Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: INTREBARE
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
Pages: 1, 2, 3
cdadan
QUOTE(DragosP @ 2 Nov 2012, 08:20)
tehnic, nimeni n-a fost împiedicat să posteze.
*


Aha. Deci tehnic, doar mi s-a parut ca postarile mele nu se mai indexeaza. Si tot tehnic, mai sunt 2-3 (din 5 sau 6) care inca nu sunt validate. Tehnic, cred ca moderator preview se aplica in cazurile in care userul insista mult, nu se potoleste si discutia curge spre flame. Tot tehnic, am primit sanctiunile la vreo doua zile de la ultima postare in aria respectiva.
QUOTE(DragosP @ 2 Nov 2012, 08:20)
Știe, pentru că nu se poate da o sancțiune fără să fie completat ceva în memo-ul din dreptul săgeții roșii.
*


Tehnic, de completat s-a completat ceva. Atat cat sa nu ramana campul gol si sa poata fi incheiata/finalizata actiunea.

[attachmentid=1627847728]
DragosP
QUOTE(cdadan @ 2 Nov 2012, 09:04)
Aha. Deci tehnic, doar mi s-a parut ca postarile mele nu se mai indexeaza.

Nu știu. Vrei să mai încercăm?

QUOTE
Si tot tehnic, mai sunt 2-3 (din 5 sau 6) care inca nu sunt validate. Tehnic, cred ca moderator preview se aplica in cazurile in care userul insista mult, nu se potoleste si discutia curge spre flame. Tot tehnic, am primit sanctiunile la vreo doua zile de la ultima postare in aria respectiva.

Tehnic, de completat s-a completat ceva. Atat cat sa nu ramana campul gol si sa poata fi incheiata/finalizata actiunea.

[attachmentid=1627847728]
*


Vezi că tehnic, ai dobândit un tic.
În altă ordine de idei, nu știu, tehnic, de ce m-ai pomenit în discuție.
cdadan
QUOTE(DragosP @ 2 Nov 2012, 09:17)
Nu știu. Vrei să mai încercăm?
*


Daca vrei si tu, nu ma opun. Pe tine n-am cum sa ma supar. happy.gif
QUOTE(DragosP @ 2 Nov 2012, 09:17)
În altă ordine de idei, nu știu, tehnic, de ce m-ai pomenit în discuție.
*


Doar ca exemplu pozitiv. tongue.gif
bucatzel
QUOTE(cdadan @ 2 Nov 2012, 10:04)
Tot tehnic, am primit sanctiunile la vreo doua zile de la ultima postare in aria respectiva.
*



Da' ce' crezi ca-i acisilea? Moderare instant? Adaugi apa calduta si e topicul moderat tongue.gif ? Mai muncim si noi, poate chiar nu ajungem pe forum o zi-doua-trei. Poa' sa treaca si juma' de an de cand ai postat pana te gratuleaza cineva. Nu prea mai are sens dupa atata timp, da' chiar nu exista o data a expirarii.

QUOTE(cdadan @ 2 Nov 2012, 10:04)
Tehnic, de completat s-a completat ceva. Atat cat sa nu ramana campul gol si sa poata fi incheiata/finalizata actiunea.
*



Aici is de acord. E cam aiurea sa nu stii cand expira. Da' cand incerci sa postezi, nu-ti spune forumu' nimic? Ca nu mai tin minte, eu am avut un singur readonly de la os de o zi, amu' vreo 2-3 ani.
DragosP
QUOTE(bucatzel @ 2 Nov 2012, 10:19)
E cam aiurea sa nu stii cand expira.
*


Ei lasă-l în pace, că-i nesuferit! tongue.gif A aflat între timp.
cdadan
QUOTE(bucatzel @ 2 Nov 2012, 10:19)
Nu prea mai are sens dupa atata timp
*


Exact asta spuneam si eu.
QUOTE(bucatzel @ 2 Nov 2012, 10:19)
Da' cand incerci sa postezi, nu-ti spune forumu' nimic?
*


Absolut nimic. nedumerire.gif

QUOTE(DragosP @ 2 Nov 2012, 10:21)
Ei lasă-l în pace, că-i nesuferit!  tongue.gif A aflat între timp.
*


imbratisare.gif
cdadan
QUOTE(R19/16v @ 4 Nov 2012, 23:01)
83 de postari off-topic a trebuit sa sterg de aici!
*


Uau! Daca mie pentru vreo 3 posturi mi-a dat 10% si 3 zile moderator preview, cred ca baietii astia s-au fript grav, doar primisem confirmarea cu cateva zile in urma:
QUOTE(R19/16v @ 1 Nov 2012, 11:56)
moderarea va continua in acelasi stil
*


Si baietii aia zburda in continuare dezlegati, pe la stiri. Nu-i asa ca-i simpatic? rolleyes.gif
R19/16v
Romanismele tale cu capra le voi ignora.
Cand o sa am timp, o sa ii sanctionez si pe ei, cum si daca consider necesar.

cdadan
QUOTE(R19/16v @ 6 Nov 2012, 00:51)
Romanismele tale cu capra
*


Daca cineva a-nteles ce vrea sa zica, rog o traducere, multumesc! wacko.gif
DragosP
"Românismele". Chestia cu capra vecinului. Care ar fi numai la noi, la români. Ei, aici nu-s de acord.
Dezavuez chiar.
Totuși, Dane, nu vrei să nu mai fii nesuferit și s-o lași cum a picat? S-a înțeles foarte bine și ce ai vrut tu să zici și ce a vrut R19 să zică.
ady77
QUOTE(DragosP @ 6 Nov 2012, 09:33)
S-a înțeles foarte bine și ce ai vrut tu să zici.
*


Ca R19/16v e simpatic?
cdadan
Dragos, daca voiam sa moara capra vecinului, dadeam cel putin 83 de reporturi.
Ok, fiindca esti baiat de treaba, te ascult si o las asa cum a cazut. Insa, daca-l pune necuratul si a 3-a oara sa ma pandeasca la colt si sa-mi aplice sanctiuni dupa simpatie si fara legatura cu regulamentul, iese cu scandal.
Markos
Așa, fii rău!
Markos
Poate primi un user doua sanctiuni, de la doi moderatori, pentru aceeasi abatere?

QUOTE
sadi  Warned on Today, 12:22
Added to warn level Offtopic la zona financiara

klaus  Warned on Today, 12:21
Added to warn level caterinca pe sectiuni tehnice (sectiunea financiara)


LE: de primit v-ati prins ca poate primi, voiam sa întreb daca-i normal sleep.gif
DragosP
Se mai întâmplă. Mai ales dacă te uiți la oră și minut.
Nu-i bai, nu moare nimeni din asta.
cdadan
QUOTE(Markos @ 31 Dec 2012, 12:32)
Poate primi un user doua sanctiuni, de la doi moderatori, pentru aceeasi abatere?
*


Unul ti-a dat pentru offtopic, celalalt pentru caterinca. Ce nu ti-i clar? unsure.gif
Markos
Am priceput acum doh.gif
corbex
Procentul total e mai mic decit adaosul de la citrice.
Ampt
@Markos : Ai ținut morțiș să închei anul pe plus ! smile.gif
ady77
QUOTE(Markos @ 31 Dec 2012, 12:32)
Poate primi un user doua sanctiuni, de la doi moderatori, pentru aceeasi abatere?
*


Isi fac oamenii treaba, chiar si pe 31 si tu vrei sa-i critici?



Oricum sunt 100% convins ca ti-a dat cineva report.
Markos
Da' n-am criticat pe nimeni, doar am întrebat.

Oricum, mare bulan ca-s doar doi moderatori pe aria aia tehnica financiara a scapat.gif
Victoras2001
Vad ca domnul Grecu a luat 7 zile pauza pentru 30% warn. blink.gif
Pai mai nene, io, pentru o singura fapta penala am luat 20% in doua minute, de la doi moderatori care au pedepsit acelasi lucru.
Acum daca vine alt moderator si-mi da 5 zile pt ca am 20% warn, e corect? Sau numai de la 30% se da pauza?
Toata lumea cu 30% warn a avut pauza 7 zile? Sau e la mica intelegere si l-a prins pe grec cu buzunarele goale?
klaus
Pe topicul respectiv ai avut 7 (sapte) postari off-topicuri si bascalii.
Alege tu 2 diferite pentru care ai luat 20% warn, pentru restul am fost boier si nu ti-am dat nimic.
Victoras2001
Pai si m-am plans eu vreodata? Cand o comit poti fi sigur ca stiu ce ma asteapta, numai ca nu ma pot abtine. blush.gif Sunt constient ca s-au inchis ochii la multe calcari pe bec din partea mea. Asa cum nu-mi place sa dau pe binga, asa nu-mi place nici sa cer socoteala la warn. Da sa ma vait am voie. tongue.gif
Ideea postului de mai sus era sa pricep cum sta asta cu ban pentru cumul de warn.
ady77
Dar totusi nu s-ar putea uniformiza pedepsele, ca eu am luat 3 zile pentru 30% warn? Sau depinde cine te "serveste"? Sau o fi rata inflatiei ca eu am luat-o prin 2008 tongue.gif
Victoras2001
Pai tu esti fraier, gecu a luat mai bine. radmasa.gif
klaus
Unii e mai darnici, altii mai carpanosi.
Asa-i in viata,
big_brother_ro
Deci..... (fără deci..... biggrin.gif ) de câte post-uri am nevoie să pot trimite PM (calibrul 7.62)?????
Victoras2001
QUOTE(klaus @ 10 Jan 2013, 17:39)
Unii e mai darnici, altii mai carpanosi.
Asa-i in viata,
*


Io-s harsit p'acilisea.
Da intelege-ma si tu. Ma mananca astia daca ma prind fara warn un an intreg. sad.gif Zic ca m-am dat cu stapanirea. tongue.gif
G I M
Ce trebuie să fac să iau 7 zile suspend? Nu aș vrea să se simtă singur grecu'.

R19/16v
Treci pe la stiri sau pe la bursa wink.gif
Victoras2001
Pe la bursa, pe la bursa. Ia uite hiena. laugh.gif tongue.gif
Da sa stiti ca e si moderatori cu suflet la bursa. Mi-a dat mie unu' pm sa ma anunte ca-s pasibil de bataie daca nu ma linistesc. Om bun si cu credinta. smile.gif
R19/16v
icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Victoras2001
tongue.gif

<span class='edit'>10 Jan 2013, 23:35:</span>
QUOTE(big_brother_ro @ 10 Jan 2013, 19:02)
Deci..... (fără deci.....  biggrin.gif ) de câte post-uri am nevoie să pot trimite PM (calibrul 7.62)?????
*


5
Vezi pe ariile tehnice sau la legislatie.
big_brother_ro
QUOTE(Victoras2001 @ 10 Jan 2013, 23:32)
tongue.gif

<span class='edit'>10 Jan 2013, 23:35:</span>

5
Vezi pe ariile tehnice sau la legislatie.
*


Mie, când am dat ”sărci”, m-a aruncat in topic la pagina 3, și d-aia am pus intrebarea, dar ......la pagina 1 este răspunsul, 25!!! smile.gif
corbex
QUOTE(Victoras2001 @ 10 Jan 2013, 23:32)
Vezi pe ariile tehnice sau la legislatie.
*


Tot mai bine la stiri. Anunta ca a si-a rupt Ponta piciorul. Exclus sa nu se aleaga cu nimic.
Alex_MB
Salutare,
Am o intrebare, am citit regulamentul saitului Dvs dar nu prea mam lamurit. Si ca sa nu incalc vre-un punct din regulament am zis mai bine sa intreb. Eu de curand am ramas somer dar am o masina, si vreau sa fac transport cu ea, sa duc doritori in grecia, bulgaria, turcia, ma rog...si pe sait am gasit teme de calatorii in aceste tari. Intrebarea mea, eu ca persoana fizica, care isi cauta cat de cat o activitate, pot sa postez in forumuri informarea despre activitatea mea? Fara linkuri straine, fara poze, doritorii o sami scrie in PM. Daca voi posta texte simple de acest gen, voi incalca regulamentul? Va multumesc anticipat!
ady77
Poti posta la bursa.
maho
ASAM a invadat (in cateva ore..) "Logan english corner". E OK ? unsure.gif
bucatzel
A fost "evacuat" intre timp.
l@u
7. a ) Desi acesta este un forum auto, el NU este un loc pentru samsarii de masini! In consecinta, cei ce vind masini/motociclete/scutere etc. aduse din vest si care NU sint inmatriculate in RO, sa NU publice astfel de anunturi aici! ORICE post sau topic care NU se conforma cu aceasta regula este sters fara avertizare, iar autorii anunturilor primesc BAN PE MINIM 15 zile calendaristice fara alta avertizare.


Intrebare: o masina cu numere rosii inmatriculata provizoriu se poate spune ca este inmatriculata in Ro sau nu ?
Intreb de curiozitate caci era un topic la bursa cu o masina cu nr. rosii de Ro care a fost sters .
R19/16v
A fost sters pentru ca era passat wink.gif
corbex
Cu cele in care acelasi user vinde piulita intr-un topic, surub in altul si cheia pentru cele doua in al treilea, se poate face ceva?
l@u
uoau !! ce raspuns inteligent !

@ badia : este permis daca e de reono !
R19/16v
Cat sa-l intelegi chiar si tu.

Vezi ce scrie mare sus acolo pe galben wink.gif
l@u
iar tu ar trebui sa citesti aici

PS: la mine e pe albastru , dar in fine iar iti arati calitatile
DragosP
Dacă sunt numere roșii se aplică articolul pe care l-ai citat tu L@u.
E simplu.
cj98czh
Daca masina nu are numere "negre" nu este inmatriculata ... numere rosii inseamna inmatriculare provizorie ... eu asa inteleg .... poate unul din admin lamureste odata pretru totdeauna aceasta problema.
Markos
QUOTE(cj98czh @ 1 Jul 2013, 14:33)
poate unul din admin lamureste odata pretru totdeauna aceasta problema.
*


N-am mai vazut vreun admin pe-aici de secole.
l@u
Regulamentul spune clar ,,masina inmatriculata" nu definitiv ci pur si simplu inmatriculata si care poate circula legal in Ro. ,daca nr rosii sunt valabile masina este inmatriculata chiar daca provizoriu.Daca avea nr. expirate atunci da este o masina neinmatriculata.
Oricum se poate imbunatati regulamentul sau se poate face ca pe alte forumuri monomarca unde nu sunt permise vanzarile care nu sunt marca forumului.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.