Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: masinutele mele SM
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
adifulful
MAINE E ZIUA CEA MARE PLEC LA EXAMENUL DE TEORIE IN VEDEREA OBTINERII PERMISULUI DE CONDUCERE!!!!!!!!!!!!!!!! Deci tineti-mi pumnii!!!! DOAMNE AJUTA
1310CL
Bafta !!! Sa lasi emotiile acasa,ca daciile is nerabdatoare biggrin.gif
roby_1300_rap
QUOTE(adifulful @ 21 Nov 2011, 19:01)
MAINE E ZIUA CEA MARE          PLEC LA EXAMENUL DE TEORIE IN VEDEREA OBTINERII PERMISULUI DE CONDUCERE!!!!!!!!!!!!!!!!  Deci tineti-mi  pumnii!!!! DOAMNE AJUTA
*


bafta seficule smile.gif smile.gif ia permisu sa poti sa iti scoti si tu din curte bijuteriile sofer1.gif sofer2.gif RO_flag.gif
aditza579
Daa, cam asa ceva.
adifulful
MULTUMESC TUTUROR
turbodxman
Bafta wink.gif
Greu e d'abia dupa (sa il pastrezi) smile.gif ... tenatia tongue.gif

norby_puma
Adi, spune-ne te rog, bei de suparare sau de fericire???
1310CL
Na,ai luat sala mestere? smile.gif
adifulful
VICTORIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE CU AJUTORUL LUI DUMNEZEU AM DEVENIT SOFER!!!!!!
Raduchu
Felicitari !!!
adifulful
QUOTE(Raduchu @ 23 Nov 2011, 17:15)
Felicitari !!!
*


multumesc !!! biggrin.gif biggrin.gif
1310CL
Mda,eu stiam ca ai pauza o saptamana intre examene,sala-oras......
norby_puma
Felicitari!
turbodxman
QUOTE(adifulful @ 23 Nov 2011, 17:11)
VICTORIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE       CU AJUTORUL LUI DUMNEZEU AM DEVENIT SOFER!!!!!!
*



cheers.gif sofer1.gif respekt.gif


app de volan, ti-ai luat Dacia 1300, Aro 240, GAZ VOLGA si Dacia 1100 din colectia Masini de Legenda?
adifulful
QUOTE(turbodxman @ 24 Nov 2011, 08:43)
cheers.gif  sofer1.gif  respekt.gif
app de volan, ti-ai luat Dacia 1300, Aro 240, GAZ VOLGA si Dacia 1100 din colectia Masini de Legenda?
*


Doar dacia
turbodxman
up.gif
roby_1300_rap
felicitari seficu dao o bere fara alcol si unu cu alcol cu razvan tongue.gif biggrin.gif cheers.gif drunksinging.gif
aditza579
QUOTE(turbodxman @ 24 Nov 2011, 08:43)
cheers.gif  sofer1.gif  respekt.gif
app de volan, ti-ai luat Dacia 1300, Aro 240, GAZ VOLGA si Dacia 1100 din colectia Masini de Legenda?
*


Ai uitat Trabantul. Si eu le am pe toate, in afara de acela. Nu l-am mai gasit. sad.gif Sper sa reusesc sa fac rost si de acela.
adifulful
Astept cu nerabdare POBEDA!!!!!!!!!!!!11

25 Nov 2011, 17:21:
CU PERMIS DAR TOT NU POT MERGE CU MASINA DIN CAUZA POLITISTIILOR DE 2 LEI, CARE O FACUT CEVA SI NU PRIMESC DOVADA!!!
roby_1300_rap
LA MULTI ANI DE 1 DECEMBRIE!!!!! la multi ani tuturor daciotilor si tuturor conservelor lorrr RO_flag.gif RO_flag.gif cheers.gif cheers.gif wub.gif
turbodxman
QUOTE(aditza579 @ 24 Nov 2011, 20:03)
Ai uitat Trabantul. Si eu le am pe toate, in afara de acela. Nu l-am mai gasit. sad.gif  Sper sa reusesc sa fac rost si de acela.
*



L-am omis intentionat stiind ca George e fan Dacia si Pobeda. smile.gif

QUOTE(adifulful @ 24 Nov 2011, 21:31)
Astept cu nerabdare POBEDA!!!!!!!!!!!!11

<span class='edit'>25 Nov 2011, 17:21:</span>
CU PERMIS DAR TOT NU POT MERGE CU MASINA DIN CAUZA POLITISTIILOR DE 2 LEI, CARE O FACUT CEVA SI NU PRIMESC DOVADA!!!
*



Ce frumoasa ar fi viata noastra fara aceste personaje "inedite" wub.gif

QUOTE(roby_1300_rap @ 1 Dec 2011, 00:13)
LA MULTI ANI DE 1 DECEMBRIE!!!!! la multi ani tuturor daciotilor si tuturor conservelor lorrr RO_flag.gif  RO_flag.gif  cheers.gif  cheers.gif  wub.gif
*



Asemenea!
Sa nu ii uitam si pe "reno-isti" wink.gif
roby_1300_rap
ia uitati ce jucarie sio luat Maruta radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif biggrin.gif tongue.gif RO_flag.gif [attachmentid=1627769294]
adifulful
LA MULTI ANI SI VOUA PRETENI!!!!!!!!!!!!!!!! RO_flag.gif
adifulful
In sfarsit am iesit si eu la plimbare la drum lung cu fetele mele adica cu cea galbena ca rosiuca va hiberna pana la primavara frumos in garaj cu husa anti praf pe ea pentru ca nu are asigurare si nah oricum nu rula ea pe timpul acesta!!!!
turbodxman
up.gif

Ai timp pt Pobeda (cautat piese...) tongue.gif wink.gif
norby_puma
De cand ai permis observ ca nu prea ai timp de acest topic.Dar nu uita un lucru.E mult mai usor sa obtii permisul decat sa-l pastrezi!!!
adifulful
QUOTE(norby_puma @ 11 Dec 2011, 23:02)
De cand ai permis observ ca nu prea ai timp de acest topic.Dar nu uita un lucru.E mult mai usor sa obtii permisul decat sa-l pastrezi!!!
*


asai cand se aude de o intalnire?
norby_puma
Nu stiu, ca si eu sunt mai mult plecat pe la cluj, dar incercam sa facem ceva cand vin acasa pe o perioada mai indelungata
roby_1300_rap
ba vreti sa radeti ia uitati aici radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif ,ce zici george cum conduc incepatorii americani radmasa.gif radmasa.gif
aditza579
Lasa ma, ca el deja s-a acomodat cu Dacioara, cred ca deja e expert pe ea.
adifulful
O mai ales cand e liber drumul in fata si ma inteapa in fund sa o testez, cu galbena am avut deosebita onoare sa merg cu 120km/h inca mai mergea dar eram in oras si m-am cam temut si de gogosari si de rezistenta masini, asa e m-am acomodat destul de usor cu dacia, e bestala la drum lung nu asi da-o pe nimic I LOVE MY BEAUTIFUL DACIA wub.gif wub.gif wub.gif
TitiMotanu'
Ca incepator, nici pe autostrada nu ai voie 120 km/h smile.gif Fara suparare. Oricum, toti o calcam pe coada, dar pentru siguranta ta si a celorlalti (nu de frica politiei), ai grija pe viitor. Si ma refer aici la viteza, in special in oras. O clipa de neatentie si la viteza aia nu stiu cum salvezi situatia. Bafta cu babutele!
adifulful
asai cum zici da oricum nu mai incerc extreme de astea eram si eu curios daca poate ceva si m-am convins acum gata, trebuie avut grija cum zici tu ca nu neaparat din vina mea poate fi din vina altuia si sa o patesc asa ca mai incetisor de acum!!!!!
norby_puma
Ai grija, ca acele masini oricat de bine ar fi intretinute nu mai fac fata acestor viteze relativ mari pentru masinile de varsta lor.Aceste masini sunt de iesit, si de plimbat cu 40 la ora, sa le admire toata lumea.Stiu cum e, am fost si eu incepator.Te tine febra asta in primele cateva luni dupa care te calmezi.Ai grija cat timp te tine si tempereaza-te sa nu se intample ceva.sti cum e in Romania, nici pe autostrada nu poti sti cand iti iese un caine sau ceva animal in fata (exemplu pe A3 un carutas pe contrasens),apoi ce sa vorbim in oras.Ai grija si milioane de km fara evenimente!
adifulful
QUOTE(norby_puma @ 19 Dec 2011, 17:24)
Ai grija, ca acele masini oricat de bine ar fi intretinute nu mai fac fata acestor viteze relativ mari pentru masinile de varsta lor.Aceste masini sunt de iesit, si de plimbat cu 40 la ora, sa le admire toata lumea.Stiu cum e, am fost si eu incepator.Te tine febra asta in primele cateva luni dupa care te calmezi.Ai grija cat timp te tine si tempereaza-te sa nu se intample ceva.sti cum e in Romania, nici pe autostrada nu poti sti cand iti iese un caine sau ceva animal in fata (exemplu pe A3 un carutas pe contrasens),apoi ce sa vorbim in oras.Ai grija si milioane de km fara evenimente!
*


da da mersi de sfat ai mare dreptate, hmm nu mai se aude de nici o intalnire nimic?
1310CL
@adifulful:Tot nu mi-ai raspuns la intrebare...fugi de ea?

Cum ai reusit tu sa dai si sala si orasul in mai putin de 2 zile? blink.gif Cand ai pauza minim de 1 saptamana intre examene...
adifulful
QUOTE(1310CL @ 22 Dec 2011, 21:49)
@adifulful:Tot nu mi-ai raspuns la intrebare...fugi de ea?

Cum ai reusit tu sa dai si sala si orasul in mai putin de 2 zile? blink.gif Cand ai pauza minim de 1 saptamana intre examene...
*


Pai nu ii asa cum zici tu, am fost programat la oras miercuri si luni am data sala, deci daca eram programat vineri dau ex puteam da sala de luni incepand pana joi. deci se poate dupa noile legi
mihai leu
biggrin.gif bravo colegu in primul rand pentru masinutele tale pe care le ingrijesti
cand eram de varsta ta acum 11 ani, am condus prima data ghici ce? o dacie , din 99 era noua atunci si starnea invidia prin cartier ca lucea vopseaua pe ea
pe ea am invatat sa bag a-5-a dupa vre-o 500 de km numai cu a-4-a....
cu ea am umblat vreo 7 ani, ce masina era, imi e dor de ea si acum, Carburatie, pur si simplu motoarele pe carburatie au felul lor specific de a functiona, bagi piciorul in podea si se deschide gazul, e buna o masina pe carburatie la casa omului ( maiam un tico pe langa symbol)
iti doresc un an nou plin de impliniri si mai mari!
adifulful
asai colegu si eu asa am o stare cand is la volanul daciei parca nu stiu is in alta lume IUBESC PUR SI SIMPLU DACIA. SARBATORI FERICITE SI TIE si AN NOI PLIN DE BUCURII SI SANATATE....
adifulful
poze de CRACIUN !!!! 24 12 2011
aditza579
Craciun Fericit si tie!
roby_1300_rap
SARBATORI FERICITE !!!! adifulful, biggrin.gif biggrin.gif , care vine cu mine la o plimbare cu birouuu smile.gif)smile.gif)))))) radmasa.gif radmasa.gif
[attachmentid=1627774557]
turbodxman
CRACIUN FERICIT! wub.gif
adifulful
CRACIUN FERICIT PRIETENI!!!!!!!
roby_1300_rap
LA MULTI ANI FRATILORR!!!!!! HAPPY NEW YEAR !!!!!!voua si batranelor voastre biggrin.gif RO_flag.gif RO_flag.gif cheers.gif party.gif party.gif
turbodxman
Ms, ms wink.gif

La Multi Ani tuturor pasionatilor de Oldtimer si Youngtimer smile.gif
cdadan
QUOTE(roby_1300_rap @ 2 Jan 2012, 12:10)
*


Tu ce ti-ai pus la avatar, Hannah Montana?
Parca mergea mai bine un Fulger McQueen. cool.gif
adifulful
QUOTE(cdadan @ 3 Jan 2012, 12:10)
Tu ce ti-ai pus la avatar, Hannah Montana?
Parca mergea mai bine un Fulger McQueen.  cool.gif
*


radmasa.gif radmasa.gif

3 Jan 2012, 22:55:
LA MULTI ANI SI AN NOU FERICIT PRIETENI biggrin.gif biggrin.gif
roby_1300_rap
QUOTE(cdadan @ 3 Jan 2012, 13:10)
Tu ce ti-ai pus la avatar, Hannah Montana?
Parca mergea mai bine un Fulger McQueen.  cool.gif
*


nui Hanna Montana frate radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif ii alta biggrin.gif wub.gif

ia uitati aci ce fuziune intre logan si 1300 [attachmentid=1627776455] radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
adifulful
radmasa.gif radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.