Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [LA MULTI ANI]
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
yoncv
QUOTE(nik1965 @ 22 Nov 2012, 12:38)
Dupa care fus orar?
*


Al lui tony, evident! smile.gif
PS: fara gluma, chiar i-am chemat noaptea, cand facuse fie-mea 40 de grade temperatura.
bmwh548
Eu cred ca as fi sunat la urgente daca facea febra din aia, da' ma rog, eu n-am kinderi harhar.gif
cdadan
Am impresia ca la multi de-au postat p-aici le-au crescut copii nevasta si soacra. sleep.gif
Cum sa nu-l iau in brate daca-i ultima solutie atunci cand plange?
Sa doarma singur in pat. Cand plange nu-l lua in brate. La varsta asta trebuie decat sa manance si sa doarma. Nu era mai simplu sa-l dau la casa de copii? Acolo fix de genul asta de tratament avea parte. Si aia nu plang, pentru simplul fapt ca atunci cand au plans, nimeni nu i-a bagat in seama.
DragosP
Așa e.
Cred că ești primul părinte care are un copil care plânge. Apropos: ce e aia plâns la un copil? nedumerire.gif
Ah, ba nu! A mai văzut Marty copii mici care plâng.
cdadan
Deja ocupam aiurea bitii pe forum. Daca zic sau intreb ceva => ca ma plang. Propun sa ne oprim aici. Dpmdv se poate inchide.
corbex
In caz ca-ti trece prin cap, n-ar fi o ideie buna sa-l duci cu avionul rolleyes.gif
kum
A-ti reusit sal enerfatzi pe domnu' Danut slap.gif
ady77
Analfabe-tu-le.
Lostboy
Eu nu pot să-l las să plângă. Nici acum, că e mai mare. Dar, probabil, așa sunt eu, mai defect. Însă, am ales să fac un copil și să am grijă de el așa cum cred eu (și soția, evident). Nu neapărat că nu ascult sfaturi și păreri, dar îmi rezerv dreptul de a decide eu (noi) cu privire la ce-i mai bun pentru puiul meu. Și nu pot să-l văd că plânge. Și da, mai plânge că-i răsfățat sau că vrea ceva cu care nu suntem de acord, dar nu prea e băgat în seamă.
Totuși, când e mic (până într-un an) nu pra ai cum să-ți dai seama când plânge că vrea să te determine să faci ceva. Așa că, pentru el, mă las manipulat.
DragosP
La multi ani Ecaterinelor, Catalinelor și Catalinilor!
maho
La multi ani ady77 (si lui Vlad), dar si celorlalti /(alte) purtatori /(oare) de nume sfant !
cheers.gif
cdadan
Si lui Stefan!
ady77
Multumesc mult!

A zis si pentru Vlad ca e si Andrei. wink.gif
Alydor
Babaieti io va recomand sa cetiti putin cartea aia a lu' supernanny... ca sunt multe sfaturi utile acolo... Cartea o gasiti in librarii sau pe la pescarie..


Suma respectelor, Alydor
cdadan
QUOTE(Alydor @ 3 Dec 2012, 17:16)
sunt  multe sfaturi utile acolo...
*


Alineatul si pagina te rog, nu prea am chef sa citesc doua volume. unsure.gif
Alydor
Paginile 121-124. Poti sa citesti doar primul volum deocamdata. E suficient. E exact ce ziceam de tinutul in brate si dormitul cu copilul.
Da' pentru o lectura mai buna poti sa citesti tot...

Suma respectelor, Alydor
Markos
QUOTE(Alydor @ 4 Dec 2012, 00:32)
Da' pentru un somn mai bun poti sa citesti tot...

Suma respectelor, Alydor
*


sleep.gif
Alydor
Pe mine nu m-a prins somnul la lectura aia... oi fi eu mai altfel..


Suma respectelor, Alydor
skija
sa curga felicitarile!!

Nicusor de la Buzau, regele femeilor, supranumit si SKIJA va multumeste pentru gandurile bune!

Doamneajuta!
ady77
Ganduri bune Nicusor!
kato
Si sanatate multa! smile.gif
Marty
Hai LMA la toata lumea, inclusiv la Nicusor de la Buzau, idolu' la tuate femeile!
Lostboy
La mulți ani tuturor Nicoletelor și Nicolăilor biggrin.gif și în special pentru idolul femeilor!
Markos
E ziua lu' Merced?

LE: a, pardon, e skija, acu' am citit. LMA skijo.
DragosP
La mulți ani!
Victoras2001
Ba, e jale cu astia. S-a rugat ieri un Nicusor de mine cu cerul si cu pamantul sa-l imprumut cu niste bani, ca se duce aia de la magazin la nevasta-sa la munca si-o face de ras daca nu-si platesc datoriile. I-am zis ca nu-i dau pt ca nu-i mai vad niciodata. In schimb i-am spus sa vina azi la munca, cu tot cu nevasta-sa. El sa-mi faca treba in curte si ea sa faca luna casa. Nu frate, azi e sarbatoare mare si ei nu muncesc de sarbatori. Plin de draci i-am zis "e, Nicusoare tata, sa te duci la Sfantul Nicolae sa-ti plateasca datoriile la carciuma, ca io nu ti le platesc".
Ce oameni imbecili.
Ce boala am pe idiotii astia. Mor de foame dar tin toate sarbatorile. Iar cand nu e sarbatoare si ai nevoie de ei, logic, ii gasesti pe toti la carciuma. Ce cretini. isi merita soarta.

PS. La multi ani Nicoletelor si Nicolailor!
DragosP
Acu', ce să zic. Dacă tot era/este amărât, puteai și tu ori să-i dai și să nu-ți pui prea multă speranță în faptul că-i vei primi, ori să-i chemi și tu mâine.
corbex
E la fel cu leganatul. Se invata cu calea usoara. Acum se vorbeste despre calea dreapta.
Miine ar fi fost zi de bautura, tot nu venea.
Victoras2001
De amarat ce e a refuzat sa aiba grija de vila unuia pentru 7 mil pe luna. Ca el e meserias si daca-l pune ala, printre altele, sa dea cu lavabila tavanul din baie, ce, el il da pentru 7 mil/luna? Pe el sa-l platesca la mp daca vrea sa-i faca si d-astea prin casa. Era vorba doar de-o reparatie, nu de zugravit toata vila. ma rog...
Eu ii chem de 3 zile, zi de zi. M-au enervat ca m-au lasat cu casa vraiste, ca e sarbatoare. Au cerut 50 de lei pe zi, le-am dat. Le-am luat 2 pachete de tigari zilnic, mabcare si bautura, fara sa le pun la socoteala. Ei nu constientizeaza ca pe mine m-au costa 100 lei/zi de caciula. Asadar sa-mi ceara bani cu pretentia ca o sa mai vina ei prin ianuarie si februarie sa munceasca, stiu sa ceara. Dar sa-si termine treaba astazi nu stiu. Ca io trebuie sa-mi fac programul dupa sarbatorile lor. N-am programari pe la x medici cu maica-mea, nu mai am nimic de facut decat sa astept sa treaca sarbatorile lor. Mi-au mai lasat si sacii cu ciment in mijlocul curtii, in ploaie. Asta acum am vazut-o. mad.gif
DragosP
Deh mă. Cum îi crești așa îi ai!
Shush
QUOTE(Marty @ 6 Dec 2012, 08:02)
Hai LMA la toata lumea, inclusiv la Nicusor de la Buzau, idolu' la tatuate femeile!
*



Ai gresit putin acolo smile.gif

LMA Skija !
maho
La multi ani, sarbatoritilor si sarbatoritelor !
ady77
La multi ani tuturor celor ce isi serbeaza azi ziua numelui sau ziua de nastere. Sa beti bine.
corbex
Voi stiati ca pe Iulia o cheama Nicoleta?
Lostboy
Ai dosaru'n față? radmasa.gif
corbex
Sa pun poze cu file dintr-al tau? biggrin.gif
Lostboy
Numai nu din profil te rog, nu arăt bine.
iulia_boris
QUOTE(corbex @ 6 Dec 2012, 12:17)
Voi stiati ca pe Iulia o cheama Nicoleta?
*


huh.gif
Are you talking to me,pop?

Sa traiesti si La Multi Ani,idolule!
cdadan
La multi ani schijo! Ia zi ma, ne incuscrim?
DragosP
Nu fi nesuferit!
iulia_boris
QUOTE(cdadan @ 6 Dec 2012, 14:46)
La multi ani schijo! Ia zi ma, ne incuscrim?
*


ohmy.gif

Tie-ti convine sa propui,normal..
bion
LMA la toti si toate Nicolae si derivate.
Mortal shrapnelu`. Se scula el cu nopatea-n cap si baga silvupetmesieumersimesieu sa-l felicite lumea. radmasa.gif Bine bre: La Multi Ani Nicule!
Victoras2001
QUOTE(DragosP @ 6 Dec 2012, 09:32)
Deh mă. Cum îi crești așa îi ai!
*


Ma duc azi la o spelunca, sa-mi cumpar rom d-ala eftin. Ma ia ala din start. "Ma, tu ai sa-i dai bani lu' cutarica?" Da de cand ma stii tu ca am sa dau bani prin sat? "Pai nu, ca a venit sa ia cu imprumut, ca cica mai ai tu sa-i dai bani".
E, m-a facut idiotul sa dau pe la toate speluncile. Ma crezi ca la toate a spus acelasi lucru? Noroc ca-l stie lumea si nu i-a dat nimeni. Da cica nu l-am platit eu, d-aia n-are bani sa-si plateasca datoriile. Ieri, pentru 10 minute in care a intins o folie de 5m i-am dad 12 lei sa-si ia tigari, plus ca a baut 1l de vin. asta dupa ce l-am dus 15 km sa-si incarce butelia, ca n-are bani de benzina pt scuter. Ca io aveam pt masina.
Nu merita nimic jegosii astia. Chiar nu merita. Da tot io-s ala al dracului.
Merced
Absolut clasic. Salahoru' obisnuit din satele romanesti. Sate in care cu greu mai gasesti oameni seriosi pentru munca. Daca te apuci si calculezi ca zilierii astia obositi iau 40-50 de lei pe zi, poate si mai mult,si au mancare asigurata, au bautura, au TIGARI, ajungi la concluzia ca astia castiga mult mai bine decat unii oameni care muncesc de rup, pe 7-800 de lei, bani din care tre sa-si ia mancare, si eventual bautura, tigari... Eu cunosc o mama si un fiu care lucreaza la Copos la micromotoare pe 600 de lei net, munca grea si program in trei schimburi...

Eu pe tine nu te inteleg de ce-ti complici viata cu persoanele de genu' asta. Daca erai batran si/sau incapabil, mai intelegeam. Dar nu cred ca-i cazul. Cati handicapati d-astia a platit bunica-mea de-a lungu' timpului, le-am pierdut sirul. Pe vreo doi am vrut sa-i caftesc dupa cazuri similare cu cel descris de tine. Se apucasera sa spuna ei in tot satu' ca nu i-a platit... Pe unu' doar am apucat sa-l alerg cu un par. M-am bucurat ca macar n-au mai dat pe acolo de atunci. Nu mai spun de aia care veneau cu texte de genu' "Imi dati acu' niste bani si vin la sapa", sau d-astea. Io i-as juca in picioare si acum... Pentru ca nu stiu de altceva ciumpalacii astia. Omor si atat.
Victoras2001
Rahat. Isi inchid singuri toate usile si gata. Eu eram una dintre singurele usi ramase deschise. Au inchis-o si p-asta.
Ma complic pt ca sunt munci fizice grele pe care n-am de gand sa le fac atata timp cat imi permit sa pun pe altul. Ca de ex. caratul de ciment pe deal si turnatul treptelor.
Eu pot lua materiale de consrtuctii pe datorie si de 200 de milioane. Ala nu vede nici macar tigari la bucata pe datorie. Tu cui zici ca dau aia crezare?
Ma minunam doar pana unde poate merge un om pe care zice lumea sa-l ajuti din mila.
Merced
Da' nici nu e vorba ca nu te cred pe tine. E vorba ca nici munca n-o fac cum trebuie.
Markos
QUOTE(Merced @ 10 Dec 2012, 17:42)
Eu cunosc o mama si un fiu care lucreaza la Copos la micromotoare
*


Da-s rude?
bmwh548
QUOTE(Merced @ 10 Dec 2012, 17:42)
la micromotoare
*



Se relanseaza productia de Tico?
Markos
Dacă la micromotoare e muncă grea, realizezi cum e la macromotoare? frustrat.gif
dan22y
QUOTE(dan22y @ 9 Nov 2012, 14:01)
Urari de bine, sanatate micutului si voua, sa va aduca numai bucurii...

Si al meu mai are vreo 6 saptamani pana la termenul de livrare...  wub.gif
*


Si uite ca a venit si momentul acesta... wub.gif
Noi sutem Dragos Nicolas si am venit pe lume in 20.12.2012 orele 20.
[attachmentid=1627858470]
Totul a decurs normal (operatie cezariana) am plans cat ne-au tinut plamanii cand ne-au scos din burtica mamei, pentru asta si nu numai am primit nota 10. Atat copilul cat si mama sunt ok. Astazi nenea doctorul a spus ca putem merge acasa. Suntem cumintel, papam si de la mama cat si supliment. In rest nani cat cuprinde. Ne place baita si seara ascultam povesti cat stam treaz gen 10-15 minute dupa ce luam cina, si iar nani...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.