Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: NECROLOG
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
DannyY
RIP MS Mihai I.
DragosP
Dumnezeu să-L ierte!
bion
sad.gif sad.gif sad.gif
skija
QUOTE(DannyY @ 5 Dec 2017, 13:37)
RIP MS Mihai I.
*



A venit momentul ala.. io v-am zis de mult...

In schimb adevaratul REGE al Romaniei traieste.. Are meci in weekend...
ady77
A scris Skija dupa 9 luni. Totusi e bine ca s-a cenzurat.
skija
pai am asteptat momentul...
yhattori
QUOTE(DragosP @ 5 Dec 2017, 13:40)
Dumnezeu să-L ierte!
*



De ce? A pacatuit?
skija
nu.. da' a fugit... tongue.gif
luck33ro
Ultimul Monarh, ultima farama de Demnitate din Stat s-a dus... sad.gif
Ramanem cu circarii si penalii nostri iubiti...
neumann
QUOTE(luck33ro @ 5 Dec 2017, 15:21)
Ramanem cu circarii si penalii nostri iubiti...
*



Sordan nu iesise de pe scena politica? De unde circari atunci? Ca penalul e vizibil
yoncv
QUOTE(DragosP @ 5 Dec 2017, 13:40)
Dumnezeu să-L ierte!
*


Nu cumva ai pus greșit o majusculă?
luck33ro
Circarii sunt aliatii traditionali pisdidici, aia de mimeaza opozitia... penalii nu mai trebuie aratati, se arata singuri sleep.gif
GBX
QUOTE(yoncv @ 5 Dec 2017, 15:05)
Nu cumva ai pus greșit o majusculă?
*


Regii sunt unșii lui Dumnezeu. wink.gif

Fie-i țărâna ușoară!
DragosP
QUOTE(yoncv @ 5 Dec 2017, 15:05)
Nu cumva ai pus greșit o majusculă?
*


Nu.
neumann
QUOTE(luck33ro @ 5 Dec 2017, 16:09)
Circarii sunt aliatii traditionali pisdidici, aia de mimeaza opozitia...
*




Cine adica? Ca avem in opozitie 3 partide. UDMR, ala de buzunar al lui Sordan, si PNL. Cum PNL nu cred ca e aliatul PSD care "mimeaza" opozitia, ramane cel putin unul din celelalte doua. Daca partidul lui Sordan mimeaza opozitia, atunci o face destul de prost, deci il exclud. Nu sunt sigur despre UDMR, insa.
vis-a-vis
N-am nimic cu omul... a fost prea tanar ca sa-si dea seama ce e inseamna a fi rege. Insa, de azi, a murit si ultima speranta ca daca Romania ar fi fost monarhie, ar fi fost altceva.
Nu, tot in mocirla asta calduta ne-am fi scaldat si in continuare, pentru ca n-avem sange-n instalatie ca sa dam cu toate jigodiile de pamant. Ce ne costa sa ii umilim pe unde-i prindem asa cum a facut Malin Bot. Neam de fricosi suntem. Ne-am pisat pe noi de bucurie ca a zis ambasadorul SUA ca nu e bine ce se-ntampla.
Nu vrem sa ne scuturam nicicum de trecut, nu vrem viitor, habar n-avem ce capul nostru. D-aia era privit Mihai ca ultima speranta a Romaniei...
Sa-i fie tarana usoara...
luck33ro
@noiman - Lasa mah, nu te mai agita... analfabetismul functional e divina happy.gif
neumann
QUOTE(vis-a-vis @ 5 Dec 2017, 16:41)
Ne-am pisat pe noi de bucurie ca a zis ambasadorul SUA ca nu e bine ce se-ntampla.

*



I-am trimis si doua gauri sa le largeasca sefii lui p-acolo pe la departamentul de stat, ca premiu ma gandesc. Intr-o vizita pe persoana fizica.
maho
Dumnezeu sa-l odihneasca!

Cred c-a murit mai de mult, dar au asteptat cucuvelele sa treaca ziua nationala ca sa dea anuntul. Intre-timp si-au stors creierii cum sa-l tina departe de tort pe junior. sad.gif
96 de ani + leucemie + melanom (astea anuntate de vreo doi ani)...
Bicicleta galbena
Mai trist e ca romanii o sa-l regrete mai mult pe Iliescu decat pe rege... sad.gif



DannyY
Poate ca ar fi un moment potrivit sa ne uitam la simboluri, nu la oameni.
bion
Astept cu scarba declaratiile politicienilor indiferent de culoare si a gunoaielor erijate in elita societatii civle si a presei. mad.gif
yhattori
Daca il ignora toti si nu zic nimic o sa fie mai bine?
dacis
QUOTE(bion @ 5 Dec 2017, 19:18)
Astept cu scarba declaratiile politicienilor  indiferent de culoare si a gunoaielor erijate in elita societatii civle si a presei.
*

Io nu. De obicei cam la ora asta imi termin programul zilnic si ma mai uit la TV. In seara asta am sa ma protejez si am sa sar peste obiceiul asta.
bion
QUOTE(yhattori @ 5 Dec 2017, 20:27)
Daca il ignora toti si nu zic nimic o sa fie mai bine?
*


Daca te referi la cei mentionati raspunsul e: da.
yoncv
QUOTE(DannyY @ 5 Dec 2017, 18:51)
Poate ca ar fi un moment potrivit sa ne uitam la simboluri, nu la oameni.
*


Poate nu. Ca sa ajungi un simbol trebuie sa fii in primul rand OM.
DragosP
Vai. Câtă profunzime!
yoncv
Puteai să te abții sad.gif
Bicicleta galbena
Johnny Hallyday, badboy-ul din vremea parintilor! sad.gif

Cancer la plamani - nu e de mirare, rare au fost ipostazele fara tigara in mana...


iulia_boris
Cu tigara sau nu tot a ajuns la 74 de ani..
ady77
A avut noroc.
bion
RIP. Cantaret nul cu blonda aia de aceeasi nonvaloare Sylvie Vartan umpleau paginile revistelor franceze prin anii `60.
Alex4u
Sunt singurul care e de parere ca Mihai 1 e mort de mai bine de 6 luni?
ady77
Il mai tineau sa ii ia pensia?
Alex4u
QUOTE(ady77 @ 6 Dec 2017, 11:52)
Il mai tineau sa ii ia pensia?
*


Buna remarca! La asta nu m.am gandit.
luck33ro
Principesa si cu Buda erau in negocieri cu Dracnia... le prindea bine un As la masa.
radian
Si daca ar fi fost sa fie, ai avea si o explicatie?
bion
Tu ceri gandire la cine nu are cu ce. icon_mrgreen.gif
radian
Corectie, am postat aproape simultan. Intrebarea era adresata celui care sugereaza ca au pitit cadavrul 6 luni.
bion
Urmeaza intrebarea unde e vagoanele cu aur si pensia de 10k de parai platita de Ciuruitu. icon_mrgreen.gif
FMCC
luck33ro
Asta cu pensia platita de Ciuruit e noua smile.gif Unde s-a lansat?
DragosP
QUOTE(yoncv @ 6 Dec 2017, 08:26)
Puteai să te abții sad.gif
*


Tu-mi zici să mă abțin, după replica aia a ta? Păi cine ești tu măi nea cutare, ca să-l parafrazez pe Radian, ce te califică pe tine să-l caracterizezi pe MS Mihai ca fiind neOM? Aud? Ai trăit tu vremurile alea? Ai pierdut tu o țară mă?? Pe bune? Chiar nu mai există simțul ridicolului nicăieri pe forumul ăsta?
Mă, dacă nu știi ce să zici de bine, măcar taci mă din gură, știi tu, gura bate curul (proverb, pentru cine nu știe). Doar și pentru că "de morți numai de bine!"
Alex4u
QUOTE(radian @ 6 Dec 2017, 12:08)
Corectie, am postat aproape simultan. Intrebarea era adresata celui care sugereaza ca au pitit cadavrul 6 luni.
*


Cum de brusc din nepotul favorit a ajuns nea Mihai cazut la pat fiind din declaratiile marei principese sa trimita comunicat de presa in urma cu aproximativ 2 saptamani ca nu doreste sa mai auda de nepot, cu atat mai mult sa il vada. Cum de 2 ani aproape 3 nu s.a mai facut nici o filmare cu nea Mihai doar niste poze in diferite ipostaze care puteau fi de acum cativa ani? Dubios
dacis
QUOTE(radian @ 6 Dec 2017, 12:02)
Si daca ar fi fost sa fie, ai avea si o explicatie?
*

Ma pun si eu la rand si astept. ph34r.gif
Alex4u
Probabil si pentru suma de 4,5 milioane de euro pe care o plateste Statul Roman catre Casa regala a Romaniei anual se putea tine nea Mihai conservat cateva luni.
DannyY
QUOTE(bion @ 6 Dec 2017, 12:22)
Urmeaza intrebarea unde e vagoanele cu aur si pensia de 10k de parai platita de Ciuruitu. icon_mrgreen.gif
FMCC
*

Venerabile, constat ai capatat darul prezicerii...
yoncv
QUOTE(DragosP @ 6 Dec 2017, 12:29)
Tu-mi zici să mă abțin, după replica aia a ta? Păi cine ești tu măi nea cutare, ca să-l parafrazez pe Radian, ce te califică pe tine să-l caracterizezi pe MS Mihai ca fiind neOM? Aud? Ai trăit tu vremurile alea? Ai pierdut tu o țară mă?? Pe bune? Chiar nu mai există simțul ridicolului nicăieri pe forumul ăsta?
Mă, dacă nu știi ce să zici de bine, măcar taci mă din gură, știi tu, gura bate curul (proverb, pentru cine nu știe). Doar și pentru că "de morți numai de bine!"
*


Avea o vorbă Marty, parcă: de la capacitatea de a citi până la cea de a înțelege e distanță mare. Tu, mă, văd că n-ai parcurs distanta asta. Până atunci, am o singura rugăminte: nu-mi mai pune vorbe în gură. Unde am zis eu că Regele a fost neOM? Dacă tu asta ai înțeles, nu e vina mea. Că să-ți explic pe înțelesul tău, am vrut să spun că ar trebui să-l apreciem in primul rând pentru calitățile umane pe care le-a avut, și abia apoi pentru că era un simbol al unei anumite forme de guvernare.
Iar dacă începi cu jignirile, să știi că pot să ripostez și eu, n-am de gând să întorc și obrazul celălalt.
ady77
Ai fost cam ambiguu in exprimare. Ca si eu am inteles acelasi lucru ca Dragos.
DragosP
QUOTE(yoncv @ 6 Dec 2017, 13:32)
n-am de gând să întorc și obrazul celălalt.
*


Și cu asta m-am speriat grav și definitiv.
yoncv
E fix treaba ta, n-am de gand sa-ti mai dau si alte explicatii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.