Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Logan Kiss FM
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3
Robert_Kiran
Ok. Adaug poze cu cauciucurile. Pentru inceput cauciucurile spate (originale Michelin):
[attachmentid=1627884432] [attachmentid=1627884433]
[attachmentid=1627884434] [attachmentid=1627884435]
Poza cu cauciucul schimbat fata:
[attachmentid=1627884436] [attachmentid=1627884437]
Poza cu cauciucul de rezerva Michelin fata:
[attachmentid=1627884438] [attachmentid=1627884439]
Asa arata profilul cauciucurilor originale spate (au mai mult de 25000 de km?):
[attachmentid=1627884440] [attachmentid=1627884441]
In prezent masina are 25127 de km (astazi am facut poza):
[attachmentid=1627884442]
Daca se mai doreste fac orice poza imi cereti. Dar credeti-ma masina asta nu are mai mult de 25127 km!
Robert_Kiran
Masina valabila.
Robert_Kiran
Valabila.
Robert_Kiran
Laogan valabil. Are asigurare RCA pana pe 19 iunie.
Robert_Kiran
Up. Logan valabil.
micky1
Buna,
Pot sa-ti ofer 140 mil cash pe masina si vin s-o vad si daca totul este ok o si iau.
Sunt din Ploiesti. Astept rasp tau ca sa nu bat drumul degeaba.
Multumesc.
drogas
Desi nu sunt proprietarul acestei masini dar am in acelasi timp o masina identica la vanzare, imi permit sa ma hazardez sa spun ca nu va aceepta proprietarul o asemenea negociere 19000-14000=5000 adica 1200 de euro negociere la o masina de 4350 de euro= 30% din valoarea masinii.

Si eu primesc oferte de genul asta la masina mea si din experienta relatez cele de mai sus.

1200 de euro se negociaza la o masina 30000 de euro nu la una de 4000 E.


micky1
Eu atatia bani am cash si de aceea am pus o intrebare.
Daca vrea bine daca nu ..nu-o problema ...caut pana gasesc ceva in banii de care dispun.
drogas
Pai parerea mea ar fi sa cauti intai masini apropiate de valoarea banilor pe care ii ai +- 150 de euro, care se mai negociaza la fata locului.


Pune-te in situatia vanzatorului.... cum ai reactiona tu cand cineva iti propune o oferta negociata din start cu 30% fata de pretul initial.
Robert_Kiran
Micky, multumesc de oferta, dar este prea putin. Nu am cum sa o vand cu 14000 de lei.
micky1
Ok. Nici o problema.
Din pacate de atatia bani dispun si mai mult nu am posibilitatea.
O sa mai caut!
O zi buna!
Robert_Kiran
Masina valabila.
Robert_Kiran
Masina valabila in continuare. A facut 25606 km!
Robert_Kiran
Valabil in continuare.
Robert_Kiran
Logan valabil.
Robert_Kiran
Inca e de vanzare.
Robert_Kiran
Logan valabil. Are 25700 km.
Robert_Kiran
Up. Logan valabil.
Robert_Kiran
Sus cu el!
Robert_Kiran
Loganul e valabil in continuare ... dar doua saptamani voi fi plecat cu el in concediu. Daca voi gasi ceva wirless o sa mai postez cate un up sa nu imi fie inchis topicul. In caz ca nu, rog admini/moderatorii sa nu inchida acest topic.
shaolin
Un schimb cu o Laguna 2 Initiale GrandTour 2.2 dci nu te-ar interesa ? Daca nu, bafta la vanzare si un UP de la mine.
Robert_Kiran
Nu doresc schimburi. Motivul vanzarii este urmatorul: http://www.hondatrading.ro/modele/Noul-Civic-Sedan/21. Deci schimb numai cu asa ceva. Si cum ma intereseaza modelul nou (care a iesit anul trecut), nu cred ca gasesc asemenea schimb. Asa ca ... il schimb doar pe bani. Daca totusi cineva are acest model nou (cel cu transmisie manuala) si vrea un schimb cu un logan (evident cu o diferenta mare din partea mea) sunt de acord.
Loganul a mers 630 de km fara nici o problema. Sus cu el.
Robert_Kiran
Sus cu el. Loganul a mers peste 1500 de km in concediul asta fara probleme. Pana ma intorc acasa voi depasi 27000km!
Robert_Kiran
Logan valabil. M-a plimbat peste 2700 de km in acest concediu. Fara nici o problema. Are un pic peste 28000 de km la bord in acest moment.
LE o mica eroare in postul precedent, din 8 iulie, era vorba de peste 2700 km nu 27000 de km. S-a strecurat un zero in plus.
Robert_Kiran
Logan valabil. Are 28096 km in acest moment.
Robert_Kiran
Up cu el.
Robert_Kiran
Valabila.
#Dino
O dai cu 3300 Euro?

Sa nu raspunzi "negociere prea mare", ca ai pus un pret fantezist, asa cum ti s-a mai spus. Cu numarul de km s-a mai discutat.
Robert_Kiran
KissFM multumesc de oferta ... dar e prea putin. Sincer am refuzat si 3500 de euro, om care venise cu banii in mana. Ultimul pret sub care nu mai las un cent ar fi 4000 de euro. Despre kilometrii sunt absolut reali. Despre pretul "fantezist" ... fiecare cere cat vrea pe lucrul lui, nu e normal asa?
Nu ma grabesc sa vand masina, poate sa mai stea ceva vreme. Kilometrajul o sa mai creasca putin, in luna septembrie (daca nu se da pana atunci) trebuie sa fac niste drumuri pe la Pitesti. Asa ca daca sunt posibili cumparatori din Pitesti, sau din apropiere, ne putem vedea in septembrie.
Robert_Kiran
UP!
Robert_Kiran
UP. Logan de vanzare.
Robert_Kiran
Valabil ... dupa 1 septembrie va putea fi vazut in zona Pitesti - Arges.
Robert_Kiran
Valabil.
Robert_Kiran
Up. Sambata 31 august trebuie sa plec cu el la Pitesti ... deci va creste nr. de kilometri. Va putea fi vazut in zona Pitesti-Arges.
Robert_Kiran
In primul rand multumesc moderatorului care mi-a deblocat topicul. Am fost ocupat rau in ultima vreme (mi-am mutat domiciliu si job-ul din Suceava in Arges) si nu am mai postat aici. Masina e in continuare valabila si poate fi vazuta in Arges. Are cam 29300 km. Deci ... cine mai doreste, cine mai pofteste.
Robert_Kiran
Up. Logan valabil.
Robert_Kiran
Up cu loganu'!
Robert_Kiran
Masina valabila.
Robert_Kiran
Masina a facut 29600 km. Este in continuare valabila. Ultimul pret 4000 euro. Stiu ce masina am, si sub pretul asta nu pleaca nici cum. Nu ma grabesc deloc sa o vand (momentan am renuntat la "visul" cu Honda), o data si o data va veni si un cumparator la ea. Singurul "bonus" care il dau este un set de cauciucuri noi noute de iarna (cumparate acum 1 saptamana). Pana acum masina nu a avut cauciucuri de iarna am mers numai cu cele originale ale ei (stiu, e ilegal, dar na ... asta e). Masina merge impecabil, zilnic fac naveta cu ea la serviciu. Poate fi vazuta in Arges.
LE am fost intrebat la telefon daca are GPL pe ea (datorita termometrului din stanga volanului ce a fost confundat cu un manometru). Masina nu are GPL chestia aia din stanga e un simplu termometru pus de mine pentru a vizualiza temperatura din masina.
Robert_Kiran
Up. Are acum 28900 km.
#Dino
700 km cu spatele in 4 zile. Pana in decembrie ajunge la 25.000 (negociabil desigur

Cypry Brasov
DAP !Buna asta
tongue.gif
Robert_Kiran
QUOTE(kissfm @ 17 Oct 2013, 20:30)
700 km cu spatele in 4 zile. Pana in decembrie ajunge la 25.000 (negociabil desigur
*




QUOTE(Cypry Brasov @ 17 Oct 2013, 21:42)
DAP !Buna asta
tongue.gif
*


Mi de scuze. Tastatura imi joaca feste mad.gif . Am vrut sa scriu 29900 Km. S-au amestecat acolo doua taste ... asta e.
Robert_Kiran
Up. Masina are in acest moment 29999 km. Pentru carcotasi, iata dovada:
[attachmentid=1627913834]
#Dino
Prin bucuresti treci ?
Robert_Kiran
QUOTE(kissfm @ 21 Oct 2013, 21:22)
Prin bucuresti treci ?
*


KissFm ai PM.
Robert_Kiran
Up. A sarit de 30000 de km.
iulianfedeles
Salut.
Te intereseaza un schimb cu Suzuki Swift 2012 , 1,2 benzina , 19200 km rosu metalizat?
Vreau sa o dau la schimb fiindca am nevoie si de masina si de bani.Daca esti interesat i-ti trimit pe privat imagini si mai multe detalii.
Salut
Robert_Kiran
Iulian ai un PM. Poate iese ceva ...
iulianfedeles
Salut.
Ti-am trimis pe email poze si detalii dar nu cred k este buna adresa de mail.
Sa-mi dai si un nr. de telefon
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.