Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Si Dacia mea di '78
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2
turbodxman
Corect!
Cat timp sufletul se mentine tanar si pasiunea nu se stinge e rolleyes.gif
Kitros
Vad ca inca exista impatimiti(si eu ma apropii de 51 ani acusi acusi) dar cum spuneti si voi sufletul ramane tanar iar ,, boala" se amplifica.
In privinta ornamentelor, asa este, nu se puneau pe masinile fabricatie '78 dar am si ornamentele originale pe care le voi pastra pentru autenticitatea masinii iar anvelopele sunt demontate cu jante cu tot si puse la pastrare intr-un loc cu temperatura constanta si fara lumina si de asemenea sunt tratate cu silicon. De mantionat ca pana acum au stat montate pe masina dar in garaj intunecat si ventilat, de aceea s-au pastrat in conditii atat de bune si freste si datorita faptului ca masina n-a circulat de foarte multa vreme(are doar 4021 km).
Va salut pe toti cu respect ! biggrin.gif
Kitros
Are cineva asa niste jante ?[attachmentid=1627829013]
Chitu
Frumoasa masina ai , Bravo! biggrin.gif
Kitros
Este cineva care stie niste Fergat 5,5 J pentru Dacia ?
Poate totusi ! valuri.gif
Kitros
Jante fergat are cineva ?[attachmentid=1627834329]
Kitros
Gata si cea verde, de care am facut vorbire pe la inceput.
Aceasta este a fiului meu.
Acum si portocala este inscrisa. [attachmentid=1627847460]
Revin cu foto noi .[attachmentid=1627847459]
Ov
Ce tare e culoarea. Felicitari!
razvan1985
maaama,ce tare e verdele,sa la stapanesti/rulezi,cu placere. 38.gif
Merced
Vopseste cu negru in spatele grilei radiatorului.
roby_1300_rap
ce imi place nuanta asta de verde ii foarte frumoasa culoarea smile.gifsmile.gif wub.gif wub.gif wub.gif sa ai parte de multi km fara probleme cu amandoua smile.gifsmile.gif
Bwwlan
Felicitari pentru amandoua masinile, sunt absolut superbe! Ma bucur cand vad ca exista pasionati de calibrul tau, care investesc timp si bani in pasiunea lor, Dacia noastra nationala wub.gif
Un mic sfat, daca-mi permiti: ca sa le pui cu asdevarat in valoare, ar trebui fie sa le faci, fie sa le duci la, un polish profesional, care sa elimine efectul de "coaja de portocala" specific revopsirii. Sunt sigur ca masinile vor straluci si mai puternic si, in plus, lacul va fi asrfel mult mai bine protejat.
Succes in continuare smile.gif
Kitros
Multumesc pentru aprecieri si sfaturi !
Dacia verde a fost vopsita cu vopsea pe baza de diluant si nu a fost data cu lac la final, insa baietii care s-au ocupat de vopsitorie au facut o treaba foarte serioasa, doua straturi de filer si 5 dtraturi de vopsea(de slefuit nu mai vorbesc, le tremurau mainile la sfarsitul zilei). Incerc sa mai atasez niste foto cu cea verde.[attachmentid=1627850064] [attachmentid=1627850065] [attachmentid=1627850066]
om_bland
Ma mir ca mai sunt meseriasi la ateliere care vor sa se mai ocupe de dacii... In fine sleep.gif . Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos smile.gif !
catalinSV
De la ce firma a fost vopseaua?deobicei astea nemetalizate au lac in ele..cum e emaur spre exemplu...
Kitros
Cred ca a fost de la Policolor vopseaua si a avut tot ce trebuia in ea, nu s-a folosit lac. biggrin.gif
Kitros
Adaugam alta Dacia din 84[attachmentid=1627990913]
Alex 23
Frumoasa daciuta crem, a fost de vanzare acum ceva timp si din cate imi amintesc erau cateva controverse asupra ei. Pune mai multe poze.
iustin_uap
Interesanta masina, felicitari!
Daciotul_98
Cu permisiunea proprietarului pot atasa niste de poze daca doreste
deceneu32
Frumoase masini!Sa le stapaniti sanatosi!
Kitros
Multumesc !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.