer... de ce te gandesti la ea? ia-ti ceva cu aer...
robert1991
nu am luat masina din avatar ! dar ma plimb zi de zi cu una la fel ! prietena o detine .. decat sa tin poza la avatar cu fosta tongue.gif

nu stiu de ce dar imi place cum arata..daca spuneti ca ia mult..ma gandeam ca la 1.2 are un consum bunicel..

[attachmentid=1627713019]
[attachmentid=1627713020]

trebuia sa ma intalnesc joi cu cineva in Bucuresti in legatura cu o Fabia Break full din 2006 , s-o pun pe tester , iar daca nu avea nimic o cumparam dar mi-a tras-o pe romaneste..nu mai raspunde sad.gif si imi placea mult ! asta e !
Fabia Break pot sa spun ca este masina mea preferata ! ma refer la bugetul pe care il am !
and_rei
aveo asta imi place si mie + ca poti sa l infrumusetezi cu niste jante frumoase o folie etc.instalatia de gaz costa 2700 ron (una buna).e o afacere si cu gazu asta
Maskatu
M-ai innebunit cu fabia. Nu stiu ce ti-a venit tie cu fabia. Sunt destule masini mult mai frumoase cu care te incadrezi la bani, dar daca tie iti place...

Chevroletul este mult mai ok ca tinuta de drum si aspect. Acum mai intervine ceva... intereseaza-te pe forumurile lor de consum, revizii, piese..etc.

bafta
vallyyy
QUOTE(robert1991 @ 11 Apr 2011, 12:55)
ce parere aveti de chevrolet aveo hatchback? 2006 fara aer ! 2900 E ; are servo , geamuri , oglinzi , inchidere si cd player ! a fost luat in leasing , achitat ! este negru , motor de 1.2!

va rog sa nu mai fiti pe langa subiect..daca stie cineva ceva de chevrolet aveo , recomanda , nu...
*




Motorul e lesinat pentru caroseria aia si aveo desi in SUA s-ar parea ca a luat mai multe stele la siguranta , la euroncap a iesit cam sifonata ,parca are o stea jumate ,loganul are trei stele .Dintre logan si aveo ,clar as alege loganul.Eu nu stiu unde le gasesti tu fabiile la 3000 de euro , eu acum 6 luni ce gaseam la fabia sa-mi placa ,adica 1.4 16v si neatinse,erau pe la 4500 de euro.
Inca ceva din ce stiu eu vag ce ai postat tu mai sus e Kalos ( http://www.euroncap.com/tests/chevrolet_kalos_2006/256.aspx ) nu Aveo ( http://www.euroncap.com/tests/chevrolet_aveo_2006/250.aspx )
sergiu-iulian
Mi-am cumparat si eu masina smile.gif golf 4,an fabricatie 2002,luna a 3-a,1,6 16 valve 105 CP,pret 3800 euro...poate cam mult am dat dar nu regret...
quick
ie urat aveo ala, nu ca fabia hatchback ar fi faina dar fabia breck sau sedan parca mai arata a masina. dar cand ai zis ca nu are aer cum zicea cineva mai sus nici nu mai conteaza, simplu si la obiect nu merita sa iei in zilele noastre o masina fara aer.

sergiu-iulian sa o stapanesti sanator si sute de mii de km fara probleme. nu ie mult 3800 daca masina ie inmatriculata.
BoR
QUOTE(sergiu-iulian @ 11 Apr 2011, 21:31)
Mi-am cumparat si eu masina smile.gif golf 4,an fabricatie 2002,luna a 3-a,1,6 16 valve 105 CP,pret 3800 euro...poate cam mult am dat dar nu regret...
*


Felicitari,s-o stapanesti si s-o conduci cu placere!
Ce ai facut cu Supernova?Ai reusit sa o repari?
sergiu-iulian
Multumesc de aprecieri...Am reparat-o si o mai am...raman si cu supernova cred...
ArtVandelay
E rulat in romania de cand s-a "nascut" ? sau adus din afara?
sergiu-iulian
Adus de afara...eu o sa fiu primul proprietar in Romania
vallyyy
QUOTE(sergiu-iulian @ 11 Apr 2011, 21:31)
Mi-am cumparat si eu masina smile.gif golf 4,an fabricatie 2002,luna a 3-a,1,6 16 valve 105 CP,pret 3800 euro...poate cam mult am dat dar nu regret...
*




Frumoasa masina si buna alegere in ceea ce priveste motorul rolleyes.gif , dar pretul de achizitie il cam pui si cu taxa unde vei ajunge la mult mai mult , una inscrisa pe tara din 2002 nu cred ca e doar 3800 de euro
sergiu-iulian
stiu stiu....taxa aproximativ +/- 500 euro...
GrOzOy
E un pret corect ,masina arata destul de ingrijita,mai ales daca are pana in 150.000 la bord.
ArtVandelay
Bine acum o sa puna argon un link de pe autovit cu niste cazane la 2500 de euro si o sa-ti spuna ca ai dat mult..
Maskatu
Cu 3800 iti luai doua woo-uri. biggrin.gif Frumos golfuletul. Avantajul cumpararii unei masini de afara este ca acolo nu prea se samsaresc autoturismele.
danciusergiu84
le samsaresc mai bine ca la noi, astfel incat nu-ti dai seama de probleme decat dupa cateva luni/ani
robert1991
felicitari sergiu-iulian ! s-o stapanesti sanantos !

o sa merg joi cred daca nu intervine ceva in Bucuresti sa vad Aveo ala si inca una :
un ford din 2004 luna a 9a , aer , servo..etc 1.4 benzina 75 cai , numai ca a atins-o putin , are bara fata noua si trebuie vopsita , plus un pic la capota unde i-a sarit un pic vopseaua(cred ca merge pictata)
Maskatu
Robert tu nu prea sti ce vrei. Ba iti place chevrolet, ba ford, ba skoda...

Masina rosie de sus a fost lovita frontal. Are spoilerul schimbat, si nici macar nu s-a sinchisit sa il revopseasca. Plus de asta capota nu este asezata la linie...
caphonne
Robert daca vi in Bucuresti si poti sa treci pe la Big vezi ca sunt acolo vreo 4 masini ok la maxim 5000 euro este un Megane 1.6 inca unul cu fundul scurt 1.5 mai este un Ford Fiesta un Bmw ok nu cazan asta daca te intereseaza vreuna din ele.
Eu mi-as lua pe langa noua achizitie un diesel mic in 3 usi motor mic fara turbo pe care sa il alimentez cu ulei ars biggrin.gif sau un tico pe gpl.
argon
QUOTE(robert1991 @ 11 Apr 2011, 17:30)
nu tin neaparat sa aiba aer wink.gif
*



O sa ti tu la vara si o sa fie prea tarziu.
Andy_ACS
Ca o opinie (stiu ca multi nu sunt de acord, dar de asta se cheama opinie smile.gif ) - eu m-as descurca cu o masina fara AC fara probleme majore. Am avut ani multi masini fara AC si nu am mai murit. Evident AC e un mare plus, dar pentru mine cel putin nu e un 'must have' - nu la buget de 3000E.
Eu mi-as cumpara si fara AC daca as gasi o ocazie foarte buna (masina care sa imi placa, la pret bun, in stare buna).
Adica il inteleg perfect pe robert1991. Avand un buget limitat, primeaza aspecte ca starea generala a masinii, nu dotarile.
Decat o vechitura obosita si lovita cu AC mai bine o masinuta mai noua si ingrijita fara.
P.S. In cazul in care te orientezi la ceva fara AC, ar fi totusi de preferat sa nu fie neagra, caci se incinge mai rau vara. Ceva alb/argintiu cred ca ar fi mai nimerit.

Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.