Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Piese Dacia Logan Sandero Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3, 4
priecosty
QUOTE(GR 03 ZUG @ 8 Mar 2012, 22:46)
Salut,

Priecosty..ne batem in preturi sau incercam sa ne ajutam amandoi?

Tot cu piese ma ocup si eu...
Deci???
*




=)) nu am cum sa ma bat in preturi =)) la dacie nu prea am preturi si nici nu vand atat de mult de dacie... daca tu te simti lezat de preturile mele te invit sa dai sub ele oricand !!! stima iar daca vrei sa ne ajutam ai un nr de telefon si o adresa de mail biggrin.gif

10 Mar 2012, 11:25:
QUOTE(cristianrobert @ 8 Mar 2012, 21:28)
sint facute  de connex iasi?
*




nu sunt facute in iasi dar sunt distribuite de cei de la conex distribution biggrin.gif
cristianrobert
sunt de calitate mai buna? ca d-astea facute pe vapor am schimbat 2 in iarna asta.
GR 03 ZUG
Geam oglinda Logan 27/Buc Made in Spain

Produsul este nou.
priecosty
QUOTE(cristianrobert @ 10 Mar 2012, 21:34)
sunt de calitate mai buna? ca d-astea facute pe vapor am schimbat 2 in iarna asta.
*



sunt bune si chiar isi merita bani crede-ma ...

<span class='edit'>11 Mar 2012, 07:40:</span>
QUOTE(GR 03 ZUG @ 11 Mar 2012, 01:10)
Geam oglinda Logan 27/Buc  Made in Spain

Produsul este nou.
*




esti foarte amuzant smile.gif) ... app in spania nu prea sunt fabrici de piese auto asa ca m-ai baga o fisa =))
GR 03 ZUG
smile.gif) uite k sunt...

Nu stiu de cat timp esti tu in afacerea asta dar se pare ca stiu mai multe...nu vreau sa te jignesc dar mai intereseaza-te wink.gif

Si nu inteleg de ce sunt amuzant, eu am zis doar un pret...e ceva amuzant in asta?
Daca eu am preturi mai bune ca tine cred ca se datoreaza furnizorilor si cantitatii in care le cumpar (piesele).
Nu zic ca am eu preturi mult mai bune...poate la unele lucruri ma intreci detasat.
romeo-alex
ptr colegii care se bat in preturi care dintre voi aveti geam oglinda de duster incalzite? pret pt 2 buc stanga dreapta
cristianrobert
ok priecosty daca imi garantezi ca nu mi se ard dupa 1 luna vreau si eu 2 bucati si as mai dori daca poti face rost si de papucii aferenti care intra in clemele de contact ale oglinzii,spune-mi cum ne putem vedea?(eu am programul la munca 9.30-19.00)
GR 03 ZUG
QUOTE(romeo-alex @ 11 Mar 2012, 20:30)
ptr colegii care se bat in preturi care dintre voi aveti geam oglinda de duster incalzite? pret pt 2 buc stanga dreapta
*



Geam Oglinda Duster- Stg+Drp=80 lei

0768488585 Catalin
priecosty
QUOTE(GR 03 ZUG @ 12 Mar 2012, 00:36)
Geam Oglinda Duster- Stg+Drp=80 lei

0768488585 Catalin
*




deja vad ca esti impertinent si dai dupa mine ... preturile tale ma lasa cam rece sa fiu sincer... si nu este vb de cata cantitate cumperi sau ce distribuitori ai ca sunt cam aceasi la amandoi =)) ai topic separat sau poti da privat... asa ca daca te inereseaza piese de la mine scri daca nu te abti !!!
ITI MULTUMESC PENTRU INTELEGERE si ps: am 12 ani de activitate cu piesele auto si service si stiu ce piese sunt bune si ce nu !!!

12 Mar 2012, 10:07:
QUOTE(cristianrobert @ 11 Mar 2012, 20:34)
ok priecosty daca imi garantezi ca nu mi se ard dupa 1 luna vreau si eu 2 bucati si as mai dori daca poti face rost si de papucii aferenti care intra in clemele de contact ale oglinzii,spune-mi cum ne putem vedea?(eu am programul la munca 9.30-19.00)
*




ma poti suna la un nr din semnatura si stabilim unde ce si cum biggrin.gif
GR 03 ZUG
smile.gif) nu stiu de ce anume sunt impertinent....ca am preturile mai bune?
parca ma invitai sa dau sub ele oricand... acum se pare ca nu mai vrei... oare de ce?
priecosty
QUOTE(GR 03 ZUG @ 12 Mar 2012, 10:22)
smile.gif) nu stiu de ce anume sunt impertinent....ca am preturile mai bune?
parca ma invitai sa dau sub ele oricand... acum se pare ca nu mai vrei... oare de ce?
*



impertinent esti pt ca ai si u posturi.... ce ar fi sa fac oferte le tine pe posturi... si stai linistit ca nu ai chiar asa preturi misto smile.gif) si mici cum crezi tu !!!

Iti multumesc pt intelegere si te rog inceteaza cu off topic !!!
priecosty
up>>>
marius80_eugen
QUOTE(GR 03 ZUG @ 12 Mar 2012, 10:22)
smile.gif) nu stiu de ce anume sunt impertinent....ca am preturile mai bune?
parca ma invitai sa dau sub ele oricand... acum se pare ca nu mai vrei... oare de ce?
*


Lasa topicul omului in pace ! Te-ai bagat sa-ti faci reclama la topicul tau , nu pentru a cumpara ceva . Daca ai link de la un magazin care vinde mai ieftin decat el , baga link-ul si poate va scade preturile , pana atunci e problema ta ce preturi ai , din ce Spanio-colentina sunt si piesele tale sau ce chinezo-rrom le-a stantat pe genunchi seria si made-n colentina . De data asta nu ti-am dat report si vad ca nici Costi nu ti-a dat , poate iti vezi de treburile tale !
priecosty
QUOTE(marius80_eugen @ 26 Mar 2012, 14:20)
Lasa topicul omului in pace ! Te-ai bagat sa-ti faci reclama la topicul tau , nu pentru a cumpara ceva . Daca ai link de la un magazin care vinde mai ieftin decat el , baga link-ul si poate va scade preturile , pana atunci e problema ta ce preturi ai , din ce Spanio-colentina sunt si piesele tale sau ce chinezo-rrom le-a stantat pe genunchi seria si made-n colentina . De data asta nu ti-am dat report si vad ca nici Costi nu ti-a dat , poate iti vezi de treburile tale !
*




merci eugen... nu am dc sa dau repot atata timp cat mie chiar nu imi pasa de piesele altora,eu stiu ce vand si stiu dc sunt preturile putin mai mari decat cele de pe piata biggrin.gif
priecosty
up>>>
priecosty
up>>>
priecosty
up>>>
wind
amortizor solenza fata/spate
priecosty
QUOTE(wind @ 19 Apr 2012, 17:27)
amortizor solenza fata/spate
*




amaortizor fata 120 ron si pate 95 ron bucata ... O zi cat mai buna !!!
wind
nu te supara dar imi spui si marca de amortizor ???
priecosty
QUOTE(wind @ 20 Apr 2012, 19:18)
nu te supara dar imi spui si marca de amortizor ???
*


asam sunt romanesti...
Tudor B
Salut
Ma intereseaza elementele care inchid bara la Logan, plasicurile model nou cu directionare aer catre discurile de frana.
Mersi
priecosty
QUOTE(Tudor B @ 22 Apr 2012, 16:43)
Salut
Ma intereseaza elementele care inchid bara la Logan, plasicurile model nou cu directionare aer catre discurile de frana.
Mersi
*





50 ron bucata doar pe O.E.

23 Apr 2012, 15:54:
up>>>
Tudor B
Sunt nelamurit, ce e O.E.?
priecosty
QUOTE(Tudor B @ 23 Apr 2012, 20:41)
Sunt nelamurit, ce e O.E.?
*



Original equipment manufacturer pe scurt O.E.
priecosty
up>>>
priecosty
Kit Distributie Logan Benzina 1.4 si 1.6 producator Dacia - Renault Kit-ul contine:
Curea Dintata Angrenare Gates
Rola Angrenare KOYO Componentele sunt 100% originale identice cu echiparea de uzina. Produs Original Dacia-Renault. pret: 170 ron
priecosty
up>>>
ionik_e4
Buna ziua!Ma intereseaza cat m-ar ajunge un set de discuri frana Solenza si un set de plcute...dar ceva mai bunicel,ma gandeam la Ferodo ventilate si pe placute tot Ferodo...Va multumesc!
priecosty
QUOTE(ionik_e4 @ 3 May 2012, 17:02)
Buna ziua!Ma intereseaza cat m-ar ajunge un set de discuri frana Solenza si un set de plcute...dar ceva mai bunicel,ma gandeam la Ferodo ventilate si pe placute tot Ferodo...Va multumesc!
*




disc frana ferodo 120 ron bucata
placute ftana ferodo 48 ron setul


O zi cat mai buna!!!
priecosty
up>>>
Tudor B
Capace tiranti usi ai?
corbex
Evacuare Solenza, varianta fara toba intermediara, ai?
priecosty
QUOTE(Tudor B @ 15 May 2012, 18:48)
Capace tiranti usi ai?
*



direct dacia pt piesa dorita de tine....

16 May 2012, 09:55:
QUOTE(corbex @ 15 May 2012, 21:27)
Evacuare Solenza, varianta fara toba intermediara, ai?
*




pt cererea ta nu ai nevoie de piesa noua ... poti sa te duci la cei de la Pilot si iti fac ce fel de evacuare vrei tu, dar sa tinem cont ca o evacuare rapida asa cum vrei tu sa montezi pe masina inseamna un consum mai mare si putere cam tot pe acolo .... O zi cat mai buna!!!
dc_copilu
Salutare,

Bloc lumini cu proiector pt Solenza ai? As dori daca ai ceva de calitate, ca deja am cumparat de ala turcesc nou si dupa 5 luni a picat!

Mersi anticipat!
Tudor B
[quote=priecosty,16 May 2012, 09:53]
direct dacia pt piesa dorita de tine....

/quote]


Amice, vroiam sa fac o comanda, dar nu-mi place ce raspunsuri in doi peri imi dai, ai/n-ai piesa, ce ar trebui sa inteleg din ce mi-ai zis? Recidivezi cu raspunsuri pentru care sunt obligat sa-ti cer lamuriri.

Bafta in continuare!
priecosty
[quote=Tudor B,16 May 2012, 19:15]
[quote=priecosty,16 May 2012, 09:53]
direct dacia pt piesa dorita de tine....

/quote]
Amice, vroiam sa fac o comanda, dar nu-mi place ce raspunsuri in doi peri imi dai, ai/n-ai piesa, ce ar trebui sa inteleg din ce mi-ai zis? Recidivezi cu raspunsuri pentru care sunt obligat sa-ti cer lamuriri.

Bafta in continuare!
*

[/quote]


sincer sunt cam satul de forumisti care stau si o ard aiurea pe forumuri si nu stiu nimica de piese si nici macar de cu sa se exprime cand au nevoie de un reper anume... piesa ta pe care o doresti este in 2 variante turcia sau franta.... turcia nu aduc iar franta este scumpa ... si in general imi pierd timpul si rabdarea sa stau sa explic totul... este un bazar eu ofer ce pot aduce si la ce pret pot daca cred eu de cuviinta ca piesa ceruta de om este prea scumpa fata de piata de desfacere de la noi nici nu are rost sa imi mai bat capul cu reperul dorit de catre client si sa il directionez in partea unde sunt sigur ca este mai eficient pretul si stocurile sunt la zi !!!


acuma fiecare cu parerea lui,si oricum eu nu tin cont de parerea nimanui !!!


app multumesc modelatorilor pt topicurile inchise fara o eventual anuntare ?!
priecosty
QUOTE(dc_copilu @ 16 May 2012, 18:09)
Salutare,

Bloc lumini cu proiector pt Solenza ai? As dori daca ai ceva de calitate, ca deja am cumparat de ala turcesc nou si dupa 5 luni a picat!

Mersi anticipat!
*



am sa caut pe original si revin cu o oferta de pret si termen le livrare.
priecosty
up>>>
priecosty
Magic Camber este un șurub special care corectează problemele de cădere a roților.





Ce este unghiul de cădere?

Unghiul de cădere este înclinația anvelopelor măsurată în grade. Acesta identifică cât de tare se înclină de la verticală anvelopa atunci când este privită din fața sau din spatele vehiculului. Daca sunt înclinate, anvelopele pot să aibă unghi de cădere pozitiv sau negativ.





Cauze comune ale unui unghi de cădere incorect:

- Impacte cu bordura în timpul parcării

- Alte tipuri de impacte (gropi, denivelări, etc.)

- Suspensii joase

- Arcuri uzate

- Uzura suspensiei (articulații sferice, bucși, etc.) la un vehicul mai vechi

- Anvelope late

- Montare incorectă





Probleme pentru consumatorul final:

- Uzură prematură pe o parte a anvelopei:

Unghi de cădere pozitiv - uzura părții exterioare a anvelopei

Unghi de cădere negativ - uzura părții interioare a anvelopei



- Consecințe

Durată de viață scăzută cu 20% până la 50%

Vehiculul are tendința să tragă într-o parte (contact redus al anvelopei cu șoseaua, confort redus)







Mecanicii încearcă să corecteze problemele de cădere prin alinierea roților însă, la cele mai multe mașini, unghiul de cădere nu poate fi reglat și astfel apare nemulțumirea clienților.





Soluția

La cele mai multe ansambluri de amortizare suportul inferior este fixat cu două șuruburi.

„Magic Camber" îl înlocuiește pe cel aflat în partea de sus. Reglajul este posibil datorită spațiului pe care „Magic Camber" îl permite. Acesta corectează înclinații între +3° și -3°, toate acestea în doar câteva minute.





De ce „Magic Camber"?

- Monroe este distribuitor exclusiv și oferă calitate excelentă

- Acoperire mare cu numai 8 repere

- „Magic Camber" soluționează problema rapid și în mod profesionist





Stocul Prie Auto Parts conține deja varianta MMC212 pentru următoarele aplicații: Dacia, Daewoo, Daihatsu, Fiat, Geo, Kia, Hyundai, Lancia, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Proton, Renault, Seat, Subaru, Suyuki, Toyota, Vauxhall, Volvo, VW.





Pentru varianta MMC112, în stocul Prie Auto Parts, sunt valabile următoarele aplicații: Alfa Romeo, Austin, Citroen, Daewoo, Daihatsu, Fiat, Ford, Kia, Lancia, Mazda, Nissan, Opel, Peugeot, Rover, Saab, Suzuki, Talbot, Toyota, Vauxhall, Volvo.



Pretul unui set fiind de 210 ron per set (setul contine 2 suruburi)
priecosty
Far ceata Dacia Logan,Renault Clio & Dacia Solenza 60 lei bucata
cristianrobert
salut ai macara electrica fata dreapta de solenza?
priecosty
QUOTE(cristianrobert @ 31 May 2012, 16:09)
salut ai macara electrica fata dreapta de solenza?
*




pentru moment nu mai am nimica pe stoc,costul unui set era in jur de 210 lei deci 105 lei bucata,daca esti din bucuresti poti sa incerci in targ la vitan acolo am dat eu ultimile bucati sad.gif poate le mai au pe stoc !!!
cristianrobert
ok multumesc,unde erau fabricate?
priecosty
QUOTE(cristianrobert @ 1 Jun 2012, 20:13)
ok multumesc,unde erau fabricate?
*




sincer chiar nu stiu ... si nici nu m-a interesat atata timp cat am avut garantie la ele 1 an ... si nu a venit nimeni inapoi chiar si dupa 2 ani cu ele.poate mai ai noroc si le mai gasesti in targ pe stoc la magazinele de acolo...
cristianrobert
up.gif
priecosty
Bujie NGK Dacia Logan 1,4-1,6 15 lei bucata.
george_scala_2004
salut,

6001546181 si 6001546180

imagini, pret si producatori...

multumesc,
priecosty
QUOTE(george_scala_2004 @ 5 Jun 2012, 14:26)
salut,

6001546181 si 6001546180

imagini, pret si producatori...

multumesc,
*




imi pare rau dar nici un program de la distribuitori nu imi recunoaste codurile... imi poti spune ce piese sunt si pentru ce masina !!!

7 Jun 2012, 10:48:
Set distributie Dacia Logan 1,4 1,6

pret 120 lei

Oferta valbila in limita stocului disponibil !!!
priecosty
Stingator .... 116 lei
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.